piotrek120hsx

Przedni napęd Ursus 1012

Polecane posty

witam mam ursusa 1012 jestem jego pierwszym właścicielem silnik zdrowy lecz brakuje trochę przedniego napędu chciałem założyć już pewien czas temu lecz mechanicy nie chcieli się podjąć ponieważ mam w nim szybką  skrzynie spokojnie leci 40 km/h i dlatego się pytam czy może ktoś zakładał do takiego modelu przedni napęd i czy wszystko pracuje bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ja mam Zatora też ma szybką skrzynię i przedni napęd tylko ze wszystko w orginale


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Musi pasować nie ma takiej opcji zeby  nie pasowała tylko sama przystawka do skrzynii może być inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Skrzynia nie ma nic do tego ;)   Ew. mechanicy mogą sugerować się dużo wyższymi obrotami na wale przedniego napędu. Spotkałem się kiedyś z opinią , że "na szybkiej skrzyni, wał  szybko pada". Nie sprawdzałem tego osobiście ;) Ale  może coś w tym być - obroty na wale wzrosną o 60%,  a przeguby są nierównobieżne  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wyższe obroty na wale napędu będą napewno ale na przednim moście też bo jądać 30 na wolnej przód jechał też 30 wieć jadac 40 przód będzie miał tą samą prędkość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Przeguby w moście są dużo krótsze i  dużo wolniej  się to wszystko kręci, w stosunku do wału -najbardziej po tyłku, będzie obrywał wał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić przedni napęd po regeneracji mam do wyboru dwa typy zwykły i z blokadą hydrauliczną czy opłaca się zakładać włączanie na elektrozawór czy jest to zbędne, i jeszcze czy opłaca mi się założyć z tyłu opony R38 aby był wyższy mechanik twierdzi że  na oponach R38 będzie mocniejszy lecz moim zdaniem przy tej skrzyni co mam 40 km/h  będzie jeszcze szybszy i straci na mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pewnie że będzie słabszy, i to raczej nie mało. 1634 wychodziły na dwóch rodzajach kół, i na tech większych wszyscy narzekali że słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

żebym mógł to chciałbym mieć R38 z tyłu zamiast R34 w moim zetorku. Do orki akurat (miałem C-385 bez przodka ale z tyłu 18,4R38 a teraz mam zetorka 10145 ale z tyłu ma 18,4R34). Miło wspominam te R38.

W galerii znajdziecie Ursusa 1014 chyba z fabrycznymi 14,9r24+18,4r38 (z tyłu bankowo a co do przodu to nie dam sobie ręki uciąć).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

więc tak, kto wam dzieci na opowiadał bajek na temat wału od napędu??  mam Finnkę od 2006 na szybkiej skrzyni  w oryginale i jeszcze przez tyle lat , nawet nie zauważyłem aby wał w jakiś sposób uległ "nadmiernemu" zuzyciu , a swego czasu duzo smigała po asfalcie ... koła mam przód 24, a tył 34, do szybkiej skrzyni ok, ale do 4 raczej bym nie zakładał kół 38, 34 na szybkiej skrzyni jest ok, gdyby miała by wolną skrzynię to wtedy jak najbardziej... 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

To szybka skrzynia w 1012 nie ma nic do gadania? Bo kupiłem przedni napęd od 914 do 1012 sprzedawca mówił ze będzie pasować i w ogóle no i pasował ale dyferencjał pieprznął i tutaj mam pytanie przedni napęd od 914 pasuje na 100% do 1012 z 89 roku na szybkiej skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Kupię przedni napęd do 1224


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj