Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paweł Kukiz na prezydenta!

615 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 09:23

http://kontrowersje....b_dziecie_p_aka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paweł Kukiz na prezydenta! Dzisiaj, 18:00
  •  

#342 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 12 czerwiec 2015 - 10:09

Dzięki za ten artykuł....jeszcze bardziej go podziwiam..................

Żeby zrozumieć wroga trzeba go poznać, nawet czasami wejść w jego szeregi.Trzeba  często dostać od życia w tyłek. Trzeba się obracać w różnych kręgach......żeby nie być stronniczym, a umieć wyciągać wnioski.

Dobrze, że ma różne doświadczenia, albowiem wie czego może się spodziewać w branży i że nie można ufać gołosłownym manipulatorom.

Nie chodzi o Kukiza, powtarzam, chodzi o jakąkolwiek najminiejszą zmianę....o otwarcie oczu tym którzy mają klapki na oczach, nawet w minimalnym stopniu....to i tak będzie wiele, ponieważ ruszyć takie skamieliny rządowe........to jest sztuka i precyzja........najlepiej żeby się rozsypały :)

W polityce są najgorsi Ci, którzy nie mają oporów, ponieważ nie mają sumienia....stracili go pod wpływem czegoś........

Edytowany przez Ywa, 12 czerwiec 2015 - 10:40.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#343 Share hitchcock92

hitchcock92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 12:54

Wtrącę swoje 3 grosze. 

O ile wysokie poparcie Kukiza w wyborach prezydenckich było dla mnie do usprawiedliwienia i równało się z czerwoną kartką dla aroganckiej i pysznej władzy, to 20% poparcie dla Ruchu Kukiza w wyborach prezydenckich  jest czymś nie bójmy się tego powiedzieć - przerażającym.

Nie dziwię się teraz Korwinowi, że jest przeciwnikiem obecnego ustroju, bo jeżeli 1/5 ludzi zamierza głosować na faceta tylko dlatego, że jest dobry w narzekaniu na partiokractwo i ma jeden kompletnie chybiony postulat (JOW), no to jest coś nie halo. Dla mnie są to ludzie cholernie niepoważni i przez swoją ignorancję doprowadzą nasz kraj do jeszcze gorszej sytuacji niż obecna. Wszystko to pod płaszczykiem dobrych chęci i zmiany systemu.

Na szczęście, kiedy już Kukiz będzie musiał określić swój program (czego bardzo zgrabnie unika) i zobaczymy jakie asy znajdują się na jego listach, to poparcie zmniejszy mu się conajmniej dwukrotnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 13:45

Jak odmienne jest rozumienie ludzi..    :)

cyt: " głosować na faceta tylko dlatego, że jest dobry w narzekaniu na partiokractwo i ma jeden kompletnie chybiony postulat (JOW), no to jest coś nie halo. Dla mnie są to ludzie cholernie niepoważni i przez swoją ignorancję doprowadzą nasz kraj do jeszcze gorszej sytuacji niż obecna. "

Nieważny postulat, ważne żeby w do rządu dostali się ludzie, którzy będąc w opozycji nie będą dbali jedynie o własne interesy i stołki oraz nie będa przekupni....

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Tobie odpowiada albo raczej tolerujesz dotyczczasową sytuację i nie chcesz w rządzie osób, które mogłyby patrzeć na ręce dotyczczasowej grandzie i sprzeciwiać się ewentualnym rozporządzeniom ustaw godzącym w np. najbiedniejszych.

#345 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 13:52

Paweł Kukiz na prezydenta! Problem w tym, że ludzie nie pojmują znaczenia tego http://pl.m.wikipedi...g/wiki/Populizm

Edytowany przez Kaszlak79, 12 czerwiec 2015 - 13:54.

#346 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 17:17

To jest oczywiste........i wcale nie dziwi mnie nie spełnianie postulatów przez rządzących, ponieważ pojedyncze osoby nie mają siły przebicie...

Podam przykład z podwórka: Jeśli osoba z miasta chciałaby żyć na wsi i prowadzić gospodarstwo i prosi o poradę, to dlaczego na wstępie rolnicy zniechęcają ją, słowami musisz mieć 1 mln. Może tej osobie nie chodzi o kasę tylko o zmianę trybu życia, powoli chce się uczyć...jako pewnego rodzaju hobby...Z pewnością będzie musiała liczyć się z drwinami od otoczenia z branży. Tylko ogół rolników tego nie rozumie, bo gospodarstwa odziedziczylo.

Tak samo jest z Kukizem...ma pewne idee, chciałby spróbować cokolwiek zmienić.......bez zaplecza i wsparcia nie da rady, dlatego korzysta z porad polityków, prawników i in...A Wy na wstępie podcinacie mu skrzydła...zamiast wesprzeć....

Może się uda ...może nie...i zostanie zniszczony.

Edytowany przez Ywa, 12 czerwiec 2015 - 17:21.

#347 Share hitchcock92

hitchcock92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 17:51

Jak odmienne jest rozumienie ludzi..    :)

cyt: " głosować na faceta tylko dlatego, że jest dobry w narzekaniu na partiokractwo i ma jeden kompletnie chybiony postulat (JOW), no to jest coś nie halo. Dla mnie są to ludzie cholernie niepoważni i przez swoją ignorancję doprowadzą nasz kraj do jeszcze gorszej sytuacji niż obecna. "

Nieważny postulat, ważne żeby w do rządu dostali się ludzie, którzy będąc w opozycji nie będą dbali jedynie o własne interesy i stołki oraz nie będa przekupni....

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Tobie odpowiada albo raczej tolerujesz dotyczczasową sytuację i nie chcesz w rządzie osób, które mogłyby patrzeć na ręce dotyczczasowej grandzie i sprzeciwiać się ewentualnym rozporządzeniom ustaw godzącym w np. najbiedniejszych.

Rozumien zatem, że koledzy Pana Kukiza to jedyni Uczciwi Polacy. Śmiech na sali. 

Kraj zmienia się konkretnymi ustawami, a nie tym że Kowalskiego zastąpi Wójcik. Od tego kto będzie przy żłobie, nie zmieni się sytuacja ani moja, ani Twoja.

Nie odpowiada i nie toleruję, dlatego od lat głosuję na partię faceta, który od kilkudziesięciu lat mówi to samo, w temacie gospodarki.

Pomimo licznych wad, mam do niego o wiele większe zaufanie niż do muzyka, nie mającego żadnej wiedzy w kwestii rządzenia i ekonomii, który w dodatku nie przedstawia żadnych recept na polepszenie sytuacji w Polsce

Tak dodam, że Kukiz jest od kilku miesięcy w samorządzie i jego poczynania w tej instytucji są daleko od zadowalających.

Tyle.

#348 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 18:29

Kto to wie? Zarówno Kukiz może być tylko podstawionym pionkiem, tak jak Ty możesz być podstawionym zwolennikiem partyjnym...kto to wie? :)

Zaufanie należy mieć zawsze ograniczone..

Podobnie jak Kaszlak przytoczę definicję dyskredytacji.....z książki M. Karwat "O złośliwej dyskredytacji. Manipulowanie wizerunkiem przeciwnika".

( Jedną z takich ofiar był Ś.P. A. Lepper....prawda Jacuś?)

;)

"Synteza wiedzy na temat istoty krytyki oraz różnych metod i płaszczyzn krytyki stosowanej wobec rywali i przeciwników w: sporach ideologicznych, propagandowych, kampaniach wyborczych, konfliktach politycznych, walce o władzę.
Szczególny nacisk położono na nierzetelne, programowo tendencyjne i podstępne formy dyskredytacji, czyli podważania wiarygodności oponentów przez posługiwanie się dygresjami, pretekstami i pozorami, skrajną przesadą, nawet kłamstwem i widoczną agresją. Uznanie dla własnych poglądów i roszczeń jest wtedy osiągane dzięki deprecjonowaniu statusu i dorobku przeciwników - za pośrednictwem epitetów, etykietek, zniewag, ośmieszania, zniesławiania. Zamiast prezentowania własnych walorów, osiągnięć i zasług, wystarczyć ma atak na godność, cześć, powagę, tożsamość przeciwników."

Zaufanie należy mieć zawsze ograniczone..

P.S. Moje zaufanie do Kukiza bierze się z prostej przyczyny....wychowałam się w kręgu tej subkultury.....i większość ludzi  wbrew przykrym społecznym uprzedzeniom...czyli pozorom........odznacza się wielką inteligencją emocjonalną, interpersonalną lub intrapersonalną.

Edytowany przez Ywa, 12 czerwiec 2015 - 18:51.

#349 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 08:40

Kraj zmienia się konkretnymi ustawami, a nie tym że Kowalskiego zastąpi Wójcik. Od tego kto będzie przy żłobie, nie zmieni się sytuacja ani moja, ani Twoja.

Zgadza się kolego tylko że ustawę wymyślają ludzie. W Polsce nie ma winnych złych ustaw a osoby nie ponoszą żadnej odpowiedzialności tylko przerzucają winę z jednych na drugich.

Będę się śmiał jak na końcu ludzie się zbuntują i wyjdą na ulice a politycy będą mówić że to My społeczeństwo jesteśmy winne bo nie chcieliśmy ich reform.  

#350 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 10:24

Ostatnio już się buntowali rolnicy, ale jakoś cały kraj za nimi nie poszedł, na co namiętnie liczyli niektórzy użytkownicy tego forum. Nawet sami rolnicy byli podzieleni co do protestu, a cała rzecz rozbijała się o wybicie Pana Izdebskiego na salony, co się nie udało. Polska to nie kraj mlekiem i miodem płynący, ale nie ma obecnie powodów do ogólnokrajowego buntu i wychodzenia na ulice. To przykre jak komuś się nie powodzi w życiu, ale nie można patrzyć na całość przez pryzmat własnego podwórka ...

Edytowany przez Kaszlak79, 13 czerwiec 2015 - 20:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 16:44

Nie jestem fanem Kukiza i nawet nie uważam go za kogoś co może konkretnie poprawić coś na lepsze ale bardzo mnie cieszy to że przez niego PO może spaść na 3 miejsce :)

http://polska.newswe...y,364902,1.html

A jeśli wziąć pod uwagę to że w tym sondażu pewnie pomineli ludzi którzy mają telefony na karte bez umowy i Polaków za granicą gdzie Kukiz i PIS mają duże poparcie to 3 miejsce PO jest bardzo możliwe.

#352 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 20:07

Nawet jeśli zdobędzie drugie miejsce, to ciężko będzie mu je utrzymać w perspektywie czasu, kiedy jego impet nowatorskości i antysystemowości wyhamuje.

#353 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 09:28

Ostatnio już się buntowali rolnicy, ale jakoś cały kraj za nimi nie poszedł, na co namiętnie liczyli niektórzy użytkownicy tego forum. Nawet sami rolnicy byli podzieleni co do protestu, a cała rzecz rozbijała się o wybicie Pana Izdebskiego na salony, co się nie udało. Polska to nie kraj mlekiem i miodem płynący, ale nie ma obecnie powodów do ogólnokrajowego buntu i wychodzenia na ulice. To przykre jak komuś się nie powodzi w życiu, ale nie można patrzyć na całość przez pryzmat własnego podwórka ...

Jedna grupa społeczne nie oznacza wszystkich.

Moim zdaniem ludzie wyjdą na ulice wtedy kiedy Polsce będzie grozić bankructwo,

wtedy zostaną zablokowane konta bankowe - coś podobnego jak w Grecji.

#354 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 10:00

To się chyba nie doczekamy tych wyjść bo nic nie wskazuje na bankructwo dzisiaj. Chyba, że PiS zacznie dotrzymywać obietnic.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#355 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 10:03

;)

Kaszlak Ty mnie ciągle inspirujesz.....nawet jeśli już nie chcę naprawdę nic napisać to muszę!!!!!!

Tu chodzi o patriotyzm!

PO zapomniało co to znaczy....niby chce najlepiej dla społeczeństwa........naszym kosztem, a największe korzyści mają płynąć dla obcego kontrahenta........Nie widzę w tym nic dobrego w przyszłości.

Kukizowi dobrze się powodzi......dorobił się tzw "super" willi........i co ?  można..można.....

Uważasz, że Ci którym dobrze się powodzi nie są patriotami i osiadaja na laurach.......A tylko Ci którym " nie powodzi się" narzekają"..

To bardzo płytkie stwierdzenie. To zależy od osobowości i wartości...

Pewnie są ludzie, którzy nie narzekają, co wynika  po prostu z lenistwa. Nie interesują się polskościa i tym co się wyprawia w polityce, bo odpowiedni ludzie zadbali o to wymyślając narzędzia, żeby zaabsorbować człowieka czymś głupim....tak jak gry, fb....multum...

#356 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 10:18

A Ja nie widzę niczego dobrego dla naszej przyszłości z człowiekiem, który, o zgrozo, zdobywa 20% poparcia w wyborach prezydenckich, a potem rozważa, nawet czysto teoretycznie "romans polityczny" z kimś takim: http://wiadomosci.ga...html#Czolka3Img

Najbardziej mnie rozbawił cytat Pana Stonogi ..."- Jeżeli będzie sygnał, że chcą się połączyć, wpakuję w nich cztery miliony, zrobię kampanię i nie będę się brał za politykę - mówił na konferencji prasowej. Pierwsze ustalenia w tej sprawie miały zapaść w piątek. "Jestem po rozmowach z Pawłem Kukizem i JKM i w pełnej zgodzie ruszamy po parlament"...

Jakie to czyste, dziewicze i apolityczne, a zarazem cwane i nie nowe, wprowadzić do sejmu ludzi sterowanych od tyłu, a w razie czego naród będzie miał kozła ofiarnego. Ciekawe tylko czy Kukiz jest aż taki głupi, czy już mu za to płacą ...

Edytowany przez Kaszlak79, 14 czerwiec 2015 - 10:32.

#357 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 10:33

Mnie tu nic nie dziwi....a co Ty myślałeś, że wszystko samo się zrobi......???????????? :)

.......mnie cieszy tylko to, że rząd dostanie w d*pę.........i niech sie boi......

A wszystko może byc tylko prowokacą...i zamierzoną interakcją...

Edytowany przez Ywa, 14 czerwiec 2015 - 10:34.

#358 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 11:03

Mnie też nie dziwi. Przeraża mnie za to fakt, że ponad 20% naszego społeczeństwa zawierzyło człowiekowi, który tak naprawdę nie ma nic konkretnego do zaoferowania oprócz niechęci do obecnego ładu politycznego i JOW-ów, mając jednocześnie świadomość, że z częścią tego "ładu" będzie się musiał władzą podzielić, bo PiS nie jest niczym nowym na polskiej scenie politycznej. Pokazaliśmy po raz kolejny, jak niedojrzałym politycznie społeczeństwem jesteśmy, wystarczy że ktoś krzyczy przeciwko obecnemu rządowi, nie ważne już co. Na szczęście, w nadchodzących wyborach największy wynik zdobędzie właśnie PiS a nie sekta muzyka.

Poza tym, nie przepadam za populistami, to moje osobiste zdanie o Panu Kukizie.

Edytowany przez Kaszlak79, 14 czerwiec 2015 - 11:05.

#359 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 11:14

Lubię Cię za to, że masz własne zdanie i konsekwentnie je bronisz do końca mimo wszystko.......(przynajmniej jest dyskusja)

A ja jestem niepoprawną optymistką....i muszę się zawsze przekonywać na własnej skórze.... ;)

P.S. A partia to czym jest?....jak nie sektą......też bym ją bez wahania tak nazwała....

bez stworzenia sekty zwolenników=parti nie ma się szans w rządzie..

Edytowany przez Ywa, 14 czerwiec 2015 - 12:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 14:34

Paweł Kukiz na prezydenta! Partia jest sektą, ergo organizacja Kukiza jest partią. Nie da się robić polityki bez polityki, więc po co Muzyk tak krzyczy o tej apolityczności ??