Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku?

Polecane posty

Ferdek07    75

Był temat o opłacalności zakupu prasy, a teraz chciałbym rozważyc sens zakupu tura, wiem ze była by to wygoda komfort itd, ale wyłożyc 25 tyś nawet na kredyt to nie jest mało i dużo sprzęty bym za to miał innego i tak sie zastanawiam czy tak naprawde potrzebuje dużego tura, bo

1. nie ma obory przejazdowej i taczką wywoże wszystko na płytę a gnój z płyty ładowaczem na tuz jakos sie ładuje a przy dużym ciągniku nie będzie problemu żadnego

2. bele siana i słomy ładuje od 10 lat ładowaczem na tuz tzw. kolcem i dobrze by to szło gdyby tuz był silniejszy

3. sianokiszonki nie robie i nie zamierzam robic w moich warunkach to mija sie z celem

4. tur obciąza przednią oś i układ kierowniczy ciągnika i w części pewnie trace przez lata pójdzie kasy i sam tur to jest duże obciązenie na ciągnik

5. gabaryty ciągnika są duże a ciasne mam podwórko

 

Zalety chyba nie musze przedstawiac jakie daje tur, a do ładowania miał bym te 600 bel siana ze 100 słomy i ze 120 - 150 rozrzutników rocznie,

turem napewno po 2 belki dało by sie nosic (zakładam że brałbym zwykłe widły bo chwytak to raczej mi się nie przyda) do odśnieżania by się przydał,

 

Znajomy posiadający tura na pronarze pożyczył kiedyś kolca do bel na tuz i tak żartuje ze po co ten tur był potrzebny jak tym kolcem dzwiga jak szatan każdą bele, a kolcem łatwiej wepchnąc i wmanewrowac w każdą dziure z belką

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

To tak się wypowiem. Z jednej strony to bardzo wygodna rzecz ale bardzo kosztowna. A kolec jest mniej wygodny ale tańszy. Jestem z tym kolcem z tyłu. A le jest jeszcze jeden problem bo jak będziesz sie odwracał do tyłu przy 600-set belach to plecy będą cię tak boleć, że szok...

 

 

A do ładowania gnoju co używasz? Bo tur tu też przydatny ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

siema ferdek ja miałem ten sam problem co ty tyle że u mnie tur służł by jedynie do Sianokiszonki i też sie zastanawialem czy pchać tyle pieniędzy w ten tur. Po długich namysłach doszedłem do wniosku że raczej nie wezme tura tyko chwytak do bel do sipmy i jestem zadowolony z tego wyboru.

Ale widze że u ciebie tur miałby więcej zajęć, wiec jedno tur to niesamowita wygoda bo pożyczem ciągnik od znajomego co ma tura na sianokosy.

Chcesz mieć komfort pracy weż tura-to moja rada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ferdek chyba sam siebie chcesz utwierdzać w tym że nie musisz robic żadnych inwestycji. ciągnik - nipeotrzebny, prasa -niepotrzebna tur- niepotrzebny- takie wyciągam wnioski z twoich postów. powstaje zatem zasadnicze pytanie- po kiego grzyba już parę miesięcy zawracasz wszystkim gitarę. już mialeś kupować ciągniki wszystkich marek. teraz piszesz że ciągnik z turem to wogole do twojego gospodarstwa się nie nadaje bo zastąpi go kolec na mf-ie. chciałbym zobaczyc jakiś filmik jak tym kolcem ładujesz te belki i jaki to on jest poręczny. już to widzę jak na ciasnym podworku zdejmujesz je z przyczepy.i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tur jest dużo wygodniejszy niż ten kolec. I turem wszystko zrobisz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ferdek chyba sam siebie chcesz utwierdzać w tym że nie musisz robic żadnych inwestycji. ciągnik - nipeotrzebny, prasa -niepotrzebna tur- niepotrzebny- takie wyciągam wnioski z twoich postów. powstaje zatem zasadnicze pytanie- po kiego grzyba już parę miesięcy zawracasz wszystkim gitarę. już mialeś kupować ciągniki wszystkich marek. teraz piszesz że ciągnik z turem to wogole do twojego gospodarstwa się nie nadaje bo zastąpi go kolec na mf-ie. chciałbym zobaczyc jakiś filmik jak tym kolcem ładujesz te belki i jaki to on jest poręczny. już to widzę jak na ciasnym podworku zdejmujesz je z przyczepy.i

Sorki ale że ciągnik niepotrzebny to nigdzie nie pisałem, to że prasa niepotrzebna to fakt ale nie ciągnik, ciągnik jest mi potrzebny, tylko czy warto wydac jeszcze te 25 tys na tura to jest dylemat, bo wiem że tur to super sprawa i nie porównuje co lepsze kolec czy tur bo jasne że tur lepszy tylko czy wart te 25 tyś, bo i ziemi kilak ha będe miał okzaje kupic i nie chce się na sam sprzęt zadłużac.

 

ps. zdzwilibyście się jaka jest zwrotność ciągniak z kolcem a obiecuje ze w te wakacje nagram filmik jak układam bele na stodole mf 255 przy pomocy hamulców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to przy takiej inwestycji te 25 tys na tura to nie wiele. a ile tej ziemi chcesz kupić ?? bo rezygnując np z 1 ha masz juz tura i jeszcze ci troche zostanie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Myśmy też mieli taki problem przed zakupem tura. Dużo argumentów przemawiało za tym żeby tego tura nie kupować (szczególnie finanse) ale ostatecznie tura kupiliśmy (TUR 5 do Ursusa 914) i od razu znalazło sie dużo więcej zastosowań tego tura niż myśleliśmy na początku. Bardzo szczegółowo opisałeś co by ten tur robił ale to i tak zależy od danego gospodarstwa. U nas tur to była jedna z najlepszych inwestycji więc i Tobie polecam.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

moim skromnym zdaniem ładowacz czołowy to w twoim przypadku bardzo dobra inwestycja. masz zamiar kupić ciągnik a z ładowaczem będzie on dużo bardziej wykorzystany co przełoży się na szybszy zwrot inwestycji. z tego co pamiętam masz zamiar kupić ciagnik 80km wiec na niego wystarczy ładowacz o udzwigu ok 1,2t. z ceną takiego ładowacza z metal-fachu sterowanego jedną dźwignią z krokodylem(pisałeś, że chwytak ci nie potrzebny) powinieneś zmieścić się w 20tys.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
moim skromnym zdaniem ładowacz czołowy to w twoim przypadku bardzo dobra inwestycja. masz zamiar kupić ciągnik a z ładowaczem będzie on dużo bardziej wykorzystany co przełoży się na szybszy zwrot inwestycji. z tego co pamiętam masz zamiar kupić ciagnik 80km wiec na niego wystarczy ładowacz o udzwigu ok 1,2t. z ceną takiego ładowacza z metal-fachu sterowanego jedną dźwignią z krokodylem(pisałeś, że chwytak ci nie potrzebny) powinieneś zmieścić się w 20tys.

pozdrawiam

I tu jest pies pogrzebany, bo jak bym brał proxime to tylko trac lift, bez prostowodów a i tak drogi, jak new hollanda td lub case jx też chyba mają jakieś warunki co do wyboru tura, może poczekam i po zakupie ciągnika kupie jaki będe chciał jakis tańszy, zobacze ile ułatwi mi robotę mocnieszy tuz i ciężejszy ciągnik, różne plany na przyszłośc, ale wydaje mi się że tur z krokodylem bęxzie dla mnie niezbędny na głęboką oborę przejazdową i jak coś w tym kierunku zrobie to tur będzie napewno

