stg

igły do bel

Polecane posty

strd    4

fi 20 to się wygnie przy pierwszym wbijaniu, chyba, ze będzie super twardy i zaostrzony pod dużym kątem. Przerabiałem to z ojcem i powiem Ci, że się nie opłaca robić samemu, bo urobisz się niewąsko, a i tak efekt będzie mizerny. Lepiej kupić szpilę, zwłaszcza że koszta nie są tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

Jak zamontujesz kute igły,igła plus tulejka ok.80 zł razy 2 to spokojnie będziesz wyrywał belę sianokiszonki z ustawionej ze trzech piramidy sianokiszonki,i to nie ważne czy stoi czy leży ,a i leżącą postawisz,nie będziesz bawił się liną w zciąganie z pryzmy,.Nie chcąc kaleczyć folii przy zwożeniu owiniętych nakłada się rury .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Zacznijmy od tego, że w.w.  widły do balotów nie służą do najeżdżania partyzantem na balot i wbijania się bo to nie realne nawet jak by miał traktor 100 km a do ręcznego wkładania balotu na nie i wio. Więc to badziewie uważam do tej operacji. Prędzej można położyć na to drzwi i wozić obornik itd. Sam mam takie coś tylko na dwóch zębach prostych z krokodyla i to zaostrzyłem sobie czubki bo jak Sipma walcowo/łańcuchowa czasem mocniej dobije sianokiszonkę to problem wbić traktorem 47 km a traktorem 30 km ledwo ostatnio czubki wbiłem i dotargałem do obory a co mówić o kiszonce zimą i na podłożu śnieg, a nie zrobię to brutalnie bo połamie wszystko w traktorze na bank. Podczas wbijania mamy taki efekt jak byśmy uderzali w ścianę z małej prędkości. To trzeba z wyczuciem delikatnie wbijać się i z nie zadurzą prędkością ani nie za małą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

niggdy więcej takich wynalazków. tylko kute zęby


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

Odkopię temat ,do wyrywania beli zimą nawet jak wspomniałem spodnią z 3 rzędu mam zrobione coś w stylu H.Górne wypustki H ,w tym miejscu by znajdowała się belka polowa,ale przyspawane jest takie U z otworami i spina się to bolcem,po drugiej stronie to samo. Do przeczki w H przyspawano dwie twarde osie,ale było to chyba z 10 lat wstecz i o kłach nie miałem pojęcia.Wypina się zaczep polowy bo przeszkadza .Bela jest przy ciągniku blisko i każdy ciapek podniesie każdą belę .Igły mają ok.80 cm.i to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj