stepo13

Program Rolnośrodowiskowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Soltys85    83

Wg mnie każda działka jest narazona na erozje...chociazby wietrzna, poza tuz. Jest jakis wykaz obszarow na ktorych mozna sie starac o dopłaty rolnosrodowiskowe czy mozna to robic w kazdy miejscu w kraju???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Ogólnie można w dowolnym miejscu Polski. Tylko trzeba spełnić pewne warunki. Natomiast działki z oznaczoną erozją to przeważnie te o dużym nachylaniu choć nie zawsze. Czy masz działki z erozją sprawdzisz korzystając z Informacji dotyczącej działek deklarowanych do płatności którą dostajesz razem z mapkami od agencji. Jeśli nie masz erozji to możesz pomyśleć o innym działaniu rolnośrodowiskowym poczytaj korzystajac z poniższego linku

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/program-rolnosrodowiskowy/program-rolnosrodowiskowy-kampania-2015.html

Edytowano przez sebaskorpio
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

PROW 2014-20 wciąż jest na etapie projektu. Ktokolwiek, cokolwiek mówi lub pisze - nic nie jest pewne! Ponoć nowy PROW ma być zatwierdzony w drugiej połowie roku, czyli poślizg z jego wprowadzeniem o dwa lata. Gratulacje panie tzw. ministrze Sawicki. To wszystko pomimo 5 lat poprzedniego PROW, kiedy już było wiadomo co funkcjonuje, a co nie. Później tzw. rok przejściowy (bo nikt nie nazwał po imieniu faktu, że nowy program nie został na czas przygotowany) i w tym roku dalej czekamy na wejście w życie któregoś z projektów (a im nowszy projekt, tym większy bałagan), w nadziei, że może w końcu będzie można coś zaplanować.

Na razie możemy składać wnioski o dopłaty na zasadach, które będą zmienione lub ustalone później. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

gdzie znajdę listę roślin, które mogę wysiewać w międzyplonie ozimym, bo wiem, że muszą być trzy rośliny w tym jedna nie zbożowa, ale może jest jakaś liksta tych roślin. chciałem wybrać gorczycę, ale ponoc nie można. proszę o jakis link albo namiar na liste roslin w międzyplonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Odgrzeję temat. Złożyłem wniosek o dopłaty bezpośrednie razem z wnioskiem  RŚK przed 15 maja.  W czerwcu przysłali mi wezwanie do uzupelnienia wniosku, a dokladnie nie wpisałem odmiany gryki. uzupelnilem 12 czerwca. I teraz przy wyplacie obcieli mi za zlożenie wniosku po terminie po 1% za każdy  dzień. Czy jest to zgodne z przepisami? Termin złożenia liczy się od ostatniej korekty/uzupełnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj