Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór przetrząsacza

250 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Piotro81

Piotro81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 07:39

Wybór przetrząsacza Z tych maszyn co wymieniłes wybrałbym kellfri.mam osobiście kosiarke spisuje się idealnie teraz zamowilem zgrabiarke kellfri.przetrzasarke kellfri ma znajnomy już kilka lat kupił ja już używana od handlarza który przywiózł ją ze Szwecji. Kellfri to sprawdzony sprzęt który jest znany w Szwecji Dani Finalndi, unas tez już sporo tego jest.Ogólnie ok maszyny!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór przetrząsacza Dzisiaj, 13:51
  •  

#202 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 22 marzec 2015 - 08:16

Wybór przetrząsacza posiadam przetrząsarkę z samaszu od roku jest ona 6 gwiazdowa kupiłem ją używaną 2007 r jedynie jeden krzyżak mi się rozsypal ogólnie ok wnerwiają mnie w niej płaskowniki które trzymają zęby są miękkie i się gną i wtedy trzeba prostować bo stukają o palce a także sprężyny na wieżyczce są już słabe bo przetrząsacz czasem lata na boki, ogólnie oka ale jak chcesz nową z tych trzech to pronar wygląda na naprawdę solidną więc pomyśl właśnie o niej a najlepiej jak byś kupił używke zachodnią i w 6 gwiazdach taką sęśniejszą za 12.000 kupisz. Moja ma 7.7 m i kest super wbijasz się na mokrą łakę i za jednym przejazdem prawie 8m jest twoje jest mniej przejazdów kolein i oszczędność paliwa.

#203 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 22 marzec 2015 - 09:00

Wybór przetrząsacza

Osobiście nie mam przetrząsarki samasz, ale moim zdaniem jest to gorsza firma od zachodnich ale najlepsza z polskich, co prawda są dość różne opinie o nich. Ja od 3 lat mam przetrząsacz morra mh 420, obrabiam nią 24 ha i nie narzekam, praca szybka i przyjemna, jedynie wymieniam jej sprężyny, chodzi z mf 255. Niedawno kupiłem zgrabiarkę samasz z 350 i mam nadzieję że nie będę żałować  ;)

#204 Share mlodykom1

mlodykom1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 20:03

Wybór przetrząsacza

Dzięki wszystkim za wypowiedzi ale jak pisałem wcześniej i jak widać w mojej galerii zakupiłem pronara szerszej nie chciałem bo na łąkach są górki zastanawiałem się nad kellfri tylko między pronarem a kellfri było 200 kg różnicy a moim zdaniem jest to dużo na takiej maszynie mam nadzieje że nie będę żałował wyboru na pewno w maju po pierwszych pracach coś napisze

#205 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 08:06

Wybór przetrząsacza

Witam zamierzam kupić przetrząsacz karuzelowy 5.2 metra. Na początek zastanawiałem się między pronar a samasz i wybrałem tego drugiego ale zajechałem do claasa i taki sam przetrząsacz kosztuje u nich 3 800 drożej więc myśle że warto dołożyć i kupić zachodni, tym bardziej że tych polskich zbytnio nie polecają. Pytanie claas czy kverneland ponieważ taki znajomy znajomego ma tego kvernelanda i niby chwali mocno. Ja osobiście do tej pory pożyczałęm właśnie claasa 10 letniego i jak dla mnie bajka. Proszę o pomoc osoby które mają te przetrząsacze i wyrażą jakąś opinie..

#206 Share matiz955

matiz955

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 08:41

Wybór przetrząsacza Też miałem mieć te samaszowskie, i całe szczęście ze nie mam, a wszystkie zielonkarskie maszyny mam z Pottingera. Co byś nie wybrał to na pewno będzie bardzo dobre. No i Kvernelanda chyba przejmuje Kubota: )

#207 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 10:05

Wybór przetrząsacza

Tego Claasa jakiego oglądałeś? Volto 60 czy mniejszy?

#208 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 19:01

Wybór przetrząsacza

Kolego ciężko powiedzieć, cztero-gwiazdowy szerokość 5.2 metra i cena 20 tyś netto. Nie wiem czym się różnią te przetsząsacze ale chyba jednak zachodni to zachodni.. Same pazury są do claasa o połowę tańsze.

