Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór przetrząsacza

250 odpowiedzi na ten temat

#241 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 19 czerwiec 2016 - 20:31

Wybór przetrząsacza

Panowie, prośba nie wypowiadajcie się na tematy, o których nie macie pojęcia. Gdyby ktokolwiek z was widział choćby raz w życiu jedną z tych maszyn na własne oczy podczas pracy to wiedziałby, że zarówno przekładnia palcowa, jak i podwójny przegub może pracować pod każdym kątem, nawet 900 i nie stanowi to ani żadnego problemu, ani nie wpływa to w jakikolwiek negatywny sposób na awaryjność.

Pracuję kilka lat na przetrząsaczu KRONE, który wyposażony jest w podwójny przegub. Całkowite złożenie do pionu podczas transportu przy włączonym napędzie WOM nie stanowi najmniejszego problemu i nie ma wpływu na osiowość połączenia. Przetrząsacz nadal pracuje płynnie, bez żadnych najmniejszych zgrzytów.

Połączenie palcowe jest obecnie stosowane przez kilku producentów przetrząsaczy, gdyż charakteryzuje się większą prostotą i niższymi kosztami wyprodukowania. Zaletą podwójnych (szerokokątnych) przegubów jest ich obciążalność, czyli zdolność przenoszenia momentu obrotowego.

Niektórzy producenci stosują obydwa systemy połączeń (np Vicon Fenex764).

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór przetrząsacza Dzisiaj, 19:12
  •  

#242 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 czerwiec 2016 - 08:35

Wybór przetrząsacza

Fajnie że  ty masz pojecie  :P .

To że  krowa nie  zdechnie od razu , jak  zje  spleśniałą  śrute  - nie  znaczy że  to  wychodzi jej na  zdrowie .

Nie  tylko  ty widziałeś  takie przewracarki , czy też ich  używałeś, wałek  szerokokatny  na pewno nie  jest przeznaczony  do pracy pod  kątem 90 stopni.

weźmiesz  odpowiedzialnośc  za  to  co piszesz?  naprawisz  maszynę  komuś  co posłucha  twoich  rad  i  mu  się  rozpieprzy wałek,  przy  pracy  pod  kątem  90  stopni ? 

cytat 

Wały przegubowo - teleskopowe szerokokątne stosuje się w przypadku, kiedy wzajemne położenie wałków WOM i WPM może powodować złamanie przegubu do 50° pracy ciągłej oraz  80° pracy chwilowej. Wały te umożliwiają przenoszenie napędu w sposób ciągły bez konieczności wyłączania napędu na uwrociach.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#243 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 09:01

Wybór przetrząsacza Po co komu właczać wirniki, gdy są złożone?! Weź Kuhna, bardzo fajna maszyna. Mam taką i polecam.

#244 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 12:31

Wybór przetrząsacza Zamierzam kupić używany przetrząsacz. W Złoczewie oglądałem dzisiaj kilka maszyn i wszystkie miały luzy na połączeniu składanego ramienia z korpusem. A to z jednej strony, a w jednym przypadku - w obu ramionach. Sprzedawca (rolnik - handlarz) mówi, że trzeba wymienić mosiężną tuleję. Ma ktoś doświadczenie z taką naprawą? Przetrząsacz Claas WS 540.396147253_4_1000x700_przewracarka-claas-ws-540sl-rolnictwo.jpg

#245 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 18:57

Wybór przetrząsacza Mam pewne obawy, co do stanu tych maszyn. Byłem oglądać i w związku z tym założyłem nowy wątek. Proszę o ewentualną wymianę doświadczeń.
http://www.agrofoto....zy-na-zawiasie/

#246 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 20:20

Wybór przetrząsacza

a Ty myslisz że kupisz 10-15 letnią maszyne i grosza do niej nie włożysz?? a jak nie ogarniasz wymiany mosiężnych tulejek na zawiasach to.... idź do dystrybutora po nowy sprzęt a używkami głowy sobie nie zawracaj bo idealnej nie znajdziesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#247 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 20:41

Wybór przetrząsacza Weź się wypchaj takimi radami. Spytałem, jaki to problem, bo lepiej wiedzieć wcześniej z czym się trzeba zmierzyć, z jakimi problemami się to wiąże. Nie każdy używany sprzęt jest z miejsca przeznaczony do naprawy. Nie wszyscy wszystko w życiu robili przy każdej maszynie. Mądralo, nie udzielaj rad krytycznych bez sensy. Nic nie wnosisz, tylko jątrzysz. Po co się odzywasz jak nie potrafisz odnieść się do problu.
Handlujesz i irytują Cię klienci? Na to wygląda...

#248 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 20:56

Wybór przetrząsacza

no tulejki po 500zł, odpuść sobie. szukaj nowego ;)

#249 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 czerwiec 2016 - 07:54

Wybór przetrząsacza

bez urazy kolego  , ale  jeśli szukasz przewracarki  bez  śladów  użytkowania  , w  100 %  sprawnej  - to  jak piszą  koledzy  do  dealera po nową   :P 

Nie  zawracaj  se  d*py starym  złomem  , a  innym użytkownikom  bezsensownymi pytaniami  :P

Jak  dla  ciebie  dorobienie  tulejki  to problem  - to  szkoda  gadać... 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#250 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 08:11

Wybór przetrząsacza

to jest jeden z tych co nim spojrzy na maszynę przez kilka dni wylewa żale na forum i szuka 100 porad o wyjęciu jednego segara bo samemu pomyśleć nie potrafi... w szkole takich zajęć nie było albo... był chory i prosił o zwolnienie z odpowiedzi a teraz pretensje do wszystkich wokół :D

Fakt faktem, że jak się tulejki zaniedba i zacznie chrupać ramę to zaczynają się schody z taką naprawą no ale jakżeś  tam był panocku oglądać, to trzeba se było zobaczyć co jest do zrobienia a nie wierzyć na słowo handlarzowui a teraz....

Edytowany przez lukaslukas, 21 czerwiec 2016 - 08:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 21:13

Wybór przetrząsacza Panowie, zupełnie nie rozumiem tego ataku. Zadałem proste pytanie - czy wymiana tulejki jest skomplikowana. Nigdy nie naprawiałem takiej maszyny, nigdy nie widziałem rozebranej, nie wiem w co się pakuję. Skąd tyle złośliwości? Coś taki mądrala? Jakieś głupie komentarze ni przypiął, ni przyłapał. Nie doczyta taki, a pisze że wylewam żale i inne bzdury.

Nigdy nie pisałem, że szukam sprzętu idealnego, a jak uważasz, że zawracam Ci d*pe starym złomem, to nie trać czasu na pisanie, zrób coś bardziej pożytecznego. Nie pisałem do Ciebie, więc daruj sobie głupie pretensje.