Skocz do zawartości

Zdjęcie

hamulce ursus c-385

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share azal90

azal90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 09:26

hamulce ursus c-385 witam jestem od niedawna uzytkownikiem c385 imam problem z cha mulcami jak go kupiłem to były postał troche i niema jak pompuje to nic w zbiorniczku się nie dzieje prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hamulce ursus c-385 Dzisiaj, 23:50
  •  

#42 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 07 grudzień 2013 - 10:34

hamulce ursus c-385 Musisz je odpowietrzyć.Znajdziesz o tym na forum a prędzej w instrukcji obsługi.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#43 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 24 kwiecień 2015 - 17:30

hamulce ursus c-385

Witam koledzy mam problem z chamulcami w 912 jak wracałem za pola lewe koło zaczeło samoczynnie chamować aż zmuliło ciągnik i zaczeło się tam kopcić i zaczął mi tam gdzieś kapać płyn co może być przyczyną

#44 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 08:35

hamulce ursus c-385

Stało się to   po hamowaniu, czy jechałeś sobie, i  tak po prostu zaczął ci brać hamulec?   Jak po hamowaniu, to tłoczek z cylinderka wyskoczył,  uniemożliwiając cofnięcie za słabo naciągniętych rozpieraków.   Jeśli tak po prostu, to może  tłoczek się zatarł ( stąd ew. przeciek )   uniemożliwiając całkowite cofnięcie rozpieraków -  i hamulcom "dogrzało".   Ale to wszystko, to  trochę wróżenie z fusów, na podstawie danych: samoczynne hamowanie i  przeciek   ^^  

Edytowany przez Stefano1, 25 kwiecień 2015 - 08:37.

#45 Share bart3k

bart3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 15:22

hamulce ursus c-385 Witam

Mam problem z hamulcami, a mianowicie nie moge delikatnie zahamowac tylko od razu kolo staje w miejscu, dodam fakt taki ze juz wymienilem pompki, wyrównywacz, tloczki, sprezynki i dalej jest tak samo ze kolo staje w miejscu. Mial ktos taki problem i wie jak to naprawic?

#46 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 17:48

hamulce ursus c-385

wymień tarcze i rozpieraki, tam jest przyczyna

Edytowany przez ochen, 30 lipiec 2015 - 17:48.

#47 Share bart3k

bart3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 22:37

hamulce ursus c-385 A no i zapomnialem dodac ze tarcze tez byly wymieniane razem ze wszystkim.

A jak te rozpieraki wygladaja?

#48 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 19:36

hamulce ursus c-385

http://allegro.pl/ta...5013459812.html

to też wymienione?

#49 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 lipiec 2015 - 22:47

hamulce ursus c-385

obstawiasz zacinające się kulki? Też mi to po głowie chodziło bo jakiś czas temu mechanik mi mówił o tym jak robione były hamulce w NH.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#50 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 22:49

hamulce ursus c-385

dokladnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bart3k

bart3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 23:35

hamulce ursus c-385 No tego nie wymienialem ale bede musial bo tak sie nie da jezdzic ze kolo momentalnie hamuje. Jak skoncze kosic rzepak to to wymienie i dam znac czy cos pomoglo :-)

Dzieki za pomoc

#52 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 10:03

hamulce ursus c-385

Ok. Myśle ze tam jest problem. ;) i nie wkładaj starych kulek, jak coś to kup komplet

Edytowany przez ochen, 01 sierpień 2015 - 10:03.

#53 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 sierpień 2015 - 10:17

hamulce ursus c-385

dokładnie, to jest komplet i stare wywalić a założyć nowe.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#54 Share marcin00

marcin00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 19:18

hamulce ursus c-385 witam. Panowie od jskiegos czasu praktyczne nie mam hamulców w moim ursusie 1012. Dzisiaj zagladalem w zwojnicach olej jest. Ale jak wyciagnolem gumowy korek tam co jest pod spodem pod hamulcami to mi sie wylal czarny spalony olej. Wiec pewnie ze skrzyni olej dostal sie do hamulcow. Dobrze mysle?

#55 Share andruszka1410

andruszka1410

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 06:24

hamulce ursus c-385

Witam mam taki problem sprężarka nie podaje powietrza do przyczepy w ursusie 1224. Moje pytanie brzmi czy jest może jakiś zawór który się zamyka i otwiera, jakiś pokrętło?? Występuje coś takiego?? 

#56 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:08

hamulce ursus c-385

Jeśli pokazuje ciśnienie w ciągniku to sprawdź zawór sterujący – u mnie po prawej stronie, za tylnym kołem, przed zwolnicą – mogła wyskoczyć zawleczka z jakiegoś cięgna, następnie – u mnie z tyłu przed szybkozłączem jest zawór. Pisze - u mnie-, bo ja mam 80-kę. Oczywiście żeby poszło powietrze, musi być spuszczony hamulec ręczny i jeszcze bolec w szybkozłączu musi otwierać zawór w złączce ciągnika. Spróbuj założyć samą złączkę bez węża, wtedy będziemy wiedzieć czy to wina ciągnika, czy to któryś zawór w przyczepie blokuje.  

#57 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 19:56

hamulce ursus c-385

Panowie normalnie nie daje już rady z moim Ursusem. W jednym kole wymieniony kompletny docisk. W obu tarcze, cylinderki, sprężyny. I Zwolnica lewa mi się grzeje mimo, że normalnie hamuje i jedzie. Z górki tez jedzie na luzie. Co dziwne po puszczeniu hamulców prawy tłoczek od gumki z cylinderka na szerokość palca, a po lewej stronie nie ma luzu tego w ogóle. Regulowałem na cięgnach z ręcznego, które są przy zwolnicy i był większy luz, ale po przejechaniu kawałka  znów to samo. Docisk wydaje się w porządku, ale był czyszczony tylko, bo przez 2 lata koło nie hamowało. Po rozebraniu okazało się że było dużo błotka. Możliwe że pompki hamulcowe mają coś do tego? Nic z nich nie cieknie. Hamulce normalnie odbijają po rozłączeniu

#58 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:40

hamulce ursus c-385

Popuszczałeś docisk na śrubie i dalej nic? Wymieniałeś tarcze na nowe, mogą być za grube i dlatego blokują. Jedno pytanie tarczę na zwolnice zakłada się tym metalem do zwolnicy czy do rozpieraka. Ściągnąłem to i nie pamiętam. ( nie chodzi mi o tą przykręcaną do zwolnicy). Widzisz kolego ja mam inny problem. Uszczelniałem zwolnicę lewą, poskręcałem wszystko, ciągnik jeździ ale chciałem ustawić hamulce, kiedy mają łapać itp. Ciągnik na lewarek, próbuję kręcić kołem a to ani drgnie, biegi wyrzucone, ręczny rozpuszczony, hamulce luźne, a tu nic, wiesz co może być przyczyną? Może źle tarcze założyłem?

#59 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:52

hamulce ursus c-385

U mnie koło nie kręciło jak za bardzo dokręciłem śrubę na docisku przy regulowaniu. Może masz coś w zwolnicy pomieszane, albo faktycznie zle tarcze założyłeś. W tych starych ursusach to czasami nie wiadomo za co się brać. Jeden dupslik i siedzisz tydzień i myślisz co może być nie tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 07:45

hamulce ursus c-385

Ja już swój problem rozwiązałem. Wewnętrzna tarcza hamulcowa była krzywa, a dokładnie ten pierścień co się nasuwa na wałek. Tarł o obudowę tylnego mostu. Nowa tarcza i po kłopocie. Hamuje, koło się kręci. Zrób tak kolego. Ciągnik na lewarek i kręć kołem, jak duży opór poluźnij śrubę. Moim zdaniem masz za bardzo dociągnięte.