 

ps. zna ktoś ceny ładowaczy, bo nie łapie się w tych cenach samej ramy i wyposarzenia ile tak naprawde będzie ksoztował ładowacz z łychą i zwykłymi widłami, nie musi być joystricka, takikie wyposarzenie z firm

polmot 4

trac lift 100

sipma

i innych polskich producentów

 

http://www.allegro.pl/item316930849_ladowa..._tur_nowe_.html co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

przy proximie to słyszałem, że trzeba brać orginał albo gwarancję śię traci. ale do nh tdd mojemu sąsiadowi bez problemu założyli metal-facha. zresztą wiekszość tdd wyposażonych w ładowacz, które widziałem miało właśnie metal- facha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

TUR to wygoda ludzie ja po dniu presowania presą rolkom nie moge wytrzymać nawalania pleców a co dopiero je zwozić na tuzie Mam znajomego któremu brat presował iukładał kłem na tylnym tuzie stóg c0369 szło to tak wolno że szok a jak wygladał stug nic nie mówie na drógi rok ja mu presowałem i zwoziłem to powiedział że turem idzie 3 razy szybciej

 

 

Zalety tura napewno jest zwiniejszy nirz bolec na tuzie do tuza potrzebny jest przynajmniej mtz82 to wtedy idze jakoś

 

 

Bierz tua to jest wygoda pracy Jak kupisz to w zimie będziesz nim odsnierzał drobne prce ziemne równanie wybieranie itp przeładunki gnój zboże tura morzna urzyć jako rusztowania i ogólnie jak jest to do wszystkiego sie przyda Ja turem niekiedy jak mi sie niechce zapinać jakiejś maszyny to 2 pasy tur i cheja w krzde miejsce na podwórzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

też jestem za kupnem łądowacza ale nie koniecznie musi on być nowy można kupić używany w super stanie i za małe pieniądze .Ja tak zrobiłem ładowacz z 2005 z resorem + łyżka do materiałów sypkich i wycinak do kiszonek cały zesataw kosztował mnie 12.800zł,A polskich łądowaczy nie polecam bo ich wykonanie jest tandetne.Moim zdaniem lepiej jest kupić zagraniczny używany niż polski nowy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No bez przesady bolce i mocowania niewyniosą cię 10.000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

ale wystarczy wynienić tuleje w zależności od ładowacza bo ma elbo plastikowe albo miedziane a to jest koszt rzędu kilku złotych.A z mowaniami jest taka sprawa że można je przerobić w bardzo prosty sposób praktycznie każde da się przerobić ja tak zrobiłem bo mój ładowacz pochodzi z ciągnika case jxu a u mnie jest zamontowany na ciągniku MF.Wystarczyło wywiercić dwa otwory, trochę uciąć i troche dospawać i ładowacz na ciągniku gotowy do pracy! Przeróbka mocowań kosztowała mnie 280 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.allegro.pl/item316930849_ladowa..._tur_nowe_.html nikt o tym nic nie pisze, chętnie bym zaoszczędził i kupił to albo coś używanego zachodniego, tylko co z tymi mocowaniami bo połamać ciągnik przez dorabiane mocowanie to wyjdzie drożej jak kupic nowego tura, czy to dużo daje jak tur ma rame pod ciągnikiem i td?

 

ps. co się zużywa szybciej w ciągniku 4x4 przy pracy z turem? słyszałem że tylko krzyżaki w przednim moście i końcówki w uklądzie kierowniczym, a co z chydrauliką czy szybciej pompe zajeżdze jak bym siłował sie tym kolcem na tuzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten tur niema ramy pod ciągnikiem jest przekręcony do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do silnika nie może być przykręcony.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co najszybciej zużywa się w ciągniku w wyniku używania tura, lub co najłatwiej uszkodzić w ciągniku gdy ktoś ma głupie pomysły, bo mam kilku pomocników i boje sie że jakiś wygłup czy pomysł podniesienia czegoś może się źle skończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj