PATr

Kredyty Preferencyjne

Polecane posty

nowaks485    0

Mam pytanie który kredyt żeby kupić ziemię (poniżej 40 roku życia) jest lepszy? Z częściową spłatą kapitału, czy z dopłatą do oprocentowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z częściową spłatą kapitału rzecz jasna. Spłacają 60% kapitału. W przypadku oprocentowania jedyne co Pan zyskuje to dopłatę do odsetek (swoją drogą także niewielką bo na dzień dzisiejszy 1,22%) i dzięki temu płaci Pan 3%, a nie 4,22%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Na piątej klasie tylko hodowla się opłaca.posieje pszenżyto i zabiorę 4 tony przy dobrej pogodzie to się mija z celem.

 

to sama 5 klase masz tylko ?  u nas rozne ziemie mamy ale jest pole co tam 4 i 5 klasa jest to w tym roku rzepak mielismy pieknie wyszedl dokładnie  4 tony  200 kg z ha przy takeij suszy lux wynik 2 lata temu pszenzyto to ok 5,5 tony z ha to niezle a hodowla co teraz swinie tanie na krowy mleczne tez chlopaki narzekaja teraz opas jeszcze jedynie albo ziemniakami sie zajmij jak slabe ziemie na ziemniakach piekna kasa jest ponoc mam kolege co z ziemniakow zyje i kase ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

O ziemniakach myślałem skrobiowych nawet do Łomży mam nie tak daleko a tam je skupuja ale trzeba kontraktowac a z tą pogoda to jak totolotek.ziemniaki trzeba nawadniac a ja nie mam jak.mam tylko 3ha klasy 3 i 4 reszta to piąta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

on akurat sadzi ziemnaki jadalne ale maja ciezarowke wlasna i sprzedaje na jadalny workuje i jezdzi gdzies na duze rynki sadzi ok 8 - 9 ha ziemniaka rok w rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie moge znaleść nigdzie tematu z kredytem suszowym dlatego tu zapytam czy jak ktoś niema w protokole zaznaczone ze chce kredyt brać czy moze to zmienić zeby dali czy dadza bez tej zmiany i wystarczy tylko protokuł strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy są dostępne kredyty preferencyjne jeszcze

 

Kredyty z linii RR, Z, PR nie są dostępne, nie można nawet składać wniosków aby "zarezerwować" limit.

 

Kredyty z linii KL01 i KL02 oraz MRcsk też nie są dostępne, ale można składać wnioski aby wpisać się na listę oczekujących na limit. Prawdopodobnie marzec/kwiecień ARiMR udostępni bankom limity.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity nie zostały wykorzystane w ubiegłym roku z żadnej linii. Było aż nadto środków. Jednak teraz ze względu na nowy rok bilansowy należy oczekiwać stanowiska ARiMR w tej sprawie. Stąd też póki co - nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Z częściową spłatą kapitału rzecz jasna. Spłacają 60% kapitału. W przypadku oprocentowania jedyne co Pan zyskuje to dopłatę do odsetek (swoją drogą także niewielką bo na dzień dzisiejszy 1,22%) i dzięki temu płaci Pan 3%, a nie 4,22%

 

czyli kupuje 4ha ziemii od sasiada za 100 000zl i Agencja zwraca mi 60 tys zl? Jak to dziala dokladnie? Kupuje za gotowke a pozniej mi zwracaja?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Dziś dzwoniła babka z bgz informując mnie ze maja przyznaną pule na kredyty preferencyjne z dopłatą do kapitału i wkładem własnym 20% nie wiem czy dobrze wyłapałem ze teraz nie wolno w piewszej kolejnosci wpłacac owego wkładu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki powiat? O jaką linię konkretnie chodziło, MR CSK? Bo przyznali limity ale na linie z spłatą odsetek. A częściowa spłata kapitału to nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z Kredytów preferencyjnych aktualnie dostępne są  lini  z dopłatami do oprocentowania 

tz. linia

Z  ( zakup ziemii) ,

RR - ( zakup maszyn i urządzeń - budowa budynków),

PR ( przetwórstwo rolno spożywcze)

 klęskowe.

 

nie ma i brak wiarygodnych informacji o możliwości pojawienia się limitów na linię  mr CSK w najblizszym czasie. ( ten z  dopłatami do kapitału)

 

efekt zachenty  - tzn. - prawne zobowiązanie  do realizacji inwestycji  dotyczy linii  RR i PR ( zamin się coś rozpocznie działć  trzeba w banku złożyć wniosek kredytowy)

o pozwolenia na budowlę - można składać - uzyskać przed składaniem wniosku o kredyt - nie można rozpocząć żadnych prac budowlanych - wpłat np. na materiały i umów z wykonawcami.

w linii Z nie  występuje  efekt zachęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Mam pytanie czy przy zakupie ciągnika i finansując wkład własny z młodego rolnika z ostatniego naboru starego PROW resztę mogę sfinansować z kredytu PR? tzn 70 000zł z MR i resztę 70 000zł z kredytu PR i agencja nie będzie się czepiać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Trzeba być naprawdę matołem aby wziąć chwilówkę mając ziemię rolną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Dziś dzwoniła babka z bgz informując mnie ze maja przyznaną pule na kredyty preferencyjne z dopłatą do kapitału i wkładem własnym 20% nie wiem czy dobrze wyłapałem ze teraz nie wolno w piewszej kolejnosci wpłacac owego wkładu.  

 

ja w tamtym roku kupiłem 5ha na preferencyjny z lini Z - na zakup użytków rolnych. oprocentowanie 3 % ale z wkładem własnym to 20% + 5% zabezpieczenia na innej działce. czyli de fakto wkład własny to 25% wymagany żeby się bankowi opłaciło i min 5 lat żebyś oprocentowanie od ARiMR miał dopłacane, do tego biznesplan, notariusz, zagospodarowanie przestrzenne, wypis z ewidencji gruntów i zaświadczenie z Urzędu skarbowego o uregulowaniu podatku przez poprzedniego właściciela z tytułu spadku/darowizny/aktu notarialnego. Dokładnie nie pamiętam ale coś takiego z U S brali ci od których kupowałem. biznesplan 800zł, wypis 27zł od działki, zagospodarowanie 30zł od działki, notariusz 5 tyś od wartości ok 125 tyś. urząd skarbowy chyba 30zł od działki.

 

całość trwała ok 2 m-cy na skompletowanie. bo w każdym urzędzie po tydzień poczekaj, na koniec po podpisaniu aktu 200zł za założenie hipoteki

Na piątej klasie tylko hodowla się opłaca.posieje pszenżyto i zabiorę 4 tony przy dobrej pogodzie to się mija z celem.

 

odkwaś glebę, daj słomę ściętą +60kg moczniku na ha pod pług, nastepnie zaorz i daj bakterie humusowe. ja na 5kl. zbieram ok 6t jęczmienia jarego i da się. jak mocno zakwaszone posiej seradele/ jak średnio łubin żółty. wszystko się da tylko trzeba trochę pracy. Fakt faktem pracuję jako kierowca na międzynarodówce ale jak zadbasz o to co masz to z czasem praca nie będzie potrzebna. Ja jeszcze 2 lata jak pospłacam kredyty za zakup ziemi i kończę z pracą

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Jakoś nie chce mi się wierzyć w te 6 ton do tego jeczmienia jarego ale może się mylę. Co sądzisz o tych bakteriach humusowych bo nie wiem czy to nie jest pic na wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie czy przy zakupie ciągnika i finansując wkład własny z młodego rolnika z ostatniego naboru starego PROW resztę mogę sfinansować z kredytu PR? tzn 70 000zł z MR i resztę 70 000zł z kredytu PR i agencja nie będzie się czepiać??

 

 

witam

tak można środki otrzymane w ramach premii MR wykorzystać łacznie z kredytem preferencyjnym z dopłatami do oprocentowania  tylko z innej limii RR ( linia PR -- jest przenaczona dla przetwórstwa  nie dla rolnictwa) 

jedyny warunek to nie przekroczenie łącznej kumulacji pomocy pow 60% wartości inwestycji - dziś przy obecnych stopach procentowych jest to mało prawdopodobne -  jeżeli z premii finasujesz 50% kosztów inwestycji  a dopłata do kredytu dziś wynosi  śr. ok. 1,22% rocznie - zdyskontowane w całym okresie kredytowania -  nie powinno przekroczyć  10% wolnych   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami kupując zorganizowane gospodarstwo możemy skorzystać z następujących k. preferencyjnych

grunty  - linia Z

Budynki , maszyny i urzadzenia do lat 5  - linia RR

maszyny starsze niz 5 lat oraz sado zwierzat - nie ma żadnej lini preferencyjnej  można skorzystać z komercyjnych kredytów  uzupełniających  w naszym Banku Agro Progres.

zapraszam do placówki BGŻ BNP PARIBAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratka    0

Jeśli szukasz korzystnej pożyczki przy minimum formalności sprawdź koniecznie ratka.pl !  Szybkie pożyczki dla rolników z możliwością rozłożenia zobowiązania na raty. Nie potrzebujesz żadnych zaświadczeń! Ratka.pl to pożyczki na dowód! Sprawdź koniecznie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kredytów szybkich, do załatwienia w 1 dzień jest dosyć sporo, np. jak wspomniana ratka czy www.kredrol.pl . Z preferencyjnymi to proponowałbym BGŻ ale jakiś mały oddział, któremu zależy na Kliencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj