Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wykorzystywanie pasz objętościowych i niewykorzystanego materiału ściółkowego jako nawóz organiczny

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 22 marzec 2015 - 00:04

Wykorzystywanie pasz objętościowych i niewykorzystanego materiału ściółkowego jako nawóz organiczny

Witam. Mam pomysł a w zasadzie pytania i wątpliwości związane z wykorzystaniem siana,sianokiszonki i słomy które z różnych względów nie mogą być przeznaczony na ściólkę i paszę dla bydła, u nas niewyjedzone resztki z korytarza paszowego wywala się na "płytę gnojową" jak i obornik , ale w okolicy jest sporo dużych gospodarstw w których  bele sianokiszonki z uszkodzoną folią (stojące nawet po kilka lat pod chmurką zapleśniałe gnijace w środku) czy zamoknięte słomiane nie są spożytkowywane, czesto trafiają na dzikie wysypiska śmieci,

co robicie z nich u siebie i macie jakiś pomysł by rozdrobnić je i zastosować jako nawóz organiczny do przyorania , i w jaki sposób tego rozdrobnienia dokonać?

Edytowany przez konteno, 22 marzec 2015 - 00:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wykorzystywanie pasz objętościowych i niewykorzystanego materiału ściółkowego jako nawóz organiczny Dzisiaj, 01:35
  •  

#2 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 22 marzec 2015 - 07:39

Ja na szczęście nie mam takiego problemu bo niedojady od krów z tmr daje jałówką a jak w balocie zepsuje się sianokiszonka to bykom chodzą luzem coś przebiorą a słoma pod nogi wszystko przerobią

#3 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 09:51

jak zrobie i wrzuce fotki to może wytłumaczę o co mi dokładnie chodzi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Wykorzystywanie pasz objętościowych i niewykorzystanego materiału ściółkowego jako nawóz organiczny Dzisiaj, 01:35
  •  

#4 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 19:02

wystarczy zdjąć folię i sznurki/siatkę, złożyć na pryzmę, ze 2 razy w roku przerzucić ładowaczem jak się da, ewentualnie podlać gnojówką lub dodać obornika, po 2 latach da się już ładować na rozrzutnik i roztrząsać na polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 07:35

bardziej myślałem o użyciu do tego ścielarki typu tomahawk bo skoro radzi ona sobie z  suchą słomą to dlaczego nie miałaby przerobić zepsutych balotów, nie wiem jak byłoby to rozdrobniony materiał ale podobmie miałoby być to roztrząchnięte jak po rozrzutniku z bocznym wyrzutem