Polecane posty

damianoooo    4

Witam. Mam zamiar kupić ciągnik o mocy 100-120km i nie wiem czy wybrać claas/ renault ares czy John Deere 6420 lub podobny (4cyl)

Mianowicie chodzi mi oto czy warto jest dać 20 tyś więcej za jd. czy też claas jest lepszy. Patrząc na ogłoszenia to za podobny rocznik John Deere trzeba dać 20 tyś więcej niż za claas. Proszę o wyrażenia opinni właścicieli tych ciągników. Dodam jeszcze, że ciągnik ma być używany zarówno w transporcie jak i w pracach polowych.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Według mnie to nie sugeruj sie marka i modelem tylko konkretnym egzemplarzem, jego stopniem zużycia, przebiegiem, wyposażeniem stan opon ogólnie wszystkim z czym za chwile mogą wiązać sie dodatkowe koszty. Moze sie okazać ze 20 tys które zaoszczędzisz za chwile wydasz na opony lub jakieś awarie co nie oznacza w w droższym ciągniku tego nie będzie. Jeśli chodzi o części oleje to do classa tez takie tanie nie bedą bo wuja ma Renault i płaci tez sporo. Poprostu poszukaj dobrego ciągnika a nie konkretnej marki. Kumpel szukał jd a kupił case i poza jedna awaria nie pokazywał stanu paliwa ciagnik chodzi mu 3 sezon bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Porównując lata ubiegłe czyli Claas Ares vs JD to wg. mnie w tamtych latach bardziej awaryjnym produktem był Claas- choć reguły na to nie ma. Jednak patrząc na postęp i krok do przodu jaki zrobiły nowe ciągniki to śmiałbym twierdzić, że nowy Claas wcale nie jest gorszy od nowego JD.

 

Więc odpowiedź na Twoje pytanie brzmi. Reguły nie ma. Zależy to od konkretnych modeli i konkretnego egzemplarza, a co do używanych maszyn kwestia kto jak dbał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Spoko. Może mi ktoś powiedzieć który z nich ma wygodniejszą zmianę biegów jd ma taką dziwną skrzynie inną niż wszystkie ciągniki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
    • Przez Dawid1156
      Witam, zamierzam zakupić kombajn claas lexion 540 z 2005 roku, potrzebuje informacji na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego kombajnu. Ogólny stan to wiadomo ale czy są jakieś szczególne rzeczy którym trzeba się przyjrzeć. Chętnie usłyszę też ogólne opinie na temat tego kombajnu, docelowo ma pracować na 150 ha plus małe usługi. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj