Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 06 kwiecień 2008 - 11:50

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz Właśnie- jeżeli nowy dobry sprzęt nieporównywalnie mniej palący a o tej samej cenie to P5- przebija i pronara 2 generacji i zetotra- Ten pronar jest super, w RPT był artykuł to żadnej awari po 250 mth.Ma ehr,blokady,napęd, wom włączany elektrohydraulicznie - to jest dopiero sprzęt.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz Dzisiaj, 21:14
  •  

#42 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 12:38

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz Ja się wypowiem na temat spalania. Pronar liczy 1 mth w 1 godzinę zegarową a Zetor 1 mth w 45 minut co daje w przeciągu 4 godzin pracy różnicę 1 mth u zetora w efekcie daje to jakieś 8 l więcej spalania a prace zrobią tą samą. Jeśli chodzi o 1025 A II to to ciągnik do ciężkich prac ogólnie Pronary I czy II generacji są świetne do prac ciężkich nie potrzebują dużo obrotów żeby uzyskać moc. A zetor ma rewers co ułatwi prace z turem. ale jeśli chodzi o ten pojedynek jest on nie równy zamiast Pronara 1025 A proponuje coś z P5 też pośada rewers i jest to dobra alternatywa.

#43 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 luty 2009 - 11:53

Mam mały dylemacik, wiec chcemy kupić ciągnik z turem do gospodarstwa o pow. 65 ha !! Nie będzie on jedynym traktorem na gospodarce !!

Propozycje są takie !!

Pronar 1025 A II CZY Zetor 10641 FORTERRA

Do tego któryś z w/w traktorów będzie chodził z Turem, będzie wywalany nim obornik i wszystkie prace związane z turem !!

Czekam na propozycje i konkretne posty !! Chodzi mi o to który traktor będzie lepiej sie zachowywał z turem i też chodzi o spalanie.

No i jak, na co sie zdecydowałeś? minął roczek to chyba juz cos przyprowadziłeś? :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#44 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 20 luty 2009 - 12:27

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz fajnie kolega przeliczniki mth przyjoł a na jakiej podstawie tak twierdzy z tymi mth w ZETORZE bo moja 11441 na całym gazie 2300obr cały czas i za 1 h nie wystuka więcej niż 1mth o jaki model chodzi który rok ? jaki zegar, jakie obroty niezależnie od obrotów?

Ja w 2003 roku jak porównywałem tak troche nieuczciwie 11441 do 1025A to kolega wzioł 1025a z racji ceny i jak zrobił 1000mth to miał tyle awari że kartki braknie i z 4x40 obrotek średnio szedł pali faktycznie mniej niż moja 11441 ale ja na 1500mth to nie wiedziałem o awari nic a w MTZ to się wszystko psuje każdy kto ma i żetelnie pisze w tematach MTZ jest wyjańśnione co się rozlatuje no wszystko się rozlatuje w 1025 to nawet temu koledze tłok bokiem na gwarancji poszedł, popękały ramiona podnośnika uszczelki na głowicy, uszczelka na siłownikiu tłoka podnośnika, hamulce tragedia 4 razy na gwarancji robili kto ma 1025 to wie że tragedia ciągnik i się zgodzi, nie mówię nic o P5 czy pochodnych ale np zetor myśli nad maxterą kilka lat JD taka firma a myśli nad każdym modelem żeby był ok i przemyślany a Pronar to pstyka model od modelu bez zastanowienia co robi i jak skręca ten ciągnik tyko dla sztuki. Ot moje zdanie przed zakupem radzę jechać u kogoś luknąć na taką maszyne co ma 1tys mth do 6tys mth wtedy się dowie od właściciela jaki to ciągnik mega wypas jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share mefiu2178

mefiu2178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 maj 2009 - 20:04

fajnie kolega przeliczniki mth przyjoł a na jakiej podstawie tak twierdzy z tymi mth w ZETORZE bo moja 11441 na całym gazie 2300obr cały czas i za 1 h nie wystuka więcej niż 1mth o jaki model chodzi który rok ? jaki zegar, jakie obroty niezależnie od obrotów?

Ja w 2003 roku jak porównywałem tak troche nieuczciwie 11441 do 1025A to kolega wzioł 1025a z racji ceny i jak zrobił 1000mth to miał tyle awari że kartki braknie i z 4x40 obrotek średnio szedł pali faktycznie mniej niż moja 11441 ale ja na 1500mth to nie wiedziałem o awari nic a w MTZ to się wszystko psuje każdy kto ma i żetelnie pisze w tematach MTZ jest wyjańśnione co się rozlatuje no wszystko się rozlatuje w 1025 to nawet temu koledze tłok bokiem na gwarancji poszedł, popękały ramiona podnośnika uszczelki na głowicy, uszczelka na siłownikiu tłoka podnośnika, hamulce tragedia 4 razy na gwarancji robili kto ma 1025 to wie że tragedia ciągnik i się zgodzi, nie mówię nic o P5 czy pochodnych ale np zetor myśli nad maxterą kilka lat JD taka firma a myśli nad każdym modelem żeby był ok i przemyślany a Pronar to pstyka model od modelu bez zastanowienia co robi i jak skręca ten ciągnik tyko dla sztuki. Ot moje zdanie przed zakupem radzę jechać u kogoś luknąć na taką maszyne co ma 1tys mth do 6tys mth wtedy się dowie od właściciela jaki to ciągnik mega wypas jest.

#46 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 maj 2009 - 20:22

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz Co do mth to wybija 50-55minut przy obrotach do 2tyś. Co tu się spierać P5 sprawiają całkiem fajne wrażenie jeśli chodzi o podzespoły i wykonanie, ale ja tego traktora jeszcze w pracy nie widziałem, a Zetor to Zetor, na temat zetora zostało już dużo powiedziane, Ameryka to to nie jest ale zawsze przemawia za nimi jakaś tam solidność, tani serwis, dostępność części i co ważne duże i długie serie produkcji, nawet jak coś spieprzą to poprawią, a Pronar nie wiem... z jednego modelu seri P już się ponoć wycofali. Co do spalania to nawet nie patrz, bo teraz ciągniki o podobnej mocy mające podobną poj. i ilości cylindrów praktycznie mają takie same spalania i jak czytam testy to różnią się ułamkami, zresztą porównując moja nową Proximę to spali litr więcej od mojej starej 3cylindrówki, a w robocie to nawet na przeliczyniowy hektar wychodzi to samo, a może nawet i troche mniej.

#47 Share marcin3514

marcin3514

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 maj 2009 - 13:03

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz oki a jak wyglada strona finansowa ile kosztuje pronar ile zetor jak by nie bylo jest to wazne jak kolego chce mam aktualny cennik zetora i turow fabrycznych ;)

LOSOWANKO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 23 maj 2009 - 13:11

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz Znajomy ostatnio szuka ciągnika i zastanawia się nad Zetorem lub Pronarem P5 i sprzedawca powiedział mu że nie montuje już silników Perkinsa.Nie wiem czy całkiem wycofali czy tylko będą montować silniki IVECO tyczy się to modelów 5130 i 5110.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Dodaj odpowiedź