Skocz do zawartości

Zdjęcie

hamulce ursus c-385

61 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzychu_912235

Krzychu_912235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 18:06

hamulce ursus c-385 :)Witam moze mi ktos pomoze i powie jak sie wymienia klocki??? ??? i co trzeba zrobic aby wymienic czy trzeba sciagac koło ...dziekuje i pozdrawiam wszytskich :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hamulce ursus c-385 Dzisiaj, 12:19
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 18:14

hamulce ursus c-385 Trzeba zdjęć koło i zwolnice. A zwolnica trochę waży  ;D

#3 Share forterra

forterra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 21:02

hamulce ursus c-385 aby było łatwiej sciągnij koło a pużniej zwolnice.uważaj na nogi ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 grudzień 2006 - 22:06

hamulce ursus c-385

Trzeba zdjęć koło i zwolnice. A zwolnica trochę waży  ;D

co ty nie powiesz ;)

fajnie się ją zdejmuje we dwoch.
zaklada jeszcze fajniej.
wyobraz sobie ze dwie osoby ważące po 65 kg zdjęły ją i zalożyly ;)
ale nigdy więcej.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 07:28

hamulce ursus c-385 Z ojcem pare lat w stecz zdejmowaliśmy. Fakt tato trochę waży. Ale ja wtedy ważyłem jakieś 50 pare kilo :D. Teraz niewiele więcej ale od kiedy żucam palenie to tak jak bym puchł (Nie pale 3 tygodnie i już 5 kg więcej waże)

#6 Share Sniker

Sniker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 09:12

hamulce ursus c-385

Z ojcem pare lat w stecz zdejmowaliśmy. Fakt tato trochę waży. Ale ja wtedy ważyłem jakieś 50 pare kilo :D. Teraz niewiele więcej ale od kiedy żucam palenie to tak jak bym puchł (Nie pale 3 tygodnie i już 5 kg więcej waże)

Mój tato warzy jakies 70pare kilo ja miałem koło 16 (ale z 80kg) lat jak robilismy je w 60 Lekkie nie były ale duzo czasu nam to nie zajeło Trzeba troche wprawy i ostroznosci Ojciec pracował w SKRze wiec wiedział jak sie do tego zabrac. Po pierwsze 2 metrowa rura (zeby na nogi nie spadła jak coś) 2 osiłkó do unoszenia i jeden nie musi bycbardzo wyrosniety do celowania. Rure w poprzek zwolnicy trzymac koniecznie poziomo zeby zwolnica nie zsuneła sie po niej drugimu na rece.
@kat gratuluje wytrwałości i zycze Ci jej jeszcze wiecej. Ja nie potrafie rzucic palenia a "troche" kasy na to idzie Rada dla nie palących Nigdy nie zaczynajcie bo to głupota!

#7 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 16:46

hamulce ursus c-385 W 360 to zwolnica jest o wiele lżejsza niż w 914 ;D.

Co do palenia to też myślałem że nie dam rady. Ale jak na razie się jakoś trzymam. Ale nie rzuciłem jeszcze całkiem bo zapale sobie tak jednego, dwa a jak mam dobry dzień to wcale 8)

#8 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 17:57

hamulce ursus c-385 jak bedziesz zdejmował zwolnice to najlepiej załuz nowe podkałdki sprezynowe  bo napewno cześć z nich bedzie zniszczonych,i nie zamocno ani zasłabo ich nie dociskaj.Umnie zamocno pracownik kiedys w 902  docisnol( poprzeciagał gwinty w bloku)wczesnioej tzrteba było je codzień dociskać i czesto zdejmować i kombinować zeby je jakos  docisnąć a wkoncu sie wyłamały mam cały blok pospawany i na wieksze  sruby  porozwiercany a to wszystko przez osobe która wzieła róre 2 m i z całej siły dociskała! zwolnice ja z tata jakos wyjmujemy i wsadzamy ale mnie to wiele siły  kosztuje a mój wójek jeden sam se zmieniał i mówił ze wcale taka cięzka nie jest ;)

#9 Share karol5

karol5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 19:36

hamulce ursus c-385 ja to sam zakladalem a zamiast rury to sobie malym pomagalem ;)

#10 Share Sniker

Sniker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 20:26

hamulce ursus c-385 @Kat
No w wiekszych ursusach do zwolinic sie jeszcze nie dobierałem bo nie miłem okzji.
@Wojtek
Ja znam kolesia który z Twoim wójkiem mógłby sobie "podac reke"
kiedys przywiózł sobie kowadłoze złomu Takie "sporawe"
Ale ze nie było mu potrzebne to go nie zdejmował. Przyjechali sasiedzi porzyczyc przyczepy a ze koles bardzo w porzadku to dał bez problemu. Kazałi im tylko kowadło zdjac bo nie miał czasu. No to poszli we 2 i sie przymierzaja, szarpia i kombinuja ale nie moga go nawet ruszyc. Własciciel zobaczył i przyszedł im pomóc. Odsunął ich na boczek kowadło wział pod pache i zaniusł sobie do grazu jakby nigdy nic. Sasiedzi zbaranieli i az ich zatkało. Inny swietej juz pamieci pojechał na skup z wieprzkiem a ze kolejka była długa to poszedł i zapytał tych którzy byli przed nim czy by go nie przepuscili bo ma tylko jednego małego wiepszka a mu sie spieszy. Pozwolili. A ze facetowi sie nie chciało ciagnikiem ruszac to wzioł go pod pache. Ludzie zgłupieli jak zobaczyli tego "wiepszka a waga pokazała 130 kg... Obaj zawodnicy postury niedzwiedzia:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 grudzień 2006 - 09:59

hamulce ursus c-385 mój wójek tez nigdy nie miał problemu z załadunkiem swiń, takie po 130kg wieprzyki jak mu niechciały same wejsć na przyczepke to brał za ucho i za ogon i swinia nogami podłoza nie dotykała i kilka sekund i załadowana ale teraz troche  oslab bo ma 50lat ale jeszcze ze 2 lata temu był duzo silniejszy ale ostatnio jak brał odnas przenice w workach to wzioł jeden 50kg worek w jedna reke a drugi w  drugą i se na przyczepe zaniusł dosłownie jak  by niusł dwie torebki cukru

#12 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 23:43

hamulce ursus c-385 Powiem tak robiłem w tym ciagniku hamulce i wszystko inne ciagnik znam jak własna kieszeń jak cos wiecej chcecie wiedzie to napiszcie na moje gg 2923654 postaram sie w jak najszybszym czasie napisac na forum jak i co robiłem i ile mnie kosztowąło ale sorki nie moge narazie najwyzej gg jak bnde miał chwileczke czasu

powiem tak ja to sam powoli robiłem to dwa dni posiedziałem nad tym . trezba zwolnice zdjąc i te zwolnic chamulca jeszcze roboty tam w srodku nie ma za duzo tylko zaciski siedzą i dwie tarcze odkrecasz zacisk od płaskowników takich co to jak ciśniesz pedał to one uruchamiaja te zaciski wkładasz tarcze zaciski przykrecasz ołaskowniki wkładasz druga tarce i dalej juz zwolnice i koło i koniec . pamietaj sprzewdz jaki stan maja dociski bo ja miałem tak zdarte ze wgłabienia sie zrobiły bo tarczy juz nie było sama blacha i darły oblache i sprzezynki na dociskach jeszcze u mnie zprzegrzania topopekały i sruty z docisków sie wysypały i juz w tedy to nawet nie tarło o blache u jak zwolnice zkrecisz to daj nowe podkładki sprzezynowe bo mi to np lubiała sie zwolnica poluzoowac musiałem wszystkie sruby do okoła zwolnicy przymocowac do druta i leciutko chewtnąc je do drucika i juz luz nie chciało mi sie tego rozbierac na nowo

#13 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2008 - 18:34

hamulce ursus c-385 Witam, mam taki problemik jakieś 2 miesiące temu robiłem hamulce w c-385 i wszystko było ok, nagle 2 dni temu coś się zaczęło dziać z hamulcem w lewym kole, a mianowicie jak naciskam na hamulec (nie ważne czy ręczny czy roboczy) to koło nie hamuje płynnie tylko od razu blokuje się na ostro i przy tym jest słyszane takie charakterystyczne stukniecie, proszę o jakiekolwiek podpowiedzi, co to może być i jak się za to zabrać, dodam, że hamulce poluzowywałem i niema żadnej różnicy poza niższym pedałem hamulca.

#14 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 16 październik 2008 - 19:51

hamulce ursus c-385 a rozpieracze zmieniałeś?,czy tylko tarcze?bo u mnie tak blokuje przy cofaniu, podobno to wina tych rozpieraków,miałem to wymieniac ale nie wiem sam czy to tego wina na pewno

#15 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 październik 2008 - 22:43

hamulce ursus c-385 a sprężynki pomiędzy tymi (rozpieraczami) zmieniłes?? bo gdy one są już słabe to też się tak dzieje!!

#16 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 17 październik 2008 - 07:17

hamulce ursus c-385 Kolego napraw to jak najszybciej, bo narobisz sobie kłopotów może dojść do przypadkowego zablokowania koła – szkoda ciągnika. Jak masz wymienione tarcze to albo doszło do od nitowania tarcz albo winne są rozpieraki ze sprężynkami nic więcej tam się nie może popsuć.

#17 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 październik 2008 - 11:29

hamulce ursus c-385 Wymieniałem tylko same sprężynki, bo reszta była w porządku z drugiej strony wymieniałem tarcze i rozpieraki i nowy rozpierak był cieńszy niż ten stary w tym kole, kurcze chyba znowu trzeba zdzierać zwolnice :angry:

#18 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 październik 2008 - 19:27

hamulce ursus c-385 ja mam takie hamowanie na codzien. nie wiem czy wszystkie tak maja ale moj 912 de luxe ma hamulce mechaniczne i hamuje za ostro. we wszystkich de luxach widzialem ze sa hamulce mechaniczne a nie hydrauliczne. nie wiecie czasami co zrobic zeby ten hamulec wyregulowac tak aby plynnie sie hamowalo??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#19 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 19 październik 2008 - 17:56

hamulce ursus c-385 zaciąg reczny na pierwszy ząbek i przejedz kilkanascie metrow, potem na drugi i tylko kilka, na trzeci jak sie daje i sprubuj ruszyc, masz nie wyrobione tarcze i rozpieraki... oraz tarcz nowa i zbyt gwałtownie hamuje, popracuj nad regulacją tam z tyłu ciagnika, zeby na oba kola brało równo, a ten rozpierak jak był wezszy o nie wiecej niz 3 mm to nic, wszystko musi sie dotrzeć i ułożyć, tak to jest z hamulcami ciernymi, tarczowymi...
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 29 październik 2008 - 15:42

hamulce ursus c-385 Witam potrzebuję informacji jak wymienić cylinderki hamulcowe w 80-tce. Co trzeba wykręcać i czy trzeba ściągać zwolnice ?? I czy po wymianie cylinderków trzeba coś regulować. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam :
Teddy