Cihu

belarus 952.2, agregat, gruber

Polecane posty

Cihu    151

Planuje kupić własnie taki traktorek (Belarus 952.2)

 

silnik TYP D 245.5 TURBO okolo 90-95KM

KOŁA 360/70R24 18,4R34

BOSHCH-MONOBLOK 4500 KG

 

zastanawiam sie nad wielkościa agregatu uprawowego (coś na podobę kombi) i grubera firmy Rolmako. Czy traktor da sobie rade z agregatem 3,6 m i gruberkiem 2,6m na zabezpieczeniach srubowych?

 

 

Ma ktos moze podobny sprzęt? Czy ktoś prubował pracować na takim zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

że z agregatem pojedzie to sie domyślałem a czy gruberka uciagnie... traktorek na zdjeciu ma 82KM. A tak ogolnie to 4,2 to nie za spory dla belarusa 820 ?

 

Moze lepiej nie eksperymentowac i odrazu wziac gruberka 2,2m ale on ma zapotrzebowanie mocy chyba tylko 75 koni a belarus 952 ma 95KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja do ciągnika 95KM kupiłem gruber 2,6 m ale nie pracowałem nim jeszcze, jednak traktor tej mocy powinien poradzić sobie bez żadnego problemu (popatrz w galerii z jakimi gruberami pracują ciągniki 90-100KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A mam jeszcze jedno pytanko:

 

Jaka jest własciwie róznica miedzy silnikiem euro1 a euro2 w Belarusach? W mocy nie ma zadnej chyba tylko ta dziwaczna emisja spalin jest inna prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
A mam jeszcze jedno pytanko:

 

Jaka jest własciwie róznica miedzy silnikiem euro1 a euro2 w Belarusach? W mocy nie ma zadnej chyba tylko ta dziwaczna emisja spalin jest inna prawda?

Różnicą widoczną w silniku na pierwszy rzut oka miedzy 952.3 a 952.2 jest przede wszystkim intercooler który według niektórych źródeł podnosi moc o 5km czyli do 95km, a stary silnik d-245.5 osiąga maksymalnie 90km przy 1800rpm. Kolejna różnica to cały zmieniony układ zasilający: inna pompa i wtryskiwacze. Co za tym idzie również turbina jest inna <większa> na mojej jest wyklepane, że czesi przy niej grzebali, filtr oleju to już nie poczciwy "bąk" ,a puszka która tak btw pasuje od silnika perkinsa 4-ro cylindrowego, jak i również filtr powietrza został wymieniony na suchy <donaldson znajdziecie go w każdym np john deerze> to chyba wszystko jeśli chodzi o silnik jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę, a jeśli chodzi o maszyny i np gruber to moja pszczółka w zeszłe żniwa ciągała 3metrowego kosa ug tego 7dmio łapowego, co prawda spalanie było jak w orce, ale nie było mowy żeby sobie rady nie dał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakalradek    0

mam ciągnik belarusa 952.2 ma 90 km kos 3 m ibis 3+1 ls 42 cm na korpus agregat uprawowo siewny to jest mocny ciągnik nie do zajerzdzsńia tylko trzeba trochę dbać jak dbacie tak macie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj