Skocz do zawartości

Zdjęcie

igły do bel

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 21 marzec 2015 - 22:06

igły do bel

Witam mam pytanie czy można jakoś zastąpić oryginalne igły do bel? Czy trzeba kupić oryginalne w agromie?

Takie coś raczej nie zdaje egzaminu co? http://olx.pl/oferta...57-ID40ZP1.html

Czy np pręt powyżej fi 20 z zaostrzonymi końcami zda egzamin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
igły do bel Dzisiaj, 06:58
  •  

#2 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 22:49

igły do bel

fi 20 to się wygnie przy pierwszym wbijaniu, chyba, ze będzie super twardy i zaostrzony pod dużym kątem. Przerabiałem to z ojcem i powiem Ci, że się nie opłaca robić samemu, bo urobisz się niewąsko, a i tak efekt będzie mizerny. Lepiej kupić szpilę, zwłaszcza że koszta nie są tragiczne.

#3 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 21 marzec 2015 - 22:57

igły do bel

a rurka grubościenna? Coś w tym stylu http://olx.pl/oferta...html#c49a75b3cb

#4 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 22 marzec 2015 - 09:06

igły do bel Jak zamontujesz kute igły,igła plus tulejka ok.80 zł razy 2 to spokojnie będziesz wyrywał belę sianokiszonki z ustawionej ze trzech piramidy sianokiszonki,i to nie ważne czy stoi czy leży ,a i leżącą postawisz,nie będziesz bawił się liną w zciąganie z pryzmy,.Nie chcąc kaleczyć folii przy zwożeniu owiniętych nakłada się rury .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 09:24

igły do bel

Zacznijmy od tego, że w.w.  widły do balotów nie służą do najeżdżania partyzantem na balot i wbijania się bo to nie realne nawet jak by miał traktor 100 km a do ręcznego wkładania balotu na nie i wio. Więc to badziewie uważam do tej operacji. Prędzej można położyć na to drzwi i wozić obornik itd. Sam mam takie coś tylko na dwóch zębach prostych z krokodyla i to zaostrzyłem sobie czubki bo jak Sipma walcowo/łańcuchowa czasem mocniej dobije sianokiszonkę to problem wbić traktorem 47 km a traktorem 30 km ledwo ostatnio czubki wbiłem i dotargałem do obory a co mówić o kiszonce zimą i na podłożu śnieg, a nie zrobię to brutalnie bo połamie wszystko w traktorze na bank. Podczas wbijania mamy taki efekt jak byśmy uderzali w ścianę z małej prędkości. To trzeba z wyczuciem delikatnie wbijać się i z nie zadurzą prędkością ani nie za małą. 

#6 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2015 - 13:39

igły do bel niggdy więcej takich wynalazków. tylko kute zęby
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 04 sierpień 2015 - 07:27

igły do bel Odkopię temat ,do wyrywania beli zimą nawet jak wspomniałem spodnią z 3 rzędu mam zrobione coś w stylu H.Górne wypustki H ,w tym miejscu by znajdowała się belka polowa,ale przyspawane jest takie U z otworami i spina się to bolcem,po drugiej stronie to samo. Do przeczki w H przyspawano dwie twarde osie,ale było to chyba z 10 lat wstecz i o kłach nie miałem pojęcia.Wypina się zaczep polowy bo przeszkadza .Bela jest przy ciągniku blisko i każdy ciapek podniesie każdą belę .Igły mają ok.80 cm.i to wystarcza.