Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór przetrząsacza

250 odpowiedzi na ten temat

#41 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 26 sierpień 2009 - 18:32

Wybór przetrząsacza od sąsiada pozyczałem jego PZ-tke ona ma chyba 5,20m ale jest składana hydraulicznie do góry to 30 bez problemu podniosła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór przetrząsacza Dzisiaj, 07:19
  •  

#42 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 19:26

Wybór przetrząsacza moją 4 gwiazdową fahr ciapek bez żadnego problemu podnosi. Jest składana do tyłu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#43 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 20:21

Wybór przetrząsacza Witam ja posiadam używanego cllasa was 540 i jak na razie szyna za 3 tyś mam ją już 2 sezon i w porównaniu do taśmówki polskiej tonie ma o czym mówić.podpinam ją do t-25 i nie ma problemu ze stabilnością .Tak że według mnie to kup używaną

#44 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 23:02

Wybór przetrząsacza też uważam że lepiej kup używaną. U mnie ona chodzi przy zetorze 3320 i jakja złoże to mi przodek po całej drodze pływa, a mam orginalne obciążniki, więc ciapkiem nawet do niej nie podjeżdżam :D . zresztą trzydziestką pewnie bym musiał na 4 jechać, a tak zetorkiem sobie na 2 biegu śmigam :D

#45 Share szymolus

szymolus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 18:24

Wybór przetrząsacza ja polecam Kvernelanda lub stolla ale do 1,85 cm kosiarki wystarczy 4 gwiazdowa chyba że zamierzasz zmieniać kosiarkę
Zetor Team

#46 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 22:30

Wybór przetrząsacza podepne się do tematu :)
zamierzam kupić nową przetrząsarke 6-cio karuzelową (min.7m szerokości roboczej), i myślę że może to być Pottinger eurohit z sześcioma karuzelami np. 800AZ albo NZ, może ktoś ma taką i opowie trochę o niej.
A może nie pottingera tylko coś innego??? co polecacie i co myślicie o pottingerze?
W tym sezonie miałem okazje pracować przetrząsarką krone 4 karuzelową 5m. szer. roboczej. z rocznika 2009,(pożyczyłem bo nasza stara się zepsuła). no w sumie sprzęcik świetny nic nie stuka, tylko że przydało by się coś szerszego :)

#47 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:34

Wybór przetrząsacza ja mam pottingera 4 gwiazdową i jestem z niej bardzo zadowolony, zero awarii do tej pory.

#48 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 14:38

Wybór przetrząsacza a jak się sprawuje na nierównym terenie ?? palce nie drą ziemi??

#49 Share MUMINEK2000

MUMINEK2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 18:03

Wybór przetrząsacza koledzy ja mam claas 740ws 6-gwiazdową 7,40m szerokość robocza, chodzi w niej ursus C-360 3P i powiem szczerze że w tęgiej trawie ma co robić sam się nie spodziewałem że taki opór może stawić taka przetrząsarka, kolega nie wierzył i założył do ZETORA 5211 to zmienił zdanie.Jedyna wada to że jest ciągana i składana do tyłu ręcznie.
muminek

#50 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:48

Wybór przetrząsacza Witam.
Potwierdzam słowa @Muminka2000 --> http://www.agrofoto....mage&img=155068
http://www.agrofoto....mage&img=155076
To ta maszyna, w nizinach gdzie było mokro 7245 miał z nią co robić, polecam tą przetrząsarkę, równo rozwala przetrząsany materiał i nie tnie siana czego nie można powidzieć o polskich maszynach tego typu... ;)
Jeśli ktoś ma sporo łak to polecam taką maszynę, ale ciągnik to min.C360.
Pozdrawiam ;)

It's My Life...

JD...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 23 marzec 2010 - 20:44

Wybór przetrząsacza po długich poszukiwaniach kupiłem już tą przewracarke

#52 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 24 luty 2011 - 13:37

Wybór przetrząsacza Witam, założyłem nowy temat bo nieznalazłem podobnego. Myśle że dużo osób ma nierówne łąki, (szczególnie z południa Polski)tak jak ja. Tzn. stare rowy melioracyjne, brzegi, górki itp. Jaką przetrząsarke wybrać? takie na zawiasie się chyba nie nadają bo są całe sztywne. Jakie najlepiej kopiują teren? Może ktoś poleci coś z allegro? albo doradzi czym się sugerować przy wyborze? Jakie marki, modele polecacie?

#53 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 24 luty 2011 - 15:44

Wybór przetrząsacza dołączam się do pytania kolegi

#54 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 24 luty 2011 - 15:49

Wybór przetrząsacza Również dołączam się do pytania ponieważ jestem z małopolski i też mam bardzo nie równe łąki .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#55 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:02

Wybór przetrząsacza A wiec tak, pracowałem z oboma typami tych maszyn, jak i cztero karuzelową o szerokości coś koło 5 m a teraz pracuje na sześciu karuzelach o szerokości 6,6m. ogólnie łąki mam stosunkowo równe, wiadomo zdarzają się takie stare rowki, przeorane przez dziki, i skarpy od kanałów. Z czwórka nie było większych problemów, jedna gwiazda szła niżej np. w tym rowku oczywiście do ogranicznika na maszynie, tak samo po skarpach trzema gwiazdami jadę po równym a czwarta wędruje wyżej. Mam na myśli tutaj nierówności podłużne, do poprzecznych najlepsze jest kółko kopiujące. Teraz z 6 karuzelówką to ma ona mniejsze możliwości, na skarpach sobie radzi ładnie na miejscowych zagłębieniach tak jak 4 ale na jakichś starych rowkach to nie ma takiej możliwości wychyłu. Ostatnio miałem okazję pracować u znajomego sześcio karuzelową na masakrycznie nierównej łące i kiedyś pracowałem tam cztero karuzelową i ta mniejsza lepiej sobie radziła, lepiej znosiła te nierówności pod względem technicznym. Podsumowując na strasznie górzyste łąki polecam 4 a na w miarę równe łąki z małymi dziurami np. po dzikach da radę 6 ;)
Pozdrawiam : Endrju00711 ;)

#56 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:21

Wybór przetrząsacza Ok, tylko mnie bardziej chodziło o to jakie ma mieć przeguby ta przetrzasarka. Bo wiem że są chyba zawiasowe i jakieś tam inne. A co masz na myśli mówiąc o kółku kopiującym? Które takie posiadają (jakiś przykład)
Chciałbym taką żeby te skrajne wirniki nie były połączone na sztywno z tymi wewnętrrznymi, tzn. żeby mogły się troche odchylać. Są takie przetrząsarki?

#57 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:14

Wybór przetrząsacza Z tych co używałem to obie miały możliwość wychyłu, ale chyba nie ma takich które maja połączenie sztywne. A odnośnie kółka kopiującego to wystarczą normalne i będzie dobrze, takie coś jest stosowane przy zgrabiarkach karuzelowych ;) Odnośnie tych połączeń to są dwa rodzaje ( kłowe i na wałku kardana, potocznie krzyżak ), ogólnie oba sposoby przeniesienia napędu są dobre, przeważnie jest to uwarunkowane sposobem składania się maszyny ( składane do góry maja przeważnie krzyżaki ), ale np. KUHN albo KRONE nadal pozostali przy kłach uzasadniając to możliwością pracy przy złożonej maszynie, takie zjawisko przydatne jest np. w C-360 gdyż można ja złożyć hydraulicznie nie ściągając wałka WOM ;)

#58 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:29

Wybór przetrząsacza trudno dopasować taką żeby pasowała na każdy teren mniejsze są lepsze na większe nierówności ale częściowo zależy to od powierzchni jaką chcemy obrabiać

#59 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 28 luty 2011 - 11:19

Wybór przetrząsacza Ok, ale np. ta : http://allegro.pl/pr...1483463933.html po rozłożeniu jest chyba sztywną konstrukcją na całej szerokości i np. skrajny wirnik nie pojedzie 15 cm wyżej, a reszta normalnie, tylko jeśli pojedzie 15 cm wyżej to środek pójdzie w powietrzu.
Mam racje ? czy może się myle?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kowal10507

kowal10507

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 10:04

Wybór przetrząsacza Witam tak jak w temacie który lepszy. Która firma cieszy się lepszym uznaniem ?
Co o nich sądzicie i którą z nich bardziej polecacie ?
Chodzi mi o modele :
-Pronar PWP 530 link: http://www.traktorpo...PWP-530/1330952
-Samasz P4 -530 link: http://www.samasz.pl...ta/przetrzsacze