_rafal

Paweł Kukiz na prezydenta!

Polecane posty

Krassus    97

To są liczby międzynarodowych organizacji. Czyżby i tam Tusk miał władzę?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

jak jest tak dobrze to dlaczego ludzie wyjeżdzają za granice na zmywak w europie był kryzys Polska zielona wyspa uniknęła kryzysu tylko że w polsce jest kryzys od 20 lat ,dlaczego niemiec ,irlandczyk ma minimalną stawkę za godz. 8 euro a w polsce 8 zł ,stawka wolna od podatku w angli 10000 funtów, w irlandi 10000 euro a w polsce 3000 tysiące zł, emerytura 600 zł za bardzo wierzysz propagandzie po w tv ,apropa TUSKA TO GDZIE ON TERAZ JEST ,co chwila dostaje opiernicz od któregoś z przywódców europejskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Przypomnij nam co było 25 lat temu w Polsce, jaki panował system i co nam zostawił i porównaj to co było 25 lat w Niemczech czy UK.

 

Najlepszy przykład to Landy Wschodnie Niemiec. Pomimo 25 lat, wpakowania w nie 2000 mld Euro i co roku w budżecie Niemieckim 4% PKB idzie na rozwój landów wschodnich, ów landy osiągnęły dopiero ok 65% PKB landów zachodnich. Czyżby w Niemczech też był kryzys od 25 lat, że wschodnia część kraju dalej odstaje?

 

I rozumiem, że po przejęciu gospodarstw od rodziców, po 5 latach z Ursusa C-330 przesiedliście się na Fendta a z 5 ha zrobiliście 500ha bo w końcu to jest bardzo proste a jeżeli tego nie zrobiliście to jesteście miernymi rolnikami i lepiej wam zabrać ziemię?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

to nie propaganda to statystyka-  najwyzsza forma klamstwa :P , paredziesiat lat juz zyje, nawet troche czasy gierka pamietam wiec wiem ze nie ma nawet sensu porownywac dzisiejszego dobrobytu z dawnymi czasami. ale pamietam tez o ponad 1 bilionie dlugu publicznego do tego drugi dlugow prywatnych i  to jest cena naszego sukcesu. ciekawe czy i kto go kiedykolwiek splaci.

wy dzieci liczycie na jakas emeryture- naiwni jestescie.

wracajac do tematu  https://www.youtube.com/watch?v=Zl29MlZJMhE


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czyli nie przeczytaliście tekstu. Za długi czy za dużo cyfr? Pokażcie swoje realne dowody, że jest coraz gorzej a nie swoje przeczucia bo są nic nie warte.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Bo o to chodzi obecnym politykom. Wmawiają nam, że jak nie chcesz głosować na mnie, nie głosuj w ogóle. Dzięki temu mamy zabetonowaną scenę polityczną i nowi mają małe szanse się dostać. Mamy wyścig do fotela prezydenckiego i jak od kilku lat, liczą się tylko dwie partie. Po co mają się starać o głosy narodu skoro i tak zawsze będą w Sejmie a jedyna różnica to będzie miejsce na podium.

 

Jak chcecie reprezenatywnego prezedytna to głosujcie na Ogórek. Wykształcona, ładna, inteligentna a do tego zna języki i potrafi się wysłowić na poziomie. Ciekawe dlaczego Komorowski jak ognia debat unika.

Zwłaszcza jej słynny tekst że "rozmawiać trzeba ze wszystkimi", znaczący wszystko i nic jednocześnie. Ogórek to jedynie fajna laska, ale tylko przez to głosu na nią nie zmarnuję.

 

a jakby to mialo wygladac -10 na 1- musialby z dubeltowka przyjsc  :D , pozatym z polowa kandydatow dyskusja juz na starcie jest bez sensu, zastanawiales sie czemu sld postawilo na kobiete bez wlasciwosci- bo miller byl pewien porazki i nie chcial sam sie skompromitowac, bo o wynikach chocby zblizonych do kwasniewskiego to chyba juz nie ma co marzyc.

Kwaśniewski to nie ta liga co Miller, według mnie był najlepszym prezydentem do tej pory. Nie zapominajmy że czasy się też zmieniły.

 

Sam mam poważny dylemat na kogo głoswać: Kukiz czy JKM. Stara gwardia się skompromomitowała niezrealizowanymi obietnicami. Obawiam się, że jak teraz nie odepchniemy ich od koryta, to w przyszłym roku będą takie wałki że głowa mała.

Głupie obietnice to główny sposób na zdobycie głosów. Myślisz że Kukiz czy JKM by się ze swoich wywiązał ?? Ja tego już od dawna nie biorę pod uwagę przy wyborze kandydata, już tak było od zawsze że dobra polityka opiera się na trafnym kłamstwie.

 

chyba za mało ci panowie podniesli Ci wiek emerytalny

Nie mieli wyboru, coraz dłużej żyjemy a coraz mniej się dzieci rodzi. Widzisz zależność ?? Bo Ja tak.

 

Tylko co tą gospodarkę ciągnie do przodu jak nie te miliony ludzi którzy tyrają za granicą i kasa wraca tu do Polski.Gdzie jest praca do młodych bo żaden kandydat nie ma pomysłu na to.

To prawda @ robo1980........Gdyby nie zagranica z przykrością przyznam, że nie miałabym tego, co mam teraz. Tam bez problemu mam pracę w zawodzie i doświadczenie, itd...a tu w kraju  cwaniacy na pewno dadzą radę. I dzisiaj też nie wykluczam tego, że być może będę zmuszona znów wyjechać. Cóż mimo, że tam na obczyźnie jest stabilniej, wszystko poukładane, wystrzyżone jak z obrazka, ale serce ciągnie do swej ziemi i chaosu natury.

 

Pan Tusk wzywał Polonie do powrotu do kraju, a sam stał się emigrantem.

Lepiej takich rzeczy nie piszcie bo zaraz "prawdziwi gospodarze" Was od zdrajców i parobków wyzwą...

 

Do przodu ciągnie zachodni kapitał który jest tu tak wyzywany. Politycy mają pomysł jak zwiększyć zatrudnienie ale nie chwalą się tym, bo to dość niepopularna opinia. Trzeba ściągać chętnych do budowania w Polsce fabryk itp a to oznacza, że trzeba dać im przywileje jak obniżenie podatków itp.

 

A emigranci jedynie przysłużyli się innym przez to, że bezrobocie poszło w dół.

Bo jak tworzyć kapitalizm bez kapitału ??

 

jak jest tak dobrze to dlaczego ludzie wyjeżdzają za granice na zmywak w europie był kryzys Polska zielona wyspa uniknęła kryzysu tylko że w polsce jest kryzys od 20 lat ,dlaczego niemiec ,irlandczyk ma minimalną stawkę za godz. 8 euro a w polsce 8 zł ,stawka wolna od podatku w angli 10000 funtów, w irlandi 10000 euro a w polsce 3000 tysiące zł, emerytura 600 zł za bardzo wierzysz propagandzie po w tv ,apropa TUSKA TO GDZIE ON TERAZ JEST ,co chwila dostaje opiernicz od któregoś z przywódców europejskich

Ja pracuję w NL bo można po prostu więcej zarobić i szybciej do czegoś dojść w życiu. Większość moich rówieśników nie wyjechała i biedy nie klepie w Polsce, mają też mniejsze aspiracje.

 

Przypomnij nam co było 25 lat temu w Polsce, jaki panował system i co nam zostawił i porównaj to co było 25 lat w Niemczech czy UK.

 

Najlepszy przykład to Landy Wschodnie Niemiec. Pomimo 25 lat, wpakowania w nie 2000 mld Euro i co roku w budżecie Niemieckim 4% PKB idzie na rozwój landów wschodnich, ów landy osiągnęły dopiero ok 65% PKB landów zachodnich. Czyżby w Niemczech też był kryzys od 25 lat, że wschodnia część kraju dalej odstaje?

 

I rozumiem, że po przejęciu gospodarstw od rodziców, po 5 latach z Ursusa C-330 przesiedliście się na Fendta a z 5 ha zrobiliście 500ha bo w końcu to jest bardzo proste a jeżeli tego nie zrobiliście to jesteście miernymi rolnikami i lepiej wam zabrać ziemię?

Jak się mówi to bardzo proste, gorzej jak trzeba zrobić. Ale to politycy winni, bo kradną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam z tym Kukizem będzie tak jak z Giertychem kiedyś wielki patriota przeciwnik PO a teraz trzyma palec donaldowi  ze żal go słuchać z reszta Kukiz parę lat wstecz był za PO podejrzewam ze to sztuczny kandydat wykreowany po to by zabrać parę procent Dudzie a po wyborach wróci do PO


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tyle że "duży jaś" był przeciw PO zaś teraz kopaczuje piłkę do jednej bramki z nimi...

Kukiz nagle się przebudził że jest przeciw PO? Bronkowi przecież pomagał w kampanii 5 lat temu a z Donaldem pod rękę szedł i nagle przejrzał na oczy? Kolejny oszołom walący oczywiste oczywistości bez żadnego pojęcia i wiedzy o polityce. Taki Korwin w innym opakowaniu z mniej ostrymi wywodami który też chce trafić do młodszej części społeczeństwa. To kolejny populista który chce zaistnieć (bo o żadnej płycie dawno nie słyszałem, a jak wyszła to słaba musiała być), a nuż się uda, wartość medialna już wzrosła bo często i gęsto chociaż nic nowego nie powiedział, konkretnego programu nie przedstawił. No ale tak, tak, głosujcie na niego.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

 

Jak to mówią: "są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki", ale przynajmniej trochę się uśmiałem. Niektóre z tych statystyk są tak żałosne, że nawet nie warto o nich dyskutować, ale niektórzy użytkownicy portalu wykop.pl zrobili to i obalili wiele tez stawianych w przedstawionym "opracowaniu", np. @Laserade, zrobił to świetnie. Tak więc przeczytałem nie tylko sam tekst, ale również komentarze pod nim i wiele osób w mądry sposób miażdży cały ten tekst, choć autor trzeba przyznać, że stara się podchodzić do sprawy obiektywnie i nie gloryfikuje PO, tylko jak zauważa nie jest tak źle, a lepszej alternatywy nie ma.

Ale ja widzę, że zwolennicy PO potrzebują dowodu, że jest gorzej, nie wystarczy im to, że po niemal ośmiu latach rządów PO nie jest lepiej, albo przynajmniej nie jest tak dobrze jak miało być.

Ja osobiście za najlepszy dowód nieudolności tego rządu uznaje słowa jednego z jego byłych członków, B. Sienkiewicza: "Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie". Oczywiście ten rząd miał kilka moim zdaniem dobrych decyzji, np. emerytury pomostowe, przeniesienie obligacji z OFE do ZUS, ale ogólna ocena z mojej strony jest fatalna, a najlepszym dowodem są liczne niewyjaśnione do tej pory afery, które pokazują słabość naszego państwa i rządu. Nie będą ich tutaj wszystkich wymieniał, bo każdy kto się trochę tematem interesuje wie o co chodzi, a do ich zliczenia niestety może zabraknąć palców obu rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

To jak dobrze miało być ?? Nie według PO, według Ciebie. Albo inaczej, o ile lepiej według Ciebie mogło by być, gdyby PO nie było u władzy ??

Ja byłem jednym z tych którzy głosowali na PO, bo faktycznie alternatywa w postaci PiS-u nie napawała optymizmem, bo nie łudźmy się, władza będzie dzielona puki co pomiędzy te dwie partie. I żadne JKM-y, Kukizy ani Narodowcy tego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak to mówią: "są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki", ale przynajmniej trochę się uśmiałem. Niektóre z tych statystyk są tak żałosne, że nawet nie warto o nich dyskutować, ale niektórzy użytkownicy portalu wykop.pl zrobili to i obalili wiele tez stawianych w przedstawionym "opracowaniu", np. @Laserade, zrobił to świetnie. Tak więc przeczytałem nie tylko sam tekst, ale również komentarze pod nim i wiele osób w mądry sposób miażdży cały ten tekst, choć autor trzeba przyznać, że stara się podchodzić do sprawy obiektywnie i nie gloryfikuje PO, tylko jak zauważa nie jest tak źle, a lepszej alternatywy nie ma.

Ale ja widzę, że zwolennicy PO potrzebują dowodu, że jest gorzej, nie wystarczy im to, że po niemal ośmiu latach rządów PO nie jest lepiej, albo przynajmniej nie jest tak dobrze jak miało być.

Ja osobiście za najlepszy dowód nieudolności tego rządu uznaje słowa jednego z jego byłych członków, B. Sienkiewicza: "Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie". Oczywiście ten rząd miał kilka moim zdaniem dobrych decyzji, np. emerytury pomostowe, przeniesienie obligacji z OFE do ZUS, ale ogólna ocena z mojej strony jest fatalna, a najlepszym dowodem są liczne niewyjaśnione do tej pory afery, które pokazują słabość naszego państwa i rządu. Nie będą ich tutaj wszystkich wymieniał, bo każdy kto się trochę tematem interesuje wie o co chodzi, a do ich zliczenia niestety może zabraknąć palców obu rąk.

 

Obalili? Ani statystyk ani tez raportów. Napisali, że gówno prawda i już. Nikt nie odważył się obalić tego statystykami, liczbami tylko słowami jakiś anonimowych userów. Więc komu wierzysz? Oczywiście jak pojawiają się statystyki stanowiące o tym, że w Somalii jest lepiej niż w Polsce to każdy to podchwytuje i linki krążą w sieci. Jak pojawi się statystyka, że Polska lepsza od Niemiec to zaraz zostaje obalona słowami, że źle liczyli albo statystyki to kłamstwo. Jakoś chętnie Polacy chwalą się statystykami także jak porównujemy Polskę np. do Niemiec czy UK. Oczywiście, gdy tam według liczb jest lepiej. Strasznie wybiórczy jesteśmy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Bez jaj! Chcesz żeby obalili kłamliwe statystyki innymi kłamstwami? Nigdzie nie widziałem statystyk mówiących, że w Somalii jest lepiej, ale widziałem gdzieś info, że w Zimbabwe kwota wolna od podatku w przeliczeniu wynosi bodajże prawie 10 tys. zł, a w Polsce za 300 zł/mies muszę zapłacić podatek. Mało obchodzi mnie to jak patrzą na statystyki Polacy, wiem jak ja na nie patrze i o tym piszą ludzie w komentarzach i nie zauważyłem, aby ktoś napisał, że te statystyki to kłamstwo, jednak każdy analityk ci powie, że wszystkie dane, statystyki i wykresy trzeba umieć czytać, analizować i wyciągać wnioski, które często przeczą temu co widać na pierwszy rzut oka, a więc trzeba te dane odnieść do prawdziwego życia i wtedy wygląda to trochę gorzej. Nie mówię, że Polska się nie rozwija i ludziom nie żyje się coraz lepiej, ale moim zdaniem mamy potencjał, aby było jeszcze lepiej. Nikt chyba jednak nie wierzy w to co mówił Komor, że trzeba być ślepym by nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski. No to ja chyba rzeczywiście jestem ślepy bo już prawie 2 lata czekam na głupią artroskopię kolana, a podobno trzeba czekać 5, ale może był pijany. A niejaka Żmuda - Trzebiatowska posłanka PO, to już na pewno była pijana mówiąc, że Polacy nie wyjeżdżają do pracy za granicę z musu tylko po to by zobaczyć jak żyję się w innych krajach, bo przecież w Polsce można bez problemu znaleźć pracę za godziwe wynagrodzenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na tyle statystyk co znalazł ów Pan, przeciwnicy nie mogli znaleźć parę, że je obalić? Wszystkie urzędy, agencje czy firmy uwzięły się na Polaków i pokazują optymistyczne statystyki naszego kraju?

 

To może warto zamieszkać w Zimbabwe skoro mniej podatków do płacenia?

 

Pytanie, dlaczego Landy Wschodnie Niemiec odstają jeszcze dość znaczącą od reszty Niemiec?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A co nas interesuje porównania do Niemiec czy Anglii ważne aby nam Polakom było dobrze u nas. dlaczego dużo osób wyjeżdża za granicę? Bo tu mając nawet studia nie można pracować za godziwe pieniądze. Ile osób wykształconych rejestruje się w UP bo nie może znaleźć pracy? No właśnie. Wszystko w Polsce prywatyzują zagraniczni inwestorzy. Więc jak ma być dobrze? Dlaczego nasz nowy sprzęt jest słabszy w większości przypadków od używanego  zagranicznego? Bo większość firm jeśli można to tak nazwać to określił bym są małe firemki które żeby się utrzymać muszą na wszystkim oszczędzać co potem odbija  się na jakości. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tak, już widzę jak Ursus robi ciągnik na bezstopniówce w cenie NH, jak Polscy rolnicy będą go kupować.

 

Bo skoro wiemy dlaczego w Polsce się nie udało (oczywiście rządy PO, wcześniej PiS i SLD), to dlaczego w Niemczech, naszym wzorcu bo często można usłyszeć, że w Niemczech czy UK jest kraina mlekiem i miodem płynąca a Polska to III świat, Landy Wschodnie odstają gospodarczo od reszty kraju. Czyżby złe rządy Merkel?

 

I w Polsce po studiach da się dobrze zarabiać. Moi znajomi po Politechnice, SGH ani razu w UP nie byli. I uwaga, zajmują też stanowiska kierownicze. I to przed 30.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Tak coś wtrącę z moich stron ;https://www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw . Pamiętacie jak za PRLu kazali trawę na zielono malować bo sekretarz przyjeżdża ? Co się zmieniło oprócz ryja przy korycie ? Na fejsie jest strona mojej gminy która szczyci się tą farsą . Jak im to wstawiłem w komentarzach to mnie zablokowali . Normalnie wczesny Gierek tylko technika inna . No i może zomowcy po mnie nie nie przyjdą -chociaż... kto wie ???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak, już widzę jak Ursus robi ciągnik na bezstopniówce w cenie NH, jak Polscy rolnicy będą go kupować.

 

Bo skoro wiemy dlaczego w Polsce się nie udało (oczywiście rządy PO, wcześniej PiS i SLD), to dlaczego w Niemczech, naszym wzorcu bo często można usłyszeć, że w Niemczech czy UK jest kraina mlekiem i miodem płynąca a Polska to III świat, Landy Wschodnie odstają gospodarczo od reszty kraju. Czyżby złe rządy Merkel?

 

I w Polsce po studiach da się dobrze zarabiać. Moi znajomi po Politechnice, SGH ani razu w UP nie byli. I uwaga, zajmują też stanowiska kierownicze. I to przed 30.

 

Jeśli sprzęt polski był by jakościowo taki jak zagraniczny każdy przy zakupie zwracał by na niego taką samą uwagę jak na ten importowany. Niestety zaczynając od zera ciężko jest co kolwiek zrobić czy też odbudować. Skoro tak dociekasz dlaczego wschodnie landy tak odstają gospodarczo już Ci mówię. To wina poprzedniego systemu i podziału który do tego doprowadził. Cały duży przemysł skupiał i skupia się w landach zachodnich. Ludzie przybywali tam do pracy po połączeniu się Niemiec co dalej rozwijało zachód. Wschód ma małe firmy i firemki które nie są w stanie tak napędzić gospodarki jak jest na  zachodzie. 

A co Ty mi tu będziesz tłumaczył jakich ty znajomych masz, ja też jestem kierownikiem firmy oraz posiadam własne gospodarstwo nie narzekam, niestety nie wszyscy tak mogą. Wszyscy politechniki pokończą tak? Po prostu śmieszne są takie wypowiedzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale dlaczego odstają skoro wpakowano w nie 2000 mld Euro a co roku 4% niemieckiego PKB idzie na ich rozwój. Przecież przez 25 lat powinni wyrównać poziomy gospodarcze, według was to jest bardzo łatwe. Wystarczy dobry rząd.

 

Nie każdy, ale zamiast iść na polonistykę czy psychologię można było wybrać politechnikę czy zawodówkę. 4 miesiące już czekam na glazurnika żeby mi płytki w łazience położył. Oczywiście są też do wyboru partacze ale na nich też trzeba trochę czekać. Dziwne jest to, że często polscy emigranci dość często pracują poniżej swoich kwalifikacji w UK a w ojczyźnie uważają taką pracę na hańbę i porażkę polskiego rządu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

co z tego że wpakowano tam te pieniądze jeśli jest sporo mnie ludności. Pieniądze wyłożono tam na budowę szkół, dróg, firm które się dopiero rozwijają itd. Niestety ludzie wyemigrowali tam gdzie była praca tam się osadzili pobudowali domy kupili mieszkania, więc teraz nie będą wracać tam aby zaczynać od początku. Co do glazurnika to samemu trzeba było iść do zawodówki wyuczyć się zawodu i nie czekał byś na glazurnika. Dlaczego emigrują i pracują poniżej swoich kwalifikacji? Bo tam uda im się zarobić robiąc to samo 3 razy i czasem i więc niż tu robiąc to samo. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale tamtejszy rząd nie przeciwstawił się temu? Przecież w Polsce, oprócz władzy każdy potrafi postawić kraj na nogi w ciągu dekady. Chociażby tutaj na forum znajdziemy dziesiątki specjalistów w tej dziedzinie. Nie zapominajmy także o emigrantach którzy wyjechali na gotowe i porównują nasz kraj na dorobku z resztą Europy.

Dla ciekawostki, Landy Wschodnie Niemiec w 2005 roku miały bezrobocie na poziomie 18,6% gdy w Polsce było to 17,6%. W 2013 to po 10%.

 

Tylko po to się kształciłem żeby było mnie stać wynająć dobrego glazurnika.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak coś wtrącę z moich stron ;https://www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw . Pamiętacie jak za PRLu kazali trawę na zielono malować bo sekretarz przyjeżdża ? Co się zmieniło oprócz ryja przy korycie ? Na fejsie jest strona mojej gminy która szczyci się tą farsą . Jak im to wstawiłem w komentarzach to mnie zablokowali . Normalnie wczesny Gierek tylko technika inna . No i może zomowcy po mnie nie nie przyjdą -chociaż... kto wie ???

 

:huh: :o :lol: heh

Moim pierwszym krajem, do którego wyemigrowałam była Szwecja, tam trafiłam do firmy reaktywującej się, ale wszystko od podstaw się zaczynało,mycie ścian, podłóg..., było nas 3 pracowników i 2 szefów. Potem stopniowo firma się rozwijała. Super doświadczenie i szybka praktyka. Byłam operatorem dwóch dużych maszyn slicer'ów, przebudowywałam je, zajmowałam się ich elektryką, ustawieniami,programem, konserwacją. Musieliśmy spędzać całe noce, kiedy przyjechał z service'u niemieckiego mechanik i podpatrywać go, aby samemu dowiedzieć się jak najwięcej. Potem stałam się team leaderem i przyuczałam moich następców chłopaków. Odpowiedzialna i satysfakcjonująca praca, szybkie doświadczenie. fajne wspomnienie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ale tamtejszy rząd nie przeciwstawił się temu? Przecież w Polsce, oprócz władzy każdy potrafi postawić kraj na nogi w ciągu dekady. Chociażby tutaj na forum znajdziemy dziesiątki specjalistów w tej dziedzinie. Nie zapominajmy także o emigrantach którzy wyjechali na gotowe i porównują nasz kraj na dorobku z resztą Europy.

Dla ciekawostki, Landy Wschodnie Niemiec w 2005 roku miały bezrobocie na poziomie 18,6% gdy w Polsce było to 17,6%. W 2013 to po 10%.

 

Tylko po to się kształciłem żeby było mnie stać wynająć dobrego glazurnika.

 

Jak każdy stawia to widać. Nie zapinam o emigrantach. Te ciekawostki i statystyki które podajesz i są wyrywane z chwilowych zachwiań to też żaden dowód niestety. Liczy się całokształt a nie chwilowe zachwiania gospodarki. Opierając się na statystykach to w Polsce wychodzi ze średnio zarabia się 3-krotność minimalnego wynagrodzenia. Pytam się gdzie te zarobki są? Bo większość zarabia o wiele mniej. Żeby co niektóre osoby zarabiały krocie. Co do wykształcenia zacznijmy od tego ze nie każdego stać na nie. Mieszkając w mieście są sporo większe szanse na zrobienie go ponieważ masz gdzie mieszkać a uczelnie są w większych miastach nie wspominając o renomowanych. Nie każdego mieszkającego na wsie jest stać płacić za jakieś lokum w mieście. A jeśli Ty kształciłeś się tylko po to jak napisałeś żeby wynająć dobrego glazurnika to współczuję. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

 

 

że w Somalii jest lepiej niż w Polsce to każdy to podchwytuje i linki krążą w sieci. 

To w Chinach jest lepiej niż u Nas. Bo co z tego że przeciętny Chińczyk żyje gorzej niż Polak, ale za to jak się kraj rozwija. Tylko patrzeć jak przegoni USA, Europę i całą resztę  :P .

 

 

jednak każdy analityk ci powie, że wszystkie dane, statystyki i wykresy trzeba umieć czytać, analizować i wyciągać wnioski, które często przeczą temu co widać na pierwszy rzut oka, a więc trzeba te dane odnieść do prawdziwego życia i wtedy wygląda to trochę gorzej.

Ja nie jestem analitykiem żeby wiedzieć, że statystyki interpretują się najlepiej tym:] http://pl.wikipedia.org/wiki/Mediana lub tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Średnia_ucinana

 

 

Bo tu mając nawet studia nie można pracować za godziwe pieniądze.

A jaka to liczba "godziwe" ??

 

 

Ile osób wykształconych rejestruje się w UP bo nie może znaleźć pracy?

Bo rynek uczelni wyższych mamy bardzo liberalny jak na Europę, porobiło się Wyższych Szkół Poszukiwaczy Skarbów a potem żale że roboty znaleźć nie można po kulturoznastwie...

 

 

Wszystko w Polsce prywatyzują zagraniczni inwestorzy

 W czym problem, kupuj.

 

 

Dlaczego nasz nowy sprzęt jest słabszy w większości przypadków od używanego  zagranicznego? 

Bo nie mamy swoich technologii. Przez lata żeby coś produkować na światowym poziomie, musieliśmy kupować licencje. I dziś liczące się polskie marki (np. Celma) to licencje. 

Poza tym sprzęt jest słabszy ale tańszy, to uczciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Następny co mówi że tak cudowni jest. Po normalnych studiach techniczny ludzie w Polsce nie mogą znaleźć pracy i emigrują. W czym problem że nie kupię, a w tym że nie przebijesz zagranicznego inwestora bo  i tak da więcej aby zniszczyć. Nie mamy swoich technologi? Mamy tylko za granicą bo u nas nie było pieniędzy na ich rozwijanie. Jaka to uczciwość że gorszy za to tańszy? Pracując nim np. muszę go kilkukrotnie naprawiać aby nim pracować abo rozsypie się na tyle że zostaje zmuszony do zakupu ponownie? Żaden dla mnie to zysk, a strata


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj