Polecane posty

Piotro81    0

Z tych maszyn co wymieniłes wybrałbym kellfri.mam osobiście kosiarke spisuje się idealnie teraz zamowilem zgrabiarke kellfri.przetrzasarke kellfri ma znajnomy już kilka lat kupił ja już używana od handlarza który przywiózł ją ze Szwecji. Kellfri to sprawdzony sprzęt który jest znany w Szwecji Dani Finalndi, unas tez już sporo tego jest.Ogólnie ok maszyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

posiadam przetrząsarkę z samaszu od roku jest ona 6 gwiazdowa kupiłem ją używaną 2007 r jedynie jeden krzyżak mi się rozsypal ogólnie ok wnerwiają mnie w niej płaskowniki które trzymają zęby są miękkie i się gną i wtedy trzeba prostować bo stukają o palce a także sprężyny na wieżyczce są już słabe bo przetrząsacz czasem lata na boki, ogólnie oka ale jak chcesz nową z tych trzech to pronar wygląda na naprawdę solidną więc pomyśl właśnie o niej a najlepiej jak byś kupił używke zachodnią i w 6 gwiazdach taką sęśniejszą za 12.000 kupisz. Moja ma 7.7 m i kest super wbijasz się na mokrą łakę i za jednym przejazdem prawie 8m jest twoje jest mniej przejazdów kolein i oszczędność paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Osobiście nie mam przetrząsarki samasz, ale moim zdaniem jest to gorsza firma od zachodnich ale najlepsza z polskich, co prawda są dość różne opinie o nich. Ja od 3 lat mam przetrząsacz morra mh 420, obrabiam nią 24 ha i nie narzekam, praca szybka i przyjemna, jedynie wymieniam jej sprężyny, chodzi z mf 255. Niedawno kupiłem zgrabiarkę samasz z 350 i mam nadzieję że nie będę żałować  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

Dzięki wszystkim za wypowiedzi ale jak pisałem wcześniej i jak widać w mojej galerii zakupiłem pronara szerszej nie chciałem bo na łąkach są górki zastanawiałem się nad kellfri tylko między pronarem a kellfri było 200 kg różnicy a moim zdaniem jest to dużo na takiej maszynie mam nadzieje że nie będę żałował wyboru na pewno w maju po pierwszych pracach coś napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Witam zamierzam kupić przetrząsacz karuzelowy 5.2 metra. Na początek zastanawiałem się między pronar a samasz i wybrałem tego drugiego ale zajechałem do claasa i taki sam przetrząsacz kosztuje u nich 3 800 drożej więc myśle że warto dołożyć i kupić zachodni, tym bardziej że tych polskich zbytnio nie polecają. Pytanie claas czy kverneland ponieważ taki znajomy znajomego ma tego kvernelanda i niby chwali mocno. Ja osobiście do tej pory pożyczałęm właśnie claasa 10 letniego i jak dla mnie bajka. Proszę o pomoc osoby które mają te przetrząsacze i wyrażą jakąś opinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

Też miałem mieć te samaszowskie, i całe szczęście ze nie mam, a wszystkie zielonkarskie maszyny mam z Pottingera. Co byś nie wybrał to na pewno będzie bardzo dobre. No i Kvernelanda chyba przejmuje Kubota: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Kolego ciężko powiedzieć, cztero-gwiazdowy szerokość 5.2 metra i cena 20 tyś netto. Nie wiem czym się różnią te przetsząsacze ale chyba jednak zachodni to zachodni.. Same pazury są do claasa o połowę tańsze.

 

A jaki koszt takiego pottingera? Interesuje mnie cena Brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pottinger ma drogie części niby się nie psują, ale każda oryginalna śrubka kosztuje fortunę. Jak ktoś chce to ja chętnie sprzedam 6 karuzelowy przetrząsacz Pottinger do drobnych poprawek. Model 69N z lat 90tych. Cena 4,5tys zł. Najlepiej jak by kupił, ktoś kto ogarnia drobne poprawki mechaniczne. Maszyna jest kompletna, nowe zęby ale parę śrubek trzeba dokręcić(min. 2 rurowe osłony są złamane i wymagają pospawania ja nie jeżdżę po publicznych drogach i mi to nie przeszkadzało).

Nie zrobiłem fotki ale wygląda tak jak te z ogłoszenia:
http://www.tractorpool.co.uk/used/b-Rotary-rakes-tedders/38/c-Poettinger/33/model/HIT-69-N/

 

Składana do góry, napęd na wałki szeroko kątne, może pracować nawet po złożeniu. Ogólnie bardzo solidna i pancerna, ale chcę ją sprzedać bo mam też drugi przetrząsacz 6 karuzelowy a w praktyce używam tylko jednego. Ten Pottinger stoi u mnie jako zapasowy a może komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

witam, koledzy co myślicie o przewracarce 4 karuzelowej jarmet ? warto w coś takie? ma luzy na tym co koła się trzymają, przewróciła ok. 1000ha więc czy warto?

post-135469-0-68186900-1455093801_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zależy ile jest ceniona. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

2tys można dać. pewno się kończy bo 1000ha przewrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pisze kolega właśnie że tu i tam luzy są, ale czy warta 2tys to nie wiem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

cena to ponad 4.000zł, czy aby te luzy zlikwidować wystarczy wymienić jedno łożysko te co idzie na tym co oponę trzyma ? przekładnie i wszystko są niby w oryginale tylko jest wymienione kilka tych długich ramion co trzymają palce i niektóre od tego talerza co się przykręca są pospawane - talerz pękał w kilku miejscach


pracowała na naprawdę dużym areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak dla mnie nie warta tych 4tys. absolutnie. 1000ha to nie jest aż tak dużo. Jak u mnie 4 lata pracy. Sam widzisz jaki materiał. Co do likwidacji luzu to może wystarczyć samo łożysko ale też może jest wyrobione gniazdo łożyska bo często tak bywa ( niestety taki materiał ). Spawane ramiona będą pękać talerz też z racji tego że materiał pracuje podczas przetrząsania.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

dziękuję za rady koledzy, a czy ktoś miał doświadczenie z jar met jak to przewraca trawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

przecież widac że to solidna maszyna na szerokim kole i krzyżakach... poszukac ewentualnych luzów i kupować. Cena netto a czy to c330 ruszy to pewny bym nie był... zresztą szkoda paliwa na męczenie sie ciapkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Jak na razie zbieram informację na temat przetrząsarek więc trochę ciemny jestem w tym temacie ;)

Spotkałem się również z czymś takim jak przekładnia krzyżakowa i palcowa, która w takim razie jest lepsza ? Bo z tego co słyszałem jeśli jest przekładnia palcowa to wtedy przetrząsarkę można składać do góry podczas gdy ona chodzi. Czy to prawda ? Na krzyżaku też można składać ramiona podczas pracy maszyny ?
Może trochę głupie te pytania ale taka przetrząsarka chodziłaby u mnie z C-360 a jak wiecie pompa hydrauliczna chodzi razem z WOM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Przekładnia palcowa... pewno takie  <> co wchodzi jedno do drugiego i się zazębia? stosuje ktoś to jeszcze w nowych maszynach? Chociażby z tego powodu omijałbym przy zakupie.. krzyżak smarujesz i o nic sie nie martwisz.

A czy ją można składac w czasie pracy to bym wątpił zresztą obojętnie, które rozwiązanie jest zastosowane bo po prostu coś rozwalisz na tych przegubach. Włączasz pompe zależnie od biegów i dźwigasz... proste

 

http://olx.pl/oferta/przegrabiarka-fella-th540d-hydro-nowy-model-4-karuzele-CID757-ID977Xr.html#b7044defef ja mam taką i tu jest patent taki: dzwigasz to w przekładni następuje automatyczne rozłączenie napędu na wirniki.... wałek kręci się luzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepszym przetrząsaczem jest Kuhn GF. Wszystkie części dostępne bez problemu u dowolnego dilera granit. Co daje rozsądną cenę i bardzo szybki dostęp do części. Przeguby ma na DIGIDRIVE, są trwałe i praktycznie bezobsługowe. Maszyna niesamowicie prosta i bardzo wytrzymała. Mój ma bardzo duży przebieg - kilka tysięcy hektarów a maszyna ciągle w stanie dobrym. Wcześniej miałem też Pottingera na podwójnych przegubach, maszyna była dobra, ale bardzo skomplikowana i trudna w naprawach - a części kosmicznie drogie. 

 

Tutaj rozpisana jest cała maszyna:

http://www.kramp.com/shop-it/en/130150/Rotary+tedder+GF+6001+MH+++6301+MH+++6301+MHO+++7501+MH+++8501+MH

 

A z Kramp części bez problemu można kupić u dilerów Granit. Czyli w praktyce w pobliskim rolniczym sklepie.

Dobrymi przetrząsaczami są też Claas Volto.

Edytowano przez ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj