Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku?

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 16:39

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? Był temat o opłacalności zakupu prasy, a teraz chciałbym rozważyc sens zakupu tura, wiem ze była by to wygoda komfort itd, ale wyłożyc 25 tyś nawet na kredyt to nie jest mało i dużo sprzęty bym za to miał innego i tak sie zastanawiam czy tak naprawde potrzebuje dużego tura, bo
1. nie ma obory przejazdowej i taczką wywoże wszystko na płytę a gnój z płyty ładowaczem na tuz jakos sie ładuje a przy dużym ciągniku nie będzie problemu żadnego
2. bele siana i słomy ładuje od 10 lat ładowaczem na tuz tzw. kolcem i dobrze by to szło gdyby tuz był silniejszy
3. sianokiszonki nie robie i nie zamierzam robic w moich warunkach to mija sie z celem
4. tur obciąza przednią oś i układ kierowniczy ciągnika i w części pewnie trace przez lata pójdzie kasy i sam tur to jest duże obciązenie na ciągnik
5. gabaryty ciągnika są duże a ciasne mam podwórko

Zalety chyba nie musze przedstawiac jakie daje tur, a do ładowania miał bym te 600 bel siana ze 100 słomy i ze 120 - 150 rozrzutników rocznie,
turem napewno po 2 belki dało by sie nosic (zakładam że brałbym zwykłe widły bo chwytak to raczej mi się nie przyda) do odśnieżania by się przydał,

Znajomy posiadający tura na pronarze pożyczył kiedyś kolca do bel na tuz i tak żartuje ze po co ten tur był potrzebny jak tym kolcem dzwiga jak szatan każdą bele, a kolcem łatwiej wepchnąc i wmanewrowac w każdą dziure z belką

Edytowany przez robertbara, 21 luty 2008 - 14:33.
Ort.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? Dzisiaj, 14:43
  •  

#2 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 20 luty 2008 - 16:52

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? To tak się wypowiem. Z jednej strony to bardzo wygodna rzecz ale bardzo kosztowna. A kolec jest mniej wygodny ale tańszy. Jestem z tym kolcem z tyłu. A le jest jeszcze jeden problem bo jak będziesz sie odwracał do tyłu przy 600-set belach to plecy będą cię tak boleć, że szok...

A do ładowania gnoju co używasz? Bo tur tu też przydatny ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#3 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 20 luty 2008 - 18:08

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? siema ferdek ja miałem ten sam problem co ty tyle że u mnie tur służł by jedynie do Sianokiszonki i też sie zastanawialem czy pchać tyle pieniędzy w ten tur. Po długich namysłach doszedłem do wniosku że raczej nie wezme tura tyko chwytak do bel do sipmy i jestem zadowolony z tego wyboru.
Ale widze że u ciebie tur miałby więcej zajęć, wiec jedno tur to niesamowita wygoda bo pożyczem ciągnik od znajomego co ma tura na sianokosy.
Chcesz mieć komfort pracy weż tura-to moja rada ;)

#4 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 20 luty 2008 - 18:14

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? ferdek chyba sam siebie chcesz utwierdzać w tym że nie musisz robic żadnych inwestycji. ciągnik - nipeotrzebny, prasa -niepotrzebna tur- niepotrzebny- takie wyciągam wnioski z twoich postów. powstaje zatem zasadnicze pytanie- po kiego grzyba już parę miesięcy zawracasz wszystkim gitarę. już mialeś kupować ciągniki wszystkich marek. teraz piszesz że ciągnik z turem to wogole do twojego gospodarstwa się nie nadaje bo zastąpi go kolec na mf-ie. chciałbym zobaczyc jakiś filmik jak tym kolcem ładujesz te belki i jaki to on jest poręczny. już to widzę jak na ciasnym podworku zdejmujesz je z przyczepy.i

#5 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 20 luty 2008 - 19:17

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? a kolega ferdek jaki ciągnik posiada? i czy jest on z napędem na przednio oś

#6 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:21

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? posada mf 255 bez przodka

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2008 - 19:23

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? Tur jest dużo wygodniejszy niż ten kolec. I turem wszystko zrobisz. ;)

#8 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:24

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? zamiast tura lepiej małą ładowarke przegubowa za 30tys ;)

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:29

ferdek chyba sam siebie chcesz utwierdzać w tym że nie musisz robic żadnych inwestycji. ciągnik - nipeotrzebny, prasa -niepotrzebna tur- niepotrzebny- takie wyciągam wnioski z twoich postów. powstaje zatem zasadnicze pytanie- po kiego grzyba już parę miesięcy zawracasz wszystkim gitarę. już mialeś kupować ciągniki wszystkich marek. teraz piszesz że ciągnik z turem to wogole do twojego gospodarstwa się nie nadaje bo zastąpi go kolec na mf-ie. chciałbym zobaczyc jakiś filmik jak tym kolcem ładujesz te belki i jaki to on jest poręczny. już to widzę jak na ciasnym podworku zdejmujesz je z przyczepy.i

Sorki ale że ciągnik niepotrzebny to nigdzie nie pisałem, to że prasa niepotrzebna to fakt ale nie ciągnik, ciągnik jest mi potrzebny, tylko czy warto wydac jeszcze te 25 tys na tura to jest dylemat, bo wiem że tur to super sprawa i nie porównuje co lepsze kolec czy tur bo jasne że tur lepszy tylko czy wart te 25 tyś, bo i ziemi kilak ha będe miał okzaje kupic i nie chce się na sam sprzęt zadłużac.

ps. zdzwilibyście się jaka jest zwrotność ciągniak z kolcem a obiecuje ze w te wakacje nagram filmik jak układam bele na stodole mf 255 przy pomocy hamulców

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:40

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? to przy takiej inwestycji te 25 tys na tura to nie wiele. a ile tej ziemi chcesz kupić ?? bo rezygnując np z 1 ha masz juz tura i jeszcze ci troche zostanie pewnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2008 - 08:30

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? Mf255 to sie raczej nie nadaje pod tura jest poprostu za mały

#12 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 21 luty 2008 - 09:31

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? Myśmy też mieli taki problem przed zakupem tura. Dużo argumentów przemawiało za tym żeby tego tura nie kupować (szczególnie finanse) ale ostatecznie tura kupiliśmy (TUR 5 do Ursusa 914) i od razu znalazło sie dużo więcej zastosowań tego tura niż myśleliśmy na początku. Bardzo szczegółowo opisałeś co by ten tur robił ale to i tak zależy od danego gospodarstwa. U nas tur to była jedna z najlepszych inwestycji więc i Tobie polecam.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#13 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 21 luty 2008 - 09:47

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? moim skromnym zdaniem ładowacz czołowy to w twoim przypadku bardzo dobra inwestycja. masz zamiar kupić ciągnik a z ładowaczem będzie on dużo bardziej wykorzystany co przełoży się na szybszy zwrot inwestycji. z tego co pamiętam masz zamiar kupić ciagnik 80km wiec na niego wystarczy ładowacz o udzwigu ok 1,2t. z ceną takiego ładowacza z metal-fachu sterowanego jedną dźwignią z krokodylem(pisałeś, że chwytak ci nie potrzebny) powinieneś zmieścić się w 20tys.
pozdrawiam

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 luty 2008 - 10:17

moim skromnym zdaniem ładowacz czołowy to w twoim przypadku bardzo dobra inwestycja. masz zamiar kupić ciągnik a z ładowaczem będzie on dużo bardziej wykorzystany co przełoży się na szybszy zwrot inwestycji. z tego co pamiętam masz zamiar kupić ciagnik 80km wiec na niego wystarczy ładowacz o udzwigu ok 1,2t. z ceną takiego ładowacza z metal-fachu sterowanego jedną dźwignią z krokodylem(pisałeś, że chwytak ci nie potrzebny) powinieneś zmieścić się w 20tys.
pozdrawiam

