bartek392

Nowy ciągnik D-F 5090.4 ga 5105.4g czy JD 5085M

Polecane posty

bartek392    0

Proszę o forumowiczów o wybór ciągnika. Gospodarstwo to ok 15 ha ciągnik będzie pracował przy pługu zagonowym 4 skibowym 1,6m oraz agregacie Unia Kombi 3,6 m. Do ciągnika dobieram ładowacz czołowy ale nie będę z nim z byt często pracował. Zakup robię oczywiście na modernizację. Cena jakie wynegocjowałem(proszę o opinie czy są to dobre ceny) to 147 tys. netto JD oraz D-F 5090.4 g 140 tys. natomiast 5100.4g 154 tys. do D-F ładowacz Stoll za 25 tys. agreat Unia 14 500. Ciągnik chcę czysto mechaniczny gdyż nie będę dużo nim pracował i nie potrzebuję jakiś specjalnych udogodnień, jeśli macie inne propozycje to bardzo prosze o opinie, czas mnie nagli, a w D-F już mają z tym problemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymonPraat    0

to twój wybór kolego, ja posiadam 5080r z turem nie powiem nic wiecej o eksploatacji jak klasa sama w sobie, od 2011 żadnej awarii, lecz spali naprawdę muszę oddać to ze lubi spalić, te 10. l/mtg według kalkulacji tatka pociągnie, John to mocny ciągnik, natomiast w df zaskoczy cie oszczędność paliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek392    0

Dzięki kolego, właśnie dlatego zastanawiam się czy np. df nie będzie za słaby jak zaprzęgnę do niego pług lub agregat, sam teraz mam Johna tylko już wysłużonego, wiem że dużo się w niego leje ( te 10 l to i tak mało:))  ale oprócz drobnych napraw typu wymiana przewodu olejowego praktycznie do niego nie zaglądam. Trochę sam sobie opowiadam ale chciałbym jeszcze zaczerpnąć opinii innych użytkowników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ja akurat mam 5080m i tak powiem niespełna 1600mth przy lekkich pracach  i turze ok 4l/h, przy beczce 6tys ok 5-6l/h a przy pługu wiadomo więcej połknie, i też zero awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim deutz fahrze 5110g, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kotki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub działają kontrolki samych awaryjek mimo ze ich nie uruchamiam. Dodatkowo gdy dzieje sie to co podane wyżej ciągnik także potrafi zgasnąć. Jakby coś odcinało, a czasem wszystko działa jak powinno. Może ktoś z was miał taki przypadek. Bezpieczniki sprawdzone itd. Ktoś doradzi jakieś opinie co to może być?
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj