Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór przetrząsacza

250 odpowiedzi na ten temat

#221 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 11 luty 2016 - 09:38

Wybór przetrząsacza

przecież widac że to solidna maszyna na szerokim kole i krzyżakach... poszukac ewentualnych luzów i kupować. Cena netto a czy to c330 ruszy to pewny bym nie był... zresztą szkoda paliwa na męczenie sie ciapkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór przetrząsacza Dzisiaj, 23:31
  •  

#222 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 11 luty 2016 - 09:51

Wybór przetrząsacza

Jak na razie zbieram informację na temat przetrząsarek więc trochę ciemny jestem w tym temacie ;)

Spotkałem się również z czymś takim jak przekładnia krzyżakowa i palcowa, która w takim razie jest lepsza ? Bo z tego co słyszałem jeśli jest przekładnia palcowa to wtedy przetrząsarkę można składać do góry podczas gdy ona chodzi. Czy to prawda ? Na krzyżaku też można składać ramiona podczas pracy maszyny ?
Może trochę głupie te pytania ale taka przetrząsarka chodziłaby u mnie z C-360 a jak wiecie pompa hydrauliczna chodzi razem z WOM...

#223 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 11 luty 2016 - 10:19

Wybór przetrząsacza

Przekładnia palcowa... pewno takie  <> co wchodzi jedno do drugiego i się zazębia? stosuje ktoś to jeszcze w nowych maszynach? Chociażby z tego powodu omijałbym przy zakupie.. krzyżak smarujesz i o nic sie nie martwisz.

A czy ją można składac w czasie pracy to bym wątpił zresztą obojętnie, które rozwiązanie jest zastosowane bo po prostu coś rozwalisz na tych przegubach. Włączasz pompe zależnie od biegów i dźwigasz... proste

http://olx.pl/oferta...html#b7044defef ja mam taką i tu jest patent taki: dzwigasz to w przekładni następuje automatyczne rozłączenie napędu na wirniki.... wałek kręci się luzem

#224 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 luty 2016 - 10:44

Wybór przetrząsacza

Jak dla mnie to najlepszym przetrząsaczem jest Kuhn GF. Wszystkie części dostępne bez problemu u dowolnego dilera granit. Co daje rozsądną cenę i bardzo szybki dostęp do części. Przeguby ma na DIGIDRIVE, są trwałe i praktycznie bezobsługowe. Maszyna niesamowicie prosta i bardzo wytrzymała. Mój ma bardzo duży przebieg - kilka tysięcy hektarów a maszyna ciągle w stanie dobrym. Wcześniej miałem też Pottingera na podwójnych przegubach, maszyna była dobra, ale bardzo skomplikowana i trudna w naprawach - a części kosmicznie drogie. 

Tutaj rozpisana jest cała maszyna:

http://www.kramp.com...01 MH 8501 MH

A z Kramp części bez problemu można kupić u dilerów Granit. Czyli w praktyce w pobliskim rolniczym sklepie.

Dobrymi przetrząsaczami są też Claas Volto.

Edytowany przez ekologicznie, 15 luty 2016 - 10:48.

#225 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 15 luty 2016 - 12:32

Wybór przetrząsacza

ależ argument... dostępność części z granita. tu jest moja rozpisana i co z tego ? http://www.kramp.com...o 800 D Hydro i tak będzei zapewne z każdą aktualnie produkowaną maszyną

#226 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 16 luty 2016 - 14:57

Wybór przetrząsacza

To z tego, że części z Kramp są znacznie tańsze niż oryginalne i przeważnie łatwiej dostępne. Jak kupować maszynę, to tylko taką, która jest dobrze udokumentowana i są do niej części dostępne w ten sposób. Jeśli tego nie rozumiesz, to kup sobie maszynę, dla której części nie są dostępne w ten sposób i przy pierwszej awarii jak będziesz musiał poczekać 2 tygodnie, aż przyślą oryginalną (mało popularną część z magazynu centralnego) i skasują Cię za nią jak by była zrobiona ze złota - to to zrozumiesz  :D

Spotkałem się również z czymś takim jak przekładnia krzyżakowa i palcowa, która w takim razie jest lepsza ? Bo z tego co słyszałem jeśli jest przekładnia palcowa to wtedy przetrząsarkę można składać do góry podczas gdy ona chodzi. Czy to prawda ? Na krzyżaku też można składać ramiona podczas pracy maszyny ?

Jak chcesz składać ramiona to lepiej wyłączyć napęd WOM (zdjąć wałek).

To czy można składać, zależy od konstrukcji konkretnego modelu a nie typu przegubu. W tym Pottingerze, który miałem były podwójne przeguby i można było kręcić maszyną po złożeniu. W obecnym Kuhn mam przeguby palcowe i też można.

