Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyty Preferencyjne

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 20:53

Kredyty Preferencyjne

Może mi ktoś wytłumaczyć jak oni to obliczyli że lepsza jest oferta bgż z ofertą bez prowizji i marżą 2,48p.p niż pekao z prowizją 0,49% i marżą 1,8 p.p. Albo ja coś źle liczę albo ktoś dostał w łapę i to ewidentnie, jak na moje oko jakiego byś kredytu nie wziął to lepsza jest oferta pekao, podrzucam link do informacji od arimr

http://www.arimr.gov...rencyjnych.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyty Preferencyjne Dzisiaj, 09:36
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 21:15

Kredyty Preferencyjne

Najgorsze jest to ze dopłata do kredytów prefarencyjnych jest z pomocy Deminiminis, a jeszcze  z tej pomocy jest ulga w  podatku. Więc jak ktoś chcę wiecej kredytu to dopłata może się bardzo skończyć.

#3 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 21:17

Kredyty Preferencyjne

Jeszcze nie bardzo rozumiem co arimr dopłaca, czy tylko załatwia oprocentowanie na tym poziomie? bo tego linka wychodzi że np. w pekao marża jest 1,8 p.p + wibor3m a agencja ile % dopłaca?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 20:55

Kredyty Preferencyjne

panowie a jak to jest teraz z kredytami na zakup ziemi bo jak jest grunt na sprzedaz i jak bym dał zadatek wczesniej a pozniej zalatwial kredyt to juz by nie dali kredytu na niski procent ? jak to wyglada i jak to zalatwic czy zadatek dac na kogos innego a pozniej na siebie kupic czy jak to wyglada ? i czy ktos cos wie wiecej na temat tego kredytu mr o zwrocie 60 %

#5 Share Meslu

Meslu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:15

Kredyty Preferencyjne

Wiadomo juz czy preferencyjne w tym roku będą różniły sie od poprzednich lat?? chciałbym wziac kredyt na budowę szklarni tylko nie wiem czy zdecydować sie na preferencyjny czy jednak inwestycyjny, Przy preferencyjnym o wiele więcej zapewne latania załatwiania.

#6 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:18

Kredyty Preferencyjne

A inwestycyjny dowiadywałeś się na jaki jest %?

#7 Share Meslu

Meslu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:40

Kredyty Preferencyjne

kwestia dogadania okolo 5 %

#8 Share ulicafinansowa-pl

ulicafinansowa-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Finanse

Napisany 27 marzec 2015 - 21:06

Kredyty Preferencyjne

Ten ranking nie jest w żadnym wypadku logiczny. Nie da się powiedzieć czy oprocentowanie kredytów preferencyjnych się nie zmieni.

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 07:51

Kredyty Preferencyjne ulicafinansowa wiesz coś na temat kredytu csk na ziemie?

#10 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 15:23

Kredyty Preferencyjne

a nie wystarczy wam informacja jakie opłaty, prowizje i oprocentowanie? spór o nic.

lepiej napiszcie czy ktoś się orientował w kredycie CSK?

u mnie w banku na razie cisza,  a czas 12 miesiecy od przejecia leci...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 15:44

Kredyty Preferencyjne

Tylko chodzi o to że taki bgż dostał prawie cały limit, a nie ma najlepszej oferty, i teraz takie pekao ma lepszą ofertę ale limit mały i im się środki szybko skończą, także jest to jawne oszukiwanie nas

#12 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 09:17

Kredyty Preferencyjne

Na tym forum jest temat o kredycie preferencyjnym dla rolników:

http://www.forum-kre...ikow-69333.html

Możesz się z nim generalnie zapoznać.

Ewentualnie założ tam temat i dokładnie opisz swoją sytuację. Sa tam ludzie, którzy siedzą w temacie to myślę,ze lepiej odpowiedzą Ci tam niż my tutaj.

Gdybym ja miał brać jakiś kredyt preferencyjny to pierwsze krotki postawiłbym w kierunku BGŻ. 

happy

#13 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 09:10

Kredyty Preferencyjne

UE dopłaca do odsetek i zamiast płacić np. 5% odsetek to płacisz 3%

#14 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 12:54

Kredyty Preferencyjne

WIecie moze jak jest z zakupen cignika na kredyt preferencyjny, agencja tez weryfikuje wniosek, stosuje sie zasady doboru maszyn?? Bralismy juz na rozbudowe obory ale dokładnie nie pamietam jak było wiem ze nie wnikali w budowe zabardzo....nie było zadnych kotroli ani nic w  tym stylu.

#15 Share KrzysztofStrauchmann

KrzysztofStrauchmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 22:25

Kredyty Preferencyjne

Witam Pana Soltys85

Sprawa z kredytem preferencyjnym z linii RR (bo pod tą linie podchodzi zakup ciągnika) wygląda w ten sposób. W nowych zasadach ARiMR praktycznie większość obowiązków spoczywa na banku. Z zakupem nie powinno być problemu jeżeli w biznesplanie zostanie wskazany ekonomiczny cel operacji i po odpowiednim czasie - zrealizowany. 

Co do wyboru banku to jako pracownik jednego z BS-ów mogę bez zawahania odpowiedzieć, że najkorzystniejsze warunki oferuje BGŻ BNP Paribas, ale... Z rozmów z Klientami wynika, że bardzo często oferują zestaw produktów wokół tego kredytu tzn. założenie konta, karta kredytowa, jakieś zlecenia stałe itp. Należy na to uważać. Biorąc jednak pod uwagę same warunki - to tak. BGŻ ma najlepsze warunki.

Warto też dodać, że ARiMR zastrzegła w nowych zasadach, że marża banku udzielającego kredyt preferencyjny nie może przekroczyć 2,50% ponad WIBOR3M, a prowizje i opłaty pobierane w CAŁYM OKRESIE KREDYTOWANIA nie mogą przekroczyć łącznie 1,85%.

Pozdrawiam serdecznie

#16 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 09:14

Kredyty Preferencyjne

Witam 

Mam konto w BGŻ wiec to nie problem, problemem jest to ze mam na papierze nieduzo ziemi a chciałbym kupic ciagnik okkoło 120 KM i nie wiem jak to uzasadnic chociaz mozna cos wymyslec np wyliczyłem z tabeli ze mam około 900 ton oborniku rocznie - potrzebny duzy rozrzutnik do niego duzy ciagnik. 

Ojciec ma konto w Banku Spoldzielczym i tam wzielismy poprzedni kredyt preferencyjny ( zostało rok do splaty ) i tam nie było problemow kazdy Cie zna trafi sie i ktos z rodziny :D i mysle tam sie postarac tylko nie wiem czy agencja sie nie przyczepi...

#17 Share KrzysztofStrauchmann

KrzysztofStrauchmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:55

Kredyty Preferencyjne

Witam 

Mam konto w BGŻ wiec to nie problem, problemem jest to ze mam na papierze nieduzo ziemi a chciałbym kupic ciagnik okkoło 120 KM i nie wiem jak to uzasadnic chociaz mozna cos wymyslec np wyliczyłem z tabeli ze mam około 900 ton oborniku rocznie - potrzebny duzy rozrzutnik do niego duzy ciagnik. 

Ojciec ma konto w Banku Spoldzielczym i tam wzielismy poprzedni kredyt preferencyjny ( zostało rok do splaty ) i tam nie było problemow kazdy Cie zna trafi sie i ktos z rodziny :D i mysle tam sie postarac tylko nie wiem czy agencja sie nie przyczepi...

Ile ha Pan posiada?

W zasadach jest jasno napisane, że kredyt może być przeznaczony na inwestycję, która przyczyni się do osiągnięcia jednego z celów:
"1)  inwestycje w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej:

a)  poprawa ogólnej efektywności i trwałości gospodarstwa rolnego, w szczególności przez zmniejszenie kosztów produkcji lub udoskonalenie i przestawienie produkcji
(np. poprzez zmianę kierunku produkcji lub technologii produkcji) – D,

B)  poprawa stanu środowiska naturalnego, warunków higieny lub norm dobrostanu zwierząt, o ile dane inwestycje wykraczają poza obowiązujące normy UE – T,

c)  tworzenie i doskonalenie infrastruktury związanej z rozwojem, dostosowaniem i modernizacją rolnictwa, w tym dostępem do gruntów rolnych, scalaniem i poprawą stanu gruntów, dostawą i oszczędnościami energii i wody – U,

d) wypełnianie zobowiązań rolno-środowiskowo-klimatycznych, w tym ochrona różnorodności biologicznej gatunków i siedlisk oraz zwiększanie użyteczności publicznej obszaru Natura 2000 lub innych systemów o wysokiej wartości przyrodniczej, określonych w krajowych lub regionalnych programach rozwoju obszarów wiejskich państw członkowskich, o ile inwestycje mają charakter nieprodukcyjny – W,"

Punkt a) jest chyba najbliższy pana inwestycji, można by to obrazowo uzasadnić w biznesplanie i myślę, że bank poszedł by na taki układ. Kwestia bardziej banku niż ARiMR moim zdaniem.

#18 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 17:16

Kredyty Preferencyjne

Ja 10 ha i ojciec cos takiego, mozna bo to polaczyc np dzierzawa. Dzierzawie jeszcze 40 ha ale nie mam na to papierow:/ Bydła jest z 70 sztuk w roznym wieku. Jesli to kwestia bardziej banku to mysle ze niebyło by problemu...

#19 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2016 - 14:47

Kredyty Preferencyjne Witam chce rozpoczac hodowle bydla mlecznego czy mam szanse na dostanie kredytu inwestycyjnego na budowe obory i zakup krów. ? Jakie jest oprocentowanie takiego kredytu..?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 20:04

Kredyty Preferencyjne

@mariez,

budowę oraz wyposażenie obory można sfinansować kredytem inwestycyjnym preferencyjnym, natomiast zakup stada podstawowego (krów mlecznych) nie jest objęty preferencjami, w takim wypadku należy skorzystać z komercyjnego kredytu inwestycyjnego.

W przypadku kredytu preferencyjnego z linii "RR", oprocentowanie stanowi sumę stopy WIBOR 3M i marży 2,5 tj. aktualnie 4,22.

Z tego kredytobiorca płaci 0,67 części oprocentowania, jednak nie mniej niż 3%.

Na chwilę obecną jest to 0,67 * 4,22 = 2,82%, z zastrzeżeniem, że nie mniej niż 3,00%

Kredyt inwestycyjny na zasadach komercyjnych oscyluje w granicach 6,00%, zależnie od oceny trafności inwestycji.

Należy zaznaczyć, że możliwość uzyskania kredytu, jakiegokolwiek w głównej mierze zależy od zdolności kredytowej oraz planu inwestycyjnego.

W celu uzyskania obszerniejszych informacji polecam kontakt z użytkownikiem KrzysztofStrauchmann .

Edytowany przez Hvb3000, 11 styczeń 2016 - 20:06.