Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo 20 ha co robić ?

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:28

zrobisz i 10tys zysku pod warunkiem że będzie odpowiednia cena za mleko, za opasy... dziś cena jest a jutro jej nie ma... i nie licz że dziś sobie coś wyliczysz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo 20 ha co robić ? Dzisiaj, 15:27
  •  

#22 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:31

Gospodarstwo 20 ha co robić ? nie kolego jest jeszcze ogrom czynnikow ktory ma wplyw na produkcje.kupujac sztuki np mozesz dostac w pakiecie jakieś chorobsko które sie ujawni pózniej i juz masz spadek na mleku.Patrzac bardzo ogólnie jest to możliwe a praktycznie może z tym byc problem
także jesli chcesz wiedziec dokladnie to tylko sie dowiesz jak zaczniesz produkowac i wszystko szczegulowo pisac.bo wyliczenia na papierze do tych praktycznych sa mocno rozbierzne

#23 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:34

No tak, ale myśle że coś się na tym zarobi, a nie na waciki itd... Wiem ze rolnicy zawsze narzekali i narzekac będą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:38

Gospodarstwo 20 ha co robić ? kolego kazdy narzeka w ze wiele osob sie przeinwestowalo a ceny ich towarow potanialy to grozi im bankructwo i nie ma co sie dziwic że są strajki

#25 Share pitrr00

pitrr00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:motocykle

Napisany 22 marzec 2015 - 16:40

Myślisz od razu nad zakupem drogiego ciągnika myśle że to może poczekać te 20 ha spokojnie odrobisz 360 dokupić drugą  lub 330 do pomocy a nie pakować od razu  150  tys w nowy jak byś był na 100%pewny że zostaniesz na gospodarce lepiej coś jeszcze dołożyć postawić obore porządną na krowy zakupć krowy lub cielaki gdybyś szedł w opasy za pare  latza zyski z  obory będzie cie stać na ciągnik

Ja tak myśle Zrobisz jak chcesz

#26 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:44

Nie no C360 to dramat.... Wg mnie minimum to MF 3060, jak już coś robić to tak żeby to miało ręce i nogi.

#27 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:51

przecież on nawet nie ma gdzie trzymać tych swoich krów co mają mu dochód przynosić. Wejdzie do tej starej obory 10 sztuk? Cos mi się zdaje że poza zachwaszczonym polem to nie masz żadnego kapitału z którego można by uzyskać satysfakcjonujący dochód. A niż Ty odłożysz kase na tego wymarzonego 3060 to zejdzie 10 lat albo i więcej. traktor to jest koszt który tobie w podniesieniu dochodowości nie pomoże w tym momencie. Wpierw trza zacząć od machania widłami jak się nic nie ma. Teściowie na pewno kasy nie mają na te zabawki

#28 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 22 marzec 2015 - 16:53

Jak to nie będzie twoje główne zródlo utrzymania to ja na twoim miejscu doprowadziłbym pole do użytku i zajał bym się zbożami ,bo przy hodowli musisz być cały czas

#29 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:54

Ziomus mam 100 tys w gotówce które mogę przeznaczyć na to gospodarstwo.

Obora jest, gdyby ją trochę poprzerabiał to wejdzie tam spokojnie 30 sztuk.

A Warzywami jest sens sobie glowe zawracać ?

Edytowany przez TomaszDabek84, 22 marzec 2015 - 16:56.

#30 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:00

no to faktycznie poszalejesz 100tys :D wywalić kasę można raz dwa a czy sie zwróci to.... ciekawe, że teściowie nie wpadli na przerobienie tej obory na 30 sztuk jak to takie łatwe wg Ciebie tylko klepali biedę albo... żyli z czego innego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:04

Inna mentalność.... Tam jeszcze krowy recznie doją wiec o czym Ty mówisz

#32 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:15

No to już wiesz gdzie trzeba włożyć te 100tys którymi się chwalisz żeby coś z tego mieć. Co nie zmienia faktu że w tym momencie bym nic nie robił z tą oborą albo tanim kosztem... sytuacja na rynku mleka niepewna. Kilka opasów można wstawić, doprowadzić pole do stanu używalności i zasiać kukurydzy, zlecić zrobienie sianokiszonki i pracować po za farmą a potem się zobaczy

#33 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:19

Nikt się nie chwali, tylko Ty mnie ziomus oskarżasz ze nie mam nawet na tego MF-a. Mysle ze nie trzeba było zlecac robienie sianokiszonki, tylko ją samemu zrobić.

#34 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:28

Oj widzę że TY liczyć nie potrafisz.. krzyżyk Ci na drogę

#35 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:57

Może rozwiniesz swoją myśl ?

#36 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:57

przeczytałem cały temat razem z tą końcówką i myślę że już teraz powinieneś doprowadzać pola do porządku bo w rok tego nie zrobisz. Kup tego MF i powymieniaj maszyny chyba że są dobre? jakiś pług do niego agregat ścierniskowy i zapewne nowy/inny opryskiwacz, wysiewacz do nawozów. Ja kombajn bym sprzedał i brał usługi. kostkę bym też sprzedał i kupił balotówke no ale wtedy chociaż prosty tur do c-360 lub 3 sekcje do MF wtedy i obornik można by samemu kłaść. Siewnika bym nie kupował tylko też w usługi bo dużo nie będziesz siał bo jak będziesz miał jakiekolwiek bydło będziesz musiał siać kuku a tutaj siew też usługowo. i tak jak koledzy pisali remontuj oborę tak żebyś miał jak najmniej pracy przede wszystkim z obornikiem. coś na głęboką ściółkę lub żeby można było ciągnikiem wypychać albo wyciąg :) i chyba nie pisałeś tego ale Ty jesteś z gospodarstwa??

#37 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:11

Kombajnu bez sensu sprzedawać, bo nikt cudów za niego nie da, a przynajmniej prosić się nie trzeba. Tak balotówka to podstawa. Myślalem o nagarniaczu.... Nie jestem, ale ogolnie pochodze ze wsi, i wciagnalem się w ten temat

#38 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 22 marzec 2015 - 18:27

Za 100 tyś to nie poszalejesz!

Policz sobie ile kosztuje dojarka, zbiornik, wyciągi(zakładam że 2 sztuki) i jeszcze reszta kosztów modernizacji obory np. drzwi, okna, posadzki, stanowiska dla bydła, poidła. I sama modernizacja pochłonie połowę tej uzbieranej kwoty. Teraz policz sobie krowy po 5 tyś/szt. Koszta siewu kukurydzy, paliwa, nawozów, oprysków itp.

Nie masz sumy na podstawowe wydatki, a Tobie już się śni nowy ciągnik, zwijarka i inne maszyny.

#39 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:48

Nie wszystko od razu... Jeszcze by się dało uruchomić jakiś dodatkowy budżet. Licze tez na MR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 22 marzec 2015 - 19:00

moim skromnym zdaniem to ty sie nastaw na opasy roboty mniej teść z teściową bedzie dogladał a ty znajdz sobie dobra robote i wtedy bedziesz wiedzał ze żyjesz a tak to przy tych krowach wiecznie styrany . Dodaj jakieś zdiecia z gospodarstwa