_rafal

Paweł Kukiz na prezydenta!

Polecane posty

hubertuss    4653

SLD straciło władzę bo Miler przyznał się do afery Rywina i pozwolił na rzetelną komisję. Gdyby ukręcił to jak Tusk i zrobił komisję farsę z ustalonym wynikiem jak było z komisjami dotyczącymi afer PO. To może nie zachował by władzy na drugą kadencję ale wynik SLD był by dużo lepszy. Jeśli nawet Komorowski jakoś wygra z Dudą to na jesień jest pewny rząd PIS plus Kukiz i Korwin jeśli Kukiz się na niego nie wypnie. Jeśli PSL dostanie się do sejmu to na pewno zrobi wszystko, żeby w nowym rządzie tez się znaleźć. Tak czy siak dobro Polski i jej obywateli jest rzeczą drugorzędną dla rządzących naszym krajem. Bez różnicy z jakiej partii. Na pierwszym planie jest dobro partii, towarzyszy partyjnych ich rodzin i znajomych oraz grup wspierających te partie. Niestety nie widać nikogo, kto by to zmienił, łącznie z Kukizem w którego po prostu nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Powrót PiS-u do władzy nie napawa mnie optymizmem, nawet w koalicji z jakąkolwiek inną partią, czy ruchem. Ilu z nowych posłów będzie kandydować tylko po to, by się "ustawić", zabezpieczyć na przyszłość. Patrząc na samego siebie, nie mam zamiaru wchodzić w politykę, bo to oznaczałoby rezygnację z życia w formie, która mi odpowiada. Ilu do takiej rezygnacji jest gotowych? W szczerych intencjach poprawy naszego kraju, stawianych na pierwszym miejscu? Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dużo piszecie o partiach, prezydentach i politykach. Jedni drugim zarzucają kłamstwa i współczują politykom oraz szukają zbawienia. Niestety konkretów jest jak na lekarstwo. Zacznijmy od p. Komorowskiego - co takiego uczynił przez swoją kadencję? Proszę o chociaż jeden konkret co zrobił dla obywatela? Ktoś tu napisał że była już sytuacja za rządów PO i prezydent z PiS - i co takiego złego zrobił dla obywateli? Co takiego podpisał lub nie co wyrządziło nam szkodę? Był rząd PiS i jakoś gospodarka się rozwijał, państwo istniało i wg. mnie obywatel miał większe prawa jak teraz. Tusk straszył Kaczyńskim i jego fotoradarami, abonamentem itd. A co sam zrobił? Myślcie logicznie, a nie to co wam jakaś nacja do głowy nabije. Dla mnie PiS i PO to samo, SLD - partia której większość członków dawno powinna odpowiedzieć za zdradę Polski, PSL - partia wzajemnej adoracji a w dodatku antychłopska. Cała reszta to odłamy jakiś innych partii no jedynie JKM to rodzynek na tej scenie. Nie wiem tylko czy z jego poglądami w obecnym czasie społeczeństwo jest na to gotowe. Każdy niech głosuje na kogo chce. Komentarze typu "Coście się uczepili Bronka" mnie tylko rozbawiają - przecież ten człowiek sam siebie ośmiesza, robi z wielkiego intelektualistę a zachowuje się jak prymityw. Ostatnie dni tej kampanii i jego obietnice - co może obiecać człowiek który przez 5 lat nie zrobił nic dla obywatela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A co zrobi Pan Duda ?? To samo co Bronek, bo możliwości prezydenta w naszym ustroju są ograniczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27
Napisano (edytowany)

Mam nadzieje że w przeciwieństwie do Bronka nie zrobi nic.

Przykłdy jak Bronek narobił Polsce wstydu można wymieniać w nieskończoność,ten człowiek cały czas zachowuje się jakby w ogóle nie ogarniał co się do okoła dzieje.

Mówienie o likwidacji hodowców kur,wchodzenie na fotel w Japonii i wiele przemówień w których zachowuje się jakby był wypity.

W Polsce to jeszcze nie ma tragedi ale gorzej jak pojedzie gdzieś za granice i zacznie coś odwalać.

Poza tym sama przegrana Bronka to taki symbol że ludzie mają dość PO,tym sposobem najlepiej im dokopiemy.

 

 

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A co zrobi Pan Duda ?? To samo co Bronek, bo możliwości prezydenta w naszym ustroju są ograniczone.

Jak ograniczone? Jest coś takiego jak Veto i można z tego korzystać. 3 lata PO hamował Kaczyński i jeszcze jakoś było, przyszła pora na Bronka to masz podniesione podatki i inne obłożenia. Właściwie teraz płacimy za to że "Polska przejdzie suchą nogą przez kryzys" co wołał Tusk w czasie jak kryzys się rozwijał a był czas zapobiegać bądź ograniczyć jego skutki. Druga sprawa to taka że PiS "tak źle rządziło krajem" że PO jechało na tych 2 latach całą kadencję przypisując sobie ich dokonania. Kolejne 4 to lata wyprzedaży wszystkiego co było do sprzedania. Ale tak, jest POPiS który jest wszystkiemu winien, podczas gdy 8 lat rządzi banda PO i PSL. Jak ktoś nie ma pomysłu na rozwój to i firmę mającą dochód rzędu 100% obrotu położy na łopatki.

 

Głosujcie na bronka i narzekajcie że dalej jest tak samo ujowo ale stabilnie...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Z tych dwóch kandydatów jest tylko jeden który jeszcze mnie i wielu obywateli Polski nie oszukał. Panu Komorowskiemu podziękuję 24.05 za dotychczasowe osiągnięcia a jego zapowiedzi już mnie nie obchodzą. Miał sporo czasu aby się pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Jak ograniczone? Jest coś takiego jak Veto i można z tego korzystać. 3 lata PO hamował Kaczyński i jeszcze jakoś było, przyszła pora na Bronka to masz podniesione podatki i inne obłożenia. Właściwie teraz płacimy za to że "Polska przejdzie suchą nogą przez kryzys" co wołał Tusk w czasie jak kryzys się rozwijał a był czas zapobiegać bądź ograniczyć jego skutki. Druga sprawa to taka że PiS "tak źle rządziło krajem" że PO jechało na tych 2 latach całą kadencję przypisując sobie ich dokonania. Kolejne 4 to lata wyprzedaży wszystkiego co było do sprzedania. Ale tak, jest POPiS który jest wszystkiemu winien, podczas gdy 8 lat rządzi banda PO i PSL. Jak ktoś nie ma pomysłu na rozwój to i firmę mającą dochód rzędu 100% obrotu położy na łopatki.

 

Głosujcie na bronka i narzekajcie że dalej jest tak samo ujowo ale stabilnie...

Tak ograniczone http://pl.wikipedia.org/wiki/Prerogatywa, jak widać większość decyzji prezydenta o dużej wadze państwowej podpisuje premier dla ich ważności ... Wytłumacz mi co to jest Veto ?? Bo Ja znam pojęcie weta w polskiej polityce http://pl.wikipedia.org/wiki/Weto_ustawodawcze . Jak sam widzisz, prezydent nie może danej ustawy wetować w nieskończoność i w przypadku silnego rządu będzie w końcu zobowiązany ją podpisać nawet bez żadnej zmiany. Wetując wszystko co się da prezydent jedynie może spowalniać pracę rządu i paraliżować scenę polityczną, czego mieliśmy przykład gdy prezydentem był Kaczyński a premierem Tusk. Nie musisz być zadowolony z rządów PO, to twoje prawo, ale nie wiń za to prezydenta, raczej rząd, który tworzy większość parlamentarna. Dlatego lepiej jak prezydent i rząd jest z jednego ugrupowania, w tym tkwił sukces koalicji PO-PSL. Teraz prawdopodobnie uda się to PiS-owi. 

Bez obrazy, ale jak ktoś nie ma pojęcia o działaniu polskiej sceny politycznej, to wypisuje o niej takie bzdury jak Ty, bez względu na sympatie polityczne...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Kaszlak79, rozumiem że wikipedie opanowałeś ;) jednak nie do końca bo veto czy weto wikipedia podaje więc nie wiem jak możesz nie wiedzieć o co chodzi (co nie zmienia faktu że powinno być weto).

Owszem, spora część idzie bez wiedzy prezydenta jednak to najbardziej liczące się musi przejść przez biurko prezydenta. I wtedy właśnie wchodzi w grę opcja zwąca się weto.

Powiedz konkretnie co Kaczyński zawetował że piszesz o przykładzie z Tuskiem i paraliżu? Komorowski podpisujący ustawy które potem puszczał do oceny trybunałowi konstytucyjnemu są lepsze?

W czym jest lepsze że prezydent i rząd należą do jednej opcji? Bo w obecnych czasach wątpię ze podasz więcej przykładów za niż ja przeciw.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7
Napisano (edytowany)

Bronek juz pakuje torby... po debacie :)

Edytowano przez maskin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Kaszlak79, rozumiem że wikipedie opanowałeś ;) jednak nie do końca bo veto czy weto wikipedia podaje więc nie wiem jak możesz nie wiedzieć o co chodzi (co nie zmienia faktu że powinno być weto).

Owszem, spora część idzie bez wiedzy prezydenta jednak to najbardziej liczące się musi przejść przez biurko prezydenta. I wtedy właśnie wchodzi w grę opcja zwąca się weto.

Powiedz konkretnie co Kaczyński zawetował że piszesz o przykładzie z Tuskiem i paraliżu? Komorowski podpisujący ustawy które potem puszczał do oceny trybunałowi konstytucyjnemu są lepsze?

W czym jest lepsze że prezydent i rząd należą do jednej opcji? Bo w obecnych czasach wątpię ze podasz więcej przykładów za niż ja przeciw.

Wikipedia to przykład pierwszy z brzegu, na tak oczywiste sprawy chyba nie trzeba przytaczać konstytucji lub dziennika ustaw. Czepiam się szczegółu, w polskim alfabecie nie ma litery "v".

Tak, jest opcja weta prezydenta, ale jak rząd będzie miał silne poparcie w parlamencie, to w końcu ustawa przejdzie, cytuję nawet tą pospolitą Wikipedię ..."Zgodnie z Konstytucją RP z 1997 Prezydentowi RP przysługuje prawo weta prezydenckiego wobec ustaw, uchwalonych przez Sejm RP. Sejm może weto Prezydenta odrzucić większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności połowy ustawowej liczby posłów. Prawo weta nie obejmuje ustawy budżetowej"...

Prezydent Kaczyński na początku nawet nie chciał rozmawiać z premierem Tuskiem, nie mówiąc o normalnej współpracy z jego rządem.

Prezydent i i rząd w jednej opcji politycznej to stabilniejsze rządzenie państwem, nie darmo Lech Jarosława mianował premierem, choć ten drugi gwarantował że nigdy nim nie zostanie, gdy ten pierwszy obejmie prezydenturę. To mój drugi dowód po sytuacji gdzie do władzy doszło PO a potem Bronek został prezydentem. Po prostu władza jest stabilniejsza.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

Jest tylko jeden problem - nie mamy silnego rządu a koalicja PO-PSL ma tylko ok 51% głosów w sejmie. Prezydent może dużo tylko czy tego chce. Jeśli Komorowski zrobiłby to co od tygodnia obiecuje to nie byłby drugiej tury. A co robił chyba każdy widział dlatego tego pana oceniajmy za 5 lat a nie zapowiedzi z ostatnich tygodni bo mogą być tak samo wiarygodne jak te z przed 5 lat.

Czy uważacie Polskę za stabilne państwo? A ZUS, KRUS, NFZ, przerost administracji itd to stabilizacja czy początek czegoś niezwykle groźnego. Sprawdź dług publiczny i dziurę budżetową a po tym powiedz swoim dzieciom: Nie martw się bo żyjesz w stabilnym kraju.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

No oczywiście pieniędzy na rolników nie ma a na pasienia ich d*p są... Co to za polityka jeżeli oni sobie zwiększają wypłaty, premie a na zwykłych ludzi nie ma... teraz zauważyłem że biedniejszym ludziom jest lepiej niż tym co żyją jak się powinno.. Ja głosuję na Pawła Kukiza bo on przynajmniej widział wieś i wygląda na normalnego faceta co chce zrobić ład.. Doszły mnie nawet słuchy że Kukiz chce zrobić tylko ład i porządek w polsce i nawet później odejdzie no ale każdemu nie można wierzyć ponieważ zobaczy premię i będzie chciał jeszcze i jeszcze... Tyle z mojej strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

niech każdy aktywny uczestnik tego wątku posłucha tego:

 

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozmawiając z koleżanką po I turze...spytałam: "jak po wyborach?"...ona mi na to: "oddałam pusty głos"........ ja na to:  "jak to, dlaczego?", ona: " żeby zwiększyć frekwencje..a przy okazji napisać na karcie, wszystko co o nich myśli, czyli że PO i Pis to banda banderowców itd"...znając jej temperament, na pewno nie szczędziła im argumentów...

Ale czy to ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale miała argumenty czy tylko napisała swoje odczucia bo jak wiemy, każdy Polak jest antysystemowy. Ciekawe czy w UK nasi emigranci też się interesują tak polityką.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj Ewcia z Olsztyna to straszna zadziora....jak przyjedzie do mnie w czerwcu na weekend.....to czeka mnie sajgon polityczny :lol: , bo przez tel. to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tylko zapytaj się ją o argumenty ale konkretne fakty czy liczby a nie odczucia. Zadziorny uśmieszek zaraz się zmieni we wściekłość i zostaniesz wyzwana od lemingów czy fanek PO.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krassus to Twoje odczucie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie odczucie tylko fakt. Każdy wie jak uzdrowić gospodarkę, jakie reformy zrobić ale skąd na to pieniądze wziąć to już nie mają pomysłu. Wiesz jak to w Polsce jest, mamy w każdym domu ekspertów od wszystkiego.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak pamiętam, jest już temat na takie ciekawostki i nie zaśmiecaj nimi innych.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Ok. Ale uważam że temat ważny politycznie. Każdy mówi że nic się nie da zrobić, skąd wziąć pieniądze na obietnice wyborcze. Najlepiej podnieść podatki i dalej robić z Polaków białych murzynow. Dlaczego PO nie może ukończyć magistrali paliwowej na Bałtyku, dlaczego blokowane jest wydobywanie gazu łupkowego różnymi aktami prawnymi, dlaczego Polska sprzedała patent na otrzymanie grafemu UK odpowiedz sobie na te pytania.
A i jeszcze jedno skąd Komorowski wziął pieniądze na ostatnio podpisaną ustawę o zatrudnieniu dla uczniów po szkole bo chyba z kapelusza ich nie wziął. Ta ustawa tworzy jeszcze większą patologie, bo kumple mają przysponsorowana siłę roboczą za free, wiem jak u nas jest ze stazami zero perspektyw na umowę o pracę tylko kolejki w PUP-ie po świeże mięso do roboty za 900 parę złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Krassus, tak się złożyło, że byłem w Chicago w trakcie wyborów burmistrza i rady miejskiej. W tradycyjnych polskich okręgach wyborczych liczba miejsc do głosowania zastała zmniejszona o 80%, meksykańskich zwiększona o 400%. Polonia podniosła larum, a odpowiedź miasta była prosta - Polaków na wybory idzie 5-7%, Meksykanów ponad 90%. Na ok. 9 mln mieszkańców, ok. 1 mln, to Polacy, jednak nigdy nie było nawet radnego o polskich korzeniach. Bo by miał lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj