Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey 6255 brak mocy, rodzaj skrzyni biegow.

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share spideros

spideros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 22:12

Koledzy potrzebuje pomocy, mam Masseya 6255, niby moc tego modelu to ok 100KM. Jednak u mnie kompletnie tej mocy nie czuc, ostatnio ciagnik mial problem na lekkim podjezdzie pod gorke z przyczepa 8t (biegi szosowe). 4 bieg pedal w podlodze a jak bym w pore nie zredukowal na 3 to by sie zadusil. W polu nie ma wiekszych objawow az takiego spadku mocy. Czy ta skrzynia powinna miec 4 polbiegi czy tylko 2. Teoretycznie na zegarach mam kontrolki ABCD ale jak uzywam polbiegow to zapalaja sie tylko CD. Tak samo na polowych i szosowych przelozeniach. Czy to ma jakis zwiazek z brakiem mocy? Traktor nie dymi, odpala idealnie, silnik pracuje rowno, nie ma zadnych niepokojacych rzeczy. Olej nowka i wszystkie filtry, przewody paliwowe sprawdzone, przebieg silnika spory bo 10tys. mth. Cyzby pompa do regeneracji?

Edytowany przez spideros, 24 marzec 2015 - 22:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey 6255 brak mocy, rodzaj skrzyni biegow. Dzisiaj, 19:47
  •  

#2 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 22:56

Massey 6255 brak mocy, rodzaj skrzyni biegow. Masz turbosprężarkę? Jak tak to warto się jej przyjrzeć.

#3 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 24 marzec 2015 - 23:11

4ka turbo na pompie Delphi?  

#4 Share spideros

spideros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 09:20

Tak silnik 4 cylindrowy z turbo, turbina jest ok byla sprawdzana, nie pamietam czy pompa Delphi, sprawdze. Jedyne co mnie jeszcze zastanawia, ze czasami jak sprawdzam olej to raz na bagnecie jest lekko ponad stan, a czasami jest max. Ale oleju nie ubywa.

A jak to w koncu jest z polbiegami, powinienem miec 4 czy 2?

Edytowany przez spideros, 25 marzec 2015 - 09:21.

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 12:13

Mogą być 2 ale wtedy jest chyba skrzynia 30 km/h. Chociaż nie jestem pewien tych 30 km/h. Ale półbiegi mogą być 2 i wtedy skrzynia będzie 16x16.  100 KM to nie jest jakaś oszałamiająca moc wbrew pozorom. I na najszybszym przełożeniu silnik pod górkę może się dusić. Tym bardziej, że nie wiadomo czy lekko toczy się sam ciągnik i przyczepa. Duży przebieg to następna sprawa. Z fabrycznych 95 km wg DIN lub 101 wg ISO. Mogło ubyć już z 10 KM. Chociaż w polu na niskich biegach tego nie czuć. Tym bardziej, że nie możesz porównać z innym który ma 95 KM.

Podsumowując jeśli dobrze pali, nie dymi, pracuje równo. Nic bym nie grzebał. Po prostu ma swój przebieg i trochę KM ubyło.

Co do oleju zwróć uwagę czy stajesz na równym podłożu, gdy mierzysz.  Miarka jest z lewej i gdy lewa strona będzie niżej może być więcej oleju na miarce. Jeśli olej jest czaarny i nie będzie go przybywało więcej to nie żaden problem.

Sprawdź jadąc po równej drodze czy ciągnik lekko się toczy. Np gdy wyrzucisz na luz. Szczególnie przy szybszej jeździe. NO i czy sama przyczepa lekko się toczy, czy powietrze w kołach jest jak trzeba. Wbrew pozorom to sporo daje.

#6 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 15:09

powinny być 4 półbiegi i 4 biegi główne (skrzynia 16x16x dyna 4)

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:12

I jeszcze żółw/zając. w danych nie ma opcji 16x16 jest tylko 32x32, tak że albo masz bardzo mało popularny model albo coś skopane.http://www.konedata....orit/MF6235.htm

#8 Share spideros

spideros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:21

Zolw zajac dziala bez problemu i polbiegi sa 2 na zolwiu i zajacu. Chociaz na zimnym silniku po odpaleniu skrzynia sie zakleszczala i trzeba bylo wylaczyc silnik aby moc ruszyc lewarek biegow. Polbiegi zmieniam manetka z lewej, ktora sluzy do jazdy przod-tyl niestety odkad go kupilem przerzuca mi tylko C i D. Jak sprawdzam olej to traktor stoi na rownym podlozu wiec nie ma mowy, ze cos sie przelalo. Na forum znalazlem, ze moze byc uszkodzona jakas membrana w pompie i przez to jest spadek mocy. Jak sie dowiadywalem to regeneracja pompy i wtryskow w okolicy to ok 5tys. zl.

#9 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:19

Massey 6255 brak mocy, rodzaj skrzyni biegow. Ale membranę możesz mieć tylko w pompce zasilajacej ,a jak napęd się wyłącza bo jak by się nie wyłączał no na twardym podłożu by się ciężej toczył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 22:35

Pewnie chodzi o membranę w korektorze dawki. Pompa wtryskowa jest (dodatkowo) sterowana ciśnieniem doładowania turbiny i gdy korektor bedzie walnięty albo turbo to silnik nie dostanie maksymalnej dawki paliwa.

#11 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 25 marzec 2015 - 23:21

Robiłem taką pompę(Delphi), wymiana membrany  i pompki wstępnej + regulacja 1500zł. Zdemontuj i daj do sprawdzenia, lub chociaż pokrywkę od korektora, czy membrana dobra. Właściciel i tak narzeka że muł.

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 12:42

Po pierwsze konedata nie jest żadnym wyznacznikiem tego jakie modele jakiej marki w jakim wyposażeniu wychodziły. Radził bym to co tam jest traktować dość luźno.

http://www.used-mass...guson-brochures

Tutaj macie katalogi starych modeli. Mf serii 62xx miał skrzynię dynaschift plus 32 x 32 z 4 półbiegami lub speedschift plus 16 x 16 z dwoma półbiegami. Skrzynia speedschift jest wolniejsza od skrzyni dynaschift ale nie jest to skrzynia 30 km/h.

Membranę korygującą dawkę znajdziesz śledząc metalowy przewód biegnący od kolektora dolotowego do pompy wtryskowej. Nie do filtrów paliwa bo jest to zasilanie świecy płomieniowej a właśnie bezpośrednio do pompy wtryskowej. Przy pompie będzie membrana. Ale ja dalej obstawiam, że po prostu silnik jest juz zużyty trochę i dlatego na najwyższym biegu ma problemy. Jeśli ciągnie np 4 skibowy pług 4x40 na 4 klasie z prędkością 7-8 km/h to nie ma co grzebać.

#13 Share spideros

spideros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 17:33

Dzis rozmawialem z gosciem, ktory ma taki sam traktor i rowniez skrzynie power shift i mowi, ze ma 4 polbiegi. I badz tu madry jak powinno byc u mnie? Maksymalna predkosc u mnie to 40km/h

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 17:56

No przecież wkleiłem linka do broszur. Wybierz non current models, ściągnij katalog i będziesz mądry. Na grafice szybkości widać, że skrzynia 16x16 wyciąga prawie 40 km/h. Ale jest minimalnie wolniejsza od tej 32x32.

#15 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 18:23

A na masce co masz napisane? "dyna" czy "speed"

#16 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:11

Czy w czasie pracy pod obciążeniem gdy wciśniesz gaz to zadymi czy nie, jeśli nie to za mała dawka paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share spideros

spideros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:25

Ze skrzynia sie wyjasnilo i mam 4x2 dyna shift, ale brak mocy to nadal problem do rozwiazania, pompa jest delphi.