Skocz do zawartości

Zdjęcie

klatki dla królików

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share folbekxx

folbekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 22:36

klatki dla królików mam zamiar budować klatke dla królików,dotychczas chodowałem mieszance teraz zakupuje 2 samice i samca rasy kalifornijski i później parke BOS. klatka ma być piętrowa i teraz mam takie pytanie jakie wymiary klatek i ile ma być komór mają tam też być młode

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
klatki dla królików Dzisiaj, 19:06
  •  

#2 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 22 marzec 2015 - 22:53

klatki dla królików

Ja hoduję tylko OB. Klatki mam takie jak na tych zdj i kilka innych http://olx.pl/oferta...19-ID8PgFb.html Wymiary to 130x65cm 120x60cm 100x50cm duża klatka ma 4 boksy każdy 110x100cm i jeszcze kilka innych klatek których wymiarów nie pamiętam.

Klatkę to sam sobie dostosuj. Bo napisałeś tylko ogólnie, nie mam pojęcia ile chcesz mieć docelowo królików, nie wiem też ile razy w roku chcesz dopuszczać samice, czy młode chcesz sprzedawać czy hodować przez kilka miesięcy.

#3 Share folbekxx

folbekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 08:56

klatki dla królików ja myślałem że dla kc zrobię klatki 80 szerokie 60 dlugie 50 wysokie i czy to też wystarczy dla samicy z młodymi.króliki bym dopuszczał 4-5 razy do roku czy to dużo myślę że klatka na 12 oczek wystarczy króliki będą kilka msc u mnie. A dla bosów chyba będę musiał zrobić obok większe klatki czy podzielić tą klatke na bosy i kc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 23 marzec 2015 - 14:02

klatki dla królików

Takie boksy to chyba na miniaturki, albo na mieszańce, bo na pewno nie na OB. U mnie jak koci się w najmniejszej klatce(o wym 100x50cm) to i tak samica ma mało miejsca, nie wspominając jaki tam jest zamęt jak młode wychodzą z gniazda(w mniejszej klatce jest większe ryzyko przygniecenia młodych przez samicę) . Moja najnowsza klatka ma wym 130x65cm i dla samicy z młodymi jest już wystarczająca. Według mnie samica musi mieć klatkę o powierzchni minimum 0,7m, a wymiar powierzchni według twojego planu to zaledwie 0,5m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share folbekxx

folbekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 19:39

klatki dla królików

te wymiary podałem dla królików kalifornijskich bo minimalne to 60x60 a dla OB chciałem zrobic 100x80 albo 120x80 tu jest link klatki którą chciałem przerobic  dhttps://www.google.p...27220635607586o ten słupek po lewej chciałem przerobic na OB a reszte na KC