ferguson235

Zetor 8011 - ogólne informacje

Polecane posty

ferguson235    0

czeski odpowiednik ursusa C385/902. Co sadzicie o tym zetorze, wady zalety, i jak to sie stalo ze 8011 jest prawie identyczny do C385/902 ? ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

JA jestem użytkownikiem takiego sprzętu, mam juz ok 5 lat, jak narazie nie mam problemu a nawet moge pochwalic ze jak na te lata to sprawuje sie bardzo dobrze, wada moze jest to ze nie ma amortyzowanej osi przedniej, i brak ściętej maski


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

ja tą maszynke mam od niedawna i jeszcze jej dobrze nie sprawdziłem ;) ale mój posiada amortyzowaną oś przednią i ściętą maskę :D

 

ale mi to się wydaje że jest to czeski odpowiednik URSUSA C385 :)

pozdro dla wszystkich urzytkowmików ZETOR-a 8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja użytkowałem Zetora 8011 przez 8 lat i naprawdę muszę go pochwalić... Przez ten czas wymieniliśmy w nim jedynie tarczę sprzęgłową pomimo swojego wieku, który miał... Są to wytrzymałe, trwałe ciągniki i przede wszystkim w razie zepsucia łatwy i tani w naprawie... Wadą tych ciągników jest niestety to, że zimą jest niekiedy problem z odpaleniem... Jeżeli chodzi o wygląd wizualny to zawsze można zmienić wg własnego uzania... ;) Zetor 8011 jest to odpowiednik polskiego Ursusa C385/902...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

Marcin91 a czy miałeś w swoim Zetorze przy chłodnicy zbiorniczek wyrównawczy ?

 

Bo ja nie mam. Zauważyłem że kapie mi woda z chłodnicy więc odprowadziłem traktor do mechanika żeby to sprawdził. I kolo powiedział, że chłodnica nie jest dziurawa tylko trzeba założyć właśnie ten zbiorniczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

U mnie nie było... A czy powinno być to nie wiem... U mnie jedyny problem z płynem chłodniczym jaki był to uszczelka, która się rozwaliła na samym spodzie pod silnikiem i przez to co jakiś czas ubyłwało płynu w chłodnicy... Ale naprawa nie była ani droga ani trudna więc uporaliśmy się z tym bez problemu...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

hmm u mnie pewnie będzie to samo w takim razie bo kapie dokładnie w tym samym miejscu ;)

 

 

EDIT: mam takie jedno pytanie :D może i głupie ale cóż :)

 

 

a mianowicie kiedy i z jakimi maszynami używać jakiej regulacji ?? Kiedy siłowej, kiedy pozycyjnej i kiedy mieszanej :)

 

z góry dzięki za odp

 

( specjalnie napisałem posta pod postem żeby pojawił się w zakładce NOWE POSTY ) bo takto by pewnie nikt nie zajrzał :)

 

za takie pisanie to poleci ostrzezenie-zabronione to zabronione a i tak by to zobaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Nie wiem z jakimi maszynami na której powinno się pracować, ale ja w swoim 8011 zawsze miałem tą dźwignie na jednym poziomie... Tak jakoś się przyzwyczaiłem i regulowałem tylko podnośnikiem...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

a na jakim poziomie ją miałeś ? na maxa do tyłu ? (siłowa) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

aha <_< no to według instrukcji obsługi to była to : mieszana-siłowa :rolleyes: dobrze szedł w pługu tzn trzymał głębokość czy raz szedł głębiej a raz płyciej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Zetora 8045, ale to taki sam silnik jak w 8011 tylko ma przodek. Mamy go już 5 lat i nic poważnego się z nim nie dziej. Do polskich Ursusów są podobne, bo przeciez Ursus wykupił licencję. Ale ja wolę czeskiego Zetora od polskiego Ursusa, chociaż prawie to sam w nich jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

No włąśnie jak powinna być ustawiona ta dźwignia wiem ze przy pługu ona ma znaczenie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
aha :rolleyes: no to według instrukcji obsługi to była to : mieszana-siłowa :) dobrze szedł w pługu tzn trzymał głębokość czy raz szedł głębiej a raz płyciej ?

 

Tzn. ja zawsze głębokość regulowałem sobie dźwignią podnośnika... <_< A głębokość trzymał dobrze... Czasami jak szedłem pod górkę, to było czuć po ciągniku, że ma ciężej, bo pług się zagłębiał... Ale na prostej już to nie było tak odczuwane...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Nie zaleca sie pracy z regulacją siłową i mieszanymi przy resorowanych zwrotnicach, trzeba je zablokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

To taki wynalazek że masz amortyzowaną przednią oś, każda zwrotnica ma sprężynę i zderzak gumowy w obudowie. Płyniesz wtedy ciągnikiem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

czyli jak mam w swoim ZETOR-ku miękką oś z przodu to powinienem jeździć tylko na pozycyjnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Niekoniecznie, tylko siłowa wówczas działa niezbyt dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

czyli do orki jakiej najlepiej używać ? :rolleyes: jak się ma ciągnik z resorowaną przednią osią ? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Zależy od gleby i warunków pracy, najlepiej jak sam dostosujesz do własnych potrzeb. Mieszana siłowej w kierunku pozycyjnej jest dość dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
To taki wynalazek że masz amortyzowaną przednią oś, każda zwrotnica ma sprężynę i zderzak gumowy w obudowie. Płyniesz wtedy ciągnikiem <_<

 

Czy to tzw. "miękki przód"??? :rolleyes:


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0
Czy to tzw. "miękki przód"??? :rolleyes:

 

 

tak <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj