Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5140 zanikające biegi

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PolskiRolnik252

PolskiRolnik252

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 18:57

Niedawno kupiłem case 5140 i w czasie jazdy zanikają biegi gdy wcisne sprzęgło bieg włącza się ponownie. Proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5140 zanikające biegi Dzisiaj, 22:23
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:43

Jaka tam siedzi skrzynia ? Masz rewers mechaniczny czy elektorohydrauliczny? Jeśli coś jest hydrauliczne sprawdź stan oleju, filtry, ciśnienie w układzie.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 16:25

uuu są dwie najbardziej prawdopodone wersje  pompa hydrauliki do regeneracji lub uszczelniacze w koszach półbiegów do wymiany  sprawdz też stan oleju filtr hydrauliki ale ten jesli byłby przytkany to zapala sie kontrolka. a jak dzila podnosnik i wspomaganie kierownicy?

#4 Share PolskiRolnik252

PolskiRolnik252

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 18:50

Case 5140 zanikające biegi podnośnik i wspomaganie działają dość dobrze
Stan oleju jest w normie filtr też dobry

#5 Share Solarfactor

Solarfactor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 22:46

W ubiegły piątek wystąpił u mnie identyczny problem. W trakcie jazdy przy skręcaniu zanika jazda. Rozebrałem pompę i sprawdziłem zawór przelewowy, poskładałem i dalej lipa. Za kilka dni ma przyjechać serwisant i zrobić pomiary, by stwierdzić czym spowodowany jest nagły spadek ciśnienia przy skręcaniu. Ponadto dodam, iż ciśnienie na wyjściu wynosi 80-90 barów, zamiast 160-200, a przy skręcaniu zanika właściwie do 0. Podejrzenie przyczyny kierowane jest głównie w stronę wewnętrznej pompy zasilającej filtr lub ewentualnie może to być zawór pierszeństwa. Uszczelniacze na koszach raczej odpadają. Jak tylko zidentyfikuję przyczynę, napewno podzielę się doświadczeniami

A co do podnośnika i wspomagania... Podnoszenie również zanika przy skręcaniu, a w momencie kiedy zapali się kontrolka od sprzęgła wyczówalny jest znaczący opór na kierownicy, który po wciśnięciu sprzęgła zanika i kierownica znów chodzi lekko

#6 Share poklm09

poklm09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 12:33

Witam ja mam podobny problem i mam do was takie pytanie gdzie sie znajduje regulacja cisnienia pompy hydraulicznej ?

#7 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 28 marzec 2015 - 10:40

Najlepiej pomierzyć cisnienie .Powershift -pomiar na korpusie z elektrozaworami, z prawej strony powyżej filtra .Otwory pomiarowe ,te najbardziej z przodu.Od góry w kolejności 3-1-2-4,cisnienie 18-20 bar,wykonać 16 pomiarów ,w czterech punktach na każdym zakresie wzmacniacza. Revers - cisnienie takie samo ,korpus pod kabiną.dwa wejścia kontrolne od góry bardziej po lewej.

#8 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 13:50

Witam ja mam podobny problem i mam do was takie pytanie gdzie sie znajduje regulacja cisnienia pompy hydraulicznej ?

nie dotykaj sie do regulacji pompy hydraulicznej bo cie to bedzie kosztowac drugi ciągnik w polsce potrafi to kilka osób zaledwie i to z profesjonalnym sprzętem.

solarfactor dlaczego wykluczasz uszczelniacze?   u mnie były podobne objawy aż biegi znikneły wogóle po wymianie uszczelniaczy wszystko jest ok tak było w moim przypadku. ale najlepiej jest wezwac serwis pomierzy itd. ja u siebie podejrzewam tez pompe wspomagająca ale ona chyba jest pompą zebatą więc raczej to nie to - główna pompa hydrauliki nastepny podejrzany i na to bym stawiał bo nikt sie nie pali do wymiany zwłaszcza jeżeli oryginał chodzi po 6000 euro

Edytowany przez BENNY82, 28 marzec 2015 - 13:58.

#9 Share Solarfactor

Solarfactor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 17:59

@BENNY

Jeżeli chodzi o główną pompę to jedyną rzeczą która może się w niej zużyć to jest mosiężna podkładka na której powstają zarysowania pod wpływem zanieczyszczeń. Jeżeli tłoczki będą miały luzy, a przynajmniej dwa będą sprawne to pompa i tak będzie dawała ciśnienie. Reszta elementów raczej nie powinna się zużyć, a poza tym jest to bardzo prosta konstrukcja, której nie należy się bać jeśli ktoś ma trochę pojęcia o podstawowej mechanice pojazdów.

Jeżeli chodzi o mój przypadek to właśnie jestem po wizycie serwisanta, który bardzo szybko usuną awarię. Problem tkwił w zaworze kompensacyjnym, który znajduje się przy pompie. W nim jest kilka zaworków do regulacji ciśnień, a także jest tam listwa umieszczona pod mniejszą śrubą imbusową (od strony koła-nie trzeba wyjmować całego zaworu), któa po prostu się przycięła. Ciśnienie wróciło do 180bar, ciągnik jeździ, nic się nie zaświeca i wszystko działa jak należy. Gościu wziął 250zł, a ja mam nadzieję, że komuś pomogę tym wpisem ;)

#10 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 18:47

to spoko. bezawaryjnosci zycze. autoreklama?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share poklm09

poklm09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:25

Obok pompy jest jakis zawór podobny do rozdzielacza, śruba jest na imbus i kontrowana nakretka. Do czego to służy ? 

#12 Share Solarfactor

Solarfactor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 12:03

To jest zawór pierszeństwa, który steruje wszystkimi ciśnieniami w układzie hydraulicznym ciągnika. Jeżeli chodzi o wszystkie śruby imbusowe z kontrami na zaworze to są to śruby do regulacji ciśnień poszczególnych układów i raczej nie poleca się nimi manipulować we własnym zakresie bez odpowiedniej wiedzy i podłączania manometru w odpowiednim punkcie kontrolnym.

#13 Share poklm09

poklm09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 18:59

Witam ja uporałem sie z znikajacymi  biegami ustawilem se obroty zeby utrzymywał mi około 1000 obr/min  i biegi sie nie traca.

Odbiegajac troche od tematu jak mozna najłatwiej sprawdzic pompe hydrauliczna czy jest z nia wszystko okey przy zakupie case (sasiad zadał mi takie pytanie i nie wiedzialme co mu powiedziec)

#14 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 10 maj 2015 - 11:49

A słyszałeś może o takim wynalazku jak manometr ? najlepszy byłby przepływomierz ale za drogio jak tylko na jeden raz. Manometr wpinasz w złącze z tyłu powinno być około 200-250bar ponizej 180 nie ma co brac pod uwage. Mozesz tez wpiac sie w skrzyni i sprawdzac kazdy bieg masz tam 4 sruby w kazdej ciśnienie blisko lub równa 20 bar jak pompa trzyma ciśnienie na złaączu i skrzyni a tarczki w skrzyni sie nie ślizgaja to kupowac sam szukam 5130

#15 Share krystian15

krystian15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 maj 2015 - 19:23

witam mam problem case 5140 przyczyna rewersu po przelaczeniu na wolnych obrotach leko ruszy i sie rozlancza do tulu tak samo ale dam wiecej gazu dziala bez zarzutu i teraz niewiem czy to wina cisnienia czy tego ze dolalem nie orginalnego oleju do skrzyni slychac jak cos rozlancza i zapala sie pomaranczowa kontrolka jak ruszy to gasnie problem jest jeszcze z tym ze strasznie jest czuly na sprzegle trzega bardzo powoli zwalniac pedal bo tak to mocnoszarpnie do tylu tak samo przy calkowitym puszceniu sprzegla raptownie rusza. prosze o pomoc krystian

#16 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 06:39

spusc olej ze skrzyni i zobacz czy nie zrobił sie szum to po 1sze.

#17 Share krystian15

krystian15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 09:48

ok sprobuje. a co to znaczy ten szum.

#18 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 16:41

hmmm taka biała piana zamiast oleju inaczej olej jest pełen pecherzyków nIE MA jednolitej konsystencji dlatego że niektóre oleje nie lubią sie mieszac i tracą swoje własciwosci . ogólnie zapros fachowców na diagnoze. i jeszcze takie pytanie? czy już jak ruszysz to jedziesz czy rozłancza biegi jak ujmiesz obrotów silnika?

Edytowany przez BENNY82, 04 czerwiec 2015 - 16:42.

#19 Share krystian15

krystian15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 20:48

jak jest zimny dziala bez zarzutu ale jak sie rozgrzeje to na wolnych obrotach rusza i staje a jak dam gazu to idzie miodzio i co z ni  moze byc dzieki za wskazówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 12:46

krystian15 ja miałem podobne objawy i u mnie winna była pompa po naprawie wszystko działa bez problemu.

Dodaj odpowiedź