Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Czy opłaca się kupno tura w moim przypadku?

Polecane posty

wojtas    75

niedaleko mnie był przypadek że gośc jadąc dość szybko i na dwóch gazach opuścił przez przypadek tura. niestety traktor poszedł "przez łep" i gość zginął na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam tura na 330 ale i tak jet bardzo przydatny. odpinam go tylko jak sieje nawozy i pryskam. Praktycznie to jest przypięty 10/12 miesięcy. Szkoda ze nie jest mocniejszy i ciągnik nie ma szybszego wstecznego.

W ciągniku najbardziej dostaje w d*** sprzęgło przy turze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

siemka ferdek.mój kumpel też niedawno miał taki sam problem tak jak ty.rozważał nad kupnem tura do MF255 lub do JD4240S.nastawił się na tur do MF bo był tańszy, ale po wielu rozważaniach zdecydował że ten tur nie spełni jego potrzeb w gospodarstwie.

 

więc zamierzał kupić tura do tego JD ale jak zobaczył ceny to sie wtedy zastanawiał!!!bo cena nowego tura to 25 000tyś. wtedy pojechał do komisu z zagranicznymi maszynami. i tam sie skończyły jego problemy z turem........

 

znalazł tam ładowarke FORTSCHIRT 140 WEIMAR. może nie jest to samo co najnowsze ładowarki JCB albo MANITOU ale jak na ten wiek to sprawuje sie idealnie.a ta ładowarka kosztowała 8 000 tyś ale wymagała drobnego remontu-remont trwał ok 5 godz a koszt ok 150 zł-teraz działa.ma ona 80 KM 4 cylindry napęd 4X4 ma podnośnik i przekażnik i skręca na tył.udżwig ma ok 1 200 kg.ma do niej łyżke i widły do gnoju i teraz będzie do niej robił krokodyla.

 

jeśli cie to interesuje to w mojej okolicy jest coś podobnego na sprzedanie ale własnoręcznie robione.ma silnik od MF 3 cylindrowy łamana udźwig też coś ok 1 t jest ona na kołach 19

 

POZDRAWIAM-DAWDFARMER


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a kupno samego krokodyla, kiedy sie przydaje (domyślam się że do wywalania gnoju z głębokiej obory głównie) a kiedy przeszkadza, czy nosić bele wygodniej przytrzymywać krokodylem czy samymi widłami, czy krokodyl od noszenia bel siana czy sianokiszonki nawe (nie ofoliowanej of course) nie powygina się ?

 

czy w krokodyla dużo więcej gnoju nabiere za jednym zamachem niż samymi widłami?

 

no i co się stanie z turem jak chopne w jakiegoś proga czy zement czy pniaka pchając ostro do przodu czy się rama połąmie czy sa jakieś zabespieczenia zrywalne czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

to się tak tylko mówi- "przecież to tylko sporadycznie wyrzucam gnój z obory..." albo " tyle to się po kogoś zadzwoni..." ale ładowacz zawsze się przyda, i tutaj nie ma co robić drzewka decyzyjnego, wypisywać plusy i minusy tylko kupować!

 

jak on to zrobił? :)

chciał się podnieść ładowaczem na 2 koła i ciągnik nie wytrzymał? czy może zahaczył o tą wyrwę w asfalcie? bo traktor jest złożony tak że nie moge zbytnio ocenić. :)

 

 

no i co się stanie z turem jak chopne w jakiegoś proga czy zement czy pniaka pchając ostro do przodu czy się rama połąmie czy sa jakieś zabespieczenia zrywalne czy coś?

 

jak pojedziesz 30km/h to naweno....przy atkim czymś najwyzej może nieco szarpnąć ciągnikiem...tak więc zanim pojedziesz coś do kogoś robić-najpierw wszystko się opytaj...żebyś nie skonczył tak jak kierowca tego massey'a :)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Spojler a ten http://www.simtractor.com/forum/album_pic.php?pic_id=1561 to co 150km/ha jechał? Nie musiał nawet 30km/ha jechać, znajomy opoiwadłą jak jechał c385 z belą na turze i belą na kolcu z tyłu po jumbach (takich płyteach betonowych) i pękł jakiś przewód od tura to tak wyrył że jumbe zdarło coś tam w turze pękło a on przednią szybe mało się nie zabił, taką hope zrobił c385 że jakby nie bela na kolcu z tyłu to by przez łeb chyba przeleciała a jechał może z 15km/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

może troche przesadziłem z tymi 30km/h.masz racje może i nawet 15km/h wystarczy no ale ja kiedy dojeżdżam pod balota,czy wywalam gnój no to nie jade nawet 10km/h nie wiem jak wy :)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj