ferguson235

Zetor 8011 - ogólne informacje

Polecane posty

ferguson235    0
Ja użytkowałem Zetora 8011 przez 8 lat i naprawdę muszę go pchwalić... Przez ten czas wymieniliśmy w nim jedynie tarczę sprzęgłową pomimo swojego wieku, który miał... Są to wytrzymałe, trwałe ciągniki i przede wszystkim w razie zepsucia łatwy i tani w naprawie... Wadą tych ciągników jest niestety to, że zimą jest niekiedy problem z odpaleniem... Jeżeli chodzi o wygląd wizualny to zawsze można zmienić wg własnego uzania... ;) Zetor 8011 jest to odpowiednik polskiego Ursusa C385/902...

 

 

a czy to jedyna wada tego ciągnika ? ;)

a jesli chodzi o zalety to jakie one są ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Na pewno nie jest to jedyna wada, ale ja napisałem to z własnych doświadczeń co mi się przytrafiło przez te 8 lat... Zaletą jest jak już pisałem tanie części... Mój kolega kupił sobie Massey Fergusona 3070, jak traktor się zepsuł to nie opłacało się naprawiać, bo naprawa przewyższała koszt całego traktoru... Nie mówię, że najlepsze są Zetory czy Ursusy, a reszta to ... Zachodnie ciągniki są dobre, rzadko się psują, no ale jak już się zepsuje coś poważnego to trzeba mieć portfel wypchany 200-złotówkami i to porządnie... A do Zetorka zawsze dostanę części tańsze niż do zachodniego... A mało kogo stać jest w ciągnik o wartości 40 tys., 30 tys. wydać na jego naprawę...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

z 3 skibowym obrotowym to idzie 4 polowa i 2 szosową bez problemów ale osobiscie nie polecam obrotówki bo nie jest tak wydajna jak zagonówka :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

to nie temat w ktorym piszecie jaki plug jest lepszy czy zagonowy czy obrotowy-jest taki temat wystarczy poszukac

a teraz prosze wrocic do tematu i nie robic ot bo poleca %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

nie jest tak wydajna dlatego, że obrotówka ma trzy skiby a zagonówka cztery albo nawet pięć, wracając do tematu o zetorku powiem tylko tyle ze nie należy do udanych ciągników z powodu dużej masy własnej a małej mocy, braki mocy zmniejszyć jedynie po przez dołożenie turbiny :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Ma swoja mase to prawda! ale to chyba dobrze z jednej strony! a czy mam mało mocy to nie wiem! zalezy jak dla kogo! 80 koników nie jest to az znowu dużo jesli ktos bedzie chciał to kupi traktor o wiekszej mocy!

Edytowano przez tommy66692
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

może zle sie wyraziłem bo moc to on ma bo w końcu jest te 80KM ale wogóle tej mocy nie czyć bo silniki te mają strasznie zamuloną charakterystykę silnika a o przyroście momentu obrotowego to nie warto nawet już wspominać bo to totalne dno :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

nie jest on az tak zwawy jak perkins ale wydaje mi sie ze az ta zamulony to nie jest :) pod obciazeniem zaden nie bedzie tak krecil w obroty jak na pusto-perkins pod obciazeniem rowniez nie szaleje z wkrecaniem.po za tym 80km na taka mase jest w sam raz :huh: wieksza masa=wiekszy uciag co sprawia ze silnik wczesniej zdechnie ale sie nie zakpie.

 

to gadanie ze zetor to mul chyba jest z tego ze po prostu zetor jest stosunkowo ciezki do mocy ktora posiada ;) to ma swoje zalety a wada jest tylko to ze sprawia wrazenie lekkiego mula.

a taki mf255-silnik wysokoobrotowy co w lekkich pracach na prawde daje wrazenie ostrego kopniaka ale dac 3 skiby na 30cm i puscic lekko z obrotow i bedzie mial wiekszego mula jak zetor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Może to i nie na temat ale nie wiedziałem gdzie napisać. ile mogą kosztować obciążniki do zetora 8011 te do przodu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

Nie chodzi mi tu o porównywanie silnika zetora do silników perkinsa bo to już całkiem inna bajka, po prostu mam swoje zdanie o tych ciągnikach i śmiało powiem ze zachowują sie one jak wagon z węglem. po prostu ten ciągnik zaczyna jechać powyżej 1800 obrotów i na przykład ruszając ze skrzyżowania z przyczepami trzeba po prostu robić tzw strzał ze sprzegła żeby jakoś sie zebrać z miejsca czego akurat w ursusie 1222 czy nawet c360 robić nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

wiesz ja nie mam 8011 ale to 4 garowiec czyli tak jak w moim 7011-i powiem ci ze jezdzilem c-360 i w moj zetorek w porownaniu do ursusa to petarda :) 60 jest duuzo bardziej mulasta i gorzej kreci na obroty :) dodam ze swoim zetorkiem moge orke wykonywac na obrotach 1500 i juz ladniutko ciagnie :) jezdzilem ciagnikiem z silnikiem perkinsa i on dopiero ciagnie od 1900 ladnie idzie a tak to wiecej pierdzi jak jedzie :)

 

ale tak jak pisalem nie mam 80xx a 70xx ale to i to 4 tloki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

może powiem tak, moje odczucie polega głownie na jezdzie z przyczepami po drodze a mianowicie jadąc na dwa ciągniki ze zbożem tj mój ojciec 912 z hw8011(ok 11ton pszenicy) a ja c355 z dwoma piławkami (ok 9ton a wiec nie wiele mniej) jadąc za ojcem potrafiłem sie sie nieżle poirytować na ojca że sie wlecze lecz nie była to wina ojca tylko ciągnika bo pod każdą wiekszą górke musiał redukować a ja sobie z lekkimi bólami wyskakiwałem 5 :) a co do 7011 to całkiem inne silniki niz w cieżkich zetorach silniczki z seri 7x11 są naprawdę świetnymi i żwawymi silniczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze:

- silniki z serii super 5011-7711 to zupełnie inne konstrukcje niż te z Zetorów i Ursusów ciężkich, także nie ma co wyciągać wniosków z Zetora 7011 czy 7211

- dynamika tych silników(8011) pozostawia wiele do życzenia, zarówno pod obciążeniem i na luzie, taki problem mają też Forterry będące rozwinięciem tej konstrukcji

- dynamika mf 255 jest dobra, jednak pod obciążeniem nie zbiera się już tak dobrze( co nie znaczy że jest źle), ale jest to silnik 3 cylindrowy i ciężko oczekiwać żeby pod obciążeniem zbierał się tak samo jak na luzie( co innego 6 cylindrowce)

- na podstawie mf 255 nie można mówić o wszystkich Perkinsach, 4 i 6 cylindrowe silniki mają inną charakterystykę i bardzo dobrze radzą sobie pod obciążeniem, dźwięk też mają całkiem inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

a tak nawiasem mówiąc to ciekawą alternatywa jest silnik z turbiną który w sumie dorównuje silnikowi 6 cilindrowemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

miałem akurat na myśli osiągi ale co do spalania to tego jestem bardziej niż pewien że mu dorówna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

ja też mam zetora 8011 od 2 lat i swoją robote robi ale do transportu to tan ciągnik sie nie nadaje jest strasznie wolny jak jechałem za ursusem c360 to on tak mnie odstawił że aż sie zdziwiłem ale za to w polu to można nim śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ja posiadałem Zetora 8011 użytkowałem go przez 2 lata, jednak zamieniliśmy go na Zetora 8111 (od ponad roku w moim gosp.) tamten za często sie psuł, pewnie jakiś trefny model. Szkoda tylko że bez napędu jest, bo tak to niczego sobie co ma zrobić to zrobi.


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu    0

ja mam natomiast takie pytanie jaka moze byc przyczyna nie dzialania walka WOM....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwa    0

witam mam problem bo kupiłem zetora 8011 i nie wiem gdzie jest numer nadwozia prosze o pomoc bo chyba mam inny dowód dzieki łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj