_rafal

Paweł Kukiz na prezydenta!

Polecane posty

agromatik    1029

OK, więc zadam Tobie dwa pytania:

- skoro nie lubisz słowa "koalicja w parlamencie", czy według Ciebie jest w Polsce obecnie na tyle silne ugrupowanie polityczne, aby mogło stworzyć rząd samodzielnie (nadmienię że byłoby to bardzo korzystne) ??

- czy naprawdę myślisz, że sponsorowanie partii politycznych w Polsce przez ludzi pokroju Pana Stonogi nie stanowi zagrożenia utworzenia układu oligarchowie i sterowani zza pleców przez nich politycy ??

 

 

Łudzisz się, że takiego sponsoringu nie ma, bo ja nie mam złudzeń w tym temacie, a dowodem może być późniejsze uporczywe forsowanie pewnych rozwiązań, pomimo olbrzymiego społecznego sprzeciwu np. 6-latki do szkoły.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nawet jeśli jest jak mówisz, jest to niczym w porównaniu z tym, o czym mówiłem. Jeszcze nie ma u nas jak w Rosji Putina, a pewne lobby zawsze będzie wywierało wpływ na władzę. Przykładem może być lobby biskupów w Polsce i PiS, lobby górników, rolników i PO. Lobbing działa nawet w tak starej demokracji jak USA. Jednym z nacisków są oczywiście pieniądze.

 

Zastanawia mnie jedno, Kukiz brzydzi się partiami i obecnym systemem chcąc wprowadzić do Sejmu niezależnych posłów którzy będą reprezentować naród. Więc w jaki sposób zmusi on ów posłów do działania dla dobra ogółu a nie rejonu, w jaki sposób zachęci ich do działania w jednej sprawie np. przy zmianie prawa podatkowego gdzie na pewno będą dziesiątki pomysłów bo każdy będzie chciał się wykazać. Czy znacie na świecie podobnie funkcjonujący system? Bo ja nie.

Czeka nas więc II Rozbicie Dzielnicowe Polski :lol: :wacko:  .
 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Co innego otwarty lobbing, a co innego sponsoring który ma miejsce, a którego oficjalnie nie ma. Każda grupa społeczna ma wręcz obowiązek dbać o własny interes, warunek jawnie, a nie na zasadzie my wam ........ a wy nam ........pod stołem, plebs nie musi wiedzieć.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

O to Ci chodzi kolego, no cóż, to przykre ale jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle, zanim w Polsce przestaną być załatwiane tego typu sprawy pod stołem. To tkwi w naszej mentalność, oczywiście niech nikt tego osobiście nie odbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Łudzisz się, że takiego sponsoringu nie ma, bo ja nie mam złudzeń w tym temacie, a dowodem może być późniejsze uporczywe forsowanie pewnych rozwiązań, pomimo olbrzymiego społecznego sprzeciwu np. 6-latki do szkoły.

 

Ale gdzie tu był lobbing? Przy 6-latkach do szkoły miał interes jedynie ZUS. Im wcześniej zaczną pracować i dłużej, tym ZUS będzie miał szybciej pieniądze jak i więcej. Dlatego ten projekt wyrzucono do kosza.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dziwi mnie ta zacięta dyskusja. Jeszcze Kukiz nie przedstawił listy, a już wszyscy dyskutują. Poczekajcie, zobaczymy kogo tam umieści. Dużo można pisać o nim i innych anty-systemowych ugrupowaniach do póki same nie staną się systemem:) Napiszę szczerze że chyba już gorszego składu rządu w historii nie będzie - tak dla przykładu: Ewa Kopacz - bajkopisarka, brak jakichkolwiek kompetencji do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji, jej jedyna zasługa to wypowiedzi rodem z telenoweli; Tomasz Siemoniak MON - jakim cudem od kilkunastu lat w MON nie mamy specjalistów od obrony? Jak nie lekarz, polityk, historyk to prawnik. Czy w Polsce nie ma już wykształconych specjalistów od obrony? Zapomniałem jest WSI - i chyba dlatego marionetki od lat na tym stołku; Joanna Kluzik-Rostkowska - dziennikarka musi nadzorować edukację naszych pociech, co za biedny kraj że już nie ma komu tej funkcji sprawować ( ale może jakiś nauczyciel sprzeciwiłby się 6 - latkom w szkole, i ten jeden wspólny podręcznik w 10 książkach może by nie przeszedł). Mogę tak długo ale dość, wybory już niedługo. Oceniajmy za to co robią, czego nie zrobili a obiecywali. Dopóki społeczeństwo nasze nie zacznie brać na siebie odpowiedzialności do póty nie będą się z nami liczyli. Prezydent Duda to nie strategia J. Kaczyńskiego czy jego ludzi, a nieudolna postawa Komorowskiego i jego kolegów z rządu i poza niego. Ja chcę żyć w Polsce, chcę aby polska była prężnym krajem. Zdecydowanie jestem przeciwko państwu opiekuńczemu jakie funduje mi PO, PiS, PSL czy SLD. Nie chcę niczego więcej od państwa jak jasnych i mądrych przepisów, zapewnienia bezpieczeństwa, dostępu do edukacji itp. Niby najbliżej mi do JKM - niestety ale on czasami takie opowiada głupoty że aż śmiać mi się nie chce. Może Kukiz coś ciekawego wymyśli - jego jedyny plus to że jest świeży, poza układem ale czy WSI i inne tego typu zarazy dadzą mu coś zmienić? Zobaczymy kogo wystawi, kim się otoczy bo to że jest patriotą to chyba nie trzeba nikomu udowadniać. Siła w młodych, od wieków tacy ludzie obalali systemy, przekraczali granicę, ale ktoś ich musi kierować, naprowadzać i mobilizować. Czy Kukiz się do tego nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Kukiz chce rozwalić obecny system bo ma dość obecnych polityków. On nie ma planu co będzie potem. Rozwali a później się pomyśli. A rządy mogą być gorsze. Nie zapominajcie jak PiS pieniądze rozdawał i następcom zostawił dziurę na 40mld złotych. Oczywiście później PO się oberwało, że budżet rozwala.

 

Ale po co na stanowisku ministra edukacji nauczycielka? Myślisz, że nauczycielka od języka angielskiego będzie lepsza w zarządzaniu budżetem MEN? Myślisz, że minister edukacji siedzi w ministerstwie i układa treść podręczników do szkół?

 

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Też mnie ciekawią te alternatywne rozwiązania dla zacofanej, wymęczonej 10 letnim embargiem na technologie i towary, oraz mocno wydrenowanej przez wielkiego brata gospodarki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kolego @Krassus - czy jesteś politykiem? Piszesz takie oderwane od rzeczywistości bzdury jak nasi politycy. Ostatnio jeden z polityków PO powiedział że w tak naprawdę w miarę łagodny kryzys w Polsce to zasługa PiSu ponieważ obniżył podatek dochodowy. Uwierz bądź nie ale nie potrzeba na siłę cisnąć ludzi podatkami aby państwo było bogatsze. Prosty przykład to akcyza na alkohol - niższa większe wpływy do budżetu. Dużo się pisze jaki ten rząd PiSu był zły. Sam miałem ich dość bo ciągle afery tylko jakoś dziwnie gospodarka się rozwijał - jest jedna podstawowa zasada: im mniej państwo ingeruje w gospodarkę tym lepiej dla niej.

Były jakieś hasła Tuska i jego PO - 4xTAK. Pamięta to ktoś jeszcze? Tak mocno pchali się do tej władzy a jak ją osiągnęli to zrobiło się 4xNIE. Abonament, Państwo Policyjne PiSu, Ingerencja kościoła w decyzje polityków - a co wyszło to każdy wie. Poczekajmy to zobaczymy kto idzie z Kukizem.

Ministrem Edukacji Narodowej powinna być osoba związana z edukacją, doświadczony specjalista, to nie miejsce na eksperymenty. Zresztą chyba każdy wie za co Kluzik-Rostowska dostała tą posadę. Sorki ale mnie jakoś nie przekonała tym cudownym zarządzaniem MEN - mam dziecko w szkole i to co się teraz dzieje to istna paranoja. 

To że Polska się rozwija, że są ściągane nowe technologie to nie zasługa rządu. Tu ani PiS, PO czy PSL czy tam inni. To dotacje z UE i upartość Polaków oraz atrakcyjny dla zagranicy rynek wschodniej UE. Jakbyśmy mieli mądry rząd to byśmy byli tylko krok do przodu. Autostrady to piękny obraz niemocy tych nieudaczników. Zresztą nie tylko to im nie wychodzi. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale to PiS obniżył składkę emerytalną a jednocześnie zwiększył wydatki budżetowe. Popatrz na wykresy a zobaczysz, że już za czasów PiSu gospodarka spowalniała a wzrost jej się zaczął już za SLD. W sumie, tylko raz w historii mieliśmy ujemne PKB i było to chyba w 1995 roku. PiS trafił na jeden z lepszych okresów koniunkturalnych na świecie a PO na kryzys. Dlatego PiSowi przypisuje się łatkę cudotwórców gospodarczych a PO, że zniszczyła Polskę.

 

A co mądry rząd by zrobił jeszcze lepszego? Bo patrząc na wskaźniki i statystyki, to my jesteśmy prymusami Europy pod względem rozwoju gospodarczego. Jesteś kolejnym obywatelem, któremu JKM wmówił, że zniesienie podatków pozwoli na dogonienie Niemców w ciągu kilku lat? Tak przy okazji, jesteśmy jednym z najmniej opodatkowanym krajem w UE.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Idź spadź i przestań głosić tą propagandę. Byłeś w Niemczech - o czym ty piszesz. Wiesz ile im państwo daje za te podatki statystyczny prymusie Europy. Podałem Ci kiedyś statystyki jaki mamy dług publiczny - ty że to nie tak jest liczone. Podaje Ci czarno na białym że rząd PO to nieudacznicy - ty że to cudotwórcy. Idę spać bo i tak nie dogadamy się. JKM ma rację z podatkiem dochodowym. To samo się tyczy składek do ZUS jak i całej tej bujdy z wiekiem emerytalnym - obywatel powinien mieć wybór np. 35 lat pracy i niska emerytura lub 45 z zamian za wyższą itp. Zresztą PO o tym mówiło, a zrobiło jak zrobiło.

Co do podatków to jest jeszcze coś takiego jak kwota wolna od podatków oraz ulgi. Nie chce mi się nawet dyskutować. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

deficyt sektora finansów publicznych:

 

w 2004 r. - 52,7 mld zł, tj. 5,7% PKB
w 2005 r. - 42,4 mld zł, tj. 4,3% PKB
w 2006 r. - 38,5 mld zł. tj. 3,6% PKB
w 2007 r. - 22,1 mld zł. tj. 1,9% PKB
w 2008 r. - 46,9 mld zł. tj. 3,7% PKB
w 2009 r. – 99,6 mld zł. tj. 7,4% PKB
w 2010 r. - 111,3 mld zl tj. 7,9 % PKB
w 2011 r.- 76,1 mld zl. tj. 5,1% PKB

(należy pamiętać o kradzieży pieniędzy z FUS, funduszu drogowego i OFE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale jak wklejasz, to wklej i kolejne lata. W 2014 deficyt to już 3,3% PKB a w 2015 są założenia, że wyniesie 2,5% PKB.

 

I jakiej kradzieży? Czy te pieniądze gdzieś zniknęły? Czy emeryt który odkładał na OFE bo był zmuszony już nie zobaczy tych pieniędzy? Czy któryś z was rolników odkłada dobrowolnie na OFE teraz w celu zabezpieczenia swojej przyszłości skoro to jest tak dobry sposób na odkładanie na emeryturę?


Idź spadź i przestań głosić tą propagandę. Byłeś w Niemczech - o czym ty piszesz. Wiesz ile im państwo daje za te podatki statystyczny prymusie Europy. Podałem Ci kiedyś statystyki jaki mamy dług publiczny - ty że to nie tak jest liczone. Podaje Ci czarno na białym że rząd PO to nieudacznicy - ty że to cudotwórcy. Idę spać bo i tak nie dogadamy się. JKM ma rację z podatkiem dochodowym. To samo się tyczy składek do ZUS jak i całej tej bujdy z wiekiem emerytalnym - obywatel powinien mieć wybór np. 35 lat pracy i niska emerytura lub 45 z zamian za wyższą itp. Zresztą PO o tym mówiło, a zrobiło jak zrobiło.

Co do podatków to jest jeszcze coś takiego jak kwota wolna od podatków oraz ulgi. Nie chce mi się nawet dyskutować. Dobrej nocy.

 

Ale wiesz jaki Niemcy mają budżet?

Dla mnie rząd PO jest przeciętny. Poczekam za 3 lata, jak PiS będzie rządził z Kukizem i będą wprowadzać swoje reformy. Zobaczymy czy nie będzie płakał, za rządami PO czy SLD. A PiS strasznie podniecał się rządami Orbana na którego Zachodnia Europa się wypięła, nakłada na wszystko co się da podatki a Vat na Węgrzech wynosi 27%. Do tego zapożycza się u Putina. Takich rządów chcesz?

 

Ale jaka bujda z wiekiem? Przecież to prosta matematyka jest. Poczytaj sobie w jaki sposób funkcjonowała emerytura w Polsce za czasów PRL i III RP do 1999 roku i potem wymyślaj jaki to ZUS zachłanny jest.

 

I uważasz, że jak podwyższymy kwotę wolną od podatku do 8 tys czyli zwykły robotnik będzie miał więcej co miesiąc o 90 złotych w kieszeni, to przez to będzie żył na poziomie obywateli niemieckich czy w UK?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Po pierwsze - system podatkowy w Polsce nie jest wcale atrakcyjny. Pisanie że w mamy jedne z najniższych podatków w UE to bajka jaką nas karmią każdego dnia. Nie jestem ekonomistą ale interesuje się sprawami ważnymi ( dla mnie ) i jeśli chcesz dyskutować tu o podatkach to sprawdź nie tylko stawki wszystkich krajów, a uwzględnij przy tym ulgi, kwotę wolną od podatków, wysokość progów podatkowych i składki na ubezpieczenia społeczne. Jeśli to wszystko podsumujesz okaże się że pomimo stosunkowo niskich składek odprowadzamy więcej niż większość krajów UE. 

Druga sprawa ZUS - pomimo że w Polsce jest stosunkowo dużo osób pracujących to rok w rok rząd musi dopłacać do ZUS. Problemem ZUSu są przede wszystkim te chore, zawyżone emerytury pewnych grup społecznych. Co do obecnych zmian to tylko gra na przetrwanie - ja rozumiem że dla rządu to dobrze że mamy pracować dłużej ale czy dla ludzi pracujących też ( niby wyższa emerytura ale może wiele osób nie chce tych 100 czy 200 zł tylko wcześniej odejść na emeryturę?). Ja jestem za systemem sprawiedliwym - chcesz pracuj dłużej a jak nie chcesz to mniejsza emerytura i spokojnego życia.

Nie przypominaj rządów SLD - tu nie będę komentował, a na rezultaty rządu PiS poczekaj tak z 3-4 lata i wtedy oceniaj. PO rządzi 8 lat, jedyny rząd co mógł coś zmienić ( w zasadzie to mamy 3 rządy PO i gdzie tu stabilizacja o której marzyli Polacy?).

Co do kwoty wolnej od podatku w UE to średnia ( nie wliczając Polski i Cypru aby nie przekłamać ) wynosi ok 9000 Euro. Ja wiem gdzie nasze miejsce w szeregach UE. Mam nadzieję że będzie tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

<p>Większą to była stabilizacja, niż za rządow PiS-u i jego koalicji, bo tam przez 3 lata mieliśmy 2 rządy i ciągłe kłotnie z Samoobroną a na koniec przyspieszone wybory. Co nie znaczy że rządy PO-PSL są idealne. Dla PiS-u największym wyzwaniem będzie utworzenie jesienią trwałej koalicji.  Co do podatkow, wystarczy wymienić jakie płaci się w Holandii żeby mieć świadomość czego my w Polsce jeszcze nie płacimy. Ale to nie temat o podatkach.</p>

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kaszlak79 - poczytaj co jest w tym podatku i ile faktycznie ma z tego państwo, a następnie ciesz się z niskich podatków w Polsce.

Co do tej stabilizacji to najłatwiej sprawdzić ile było zmian w składzie Rady Ministrów przez te 8 lat kadencji, a rząd Kopaczowej to bije wszystkich na głowę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

Ale jak wklejasz, to wklej i kolejne lata. W 2014 deficyt to już 3,3% PKB a w 2015 są założenia, że wyniesie 2,5% PKB.

załozenia to nie wyniki

napisz nam dlaczego deficyt w 2014 i 2015 jest zdecydowanie niższy niz w 2013?

 

Ale wiesz jaki Niemcy mają budżet?

Może napiszesz nam jaki Niemcy maja deficyt?

 

A PiS strasznie podniecał się rządami Orbana na którego Zachodnia Europa się wypięła, nakłada na wszystko co się da podatki a Vat na Węgrzech wynosi 27%. Do tego zapożycza się u Putina. Takich rządów chcesz?

 

MFW chwali premiera za politykę, która miała doprowadzić do gospodarczej ruiny, a okazała się sukcesem. Standard & Poor's w ubiegłym tygodniu podwyższył długoterminową prognozę wzrostu węgierskiego dochodu narodowego. To jeden z najlepszych wyników w wychodzącej z trudem z kryzysu Europie. Wcześniej największa agencja wyceny ryzyka inwestycyjnego po raz pierwszy od 2011 r. podwyższyła notę długu Węgier.

Węgry należą do nielicznych krajów Wspólnoty, które zdołały obniżyć deficyt budżetowy poniżej maksymalnego dopuszczalnego przez Brukselę poziomu 3 proc. PKB. Kraj systematycznie, choć powoli, obniża dług państwa.

 

MFW chwali Węgry za niezwykle skuteczną - jak się okazało - politykę makroekonomiczną. Wychodzi więc na to, że - wbrew temu co mówią unijni liderzy - warto opodatkować zagraniczne banki, hipermarkety, koncerny medialne i teleinformatyczne, a przy okazji wspierać rozwój rodzimego kapitału.

 

Na Węgrzech stawka podatku dochodowego od firm wynosi tylko 10% (najniższa w UE, podobną ma tylko Cypr), a w podatku dochodowym od osób fizycznych, którego stawka wynosi 16% została wprowadzona ulga prorodzinna, która pozwala rodzinie z trojgiem dzieci, odliczyć od podatku około 17 tys. zł rocznie (dla porównania ulga na troje dzieci w Polsce wynosi około 3400 zł),

 

Jednocześnie premier Orban wprowadził dodatkowe kryzysowe opodatkowanie banków na okres 3 lat od 2010 do 2012 roku w wysokości od 0,15 do 0,5% ich sumy bilansowej. Podobnie na 3 lata podatkiem kryzysowym od przychodów (czyli swoistym podatkiem obrotowym), zostały opodatkowane: handel wielkopowierzchniowy od 0,1 do 2,5%, telekomunikacja od 2,5 do 6,5% i energetyka 1,05%.

 

Budapeszt może pochwalić się również dynamicznym wzrostem produkcji przemysłowej rosnącą nadwyżką w handlu zagranicznym (500 mln euro w I kwartale) oraz spadającym bezrobociem, które w marcu 2015 r. wynosiło 7,4 proc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Tutaj Kukiz dobrze mówi o swoim programie:

 

Edytowano przez Rafal122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Zgadnij skąd Orban miał pieniądze na zmniejszenie zadłużenia? Dobrze kombinujesz.

http://www.rp.pl/artykul/1023898.html

 

Tutaj masz obrazek przedstawiający jak gonimy średnie unijne PKB. Węgrom słabo to idzie, nawet pod rządami Orbana który rządzi już ponad 5 lat.

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/11136697_10153306493665864_3863845287419071766_n.jpg?oh=b1c82b9739f60a580220887ec3303f5a&oe=55A188D7

 

Tutaj masz prognozy wzrostowe MFW, który uznał, że pod względem PKB per capita przegonimy Węgry.

http://www.google.com/publicdata/explore?ds=k3s92bru78li6_&hl=en&dl=en#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ppppc&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=world&idim=world:Earth&idim=country:PL:CY:PT:GR:IT:ES:HU&ifdim=world&hl=en_US&dl=en&ind=false

 

Tu takie ciekawostki na temat przyszłości Polski. Jakoś nie widać w nich Węgier jako lidera.

http://www.pwc.pl/pl/biuro-prasowe/2015/2015-02-10-swiat-w-2050.jhtml

http://forsal.pl/galerie/857307,duze-zdjecie,3,upadek-rosji-polska-geopolityczna-potega-oto-osiem-zaskakujacych-prognoz-stratfor-na-kolejna-dekade.html

 

A tutaj przykład fiskalizmu czyli jak dużo i ile podatków się płaci w krajach UE.

http://tvn24bis.pl/blog-rafala-hirscha,94/o-fiskalizmie-w-polsce,365159.html

Węgry znowu za nami.

A tutaj dzień wolności podatkowej. Znowu Węgry za nami a my prawie w czołówce?

http://g9.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/2084000/2084187-dzien-wolnosci-podatkowej-w-2015.jpg

 

Do tego, VAT na Węgrzech wynosi chyba 27% na wszystko, u nas masz zróżnicowany a efektywna stawka VAT wynosi w Polsce 15,5%. Do tego, CIT nie jest tam liniowy jak w Polsce. Powyżej chyba 5 mln złotych jest już 19%.

Patrząc na dochody budżetu Węgier, obniżka dotyczy tych podatków które najmniej przynoszą dochodu państwu. To tak samo jak z kwotą wolną od podatku w Polsce. Podniesienie jej do 8tys złotych zwiększy dochody o 90zł miesięcznie.

 

Przeproś Tuska za oszczerstwa, że niby zniszczył Polskę i naszą gospodarkę i za to, że Orban jest lepszy od niego.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak79 - poczytaj co jest w tym podatku i ile faktycznie ma z tego państwo, a następnie ciesz się z niskich podatków w Polsce.

Co do tej stabilizacji to najłatwiej sprawdzić ile było zmian w składzie Rady Ministrów przez te 8 lat kadencji, a rząd Kopaczowej to bije wszystkich na głowę.

Nie będę ciągnął wątku o podatkach, bo nie o tym temat. Co się tyczy stabilizacji, mi wystarczy fakt, że śp. Pan Andrzej Lepper w ciągu dwóch lat dwa razy wylatywał z rządu Kaczyńskiego. To kpina z demokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

cytat z twoich artykułów
 

 

Według najnowszych prognoz realny średni wzrost polskiego PKB w okresie do 2050 roku wyniesie ........

HA....ha.....ha    zejdź na ziemię krassus i przestań wypisywać brednie

 

500mld zł długu w ciągu 8 lat, wzrost bezrobocia, spadek PKB, wzrost liczby podsłuchów, to dla ciebie rozwój???

 

Według raportu GUS zjawisko biedy skrajnej od 2005 roku systematycznie malało z 12,3% do 5,6% w roku 2008 (w liczbach bezwzględnych z 5,6 mln osób do 2,2 mln osób), przez kilka kolejnych lat utrzymywało się na tym samym poziomie, by wyraźnie wzrosnąć w latach 2011 i 2012 do 6,8%, a w kolejnych latach 2013 i 2014 wzrosnąć aż do 7,4% czyli do 2,8 mln osób.

Jeżeli chodzi o strukturę wiekową to w skrajnej biedzie żyje 10,3% osób w wieku od 0 do 17 lat. A więc co 10 Polak do 17 roku życia ma poziom dochodów, który powoduje jego biologiczne wyniszczenie i dzieje się to w kraju będącym członkiem UE, który do tej pory prezentowany jest jako tzw. zielona wyspa.

Poniżej progu ubóstwa ustawowego w 2014 roku żyło w Polsce 6,6% obywateli czyli blisko 2,5 mln, a w 2012 roku już 7,2% czyli blisko 2,8 mln Polaków.

Ale jeżeli te progi upoważniające do świadczeń z pomocy społecznej zostałyby zwaloryzowane tylko GUS-owskimi wskaźnikami inflacji od roku 2006 do chwili obecnej to poniżej tzw. ustawowej urealnionej granicy ubóstwa, żyło w Polsce w 2014 roku aż 11,4% obywateli czyli blisko 4,5 mln osób.

 

co do tuska, to możesz mu nawet wylizać, mnie w to nie mieszajcie :)

 

Szanowny Pan
Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze,

nie ma miesiąca, żeby Pana ludzie nie weszli do jakiegoś sektora gospodarki i bez zmiany jakichkolwiek przepisów nagle powiedzieli, że to co do tej pory robiliśmy w zakresie prawno-podatkowym było niezgodne z prawem i każą płacić podatki 5 lat wstecz wraz z odsetkami.

Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji, najczęściej zagranicznych, nie ruszacie. Po takiej akcji cały sektor pada, bo nikt nie jest w stanie zapłacić 5 lat wstecz wyimaginowanych podatków z odsetkami.

Chciałbym Panu uświadomić, że jak już wyrżniecie cały sektor MSP, to korporacje nie będą w stanie zarobić na wasze kolacje z winami po 800 PLN, bo jest ich zwyczajnie za mało. To sektor MSP tworzy 67% PKB, daje pracę dla ¾ Polaków. 99,8% firm w Polsce to sektor MSP. Nie ryzykujcie aż tak.

Są to działania zorganizowane. Jestem w posiadaniu protokołu z narady kadry Ministerstwa Finansów, podczas którego Minister Kapica grozi konsekwencjami tym urzędnikom, którzy nie dość entuzjastycznie wdrażają nową interpretację podatkową.

Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz. Teraz na warsztacie znalazł się sektor firm badawczych. Wierzę, że nie jest Pan, aż tak małostkowy i nie jest to zemsta za wyniki badań preferencji wyborczych.

Jeśli się to jakoś szybko nie zmieni, to przypuszczam, że z tych, którzy nie zostali wykończeni – większość wyjedzie, albo zrezygnuje, a działalność gospodarcza pozostanie tylko dla szaleńców. Zawarłby Pan z kimś kontrakt z zapisem, że dowolne zobowiązanie może być w każdej chwili zmienione i należy zapłacić 5 lat wstecz? A taka jest wasza aktualna oferta.

Ja też mam dla Pana ofertę  – Pan odda na rzecz np. Caritasu 50% swoich zarobków 5 lat wstecz!

To oferta fair. My mamy w dużej części zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami, niezaleganiu ze składkami na ZUS, a nawet znam takich, którzy mają indywidualne decyzje podatkowe Ministerstwa Finansów, że ich interpretacja przepisów jest właściwa. Czyli byliśmy w porządku, a mimo to żądacie od nas płacenia 5 lat wstecz.

A czy Pan jest w porządku? Jeśli stać Pana na odrobinę refleksji, proszę zajrzeć do swoich programów wyborczych 2007/2011, obejrzeć swoje wystąpienia i swoje obietnice w stosunku do nas. A potem proszę spróbować spojrzeć w lustro.

Piszę ten list wyłącznie po to, żeby ograniczyć Panu możliwość mówienia, jak już wyrżniecie wszystkie polskie firmy, że Pan nie wiedział i to byli źli urzędnicy. Pan nimi kieruje.

Dziękuję za uwagę.

Z poważaniem,
Cezary Kaźmierczak
Prezes ZPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

 

"A tutaj przykład fiskalizmu czyli jak dużo i ile podatków się płaci w krajach UE.

Krassus - czy ty to w ogóle ogarniasz? Jak można takie bzdury powielać? Płacimy niskie podatki - teoretycznie, a w praktyce już tak ciekawie to nie wygląda. Ale tylko chyba takie źródła jak TVN tego nie wiedzą. Co do materiałów to jest ich ogrom w sieci.

 

"Patrząc na dochody budżetu Węgier, obniżka dotyczy tych podatków które najmniej przynoszą dochodu państwu. To tak samo jak z kwotą wolną od podatku w Polsce. Podniesienie jej do 8tys złotych zwiększy dochody o 90zł miesięcznie."

Z tego co się orientuję na Węgrzech nie ma kwoty wolnej od podatku ( mało się interesuję sytuacją Węgier ). Napisałem Ci wyżej jaka jest realna średnia wolna kwota od podatku. Przestań już z tymi 8 tyś zł  - teraz mamy ok 3100 zł ( ok 735 Euro), a średnia realna ( bez takich skrajnych jak Polska i Cypr) w UE to ok 8000 - 9000 Euro. Jak się to ma do Twoich 8 tyś zł. 

W Europie Zachodniej płaci się duże podatki ale są duże ulgi, a wysokie podatki dotyczą najbogatszych ( kiedyś nie pamiętam jaki już ekonomista wyliczał na podstawie chyba Francji że ten podatek 50% zapłaciło by 2% Polaków:)) 

 

"Nie będę ciągnął wątku o podatkach, bo nie o tym temat. Co się tyczy stabilizacji, mi wystarczy fakt, że śp. Pan Andrzej Lepper w ciągu dwóch lat dwa razy wylatywał z rządu Kaczyńskiego. To kpina z demokracji." 

Kaszlak79 - to co się teraz dzieje nie jest kpiną? Wiesz dlaczego ta afera ich tak boli? Ponieważ za szybko ją ktoś z pod dywanu wyciągnął - jest już przygotowywana zmiana w prawie na mocy której materiały dowodowe nabyte w drodze łamania prawa nie mogą być wykorzystane w procesie. Tu nie potrzeba komentarza.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jest kpiną kolego i nie podlega to dyskusji. Jednak koalicja PO-PSL pokazała, że potrafi utworzyć stabilniejszy rząd, co było lepsze dla kraju. Celowo napisałem "było" bo na jesieni to PiS zdobędzie najwięcej głosów. Mam tylko nadzieję że nie będzie się Jarek tłumaczył, że został znowu przez PO zmuszony do utworzenia byle jakiej koalicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj