Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór przetrząsacza

250 odpowiedzi na ten temat

#121 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla zwierząt

Napisany 15 luty 2013 - 20:17

Wybór przetrząsacza Witam poszukuje dobrej i w miarę lekkiej przetrząsarki na 20 ha łąk. Potrzebuje taką która nie sprawia problemów z transportem gdyż na niektóre łąki mam do 30 km. Najlepiej jak miała by wymiary od 5,40 i miała obracane do środka ostatnie gwiazdy no i oczywiście hydrauliczna. Myślałem nad firmą Pottinger oraz Krone ale nadal nie wiem jaką formę wybrać. Jakie firmy/modele polecacie ?

Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór przetrząsacza Dzisiaj, 07:02
  •  

#122 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 luty 2013 - 21:12

Wybór przetrząsacza Z moich obserwacji wynika że kilka firm robi niemal identyczne maszyny:
-Kuhn http://otomoto.pl/pr...hn-A267667.html
-Pottinger http://otomoto.pl/pr...na-A268025.html
-Claas http://allegro.pl/pr...3019360983.html
-Deutz Fahr http://otomoto.pl/pr...-m-A268588.html
-Stoll http://allegro.pl/pr...3021651947.html
-Kellfri http://otomoto.pl/ke...cz-A227054.html
-Krone http://otomoto.pl/kr...-4-A270894.html
Jak dla mnie to te maszyny różnią się jedynie kolorem. Co do jakości poszczególnych firm się nie wypowiadam bo nie miałem okazji nimi pracować, ale wydaje mi się że wszystkie powinny być dobrej jakości.

#123 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:14

Wybór przetrząsacza ja mam pottinger hit 54 coś co Cię interesuje rok 2002 chyba w galerii u mnie, 2 sezon u mnie dałem 6800 ale nie żałuje maszyna nei wytluczona, 1 ha zalezy jak amsz równe łąki można położyć ok. kwadrans a to co maszyna robi z trawa na polu to poprostu kosmos, składana hydraluinczie, ustawienie przejazu od granicy, wałek ze sprzęglem przeciążeniowym. krone jest dużo cięższe też nad tym myślałem postawiłem na potta
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#124 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:20

Wybór przetrząsacza Krone jest ciezki ,pottinger albo kuhn .Osobiście plecam ci kuhna lekki i solidny przetrzasacz.

#125 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:52

Wybór przetrząsacza Mam kuhn'a to w ostatni sezon wał co napędza wszystkie karuzele pęk mi w niej i 3 dni postoju :/ Z kuhn'a jestem zadowolony ale nie pasuje na moje łąki bo mam trochę pagórkowate myślałem nad Pottinger Hit 54 ale cena :/ Niektóre są nawet po 20tyś 2009 rok.

#126 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:32

Wybór przetrząsacza nie ma nic za darmo, weź pod uwagę Fella np. model 520 bardzo porządny sprzęt. pott w cenie ale robi robotę http://www.agrofoto....-pottinger-hit/

Edytowany przez atomik, 15 luty 2013 - 22:33.

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#127 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:11

Wybór przetrząsacza A co powiecie na temat pottinger hit 540 posiada ktoś taka? Proszę o wasze opinie.

#128 Share zetor7340z

zetor7340z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:21

Wybór przetrząsacza Radze ci Fella th 520 dobra maszyna szerkie koła odgrabianie od miedzy ja kupiłem rok temu i śmiało moge ją ci polecić a z jakim ciągnikem ma pracować przewracarka ?? :D

#129 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:05

Wybór przetrząsacza

ja mam pottinger hit 54 coś co Cię interesuje rok 2002 chyba w galerii u mnie, 2 sezon u mnie dałem 6800 ale nie żałuje maszyna nei wytluczona, 1 ha zalezy jak amsz równe łąki można położyć ok. kwadrans a to co maszyna robi z trawa na polu to poprostu kosmos, składana hydraluinczie, ustawienie przejazu od granicy, wałek ze sprzęglem przeciążeniowym. krone jest dużo cięższe też nad tym myślałem postawiłem na potta

Mój sąsiad kupił Poettingera więc poszedłem zobaczyć go w akcji-wrażenia ?Przy ewentualnym zakupie z pewnością nie będę brał go pod uwagę z powodu że tak powiem zbyt mocnej "obróbki" materiału.Przecież toto nawet bardzo mokry owies rzuca na 10 m :D -w sianokiszonce (nie mówiąc o sianie) wytłucze wszystko co najlepsze...i wszystko to przy bardzo wolnych obrotach WOM-u (może pomyślany jest na Austrię-tam ciągniki często gęsto mają WOM 430 a u nas tylko naklejkę przelepili na 540 :D ?).No i efekt taki że sianokiszonkę przetrząsał zwykłą gwiazdową...

#130 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 luty 2013 - 22:16

Wybór przetrząsacza Aha a ma ktoś krone KR 5.25 bo zdążyłem zakupić parę godzin temu moim zdaniem dobra inwestycja ale nie wiem jak u was sprawują się te przetrząsarki podajcie swoje opinie.

Edytowany przez eti1997, 16 luty 2013 - 22:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 17 luty 2013 - 08:40

Wybór przetrząsacza

Mój sąsiad kupił Poettingera więc poszedłem zobaczyć go w akcji-wrażenia ?Przy ewentualnym zakupie z pewnością nie będę brał go pod uwagę z powodu że tak powiem zbyt mocnej "obróbki" materiału.Przecież toto nawet bardzo mokry owies rzuca na 10 m :D -w sianokiszonce (nie mówiąc o sianie) wytłucze wszystko co najlepsze...i wszystko to przy bardzo wolnych obrotach WOM-u (może pomyślany jest na Austrię-tam ciągniki często gęsto mają WOM 430 a u nas tylko naklejkę przelepili na 540 :D ?).No i efekt taki że sianokiszonkę przetrząsał zwykłą gwiazdową...

to lepiej przerzucaj sobie widłami albo polską gwiazdą po 5 razy. ja kończynę tym przerzucam i jest dobrze, to ma robić taką robotę roztrząsać a nie ciągnąć za sobą lub poderwać. roześmiałem się po tym komencie do rozpuku. teśc ma fellę 520 i robi identyczną robotę z tym że tam jest rama nie okrągła tylko w kwadracie. i umówmy się polskie roztrząsacze taśmowe gwiazdowe itd. nie ROZTRZĄSAJĄ tylko CIĄGNĄ za sobą materiał. Przy młodej mokrej trawie paski się śliźgają tylko choć są podciągnięte na maksa. co do krone ukute te jest i dla mnie ma zbyt wysoką masę własną

Edytowany przez atomik, 17 luty 2013 - 08:43.

#132 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 21 luty 2013 - 19:17

Wybór przetrząsacza witam mam zamiar kupić Przetrząsarke 4 karuzelową nową jaką byście polecili do 10000 zł ?

Edytowany przez maseey, 21 luty 2013 - 20:47.

#133 Share Huberto

Huberto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:32

Wybór przetrząsacza Ja mam deutz-fahr tylko że 6 gwiazd 95 rok,przetrząsa super szukaj coś z claas,fella,krone itp którą z tych marek weźmiesz na pewno będzie dobra.

#134 Share majk03

majk03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:43

Wybór przetrząsacza ja mam felle 4 wirnikowa naprawde super przewraca trawe, nawet jak walki musze rozwalic to nie ma sladu po nich,

#135 Share Cielak1995

Cielak1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo

Napisany 21 luty 2013 - 21:35

Wybór przetrząsacza co masz na myśli nową ? nowa tzn że z fabryczna czy że wymieniasz na lepszą ? jeżeli nową to za 10 tyś nie kupisz nic możliwego lepiej dołuż i kup pottingera lely czy claasa.Osobiście polecam pottinger

#136 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 21 luty 2013 - 21:56

Wybór przetrząsacza tyle że ja z unii teraz bede brał i bardzo wiecej pienidzy na nią nie bedzie

#137 Share Huberto

Huberto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 22 luty 2013 - 14:03

Wybór przetrząsacza To za takie pieniądze nowej nie kupisz chyba że jakiś jar-met ale to szajs jakich mało.

#138 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 15 maj 2013 - 07:04

Wybór przetrząsacza a czy z przegrabiarka cztero gwiazdową dała by radę c-330M i jaką polecacie do c-330M na ok 12ha I pokosu ?

#139 Share kafixxx

kafixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 22:35

Wybór przetrząsacza ja mam deutz fahra 4 gwiazdy 4 m i bierze 3 pokosy ciągana i ciapek spokojnie daje rade czwóreczką kosiarka 185 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 07 luty 2014 - 14:37

Wybór przetrząsacza Kolega może daje rade ale powiedz jeszcze w jakiej trawie? Bo przy mojej trawie ciapek by się zajechał. Wiem bo próbowałem.
Więc to też trzeba wziąć pod uwagę.