A jaki koszt takiego pottingera? Interesuje mnie cena Brutto.

#209 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 13:23

Wybór przetrząsacza

Pottinger ma drogie części niby się nie psują, ale każda oryginalna śrubka kosztuje fortunę. Jak ktoś chce to ja chętnie sprzedam 6 karuzelowy przetrząsacz Pottinger do drobnych poprawek. Model 69N z lat 90tych. Cena 4,5tys zł. Najlepiej jak by kupił, ktoś kto ogarnia drobne poprawki mechaniczne. Maszyna jest kompletna, nowe zęby ale parę śrubek trzeba dokręcić(min. 2 rurowe osłony są złamane i wymagają pospawania ja nie jeżdżę po publicznych drogach i mi to nie przeszkadzało).

Nie zrobiłem fotki ale wygląda tak jak te z ogłoszenia:
http://www.tractorpo...model/HIT-69-N/

Składana do góry, napęd na wałki szeroko kątne, może pracować nawet po złożeniu. Ogólnie bardzo solidna i pancerna, ale chcę ją sprzedać bo mam też drugi przetrząsacz 6 karuzelowy a w praktyce używam tylko jednego. Ten Pottinger stoi u mnie jako zapasowy a może komuś się przyda.

#210 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, samochody, stare motocykle.

Napisany 20 styczeń 2016 - 15:37

Wybór przetrząsacza

Ma ktoś taką przetrząsarko zgrabiarkę? http://olx.pl/oferta...57-IDaoIFp.html

Warto coś takiego kupić? Da ona radę w grubych pokosach czy pasek będzie się ślizgał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:51

Wybór przetrząsacza

Nie warto. To ani dobrze nie grabi ani nie przewraca.

#212 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 luty 2016 - 09:43

Wybór przetrząsacza

witam, koledzy co myślicie o przewracarce 4 karuzelowej jarmet ? warto w coś takie? ma luzy na tym co koła się trzymają, przewróciła ok. 1000ha więc czy warto?

Załączone miniaturki

• 20160210_092740.jpg

#213 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 luty 2016 - 13:00

Wybór przetrząsacza

Zależy ile jest ceniona. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#214 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2244 postów

Napisany 10 luty 2016 - 13:06

Wybór przetrząsacza 2tys można dać. pewno się kończy bo 1000ha przewrócić...

#215 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 luty 2016 - 13:21

Wybór przetrząsacza

Pisze kolega właśnie że tu i tam luzy są, ale czy warta 2tys to nie wiem.

#216 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 luty 2016 - 15:48

Wybór przetrząsacza

cena to ponad 4.000zł, czy aby te luzy zlikwidować wystarczy wymienić jedno łożysko te co idzie na tym co oponę trzyma ? przekładnie i wszystko są niby w oryginale tylko jest wymienione kilka tych długich ramion co trzymają palce i niektóre od tego talerza co się przykręca są pospawane - talerz pękał w kilku miejscach

pracowała na naprawdę dużym areale

#217 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 luty 2016 - 16:52

Wybór przetrząsacza

więc co o tym myślicie ?

#218 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:18

Wybór przetrząsacza

Jak dla mnie nie warta tych 4tys. absolutnie. 1000ha to nie jest aż tak dużo. Jak u mnie 4 lata pracy. Sam widzisz jaki materiał. Co do likwidacji luzu to może wystarczyć samo łożysko ale też może jest wyrobione gniazdo łożyska bo często tak bywa ( niestety taki materiał ). Spawane ramiona będą pękać talerz też z racji tego że materiał pracuje podczas przetrząsania.  

#219 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:36

Wybór przetrząsacza

dziękuję za rady koledzy, a czy ktoś miał doświadczenie z jar met jak to przewraca trawę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 10 luty 2016 - 23:19

Wybór przetrząsacza

Co myślicie o przetrząsarkach Deutz Fahr KH 2.52 ? http://olx.pl/oferta...html#bbb7b47358 np. o taką mi chodzi. Czy może polecacie jakieś inne ?