I tu jest pies pogrzebany, bo jak bym brał proxime to tylko trac lift, bez prostowodów a i tak drogi, jak new hollanda td lub case jx też chyba mają jakieś warunki co do wyboru tura, może poczekam i po zakupie ciągnika kupie jaki będe chciał jakis tańszy, zobacze ile ułatwi mi robotę mocnieszy tuz i ciężejszy ciągnik, różne plany na przyszłośc, ale wydaje mi się że tur z krokodylem bęxzie dla mnie niezbędny na głęboką oborę przejazdową i jak coś w tym kierunku zrobie to tur będzie napewno

ps. zna ktoś ceny ładowaczy, bo nie łapie się w tych cenach samej ramy i wyposarzenia ile tak naprawde będzie ksoztował ładowacz z łychą i zwykłymi widłami, nie musi być joystricka, takikie wyposarzenie z firm
polmot 4
trac lift 100
sipma
i innych polskich producentów

http://www.allegro.p..._tur_nowe_.html co o tym myślicie?

#15 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 21 luty 2008 - 14:20

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? przy proximie to słyszałem, że trzeba brać orginał albo gwarancję śię traci. ale do nh tdd mojemu sąsiadowi bez problemu założyli metal-facha. zresztą wiekszość tdd wyposażonych w ładowacz, które widziałem miało właśnie metal- facha.

#16 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 21 luty 2008 - 16:28

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? TUR to wygoda ludzie ja po dniu presowania presą rolkom nie moge wytrzymać nawalania pleców a co dopiero je zwozić na tuzie Mam znajomego któremu brat presował iukładał kłem na tylnym tuzie stóg c0369 szło to tak wolno że szok a jak wygladał stug nic nie mówie na drógi rok ja mu presowałem i zwoziłem to powiedział że turem idzie 3 razy szybciej

Zalety tura napewno jest zwiniejszy nirz bolec na tuzie do tuza potrzebny jest przynajmniej mtz82 to wtedy idze jakoś

Bierz tua to jest wygoda pracy Jak kupisz to w zimie będziesz nim odsnierzał drobne prce ziemne równanie wybieranie itp przeładunki gnój zboże tura morzna urzyć jako rusztowania i ogólnie jak jest to do wszystkiego sie przyda Ja turem niekiedy jak mi sie niechce zapinać jakiejś maszyny to 2 pasy tur i cheja w krzde miejsce na podwórzu

#17 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2008 - 16:46

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? też jestem za kupnem łądowacza ale nie koniecznie musi on być nowy można kupić używany w super stanie i za małe pieniądze .Ja tak zrobiłem ładowacz z 2005 z resorem + łyżka do materiałów sypkich i wycinak do kiszonek cały zesataw kosztował mnie 12.800zł,A polskich łądowaczy nie polecam bo ich wykonanie jest tandetne.Moim zdaniem lepiej jest kupić zagraniczny używany niż polski nowy pozdrawiam

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 luty 2008 - 16:50

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? http://www.allegro.p..._tur_nowe_.html takie coś albo używaniec, ale używane podobno bolce powyrabiane lata tur na ciągniku, dokupic mocowanie i niewiele taniej jak nowy wyjść może czyż nie?

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2008 - 20:21

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? No bez przesady bolce i mocowania niewyniosą cię 10.000.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2008 - 20:30

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku? ale wystarczy wynienić tuleje w zależności od ładowacza bo ma elbo plastikowe albo miedziane a to jest koszt rzędu kilku złotych.A z mowaniami jest taka sprawa że można je przerobić w bardzo prosty sposób praktycznie każde da się przerobić ja tak zrobiłem bo mój ładowacz pochodzi z ciągnika case jxu a u mnie jest zamontowany na ciągniku MF.Wystarczyło wywiercić dwa otwory, trochę uciąć i troche dospawać i ładowacz na ciągniku gotowy do pracy! Przeróbka mocowań kosztowała mnie 280 zł