Polecane posty

To z tego, że części z Kramp są znacznie tańsze niż oryginalne i przeważnie łatwiej dostępne. Jak kupować maszynę, to tylko taką, która jest dobrze udokumentowana i są do niej części dostępne w ten sposób. Jeśli tego nie rozumiesz, to kup sobie maszynę, dla której części nie są dostępne w ten sposób i przy pierwszej awarii jak będziesz musiał poczekać 2 tygodnie, aż przyślą oryginalną (mało popularną część z magazynu centralnego) i skasują Cię za nią jak by była zrobiona ze złota - to to zrozumiesz  :D


 

Spotkałem się również z czymś takim jak przekładnia krzyżakowa i palcowa, która w takim razie jest lepsza ? Bo z tego co słyszałem jeśli jest przekładnia palcowa to wtedy przetrząsarkę można składać do góry podczas gdy ona chodzi. Czy to prawda ? Na krzyżaku też można składać ramiona podczas pracy maszyny ?

Jak chcesz składać ramiona to lepiej wyłączyć napęd WOM (zdjąć wałek).

To czy można składać, zależy od konstrukcji konkretnego modelu a nie typu przegubu. W tym Pottingerze, który miałem były podwójne przeguby i można było kręcić maszyną po złożeniu. W obecnym Kuhn mam przeguby palcowe i też można.

Moim zdaniem lepsze są przeguby palcowe - o wiele prostsza konstrukcja, łatwiejsze w utrzymaniu i ewentualnej naprawie. Takie rozwiązania stosują obecnie w nowych przetrząsaczach min. : Claas, Kuhn i Krone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Cześć,
Czy karuzele przetrząsacza składające się do góry poruszają się na nierównościach kopiując teren, czy pracują sztywno w jednej linii? Mam strasznie nierówne łąki i zastanawiam się, czy jest sens kupować taki przetrząsacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Dzięki za szybką Odpowiedź. Zatem te starsze, składane poziomo do tyłu, będą pracowały na sztywno? Taki mialem zamiar kupić:

post-42907-0-46300300-1465893224_thumb.jpg

post-42907-0-33878400-1465893261_thumb.jpg

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a to mnie zaskoczyłeś bo nie oglądałem nawet tych archaicznych rozwiązań. Pooglądaj przed zakupem czy tego typu maszyny mają jakieś przeguby na których się moga ruszać, bo ja ich tu nie widze... nawet w starym jugoslowiańskim SIP nic nie było na sztywno no ale on sie do góry składał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

w  niektórych przewracarkach  są takie  niby amortyzatory sprężynowe , na  kazdym kole i lepiej  się  dopasowuje  do  terenu .

Ma  takie  coś Fella , inne marki nie  wiem .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  każdej  się  poruszają, zwłaszcza  te boczne  ramiona    składane, niektóre mają dodatkowo amortyzację  na kółkach .

W  składanych  ręcznie  nigdy nie  widziałem  rozwiązania  na  krzyżakach  ,  

Z kolei w  składanych  hydraulicznie , chyba  tylko  KHUN    robi  na  palcach , ale  nie  na  2  jak  w  takich  starodawnych  , tylko  chyba  na  6 ,  i  to jest  praktycznie  bezawaryjne  rozwiazanie .

Są  też  rozwiązanie  na podwójnych krzyżakach [ jak  w  wałku szerokokątnym ].

Ale  żadne  z  tych  rozwiązań  nie  jest przeznaczone  do  tego, żeby  składać  z  włączonym  wałkiem .

Nowsze modele  mają  opcje rozłączania  napędu  w przekładni  , przy  składaniu .

Do  jakiego  traktora  ma  być?  w jakich pieniądzach ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Mtz 82. Budżet 5000, ale już widzę że minimum 1tys. Mi braknie. Maszyna ok. 5m. Szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ręcznie składany kupisz za tą kasę, tam raczej nie ma innej opcji, niź napęd na palce. Hydraulicznie - raczej za mały budźet. Do mtz , to śmiało ponad 5 m


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Z szerokością to nie poszaleje, bo łąki z przeszkodami mam, więc 6m to maksymalna szerokość, jaka wchodzi w grę. Aktualnie trafia się coś takiego : Claas ws540 i Kuhn 5m. Który lepszy?

post-42907-0-30194200-1466249883_thumb.jpg

post-42907-0-70220000-1466249895_thumb.jpg

post-42907-0-41589600-1466249908_thumb.jpg

post-42907-0-17774800-1466249931_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  wybrałbym  khuna ,  ze  względu chociazby na  te  przeguby , które  są  praktycznie  nie  do  zepsucia 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Panowie, prośba nie wypowiadajcie się na tematy, o których nie macie pojęcia. Gdyby ktokolwiek z was widział choćby raz w życiu jedną z tych maszyn na własne oczy podczas pracy to wiedziałby, że zarówno przekładnia palcowa, jak i podwójny przegub może pracować pod każdym kątem, nawet 900 i nie stanowi to ani żadnego problemu, ani nie wpływa to w jakikolwiek negatywny sposób na awaryjność.