Moim zdaniem lepsze są przeguby palcowe - o wiele prostsza konstrukcja, łatwiejsze w utrzymaniu i ewentualnej naprawie. Takie rozwiązania stosują obecnie w nowych przetrząsaczach min. : Claas, Kuhn i Krone. 

#227 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 luty 2016 - 12:52

Wybór przetrząsacza

Panowie pytanie do was czy przetrząsarki Fella TH maja jakieś felery konstrukcyjne?

#228 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 21:34

Wybór przetrząsacza Cześć,
Czy karuzele przetrząsacza składające się do góry poruszają się na nierównościach kopiując teren, czy pracują sztywno w jednej linii? Mam strasznie nierówne łąki i zastanawiam się, czy jest sens kupować taki przetrząsacz.

#229 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 21:43

Wybór przetrząsacza

oczywiscie, że się poruszają niezależnie

#230 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 09:33

Wybór przetrząsacza Dzięki za szybką Odpowiedź. Zatem te starsze, składane poziomo do tyłu, będą pracowały na sztywno? Taki mialem zamiar kupić:

Załączone miniaturki

• 359041527_5_644x461_przetrzasarka-deutz-fahr-kh-244-nie-spawana-mazowieckie_rev006.jpg
  • 8c085c8a53d42b874a61856c4110ec87_800x600.jpg

Edytowany przez panmino, 14 czerwiec 2016 - 09:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 11:06

Wybór przetrząsacza

a to mnie zaskoczyłeś bo nie oglądałem nawet tych archaicznych rozwiązań. Pooglądaj przed zakupem czy tego typu maszyny mają jakieś przeguby na których się moga ruszać, bo ja ich tu nie widze... nawet w starym jugoslowiańskim SIP nic nie było na sztywno no ale on sie do góry składał

#232 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 czerwiec 2016 - 11:23

Wybór przetrząsacza

w  niektórych przewracarkach  są takie  niby amortyzatory sprężynowe , na  kazdym kole i lepiej  się  dopasowuje  do  terenu .

Ma  takie  coś Fella , inne marki nie  wiem .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#233 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 16:22

Wybór przetrząsacza A jakie jest lepsze rozwiązanie - na krzyżakach, czy na palcach?

#234 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 16:27

Wybór przetrząsacza a jak składaną chcesz kupić?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#235 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 18:28

Wybór przetrząsacza Obojętne, ważne żeby ramiona z karuzelami poruszały się na nierównościach.

#236 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 20:42

Wybór przetrząsacza

W  każdej  się  poruszają, zwłaszcza  te boczne  ramiona    składane, niektóre mają dodatkowo amortyzację  na kółkach .

W  składanych  ręcznie  nigdy nie  widziałem  rozwiązania  na  krzyżakach  ,  

Z kolei w  składanych  hydraulicznie , chyba  tylko  KHUN    robi  na  palcach , ale  nie  na  2  jak  w  takich  starodawnych  , tylko  chyba  na  6 ,  i  to jest  praktycznie  bezawaryjne  rozwiazanie .

Są  też  rozwiązanie  na podwójnych krzyżakach [ jak  w  wałku szerokokątnym ].

Ale  żadne  z  tych  rozwiązań  nie  jest przeznaczone  do  tego, żeby  składać  z  włączonym  wałkiem .

Nowsze modele  mają  opcje rozłączania  napędu  w przekładni  , przy  składaniu .

Do  jakiego  traktora  ma  być?  w jakich pieniądzach ? 

#237 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 06:26

Wybór przetrząsacza Mtz 82. Budżet 5000, ale już widzę że minimum 1tys. Mi braknie. Maszyna ok. 5m. Szerokości.

#238 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 08:49

Wybór przetrząsacza ręcznie składany kupisz za tą kasę, tam raczej nie ma innej opcji, niź napęd na palce. Hydraulicznie - raczej za mały budźet. Do mtz , to śmiało ponad 5 m

#239 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 12:38

Wybór przetrząsacza Z szerokością to nie poszaleje, bo łąki z przeszkodami mam, więc 6m to maksymalna szerokość, jaka wchodzi w grę. Aktualnie trafia się coś takiego : Claas ws540 i Kuhn 5m. Który lepszy?

Załączone miniaturki

• 396147253_2_1000x700_przewracarka-claas-ws-540sl-dodaj-zdjecia.jpg
  • 396147253_4_1000x700_przewracarka-claas-ws-540sl-rolnictwo.jpg
  • 394684251_3_1000x700_przewracarka-kuhn-5m-na-palcu-pozostale-maszyny-rolnicze.jpg
  • 394684251_4_1000x700_przewracarka-kuhn-5m-na-palcu-rolnictwo.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 09:14

Wybór przetrząsacza

Ja  wybrałbym  khuna ,  ze  względu chociazby na  te  przeguby , które  są  praktycznie  nie  do  zepsucia