Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyty Preferencyjne

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ekspert_ds_Ubezpieczen

Ekspert_ds_Ubezpieczen

• EKSPERT
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:49

Kredyty Preferencyjne

z Kredytów preferencyjnych aktualnie dostępne są  lini  z dopłatami do oprocentowania 

tz. linia

Z  ( zakup ziemii) ,

RR - ( zakup maszyn i urządzeń - budowa budynków),

PR ( przetwórstwo rolno spożywcze)

klęskowe.

nie ma i brak wiarygodnych informacji o możliwości pojawienia się limitów na linię  mr CSK w najblizszym czasie. ( ten z  dopłatami do kapitału)

efekt zachenty  - tzn. - prawne zobowiązanie  do realizacji inwestycji  dotyczy linii  RR i PR ( zamin się coś rozpocznie działć  trzeba w banku złożyć wniosek kredytowy)

o pozwolenia na budowlę - można składać - uzyskać przed składaniem wniosku o kredyt - nie można rozpocząć żadnych prac budowlanych - wpłat np. na materiały i umów z wykonawcami.

w linii Z nie  występuje  efekt zachęty

468x60_ConcordiaWiosna2015_Agrofoto.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyty Preferencyjne Dzisiaj, 19:54
  •  

#42 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:12

Kredyty Preferencyjne

Mam pytanie czy przy zakupie ciągnika i finansując wkład własny z młodego rolnika z ostatniego naboru starego PROW resztę mogę sfinansować z kredytu PR? tzn 70 000zł z MR i resztę 70 000zł z kredytu PR i agencja nie będzie się czepiać??

#43 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 17:53

Kredyty Preferencyjne

Trzeba być naprawdę matołem aby wziąć chwilówkę mając ziemię rolną...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:04

Kredyty Preferencyjne

Dziś dzwoniła babka z bgz informując mnie ze maja przyznaną pule na kredyty preferencyjne z dopłatą do kapitału i wkładem własnym 20% nie wiem czy dobrze wyłapałem ze teraz nie wolno w piewszej kolejnosci wpłacac owego wkładu.  

ja w tamtym roku kupiłem 5ha na preferencyjny z lini Z - na zakup użytków rolnych. oprocentowanie 3 % ale z wkładem własnym to 20% + 5% zabezpieczenia na innej działce. czyli de fakto wkład własny to 25% wymagany żeby się bankowi opłaciło i min 5 lat żebyś oprocentowanie od ARiMR miał dopłacane, do tego biznesplan, notariusz, zagospodarowanie przestrzenne, wypis z ewidencji gruntów i zaświadczenie z Urzędu skarbowego o uregulowaniu podatku przez poprzedniego właściciela z tytułu spadku/darowizny/aktu notarialnego. Dokładnie nie pamiętam ale coś takiego z U S brali ci od których kupowałem. biznesplan 800zł, wypis 27zł od działki, zagospodarowanie 30zł od działki, notariusz 5 tyś od wartości ok 125 tyś. urząd skarbowy chyba 30zł od działki.

całość trwała ok 2 m-cy na skompletowanie. bo w każdym urzędzie po tydzień poczekaj, na koniec po podpisaniu aktu 200zł za założenie hipoteki

Na piątej klasie tylko hodowla się opłaca.posieje pszenżyto i zabiorę 4 tony przy dobrej pogodzie to się mija z celem.

odkwaś glebę, daj słomę ściętą +60kg moczniku na ha pod pług, nastepnie zaorz i daj bakterie humusowe. ja na 5kl. zbieram ok 6t jęczmienia jarego i da się. jak mocno zakwaszone posiej seradele/ jak średnio łubin żółty. wszystko się da tylko trzeba trochę pracy. Fakt faktem pracuję jako kierowca na międzynarodówce ale jak zadbasz o to co masz to z czasem praca nie będzie potrzebna. Ja jeszcze 2 lata jak pospłacam kredyty za zakup ziemi i kończę z pracą

Edytowany przez Armag, 26 kwiecień 2016 - 23:18.

#45 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 marzec 2016 - 23:40

Kredyty Preferencyjne Jakoś nie chce mi się wierzyć w te 6 ton do tego jeczmienia jarego ale może się mylę. Co sądzisz o tych bakteriach humusowych bo nie wiem czy to nie jest pic na wodę.

#46 Share Ekspert_ds_Ubezpieczen

Ekspert_ds_Ubezpieczen

• EKSPERT
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 10:30

Kredyty Preferencyjne

Mam pytanie czy przy zakupie ciągnika i finansując wkład własny z młodego rolnika z ostatniego naboru starego PROW resztę mogę sfinansować z kredytu PR? tzn 70 000zł z MR i resztę 70 000zł z kredytu PR i agencja nie będzie się czepiać??

witam

tak można środki otrzymane w ramach premii MR wykorzystać łacznie z kredytem preferencyjnym z dopłatami do oprocentowania  tylko z innej limii RR ( linia PR -- jest przenaczona dla przetwórstwa  nie dla rolnictwa) 

jedyny warunek to nie przekroczenie łącznej kumulacji pomocy pow 60% wartości inwestycji - dziś przy obecnych stopach procentowych jest to mało prawdopodobne -  jeżeli z premii finasujesz 50% kosztów inwestycji  a dopłata do kredytu dziś wynosi  śr. ok. 1,22% rocznie - zdyskontowane w całym okresie kredytowania -  nie powinno przekroczyć  10% wolnych   

#47 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 13:59

Kredyty Preferencyjne A czy są jakieś kredyty preferencyjne na zakup gospodarstwa rolnego?

#48 Share Ekspert_ds_Ubezpieczen

Ekspert_ds_Ubezpieczen

• EKSPERT
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 13:04

Kredyty Preferencyjne

zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami kupując zorganizowane gospodarstwo możemy skorzystać z następujących k. preferencyjnych

grunty  - linia Z

Budynki , maszyny i urzadzenia do lat 5  - linia RR

maszyny starsze niz 5 lat oraz sado zwierzat - nie ma żadnej lini preferencyjnej  można skorzystać z komercyjnych kredytów  uzupełniających  w naszym Banku Agro Progres.

zapraszam do placówki BGŻ BNP PARIBAS

#49 Share ratka

ratka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 12:54

Kredyty Preferencyjne

Jeśli szukasz korzystnej pożyczki przy minimum formalności sprawdź koniecznie ratka.pl !  Szybkie pożyczki dla rolników z możliwością rozłożenia zobowiązania na raty. Nie potrzebujesz żadnych zaświadczeń! Ratka.pl to pożyczki na dowód! Sprawdź koniecznie! 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share Agrogielda_pl

Agrogielda_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:14

Kredyty Preferencyjne

Kredytów szybkich, do załatwienia w 1 dzień jest dosyć sporo, np. jak wspomniana ratka czy www.kredrol.pl . Z preferencyjnymi to proponowałbym BGŻ ale jakiś mały oddział, któremu zależy na Kliencie :)

#51 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 12:09

Kredyty Preferencyjne

ja w tamtym roku kupiłem 5ha na preferencyjny z lini Z - na zakup użytków rolnych. oprocentowanie 5 % ale z wkładem własnym to 20% + 5% zabezpieczenia na innej działce. czyli de fakto wkład własny to 25% wymagany żeby się bankowi opłaciło i min 5 lat żebyś oprocentowanie od ARiMR miał dopłacane, do tego biznesplan, notariusz, zagospodarowanie przestrzenne, wypis z ewidencji gruntów i zaświadczenie z Urzędu skarbowego o uregulowaniu podatku przez poprzedniego właściciela z tytułu spadku/darowizny/aktu notarialnego. Dokładnie nie pamiętam ale coś takiego z U S brali ci od których kupowałem. biznesplan 800zł, wypis 27zł od działki, zagospodarowanie 30zł od działki, notariusz 5 tyś od wartości ok 125 tyś. urząd skarbowy chyba 30zł od działki.

całość trwała ok 2 m-cy na skompletowanie. bo w każdym urzędzie po tydzień poczekaj, na koniec po podpisaniu aktu 200zł za założenie hipoteki

odkwaś glebę, daj słomę ściętą +60kg moczniku na ha pod pług, nastepnie zaorz i daj bakterie humusowe. ja na 5kl. zbieram ok 6t jęczmienia jarego i da się. jak mocno zakwaszone posiej seradele/ jak średnio łubin żółty. wszystko się da tylko trzeba trochę pracy. Fakt faktem pracuję jako kierowca na międzynarodówce ale jak zadbasz o to co masz to z czasem praca nie będzie potrzebna. Ja jeszcze 2 lata jak pospłacam kredyty za zakup ziemi i kończę z pracą

Z 5% oprocentowaniem to zwykły komercyjny kredyt a nie żaden preferecyjny

#52 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 23:20

Kredyty Preferencyjne

5% to fakt komercyjny ale ja spłacam 3% bo tak ustawa o tych kredytach brzmi że kredytobiorca spłaca 3% a resztę spłaca ARiMR, poprawiłem już post

#53 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 09:34

Kredyty Preferencyjne

Jest do kupienia ziemia ale obecny właściciel ma kredyt na nią i nie mineło jeszcze 10lat.Podobno jeśli się chce to kupić to nie można dostać tego kredytu preferencyjnego z linii z.Czy ktoś miał taki przypadek .

#54 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 październik 2016 - 07:11

Kredyty Preferencyjne

U was też ceny ziemi rolniczej powoli spadają?

#55 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 07 październik 2016 - 20:25

Kredyty Preferencyjne

Jest do kupienia ziemia ale obecny właściciel ma kredyt na nią i nie mineło jeszcze 10lat.Podobno jeśli się chce to kupić to nie można dostać tego kredytu preferencyjnego z linii z.Czy ktoś miał taki przypadek .

tak prawda, składając wniosek do banku piszesz już oświadczenie, że na dane działki nie był brany kredyt z linii z. chodzi o fakt pomocy de minimis a właśnie taka jest dawana w dopłacie do oprocentowania 3% które ostatecznie tylko ty płacisz. górkę płaci ARiMR bez względu ile jej jest

#56 Share sonior

sonior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 październik 2016 - 12:03

Kredyty Preferencyjne

Jest nadal sporo takich opcji niemniej mam wrażenie,że zdecydowanie mniej niż rok temu... Sugeruję dopytać sie jeszcze na tym forum:

http://www.forum-kre...brac-93591.html

jest tutaj dział o tym jakie są najlepsze kredyty dla firm ( wielokrotnie nadziałem się na sytuację kiedy kredyt prerefencjny byl mniej korzystny niż zwyczajny kredyt w innym banku tak wiec na pewno warto jest sobie wszystko porównać....).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share WiktorBurczymucha

WiktorBurczymucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 17:26

Kredyty Preferencyjne

Staranie się o kredyt dla rolników nie jest takie łatwe. Na pewno potrzebne są do tego dokumenty ale czasami banki mają takie wymagania, że człowiek może się pogubić. Po za tym jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt? Wtedy dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z Agrokapital http://agrokapital.pl/ , by doradzili nam gdzie szukać najkorzystniejszego kredytu.