Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paweł Kukiz na prezydenta!

615 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 14 maj 2015 - 22:22

Tylko Lepper i Palikot weszli do Sejmu na populistycznych hasłach i nawet nie pisnęli słowem, że chcą robić reformy. Są plotki właśnie, że Kukiz chce zjednoczyć antysystemowców i chce współpracować z Centrum Adama Smitha a to dobry znak. Ale to jedynie plotki od członków Korwina czy RN. Jak będzie zobaczymy ale Kukiz nawet jak jest populistą to skutecznie przestraszył PoPiS. I o to chodzi.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paweł Kukiz na prezydenta! Dzisiaj, 12:26
  •  

#262 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 maj 2015 - 04:39

Co byście tu nie pisali to jowy takie idealne nie są. W UK na która tak się tu niektórzy powoływali to nie zadziałało. Fakt dużym plusem jest duża ilość okręgów i teoretyczna możliwość dostania się do sejmu lokalnych kandydatów. Pewnie tacy kandydaci by się znaleźli. Jednak równie dużym minusem, którego wielu nie rozumie. A który był tu przytaczany jest to, że kandydaci tych największych partii za którymi stoją duże pieniądze i kadry dostawali by się znacznie częściej. Przyjmując, że w danym okręgu 3 partie 1, 2, 3 i dostają odpowiednio po 30, 20, 10 % głosów. To wchodzi kandydat partii 1 z 30 % poparciem. Partie 2, 3 pomimo, że dostały 30 % głosów lub mniej a może zdarzyć się, że więcej np 40 % razem nie są reprezentowane w parlamencie. A co za tym idzie ich wyborcy ( 30 czy np 40 % głosujących) nie sa reprezentowani w parlamencie. I to jest bardzo duża wada jow ów.

Generalnie Kukiz nie ma żadnego programu i koncepcji. Swój sukces zawdzięcza ogólnemu nie zadowoleniu z rządów PO i PIS. Czemu akurat się nie dziwię. Bo jest masa ludzi zawiedzionych. On chce wjechać do sejmu i umiejętnie to wykorzystuje. Był Lepper potem Palikot a teraz Kukiz zajął to miejsce. Za 5 lat pewnie skończy jak Palikot i Lepper bo tak z reguły kończą się populistyczne inicjatywy.

Na jesień anty systemowa partia Kukiza i Korwina stworzy rząd koalicyjny z PIS em. Bo już Korwin mówił, że na jesieni będą językiem uwagi. I wtedy przy korycie staną się pro systemowi jak wszyscy przy nim urzędujący. Tak jak Lepper, Palikot. Oni na początku tez byli anty a później stali się pro systemowi. Bo kasa i władza zmienia ludzi.

100% racji, zamienił Platformę Oburzonych na Platformę Niezadowolonych. Jego sukces nie jest wynikiem jego geniuszu ale spontanu wyborców. Bo jak można nazwać mówienie, że sprawi iż młodzi ludzie z Irlandii wrócą jak na niego zaglosują...

#263 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 maj 2015 - 04:58

To jest właśnie populizm. Obiecać wszystko i nic.

#264 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 15 maj 2015 - 08:11

Przecież PO doszło do władzy też na hasłach populistycznych a jak doszli do "koryta" to..... Przecież wybory na prezydenta to sam populizm przykładem może być Wałęsa który obiecał każdemu wyborcy po 1 000 000zł. 

@hubertuss

Przykład

Jeden okręg wyborczy to jest cała Polska i wygrywa Duda z wynikiem (34%)17% i zostaje prezydentem  a reszta się nie liczy czyli obywatele Kukiza 10% i Komorowski-16% dlatego w tym wypadku należało by zastosować system STV,trójmadatowy. Moim zdaniem to zależy od wielkości obszaru (okręgu).

W przypadku małych okręgów  wystarczy JOW  w przypadku dużych STV.

