damianXXL

MF 3060. Wyciek oleju ze skrzyni od strony dzwigni biegow.

Polecane posty

damianXXL    49

Witam. Mam mały wyciek na trzpieniu (może zle nazwałem) który wchodzi do skrzyni na dźwigni od biegów. Czy to może być wina uszczelniacza? Jest też lekki luz. Wystarczy wymienić uszczelniacz czy coś jeszcze ? Jakieś namiary numeryczne uszczelniacza? Z góry dziękuję za potady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tam chyba siedzi jakiś oring ale czy pomoże możesz osądzić jedynie po rozebraniu bo może być też wypracowany ten wybierak albo otwór w którym jest i może być tak że jakoś trzeba będzie to regenerować żeby sensownie zrobić ale najpierw dekiel trzeba zdiąć i rozebrać a oring myślę że w każdym sklepie z częściami dobieżesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A nie ma możliwości z zewnątrz wymienić oringu?? Nie chce teraz broic ciągnika bo służy mi jako główny do roboty a mam trochę roboty nim pod zasiewy. W ubiegłym sezonie było lekko mokre ale w tym już zaczęło kapać szczególnie jak się ciągnik pochyli na prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tam chyba siedzi jakiś oring ale czy pomoże możesz osądzić jedynie po rozebraniu bo może być też wypracowany ten wybierak albo otwór w którym jest i może być tak że jakoś trzeba będzie to regenerować żeby sensownie zrobić ale najpierw dekiel trzeba zdiąć i rozebrać a oring myślę że w każdym sklepie z częściami dobieżesz

 

Kolega zapomniał że my MFa próbujemy uszczelnić.. tego NIE ma w każdym sklepie z częściami i swoje kosztuje :Phttp://www.sklep.mizar.com.pl/simmering-21-5x31-8x4-65-831575m1-p-12986.html ot takie coś wg katalogu tam siedzi. Ja mam duży luz na wybieraku ale odziwo nie cieknie. Ale wkońcu te luzy trzeba zlikwidować i raczej uszczelniacza w całości nie wyciągnie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W moim kapie teraz a zanim sezon się skończy to pewnie będzie się lało a szkoda oleju. Tylko teraz pytanie czy da się z zewnątrz wymienić bez ingerencji w skrzyni. A co do ceny uszczelniacza to kij z cena olej droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Kolega zapomniał że my MFa próbujemy uszczelnić.. tego NIE ma w każdym sklepie z częściami i swoje kosztuje :Phttp://www.sklep.mizar.com.pl/simmering-21-5x31-8x4-65-831575m1-p-12986.html ot takie coś wg katalogu tam siedzi. Ja mam duży luz na wybieraku ale odziwo nie cieknie. Ale wkońcu te luzy trzeba zlikwidować i raczej uszczelniacza w całości nie wyciągnie

 

Koledze cieknie na wybieraku od biegów a nie na wałku od skrzyni symmering owszem może i jest ale właśnie na wałku od skrzyni gdzie mamy ruch obrotowy wałka a tu chodzi o wybierak który ma ruch posuwisty i tu zastosowanie symmeringu mija się z celem przynajmniej tak mi się wydaje bo nie rozbierałem jeszcze tego mechanizmu  choć przyznam że dekiel zdejmowałem i nie patrzyłem specjalnie na to i mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No ja dobrze wiem gdzie mu cieknie... średnica wewn tego simeringa to 21,5mm a więc chyba pasuje pod wałek wybieraka ? Widziałem jeszcze pod tym numerem simering o wymiarach 22,2x31,77x5 więc także byle gdzie nie kupisz ;/ chyba ze w Mikołowie mam taki ubogi sklep... niby zamówić można wszystko ale na tym simeringu babka wymiękła.

Na pewno się go z zewnątrz wkłada ale czy stary wyjmiesz bez możliwości wybicia go od środka to ja wątpię. Chyba żeby go nawiercić a potem jakoś wyszarpać. Trochę miejsca miedzy wybierakiem a deklem tam jest

To nie jest taki zwykły simering bo faktycznie przy ruchu posuwistym by się nie sprawdził... w katalogu jest jego szkic... ta warga uszczelniająca jest jakoś zabezpieczona aby się nie podwinęła przy ruchu posuwistym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak tak na wybieraku biegow. Sprawdzalem jak wykonać by można zabieg wymiany i raczej trzeba rozmontowac dzwignie biegow i rewersu, dekiel ściągać po opuszczeniu trochę oleju ze skrzyni. Dekiel na stół i podane jak na tacy.
Dlubac nie chce bo mogą się wzery porobic albo zadry na wybieraku i zniszczy kolejny uszczelniacz.
Przejrzalem sieć w poszukiwaniu uszczelniacza, taki sam idzie do przedniego mostu ale nie wiem dokładnie gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Aha w takim razie zwracam honor. Jeżeli taki w przednim moście to jedynie w siłowniku od wspomagania albo w blokadzie przedniego mostu bo to jedyne rrzeczy w przodku których nie rozbierałem a takowego nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Koledzy, jutro mam wyjazd do miasta i chciałbym popytać o ten uszczelniacz wybieraka. Podacie mi konkretne namiary na uszczelniacz? Chciałem zajrzeć do starego ale nie ma możliwości nawet oczytania numerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przecież parę postów wyżej masz link do tego simmeringa  wejdź w niego i spisz wymiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Faktycznie, przeoczylem. :-P jutro popytam w sklepach z częściami do rolniczych. Będę informował o rezultatach. Mam nadzieję ze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja tam tylko dzwonie za częściami do lokalnych sklepów.. masz numer katalogowy więc prosta sprawa. Przeważnie do MFa trzeba zamawiać gdzieś z polski. No węża do chłodnicy dopasowałem w sklepie z częściami do ciężarówek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zobaczę jutro co mi powiedzą. Jest jedna hurtownia z uszczelniaczami, oringami itp może coś dobiora.


Witam ponownie. Dostałem uszczelniacz w cenie 27pln dwustronnie uszczelniajacy :) Minimalnie większy w grubości i srednicy wew/zew od tego z linku. Juz został zamontowany tam gdzie jego miejsce. Stary wychodzi do zewnątrz ale zdjełem dekiel i łatwiej było. Minimalnie wybierak wyrobiony ale dobrze że mam uszczelniacz z wewnętrzną srednicą mniejszą to ładnie pasuje. Jutro to złoże bo nie mam silikonu zeby uszczelnić dekiel. Także wszystko jest cacuś glancuś :D
Dzieki koledzy za pomoc i porady. B)

Wszystko zostało już zamontowane i złożone. Czekam az zwiąże silikon i zaleje olejem po ostaniu syfkow.Brak uzupełnie nowym. Może komuś się przyda ten temat. ;-)

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj