skalpel97

Talerzówka vs Agregat Podorywkowy - Zetor 5320

Polecane posty

skalpel97    1

Witam. Zastanawiam się nad zakupem maszyn:

Talerzówka: Unia Cut L 2.3m+wał rurowy

vs

Agregat Podorywkowy KP-180S 1.8m

Przeznaczenie: głównie uprawa pożniwna

Gleby: mieszane

Ciągnik: Zetor 5320

Proszę o pomoc w wyborze.

Z góry dziękuję za pomoc ;D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

talerzówka bo jest szersza mniej paliwa spalisz nie zapycha się jak dużo słomy czy chwasty i też jak dociążysz to ok 7-10cm zrobisz i ciagnik będzie miał lżej tylko najlepiej po żniwach zaraz wieżdzać jak jeszcze ściernia nie wyschną  to wtedy dobrze idzie albo po deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Talerzówka

+

Stawia mniejsze opory podczas pracy

Nie zapycha się

-

Tnie pędy perzu 

Mała głębokość pracy

 

 

Agregat podorywkowy

+

Lepiej wymiesza glebę

Większa głębokość pracy

-

Zapycha się 

Większe  zapotrzebowanie na moc

 

Osobiście stawiam na talerzówkę 

Edytowano przez pelo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalpel97    1

Osobiście boję się o masę talerzówki, bo ta Unia z wałem swoje waży i nwm jak Zetor sb z tym poradzi.

Czekam na więcej opinii.

Z góry dziękuję za pomoc ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Do takiego Zetora to raczej pozostaje Ci tylko talerzówka. Agregat 1,8m jest moim zdaniem za wąski i musisz jeden ślad robić po uprawionym co zmniejsza uciąg i komfort pracy a większego nie pociągniesz bo brakuje mocy. Pozostaje tylko talerzówka a co do masy to im cięższa tym lepiej. Podnośnik ma niby te 3400 kg unieść więc nie wiem jaką musiałbyś mieć tą talerzówkę aby były problemy w podnoszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez pdndryja
      Witam. Szukam talerzówki. główne zastosowanie to ściernisko, niszczenie poplonów oraz rekultywacja użytków zielonych. Chciałbym poznać waszą opinię która waszym zdaniem będzie lepsza. Tradycyjna talerzówka czy kompaktowa tak zwana brona talerzowa. Jeśli chodzi o tradycyjne na oku mam Akpila V4 (2.7m)do wyboru są talerze 510 i 560 z kompaktowych nie mam narazie faworyta. Dodam że w tradycyjnych podoba mi się możliwość regulacji kąta natarcia talerzy w kompaktowych już tego nie ma a jak jest to trzeba sporo dopłacić. Proszę o waszą opinię w tej sprawie oraz może ktoś polecić jakąś talerzówkę. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez pdndryja
      Witam. Od dłuższego czasu patrzę na maszyny firmy rywal głównie mówię o bronach talerzowych. Czy są tu jacyś posiadacze tych maszyn, którzy mogli by wystawić swoją opinię
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj