Skocz do zawartości

Zdjęcie

Horsch Joker 3 CT

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 15:20

Horsch Joker 3 CT

Witojcie,

Przymierzam sie do zakupu brony talerzowej Horsch Joker 3 CT na MGR. Nie wiem na jaki typ wału się zdecydować. Brona będzie pracowała w różnych warunkach - 40% gospodarstwa na ciężkich iłach (kl. II, IIIa-B), 60% to piaski średnie i lekkie (kl. IVa-VI), więc wszystkiego po trochu. Gleby bez kamieni. Będzie wykorzystywana do zrywania ścierniska po zbożach i rzepaku, często razem z wysiewem poplonu (nabudowany siewnik pneumatyczny z wężami rzucającymi przed wał). Stąd mój dylemat - czy lepszy będzie najpopularniejszy wał RollFlex (ze sprężystych płaskowników), który jest ponoć najłatwiejszy w utrzymaniu, przez właściwości samoczyszczące i który podejrzewam, że lepiej bedzie sobie radził w warunkach wiekszej wilgotności, czy gumowany wał FarmFlex, który chyba będzie pomocny dla nasion poplonowych, bo ugniata ładnie całą powierzchnię, ale z kolei ma skrobaki, co wskazuje na to, że może się zalepiać.

Byłoby pięknie, jakby znalazł sie ktoś, kto ma lub pracuje na takiej bronie i zna któryś z tych wałów od strony praktycznej, a nie tylko prospektowej :) Jestem świadom, że niewielu jest użytkowników tego typu maszyny na forum, ale mam nadzieję, że ktoś się odezwie :)

Z góry dzięki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Horsch Joker 3 CT Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 13:38

Horsch Joker 3 CT

up :)

#3 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 18:11

Horsch Joker 3 CT

stoję przed podobnym dylematem, tyle że do polskiej brony, 

#4 Share AnneCrafting

AnneCrafting

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 19:57

Horsch Joker 3 CT

Witam posiadam vaderstad carrier 300 zawieszany z gumowym wałem pracuje na różnych glebach glinach i piaskach . Napewno wał gumowy jest o wiele cięższy przy 3 metrowej talerzówce robi niewielkie znaczenie na plus do takiego zestawu jak mój to przynajmniej 120 koni jeśli chodzi o sam wał to co prawda to zbiera sie tam troche ziemi ale zbieracze radza sobie dobrze z tym na ogół dobrze sie odkleja i nie ma z nim problemu po sezonie tylko obstukam to czego zbieraki nie zgarną warstwa 3-5cm  pukniesz raz i wszystko odleci od gumy nie to co na wałach packera gdzie zeby go wyczyścic dobrze to cały dzień schodzi na skrobaniu .... Tak jak powiedziałem to nawet jak jest wilgotna ziemia to nie ma problemu prędzej talerze się zakleją niż wał co moge jeszcze dodać to to że jeśli chcesz do poplonów to to że jest cieższy to podsiąkanie też jest lepsze . U mnie to się sprawdza i jestem zadowolony ale wybór należy do ciebie pozdrawiam .      

#5 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 21:03

Horsch Joker 3 CT

oglądam, czytam itp , i coraz bardziej przekonuje mnie wał sprężynowy 

#6 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 21:47

Horsch Joker 3 CT

Widziałem na pokazach, w sumie to sam też jechałem kilka przejazdów z terano horscha wyposażony w wał sprężysty. Nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia. Gleba lekka, piaszczysta. Wał często się zapychał (nie miał siły się kręcić tylko robił za równiarkę). Ale nawet bez tych pokazów jakoś bardziej jestem przekonany do gumowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 10:37

Horsch Joker 3 CT

gumowy strasznie ciężki, do 3 metrowej brony będzie ważył z800 kg, + brona 1200 to daje nielada wagę. 

ciekawe czy  maxxum by z tym dał radę 

#8 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 14:00

Horsch Joker 3 CT

dzieki za odpowiedzi! :)

pare dni temu podjalem decyzje i zamowilem FarmFlexa, czyli gumowy. Dealer mial na placu ten sprężysty i zupełnie mi nie przypadł do gustu. Co do masy - o ile dobrze pamietam gumowy byl ciezszy od sprezystego o 60kg/metr, wiec jakies 180kg wiecej - mam nadzieje, ze moj trakor nie bedzie cierpial przez to :P Maszyna bedzie na czerwiec, wiec po zniwach dam znac jak sie sprawuje :)

#9 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:51

Horsch Joker 3 CT

Jaka aktualnie cena takiej brony ???

#10 Share TheZielonyJohny

TheZielonyJohny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 15:29

Horsch Joker 3 CT

Witam. Miałbym pytanko. Przymierzam się do zakupu Joker 3 CT z wałem SteelDisc. Orientuje się ktoś czy Deut-Fahr Agrofarm 430 da radę dźwignąć tę talerzówkę ? Dodam, że aktualnie agrofarm waży 6300kg netto( ma zalane wszystkie opony płynem) i do tego na przednim tuz będzie znajdował się obciążnik 650kg. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 13:36

Horsch Joker 3 CT

Myśle, że spokojnie. Ja też byłem mocno zestresowany jak jechałem ją odebrać od dealera, bo nie dość że FarmFlex to chyba najcięższy z wałów, to jeszcze APV-a PS200 na niej mam (mam JD4055, waży niecałe 8 ton - w tym 850kg ma na nosie), więc nawet bak zalałem do pełna, bo jest u mnie całkiem z przodu. :P Praktyka pokazała, że nawet z pełnym APV, oblepionym wałem i pustym bakiem wszystko jest w normie, Johny sobie radzi, więc i Twój Deutz powinien :)

Edytowany przez Marq, 16 marzec 2016 - 13:37.