Pracuję kilka lat na przetrząsaczu KRONE, który wyposażony jest w podwójny przegub. Całkowite złożenie do pionu podczas transportu przy włączonym napędzie WOM nie stanowi najmniejszego problemu i nie ma wpływu na osiowość połączenia. Przetrząsacz nadal pracuje płynnie, bez żadnych najmniejszych zgrzytów.

Połączenie palcowe jest obecnie stosowane przez kilku producentów przetrząsaczy, gdyż charakteryzuje się większą prostotą i niższymi kosztami wyprodukowania. Zaletą podwójnych (szerokokątnych) przegubów jest ich obciążalność, czyli zdolność przenoszenia momentu obrotowego.

Niektórzy producenci stosują obydwa systemy połączeń (np Vicon Fenex764).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Fajnie że  ty masz pojecie  :P .

To że  krowa nie  zdechnie od razu , jak  zje  spleśniałą  śrute  - nie  znaczy że  to  wychodzi jej na  zdrowie .

Nie  tylko  ty widziałeś  takie przewracarki , czy też ich  używałeś, wałek  szerokokatny  na pewno nie  jest przeznaczony  do pracy pod  kątem 90 stopni.

 

weźmiesz  odpowiedzialnośc  za  to  co piszesz?  naprawisz  maszynę  komuś  co posłucha  twoich  rad  i  mu  się  rozpieprzy wałek,  przy  pracy  pod  kątem  90  stopni ? 

 

cytat 

Wały przegubowo - teleskopowe szerokokątne stosuje się w przypadku, kiedy wzajemne położenie wałków WOM i WPM może powodować złamanie przegubu do 50° pracy ciągłej oraz  80° pracy chwilowej. Wały te umożliwiają przenoszenie napędu w sposób ciągły bez konieczności wyłączania napędu na uwrociach.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Po co komu właczać wirniki, gdy są złożone?! Weź Kuhna, bardzo fajna maszyna. Mam taką i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Zamierzam kupić używany przetrząsacz. W Złoczewie oglądałem dzisiaj kilka maszyn i wszystkie miały luzy na połączeniu składanego ramienia z korpusem. A to z jednej strony, a w jednym przypadku - w obu ramionach. Sprzedawca (rolnik - handlarz) mówi, że trzeba wymienić mosiężną tuleję. Ma ktoś doświadczenie z taką naprawą? Przetrząsacz Claas WS 540.post-42907-0-68393800-1466357381_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a Ty myslisz że kupisz 10-15 letnią maszyne i grosza do niej nie włożysz?? a jak nie ogarniasz wymiany mosiężnych tulejek na zawiasach to.... idź do dystrybutora po nowy sprzęt a używkami głowy sobie nie zawracaj bo idealnej nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Weź się wypchaj takimi radami. Spytałem, jaki to problem, bo lepiej wiedzieć wcześniej z czym się trzeba zmierzyć, z jakimi problemami się to wiąże. Nie każdy używany sprzęt jest z miejsca przeznaczony do naprawy. Nie wszyscy wszystko w życiu robili przy każdej maszynie. Mądralo, nie udzielaj rad krytycznych bez sensy. Nic nie wnosisz, tylko jątrzysz. Po co się odzywasz jak nie potrafisz odnieść się do problu.
Handlujesz i irytują Cię klienci? Na to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

bez urazy kolego  , ale  jeśli szukasz przewracarki  bez  śladów  użytkowania  , w  100 %  sprawnej  - to  jak piszą  koledzy  do  dealera po nową   :P 

Nie  zawracaj  se  d*py starym  złomem  , a  innym użytkownikom  bezsensownymi pytaniami  :P

Jak  dla  ciebie  dorobienie  tulejki  to problem  - to  szkoda  gadać... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

to jest jeden z tych co nim spojrzy na maszynę przez kilka dni wylewa żale na forum i szuka 100 porad o wyjęciu jednego segara bo samemu pomyśleć nie potrafi... w szkole takich zajęć nie było albo... był chory i prosił o zwolnienie z odpowiedzi a teraz pretensje do wszystkich wokół :D

 

Fakt faktem, że jak się tulejki zaniedba i zacznie chrupać ramę to zaczynają się schody z taką naprawą no ale jakżeś  tam był panocku oglądać, to trzeba se było zobaczyć co jest do zrobienia a nie wierzyć na słowo handlarzowui a teraz....

Edytowano przez lukaslukas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj