Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program Rolnośrodowiskowy

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:12

Łubin,jak dla mnie niema lepszego poplonu,a w dopłaty się nie bawię bo poplon musi leżeć do końca marca na polu a ja nie lubię orać na wiosnę.Łubin drogi interes ale oszczędność na nawozach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program Rolnośrodowiskowy Dzisiaj, 01:56
  •  

#22 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 luty 2015 - 20:03

ponoc mozna w tym roku oplony już od 15 lutego

#23 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 22 marzec 2015 - 17:23

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał nowy program rolnośrodowiskowy. Na razie na stronie agencji znalazłem tylko informację jak będzie wyglądał nabór dla osób kontynuujących go w 2015 roku, natomiast nie znalazłem nic na temat osób, które poraz pierwszy chciały by skorzystać z programu lub zdecydować się na kolejne 5-cio letnie zobowiązanie. Jedyne co się dowiedziałem od doradcy rolnośrodowiskowego to że:

- Pakiet 8 ochrona gleb i wód ("poplony") będzie mógł być realizowany tylko na działkach zagrożonych erozją

- Nie będzie także można łączyć pakietów np. jak ktoś skorzysta z pakietu 1.1 to już z 8.2 nie może

- Gdy raz się sporządzi 5-letni plan upraw to nie będzie można zrobić zmiany do końca okresu zobowiązania

Czy ktoś wie coś więcej np. zna nowe stawki płatności lub inne szczegóły?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 21:45

Teraz poplon bedzie musiał sie składac z 3 gatunków roślin, stawka wyższa niż dotychczas, w zrównoważonym bedzie stawka 400zł/ha, ale na każdym polu w okresie pierwszych 4 lat bedzie musiał być posiany poplon (z przynajmiej jednej rośliny) zaorany dopiero po 1 marca, a w całym gospodarstwie bedzie musiał mieć co najmiej 4 gatunki przy czym najmniejsze nie może mieć mniej niż 10% całości.

#25 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 06:43

czyli mając 10 ha w jednym kawałku to przy zrównoważonym będę musial mieć posiane 4 gatunki roślin po 2,5 ha,czy w okresie 5 letnim planu 4 grupy np.1 roku łubin,2 pszenżyto,3 gryka,mieszanka zbożowo strączkowa,5 owies.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 08:31

Wg mnie każda działka jest narazona na erozje...chociazby wietrzna, poza tuz. Jest jakis wykaz obszarow na ktorych mozna sie starac o dopłaty rolnosrodowiskowe czy mozna to robic w kazdy miejscu w kraju???

#27 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 23 marzec 2015 - 22:18

Ogólnie można w dowolnym miejscu Polski. Tylko trzeba spełnić pewne warunki. Natomiast działki z oznaczoną erozją to przeważnie te o dużym nachylaniu choć nie zawsze. Czy masz działki z erozją sprawdzisz korzystając z Informacji dotyczącej działek deklarowanych do płatności którą dostajesz razem z mapkami od agencji. Jeśli nie masz erozji to możesz pomyśleć o innym działaniu rolnośrodowiskowym poczytaj korzystajac z poniższego linku

http://www.arimr.gov...pania-2015.html

Edytowany przez sebaskorpio, 23 marzec 2015 - 22:25.

#28 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:44

PROW 2014-20 wciąż jest na etapie projektu. Ktokolwiek, cokolwiek mówi lub pisze - nic nie jest pewne! Ponoć nowy PROW ma być zatwierdzony w drugiej połowie roku, czyli poślizg z jego wprowadzeniem o dwa lata. Gratulacje panie tzw. ministrze Sawicki. To wszystko pomimo 5 lat poprzedniego PROW, kiedy już było wiadomo co funkcjonuje, a co nie. Później tzw. rok przejściowy (bo nikt nie nazwał po imieniu faktu, że nowy program nie został na czas przygotowany) i w tym roku dalej czekamy na wejście w życie któregoś z projektów (a im nowszy projekt, tym większy bałagan), w nadziei, że może w końcu będzie można coś zaplanować.

Na razie możemy składać wnioski o dopłaty na zasadach, które będą zmienione lub ustalone później. Paranoja.

#29 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 23:05

Polska jako drugi kraj w UE wprowadza nowy PROW. Ale najlepiej mówic, zeby mówic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 maj 2015 - 17:28

gdzie znajdę listę roślin, które mogę wysiewać w międzyplonie ozimym, bo wiem, że muszą być trzy rośliny w tym jedna nie zbożowa, ale może jest jakaś liksta tych roślin. chciałem wybrać gorczycę, ale ponoc nie można. proszę o jakis link albo namiar na liste roslin w międzyplonie.