Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paweł Kukiz na prezydenta!

612 odpowiedzi na ten temat

#221 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 11 maj 2015 - 07:37

Fantastyczny wynik Pawła. Do tej pory jestem w szoku. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paweł Kukiz na prezydenta! Dzisiaj, 01:41
  •  

#222 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 maj 2015 - 08:40

dołożyłem się do tego wyniku, mam nadzieję że na jesieni pójdzie mu jeszcze lepiej

#223 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 11 maj 2015 - 10:19

na jesieni to by się przydała jakaś rolnicza grupa w partii Pawła żeby ktoś wreszcie i o nasz interes potrafił zawalczyc w tym cyrku na wiejskiej

jednak głos na Kukiza był dobrym rozwiązaniem ;)

#224 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 11 maj 2015 - 11:04

Oby postulat JOWów był tylko rozpoczeciem dyskusji o zmianie ordynacji

Tylko STV może zapewnić sprawiedliwe reprezentowanie obywateli!

#225 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 11 maj 2015 - 12:01

Bzdura STP. Wydaję mi się że o tym systemie mówił Wilk na debacie. Moim zdaniem zły system.

Nadal będzie kolesiostwo i kumoterstwo tylko w innym wydaniu.

JOW jest o wiele prostszym system.

Zobacz jak Komorowski i spółka boją się utracić władze w urzędach i instytucjach dlatego trójmadatowy aby był jeszcze jeden przedstawiciel z SLD,PSL, PO ITP w danym okręgu aby mogli swoich ludzi obsadzać w urzędach. Moim zdaniem referendum nic nie da.

Jest tylko informacją do wiadomości. Wynik takiego referendum jest przesądzony i nie wiem po co Komorowski chce wydać "1 mld żł" na to referendum. Przecież odpowiedz jest oczywista. 

Dla mnie powinno być jutro pierwsze czytanie, pojutrze drugie,popojutrze trzecie - jeśli chodzi o JOW- a nie żadne referendum. Z ludzi chce robić idiotów.

Moim zdaniem wszystko jest gotowe na stronie medisona.

http://www.madison.o...yborczy-jow.php

Głosowałem na Pawła i powiem że pierwszy raz jestem dumny z kogoś. Na drugą turę nie idę wcale.

#226 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 maj 2015 - 13:47

Tylko czemu w UK jowy się nie sprawdziły? 

#227 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 11 maj 2015 - 14:32

Nie którzy myślą że gdy będą JOWy nie będzie partii politycznych. Mylne stwierdzenie. Zawsze będą i jest możliwe nawet w JOWach że jakaś partia będzie miała więcej jak 50%.

W systemie proporcjonalnym w pierwszej kolejności głosujemy na partię a w następnej kolejności na człowieka. W JOW jest inaczej w pierwszej kolejności na człowieka który jest przywiązany do danego rejonu. Bardzo podobnie jest w spółdzielniach, grupach producenckich gdzie wybierana jest rada nadzorcza według rejonu czyli tak zwana rejonizacja.  Nawet jeżeli partia go usunie to on z poparciem danego rejony nadal będzie działać.

Nie rozumiem dlaczego mówicie że JOWy się nie sprawdziły w UK??? UK jest silna gospodarczo, politycznie, ma silną walutę i dba o swoje interesy.

Pytanie tylko. Czego się boicie??? Może być lepiej lub gorzej dzięki JOW. Jeżeli lepiej to super jeżeli gorzej znów będzie trzeba zmieniać.

p.s ?Jestem zdania że na najtrudniejsze zadania są najłatwiejsze rozwiązania. Dla mnie system JOW jest prosty i zrozumiały.

#228 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 maj 2015 - 14:32

jeżeli anglicy zaczną przyjeżdżać do Polski za pracą to będzie można powiedzieć że ich system się nie sprawdza

#229 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 11 maj 2015 - 14:53

Nie musimy patrzeć na UK, u nas nie sprawdziły się także - wybory do senatu. Nie można stawiać znaku równości pomiędzy dwoma największymi partiami w UK i u nas. Podobnie jak tam, u nas również rządzi jedna z dwóch największych, co nie znaczy, że rządzą dobrze. JOW-y jeszcze je wzmocnią i będziemy mieli to, co już mamy od lat.

#230 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 11 maj 2015 - 23:27

JOWy to niezbyt dobry system na polskie warunki. W UK, partia która zdobyła 12% głosów, ma 1 mandat, a inna która ma zdobyła 8% głosów ma ich 8. I mogłoby się w Polsce okazać, że nowa Partia Kukiza dostanie 15% w wyborach a w Parlamencie przełoży to się na 5 miejsc. Tu macie wyniki wyborów w UK i te same wyniki jakby wyglądały przy naszym systemie. Który jest sprawiedliwszy?

http://www.polishexp...skiego-systemu/

Problemem nie jest system wyborczy tylko niska świadomość społeczna przy wybieraniu. W Polsce głosuje się na partie a nie na osoby. Senat jest tego najlepszym przykładem. W obecnym systemie dodałbym losową kolejność przy ustalaniu kolejności na listach i skończyłoby się sprzedawanie I miejsc na listach.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 maj 2015 - 00:57

Właśnie biorąc pod uwage świadomość społeczną JOWy to tragiczne rozwiązanie dla nas, skończy się na zabetonowanej scenie polityczniej z PO i PiS i moze paroma niezaleznymi celebrytami.

Jedynym systemem, który może się u nas sprawdzić to STV. Oby tylko kukiz nie forsował tych nieszczęsnych JOWów

tespis17

Możliwe, ze Anglikom pasuje taki układ, gdzie parlament tworzą przedstawiciele 2 partii.

My chcemy aby w Polsce w końcu skończono z ludźmi, którzy od 25 lat wybierają sami siebie. System proporcjonalny nas niszczy

Edytowany przez Mateusz1q, 12 maj 2015 - 01:05.

#232 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 12 maj 2015 - 08:29

@Mateusz1q

Tu się zgodzę że system proporcjonalny niszczy nas.

STV. Wybieram 3 kandydatów z każdego rejonu wg. rejonu "Medisona" czyli 3x460=1380 posłów. Pomnóżmy to pensja x funkcyjne plus x inne dodatki poselskie i wszystko to z budżetu Państwa. Tym więcej ludzi tym więcej kłótni. Może źle to rozumuje? 

Jeśli chodzi o senat. Senat jest złym przykładem. Dobrym przykładem są wybory do gminy i porównajcie sobie z wyborem do powiatu. Senat -zbyt duży rejon to po pierwsze a po drugie wcale sanatu nie powinno być. Co za idiota go wprowadził znów 89r.???

Nigdy u senatora nie byłem nawet nie znam osobiście żadnego ale posłów znam i szczerze mówiąc omijają mnie. Inaczej mówią inaczej robią.

Czasami mi się wydaję z wypowiedzi że nie rozumieją nie którzy co to JOW (chodzi o ogólną zasadę)???

#233 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 12 maj 2015 - 09:11

Wcześniej w jednym z postów napisałam, że w moim odczuciu Kukizowi nie zależy na prezydenturze.....jako że daje ku temu wyraźne sygnały.........

I właśnie wypowiedział się i potwierdził to, że chodziło mu o poparcie niezbędne w następnych wyborach parlamentarnych przy stworzeniu nie partii lecz ruchu społecznego na podobieństwo solidarności.

Ziemia człowieka wyda i ziemia człowieka zje.

#234 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 maj 2015 - 10:15

W jaki sposób system proporcjonalny nas niszczy?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#235 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 maj 2015 - 10:20

Ponieważ nasz głos jest warty tyle co kolejność ustalonych kandydatów na liście.

#236 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 maj 2015 - 11:00

Ale właśnie, że nie. JOWY od obecnego systemu różnią się tylko sposobem liczenia głosów. Jeżeli ludzie głosują na 1 na liście to ona się dostanie, jeżeli nie zagłosują to się nie dostanie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#237 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 maj 2015 - 11:26

Ale mowisz o systemie proporcjonalnym? Tam jak N zdobedzie najwiecej glosow z listy, a  bedzie 10 na liscie to wejdzie 1 z listy

#238 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 maj 2015 - 12:05

Tak samo jest u nas. Jak 10 osoba z listy dostanie najwięcej głosów to wejdzie jako 1 do Sejmu z najlepszym wynikiem. Jak 1 z listy nie dostanie ani jednego głosu to w ogóle nie wejdzie do Sejmu. Czy w JOWach czy systemie proporcjonalnym jest tak samo, głosujemy na osoby. Tylko system rozdzielania mandatów się różni.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#239 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 12 maj 2015 - 14:58

Polsk%C4%85-si%C4%99-nie-rz%C4%85dzi-300

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 12 maj 2015 - 18:16

Nie którzy myślą że gdy będą JOWy nie będzie partii politycznych. Mylne stwierdzenie. Zawsze będą i jest możliwe nawet w JOWach że jakaś partia będzie miała więcej jak 50%.

W systemie proporcjonalnym w pierwszej kolejności głosujemy na partię a w następnej kolejności na człowieka. W JOW jest inaczej w pierwszej kolejności na człowieka który jest przywiązany do danego rejonu. Bardzo podobnie jest w spółdzielniach, grupach producenckich gdzie wybierana jest rada nadzorcza według rejonu czyli tak zwana rejonizacja.  Nawet jeżeli partia go usunie to on z poparciem danego rejony nadal będzie działać.

Nie rozumiem dlaczego mówicie że JOWy się nie sprawdziły w UK??? UK jest silna gospodarczo, politycznie, ma silną walutę i dba o swoje interesy.

Pytanie tylko. Czego się boicie??? Może być lepiej lub gorzej dzięki JOW. Jeżeli lepiej to super jeżeli gorzej znów będzie trzeba zmieniać.

p.s ?Jestem zdania że na najtrudniejsze zadania są najłatwiejsze rozwiązania. Dla mnie system JOW jest prosty i zrozumiały.

Rozumiem że mamy tak zmieniać i próbować nowych rozwiązań w nieskończoność ?? Zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony z danego rozwiązania, i taki będzie chciał coś zmienić. Nie mówię to, że JOW-y same w sobie są złe. Ludzie się nie boją, mają inne poglądy.

Wcześniej w jednym z postów napisałam, że w moim odczuciu Kukizowi nie zależy na prezydenturze.....jako że daje ku temu wyraźne sygnały.........

I właśnie wypowiedział się i potwierdził to, że chodziło mu o poparcie niezbędne w następnych wyborach parlamentarnych przy stworzeniu nie partii lecz ruchu społecznego na podobieństwo solidarności.

Jak by mu nie zależało, to by nie kandydował. Wynik ma znakomity, pełen szacunek. Nie da się istnieć jednak w polityce nie będąc politykiem. Solidarność też ostatecznie wyewoluowała do AWS-u.