Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paweł Kukiz na prezydenta!

615 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 20 kwiecień 2015 - 20:55

Paweł Kukiz na prezydenta! W moim odczuciu, ponieważ przyznam, że nie wgłębiam się aż tak w politykę, Kukizowi chodzi o coś innego. Jest inteligentny i myślę, że nie ma tak naprawdę aspiracji do fotela prezydenckiego. Dobrze wie jakie są realia, możliwości prezydenta i na kogo stawiają czy też już ustawili stołek. On zdaje sobie sprawę z tego, że przypuszczalnie zostając prezydentem bez zaplecza nie jest w stanie sam zmienić ustawodawstwa. Daje sygnały, żeby tak twierdzić, jest sobą, facetem w skórze, głośno mówi o swoich postulatach, wskazuje co jest złe w państwie,a co należy zmienić. A dlaczego? Dlatego bo to jest jego 5 minut, kiedy podczas kampanii wyborczej cała Polska przygląda się i słucha, a media umożliwiają to. W ten sposób Kukiz staje się rozpoznawalną osobą, która mówi sensownie, nie udaje sztywniaka w gajerku, jest sobą, jest bezpartyjny, czyli jest osobą z ludu. To jest jego czas. Myślę, że chce utworzyć tak naprawdę nie wiem czy partie, wejść do rządu, zrzeszyć się i być tym człowiekiem, który skupiałby tych, którzy chcą obalić w końcu ten rząd, przez podstęp. Jego oldschool'owy kolega Ś.P. R. Leszczyński starał się też o głosy żeby wejść do rządu, miał ich za mało i nie udało się. Więc te wybory prezydenckie może to jakiś sposób zdobycia poparcia na przyszłość. Ja na pewno będę pamiętać.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paweł Kukiz na prezydenta! Dzisiaj, 21:37
  •  

#42 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 22:23

ja bede glosowal ponownie na komorowskiego  -w odroznieniu od ciebie nie mam zadnych zludzen co do politykow, mialem osobisty kontakt z paroma z roznych partii. 

chyba za mało ci panowie podniesli Ci wiek emerytalny

#43 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 10:04

A myślisz, że inni kandydaci by nie podnieśli wieku? Zrobiliby to samo. Tak samo nie wierz im, że obniżą wiek emerytalny.

Patrząc na statystyki to Polska od 2008 roku jest najszybciej rozwijającą się gospodarką w Europie, zadłużenie nie jest tak duże jak niektórzy wieszczą rychły koniec a urzędników mamy poniżej przeciętnej europejskiej. Wysokość podatków też jest przeciętna w porównaniu do reszty UE.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 10:20

Tylko co tą gospodarkę ciągnie do przodu jak nie te miliony ludzi którzy tyrają za granicą i kasa wraca tu do Polski.Gdzie jest praca do młodych bo żaden kandydat nie ma pomysłu na to.

#45 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 21 kwiecień 2015 - 10:38

To prawda @ robo1980........Gdyby nie zagranica z przykrością przyznam, że nie miałabym tego, co mam teraz. Tam bez problemu mam pracę w zawodzie i doświadczenie, itd...a tu w kraju  cwaniacy na pewno dadzą radę. I dzisiaj też nie wykluczam tego, że być może będę zmuszona znów wyjechać. Cóż mimo, że tam na obczyźnie jest stabilniej, wszystko poukładane, wystrzyżone jak z obrazka, ale serce ciągnie do swej ziemi i chaosu natury.

Pan Tusk wzywał Polonie do powrotu do kraju, a sam stał się emigrantem.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#46 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 12:10

Do przodu ciągnie zachodni kapitał który jest tu tak wyzywany. Politycy mają pomysł jak zwiększyć zatrudnienie ale nie chwalą się tym, bo to dość niepopularna opinia. Trzeba ściągać chętnych do budowania w Polsce fabryk itp a to oznacza, że trzeba dać im przywileje jak obniżenie podatków itp.

A emigranci jedynie przysłużyli się innym przez to, że bezrobocie poszło w dół.

Edytowany przez Krassus, 21 kwiecień 2015 - 12:12.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#47 Share joseph007

joseph007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 13:55

właśnie!!

#48 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 18:42

służba zdrowia na przedostatnim miejscu w europie,kwota wolna od podatku najniższa rząd zdeprawowany do szpiku kości,jeszcz jedna kadencja komora i po i nie ma polskiej gospodarki a my będziemy tanią siłą roboczą

#49 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:37

http://www.wykop.pl/...ujacy-nierzad-/

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#50 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 18:50

propaganda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:04

To są liczby międzynarodowych organizacji. Czyżby i tam Tusk miał władzę?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#52 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:32

jak jest tak dobrze to dlaczego ludzie wyjeżdzają za granice na zmywak w europie był kryzys Polska zielona wyspa uniknęła kryzysu tylko że w polsce jest kryzys od 20 lat ,dlaczego niemiec ,irlandczyk ma minimalną stawkę za godz. 8 euro a w polsce 8 zł ,stawka wolna od podatku w angli 10000 funtów, w irlandi 10000 euro a w polsce 3000 tysiące zł, emerytura 600 zł za bardzo wierzysz propagandzie po w tv ,apropa TUSKA TO GDZIE ON TERAZ JEST ,co chwila dostaje opiernicz od któregoś z przywódców europejskich

#53 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:40

Przypomnij nam co było 25 lat temu w Polsce, jaki panował system i co nam zostawił i porównaj to co było 25 lat w Niemczech czy UK.

Najlepszy przykład to Landy Wschodnie Niemiec. Pomimo 25 lat, wpakowania w nie 2000 mld Euro i co roku w budżecie Niemieckim 4% PKB idzie na rozwój landów wschodnich, ów landy osiągnęły dopiero ok 65% PKB landów zachodnich. Czyżby w Niemczech też był kryzys od 25 lat, że wschodnia część kraju dalej odstaje?

I rozumiem, że po przejęciu gospodarstw od rodziców, po 5 latach z Ursusa C-330 przesiedliście się na Fendta a z 5 ha zrobiliście 500ha bo w końcu to jest bardzo proste a jeżeli tego nie zrobiliście to jesteście miernymi rolnikami i lepiej wam zabrać ziemię?

Edytowany przez Krassus, 22 kwiecień 2015 - 21:41.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#54 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 22:05

to nie propaganda to statystyka-  najwyzsza forma klamstwa :P , paredziesiat lat juz zyje, nawet troche czasy gierka pamietam wiec wiem ze nie ma nawet sensu porownywac dzisiejszego dobrobytu z dawnymi czasami. ale pamietam tez o ponad 1 bilionie dlugu publicznego do tego drugi dlugow prywatnych i  to jest cena naszego sukcesu. ciekawe czy i kto go kiedykolwiek splaci.

wy dzieci liczycie na jakas emeryture- naiwni jestescie.

wracajac do tematu  

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#55 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 22:25

Czyli nie przeczytaliście tekstu. Za długi czy za dużo cyfr? Pokażcie swoje realne dowody, że jest coraz gorzej a nie swoje przeczucia bo są nic nie warte.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#56 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 06:27

Bo o to chodzi obecnym politykom. Wmawiają nam, że jak nie chcesz głosować na mnie, nie głosuj w ogóle. Dzięki temu mamy zabetonowaną scenę polityczną i nowi mają małe szanse się dostać. Mamy wyścig do fotela prezydenckiego i jak od kilku lat, liczą się tylko dwie partie. Po co mają się starać o głosy narodu skoro i tak zawsze będą w Sejmie a jedyna różnica to będzie miejsce na podium.

Jak chcecie reprezenatywnego prezedytna to głosujcie na Ogórek. Wykształcona, ładna, inteligentna a do tego zna języki i potrafi się wysłowić na poziomie. Ciekawe dlaczego Komorowski jak ognia debat unika.

Zwłaszcza jej słynny tekst że "rozmawiać trzeba ze wszystkimi", znaczący wszystko i nic jednocześnie. Ogórek to jedynie fajna laska, ale tylko przez to głosu na nią nie zmarnuję.

a jakby to mialo wygladac -10 na 1- musialby z dubeltowka przyjsc  :D , pozatym z polowa kandydatow dyskusja juz na starcie jest bez sensu, zastanawiales sie czemu sld postawilo na kobiete bez wlasciwosci- bo miller byl pewien porazki i nie chcial sam sie skompromitowac, bo o wynikach chocby zblizonych do kwasniewskiego to chyba juz nie ma co marzyc.

Kwaśniewski to nie ta liga co Miller, według mnie był najlepszym prezydentem do tej pory. Nie zapominajmy że czasy się też zmieniły.

Sam mam poważny dylemat na kogo głoswać: Kukiz czy JKM. Stara gwardia się skompromomitowała niezrealizowanymi obietnicami. Obawiam się, że jak teraz nie odepchniemy ich od koryta, to w przyszłym roku będą takie wałki że głowa mała.

Głupie obietnice to główny sposób na zdobycie głosów. Myślisz że Kukiz czy JKM by się ze swoich wywiązał ?? Ja tego już od dawna nie biorę pod uwagę przy wyborze kandydata, już tak było od zawsze że dobra polityka opiera się na trafnym kłamstwie.

Nie mieli wyboru, coraz dłużej żyjemy a coraz mniej się dzieci rodzi. Widzisz zależność ?? Bo Ja tak.

Tylko co tą gospodarkę ciągnie do przodu jak nie te miliony ludzi którzy tyrają za granicą i kasa wraca tu do Polski.Gdzie jest praca do młodych bo żaden kandydat nie ma pomysłu na to.

To prawda @ robo1980........Gdyby nie zagranica z przykrością przyznam, że nie miałabym tego, co mam teraz. Tam bez problemu mam pracę w zawodzie i doświadczenie, itd...a tu w kraju  cwaniacy na pewno dadzą radę. I dzisiaj też nie wykluczam tego, że być może będę zmuszona znów wyjechać. Cóż mimo, że tam na obczyźnie jest stabilniej, wszystko poukładane, wystrzyżone jak z obrazka, ale serce ciągnie do swej ziemi i chaosu natury.

Pan Tusk wzywał Polonie do powrotu do kraju, a sam stał się emigrantem.

Lepiej takich rzeczy nie piszcie bo zaraz "prawdziwi gospodarze" Was od zdrajców i parobków wyzwą...

Do przodu ciągnie zachodni kapitał który jest tu tak wyzywany. Politycy mają pomysł jak zwiększyć zatrudnienie ale nie chwalą się tym, bo to dość niepopularna opinia. Trzeba ściągać chętnych do budowania w Polsce fabryk itp a to oznacza, że trzeba dać im przywileje jak obniżenie podatków itp.

A emigranci jedynie przysłużyli się innym przez to, że bezrobocie poszło w dół.

Bo jak tworzyć kapitalizm bez kapitału ??

jak jest tak dobrze to dlaczego ludzie wyjeżdzają za granice na zmywak w europie był kryzys Polska zielona wyspa uniknęła kryzysu tylko że w polsce jest kryzys od 20 lat ,dlaczego niemiec ,irlandczyk ma minimalną stawkę za godz. 8 euro a w polsce 8 zł ,stawka wolna od podatku w angli 10000 funtów, w irlandi 10000 euro a w polsce 3000 tysiące zł, emerytura 600 zł za bardzo wierzysz propagandzie po w tv ,apropa TUSKA TO GDZIE ON TERAZ JEST ,co chwila dostaje opiernicz od któregoś z przywódców europejskich

Ja pracuję w NL bo można po prostu więcej zarobić i szybciej do czegoś dojść w życiu. Większość moich rówieśników nie wyjechała i biedy nie klepie w Polsce, mają też mniejsze aspiracje.

Przypomnij nam co było 25 lat temu w Polsce, jaki panował system i co nam zostawił i porównaj to co było 25 lat w Niemczech czy UK.

Najlepszy przykład to Landy Wschodnie Niemiec. Pomimo 25 lat, wpakowania w nie 2000 mld Euro i co roku w budżecie Niemieckim 4% PKB idzie na rozwój landów wschodnich, ów landy osiągnęły dopiero ok 65% PKB landów zachodnich. Czyżby w Niemczech też był kryzys od 25 lat, że wschodnia część kraju dalej odstaje?

I rozumiem, że po przejęciu gospodarstw od rodziców, po 5 latach z Ursusa C-330 przesiedliście się na Fendta a z 5 ha zrobiliście 500ha bo w końcu to jest bardzo proste a jeżeli tego nie zrobiliście to jesteście miernymi rolnikami i lepiej wam zabrać ziemię?

Jak się mówi to bardzo proste, gorzej jak trzeba zrobić. Ale to politycy winni, bo kradną.

#57 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 08:06

Witam z tym Kukizem będzie tak jak z Giertychem kiedyś wielki patriota przeciwnik PO a teraz trzyma palec donaldowi  ze żal go słuchać z reszta Kukiz parę lat wstecz był za PO podejrzewam ze to sztuczny kandydat wykreowany po to by zabrać parę procent Dudzie a po wyborach wróci do PO

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#58 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 09:48

Tyle że "duży jaś" był przeciw PO zaś teraz kopaczuje piłkę do jednej bramki z nimi...

Kukiz nagle się przebudził że jest przeciw PO? Bronkowi przecież pomagał w kampanii 5 lat temu a z Donaldem pod rękę szedł i nagle przejrzał na oczy? Kolejny oszołom walący oczywiste oczywistości bez żadnego pojęcia i wiedzy o polityce. Taki Korwin w innym opakowaniu z mniej ostrymi wywodami który też chce trafić do młodszej części społeczeństwa. To kolejny populista który chce zaistnieć (bo o żadnej płycie dawno nie słyszałem, a jak wyszła to słaba musiała być), a nuż się uda, wartość medialna już wzrosła bo często i gęsto chociaż nic nowego nie powiedział, konkretnego programu nie przedstawił. No ale tak, tak, głosujcie na niego.

C328, U-912 i R 103-54

#59 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 12:59

Jak to mówią: "są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki", ale przynajmniej trochę się uśmiałem. Niektóre z tych statystyk są tak żałosne, że nawet nie warto o nich dyskutować, ale niektórzy użytkownicy portalu wykop.pl zrobili to i obalili wiele tez stawianych w przedstawionym "opracowaniu", np. @Laserade, zrobił to świetnie. Tak więc przeczytałem nie tylko sam tekst, ale również komentarze pod nim i wiele osób w mądry sposób miażdży cały ten tekst, choć autor trzeba przyznać, że stara się podchodzić do sprawy obiektywnie i nie gloryfikuje PO, tylko jak zauważa nie jest tak źle, a lepszej alternatywy nie ma.

Ale ja widzę, że zwolennicy PO potrzebują dowodu, że jest gorzej, nie wystarczy im to, że po niemal ośmiu latach rządów PO nie jest lepiej, albo przynajmniej nie jest tak dobrze jak miało być.

Ja osobiście za najlepszy dowód nieudolności tego rządu uznaje słowa jednego z jego byłych członków, B. Sienkiewicza: "Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie". Oczywiście ten rząd miał kilka moim zdaniem dobrych decyzji, np. emerytury pomostowe, przeniesienie obligacji z OFE do ZUS, ale ogólna ocena z mojej strony jest fatalna, a najlepszym dowodem są liczne niewyjaśnione do tej pory afery, które pokazują słabość naszego państwa i rządu. Nie będą ich tutaj wszystkich wymieniał, bo każdy kto się trochę tematem interesuje wie o co chodzi, a do ich zliczenia niestety może zabraknąć palców obu rąk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 13:59

To jak dobrze miało być ?? Nie według PO, według Ciebie. Albo inaczej, o ile lepiej według Ciebie mogło by być, gdyby PO nie było u władzy ??

Ja byłem jednym z tych którzy głosowali na PO, bo faktycznie alternatywa w postaci PiS-u nie napawała optymizmem, bo nie łudźmy się, władza będzie dzielona puki co pomiędzy te dwie partie. I żadne JKM-y, Kukizy ani Narodowcy tego nie zmienią.