Nie uznaje sytemu mieszanego tak jak prezydent Komorowski chce zrobić (50% JOW a 50% proporcjonalny)

Olechowski ciekawa toria o ćwiczeniach?

a  wczoraj się dowiedziałem że jest partia Balcerowicza i ma 11%???

p.s pozdrawiam starego wyge z AF 

Edytowany przez tespis17, 15 maj 2015 - 18:57.

#265 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 maj 2015 - 09:19

Tylko że PO czy PiS mają przynajmniej w teorii do zaoferowania coś więcej niż tylko populizm. Kukiz tymczasem ma swoje JOW-y i antysystemowość. To trochę za mało żeby zaistnieć na stałe w polityce.

#266 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 15 maj 2015 - 09:49

Cóż z tego, że mają do zaoferowania, skoro tak niewiele robią? W moim odczuciu dyskredytuje ich to jeszcze bardziej.

Edytowany przez Ecopiotr, 15 maj 2015 - 09:50.

#267 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 maj 2015 - 11:58

8 lat temu PO tez miałÎo do zaoferowania to samo co Kukiz dziś, czyli JOWy i antysystemowość ale z tego przez 8 lat nic nie zrobili, czyli z tego co dziś obiecują raczej tez nic nie zrobią

na dzień dzisiejszy to wszyscy kandydaci są populistami i mówią to co ludzie chcą usłyszeć, przykład JOW po dobrym wyniku Kukiza nagle wszyscy są za nimi

#268 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 maj 2015 - 13:41

Ludzie, a czego Wy oczekujecie po takim kraju jak Polska ?? Nie mamy się co równać do Europy Zachodniej, raczej do reszty byłych Demoludów, a na ich tle wypadamy podobnie.

#269 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 15 maj 2015 - 14:22

Jeden poseł w rozmowie ze mną tez mi zacząć zarzucać populizm to Ja zacząłem mu zarzucać kumoterstwo i że wstydzę się za niego.

To on na to że to nie On jest winny tylko oni. 

Ja bym to porównał do wywiady ostatnio w TVP INFO. Błaszak z kimś z PO. Jak dzieci w szkole albo jeszcze gorzej.

Pani pyta Mariusza B. "Czemu nie odrobiłeś zadania domowego?"

Marisz B. odpowiada "ale kolega z ławki obok też nie odrobił"  

#270 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 maj 2015 - 10:18

Niestety do władzy u nas pchają się ci co kiedyś z komuną walczyli i nie za bardzo umieją co kolwiek innego robić. Ale umieją walczyć nie ważne z kim nie ważne o co, aby tylko walczyć. Następna grupa to lewusy czytaj lenie, którzy liczą na łatwy pieniądz i lekką nie odpowiedzialną pracę. Są jeszcze karierowicze, załatwiacze itd. Dotyczy to wszystkich partii. Uczciwych i pracowitych posłów/polityków a także posiadających odpowiednie zdolności intelektualne i wykształcenie jest może 10 %. Ale są oni i tak zakrzyczani prze tych wyżej. Więc nic nie mogą. Poza tym tacy ludzie idą do biznesu i zarabiają dużo, dużo więcej niż w polityce.

Wybory prezydenckie nie są jedno mandatowe. Ale wygrać może tylko jeden więc jest trochę podobnie. Ja widzę zalety jow ów. Ale widzę tez ich wady. A największa jest ta, że wielka grupa wyborców nie będzie miała swego reprezentanta. Jak pisałem wyżej.

Kłopoty Komorowskiego to zemsta wyborców za ogólne dokonania PO. W rozmowach z wieloma ludźmi o obecnej sytuacji. Mogę usłyszeć, że są wkurzeni na PO i Komorowskiego. Ale Dudy tez nie poprą. Po prostu daje się odczuć między wersami, że rozmówcy mówią "dobrze im tak" Nic nie robili i chcą znowu koryta.

Ja się tu nie spodziewam drugiej Japonii. Nie chcę tez by rząd rozdawał pieniądze czy przywileje poszczególnym grupom. Oczekują wręcz liberalnego rządu, który zacznie traktować wszystkich równo, zapewni wszystkim podobne warunki i obowiązki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 16 maj 2015 - 11:00

Bycie politykiem to bardzo niewdzięczna funkcja. Już nie mogę tego słuchać i już nie śledzę nic, odrzuca mnie taki obraz całej kampanii i wyścig szczurów. Aż mi się żal robi Komorowskiego, tyle pomyj nagle wylewa się na niego, za wszystkie decyzje rządowe. Internet jest bezlitosny. Myślę, że ta wolność słowa u wielu jest nad wyraz dosadna. Myślę, że wielu nie znając okoliczności podejmowanych decyzji, nie zagłębiając się w ich sens przyczynowo-skutkowy, odbiera i wykrzykuje zasłyszane bezmyślnie hasła....Nie jest to fajne. Ta kadencja dla mnie jest poniżej jakiś zasad przyzwoitości. A jej poziom coraz niższy. To jest ta rewolucja? Wyszłam już z obiegu.......to zdecydowanie nie moja bajka.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#272 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 16 maj 2015 - 11:14

ogólna dyskusja na temat prezydenta jest bezsensowna on tak naprawdę tylko ustawy podpisuje niedobre według mnie jest to że prezydent i rząd są z tej samej parti robią co chcą niema na nich bata (tam na balkonie w sejmie powinien być snajper któryś palnie głupotę, weźmie łapówkę albo pojedzie po pijaku kulka w łe...w tedy może by coś zrobili  a nie tylko się oczerniają przekrzykują  ja to jestem dobry a on to jest zły )

#273 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 maj 2015 - 12:00

Nie do końca tak jest. Prezydent  może handlować z rządem. Na zasadach załatwcie jakąś moją sprawę ja wam podpiszę ustawę. Dodatkowo mnie bardzo zraziło to, że Komorowski podpisywał Tuskowi jak leci. Nawet te o których wiedział, że są wadliwe i oddawał je do TK. Podpisywać buble prawne nie przystoi prezydentowi. Ogólnie prezydentura Komorowskiego była niemrawa. A od społeczeństwa zbiera cięgi za rządy PO. No i na jesieni sama PO dostanie zapłatę. Bo trzeci raz nikt się nie nabierze na to, że w 3 kadencji coś zrobią.

#274 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 maj 2015 - 14:27

Paweł Kukiz na prezydenta! Po raz kolejny się w 100% zgadzam, nasza demokracja jest młoda a ludzie wybierają mniejsze zło. W zależności od tego kto jest obecnie u władzy, raz tym mniejszym złem jest PO a raz PiS. Tak naprawdę te dwie partie w wielu sprawach są do siebie podobne. Kukiz czy JKM to ciekawostki na naszej scenie politycznej. Rewolucji i tym razem nie będzie...

#275 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 maj 2015 - 21:59

Pamiętacie jeszcze dlaczego SLD straciło władzę? Dlaczego PiS? Bo ludzie mieli ich dość. Tak samo, jak dzisiaj PO. Pamiętacie jak było kiedy Kaczyński był prezydentem i vetował wszystko, co nie było na rękę PiS? PO za to projekty prezydenckie. Sytuacja kiedy prezydent działa przeciwko rządowi i odwrotnie już była, teraz może być ponownie. Nie jestem wróżbitą, nie wiem jak będzie, ale może w końcu czas, by wyciągać naukę z doświadczeń.

#276 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:21

SLD straciło władzę bo Miler przyznał się do afery Rywina i pozwolił na rzetelną komisję. Gdyby ukręcił to jak Tusk i zrobił komisję farsę z ustalonym wynikiem jak było z komisjami dotyczącymi afer PO. To może nie zachował by władzy na drugą kadencję ale wynik SLD był by dużo lepszy. Jeśli nawet Komorowski jakoś wygra z Dudą to na jesień jest pewny rząd PIS plus Kukiz i Korwin jeśli Kukiz się na niego nie wypnie. Jeśli PSL dostanie się do sejmu to na pewno zrobi wszystko, żeby w nowym rządzie tez się znaleźć. Tak czy siak dobro Polski i jej obywateli jest rzeczą drugorzędną dla rządzących naszym krajem. Bez różnicy z jakiej partii. Na pierwszym planie jest dobro partii, towarzyszy partyjnych ich rodzin i znajomych oraz grup wspierających te partie. Niestety nie widać nikogo, kto by to zmienił, łącznie z Kukizem w którego po prostu nie wierzę.

#277 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:57

Powrót PiS-u do władzy nie napawa mnie optymizmem, nawet w koalicji z jakąkolwiek inną partią, czy ruchem. Ilu z nowych posłów będzie kandydować tylko po to, by się "ustawić", zabezpieczyć na przyszłość. Patrząc na samego siebie, nie mam zamiaru wchodzić w politykę, bo to oznaczałoby rezygnację z życia w formie, która mi odpowiada. Ilu do takiej rezygnacji jest gotowych? W szczerych intencjach poprawy naszego kraju, stawianych na pierwszym miejscu? Czas pokaże.

#278 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:18

Dużo piszecie o partiach, prezydentach i politykach. Jedni drugim zarzucają kłamstwa i współczują politykom oraz szukają zbawienia. Niestety konkretów jest jak na lekarstwo. Zacznijmy od p. Komorowskiego - co takiego uczynił przez swoją kadencję? Proszę o chociaż jeden konkret co zrobił dla obywatela? Ktoś tu napisał że była już sytuacja za rządów PO i prezydent z PiS - i co takiego złego zrobił dla obywateli? Co takiego podpisał lub nie co wyrządziło nam szkodę? Był rząd PiS i jakoś gospodarka się rozwijał, państwo istniało i wg. mnie obywatel miał większe prawa jak teraz. Tusk straszył Kaczyńskim i jego fotoradarami, abonamentem itd. A co sam zrobił? Myślcie logicznie, a nie to co wam jakaś nacja do głowy nabije. Dla mnie PiS i PO to samo, SLD - partia której większość członków dawno powinna odpowiedzieć za zdradę Polski, PSL - partia wzajemnej adoracji a w dodatku antychłopska. Cała reszta to odłamy jakiś innych partii no jedynie JKM to rodzynek na tej scenie. Nie wiem tylko czy z jego poglądami w obecnym czasie społeczeństwo jest na to gotowe. Każdy niech głosuje na kogo chce. Komentarze typu "Coście się uczepili Bronka" mnie tylko rozbawiają - przecież ten człowiek sam siebie ośmiesza, robi z wielkiego intelektualistę a zachowuje się jak prymityw. Ostatnie dni tej kampanii i jego obietnice - co może obiecać człowiek który przez 5 lat nie zrobił nic dla obywatela?

#279 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 maj 2015 - 09:59

A co zrobi Pan Duda ?? To samo co Bronek, bo możliwości prezydenta w naszym ustroju są ograniczone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:25

Mam nadzieje że w przeciwieństwie do Bronka nie zrobi nic.

Przykłdy jak Bronek narobił Polsce wstydu można wymieniać w nieskończoność,ten człowiek cały czas zachowuje się jakby w ogóle nie ogarniał co się do okoła dzieje.

Mówienie o likwidacji hodowców kur,wchodzenie na fotel w Japonii i wiele przemówień w których zachowuje się jakby był wypity.

W Polsce to jeszcze nie ma tragedi ale gorzej jak pojedzie gdzieś za granice i zacznie coś odwalać.

Poza tym sama przegrana Bronka to taki symbol że ludzie mają dość PO,tym sposobem najlepiej im dokopiemy.

Edytowany przez Rolnik1111, 17 maj 2015 - 12:26.