Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

314 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 29 marzec 2015 - 21:12

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

ja użytkuje nowego zetora proxima 100 z filtrem cząstek stałych i nie jest tak paliwo żerny jak ludzie piszą lepszy niż mtz  i wygodniejszy juz mam 50 mth 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor vs Nowy Ursus Dzisiaj, 02:14
  •  

#142 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 21:16

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Dzisiaj byłem w Kielcach i oczywiscie odwiedziłem stoisko Ursusa, i tak jak 99% ogladajacych te ciagniki tylko przyszedlem zobaczyc jak to wyglada i szczerze powiem że to jest kompletne dno i co chwile slyszalem negatywne wypowiedzi o tych ciagnikach. Najlepiej prezentuje sie ursus H a reszta to jest porażka, nie bede nawet komentowal tego wykonania. Jedynie gdyby dali mi jakaś nowa 360 za free to bym bral, ale żeby dac za to 100 tys ? Nie pojete, to juz za te pieniadze MTZ ma lepiej wykonana kabine. A i jeszcze taka ciekawostka gdy porownywalem Ursusa i Zetora w obecności przedstawiciela z ursusa, to nie zostawial na Zetorze suchej nitki,wiekszośc informacj wyssane z palca, a najlepsze bylo to jak komentowal filtr dpf, ze jest to cos najgorsze co moze byc, ze co chwile sie zapycha i ciagnik bardzo duzo pali i życzy mi powodzenia z Zetorem który posiada DPF bo bardzo szybko sie to zj**ie, a gdy porozmawialem z osobą techniczna ursusa bo bylem ciekawy co Ursus zrobi aby spelniac normy spalin Euro3B to okazalo sie że rowniez zaloza filtry DPF, Wiec jak to tak ? Bedą zakładac cos co sie tak jeb*e i sami przedstawiciele o tym mowia tak źle ?

Jak dla mnie Ursus już dawno sie skonczyl i juz nie powroci. Juz nie mamy zadnej polskiej fabryki jest tylko montownia podzespolow z calego świata.

#143 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 21:33

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Zejdź na ziemię. Widzisz przecież, że jest w planach własna skrzynia biegów, ale nie wyssają jej z palca. Chcesz polskiego ciągnika, polskiej fabryki? To inwestuj w firmę, która do tego dąży.

Kabiny faktycznie nie są porządnie wykończone, ale to tylko pierdółki. Przecież gumową wykładziną nie napędzasz ciągnika. A sama konstrukcja kabiny jest dosyć twarda.

Nie musisz się też martwić, bo nikt Ci nie da Ursusa za free ani nie każe kupować go, więc w czym problem?

Ci  goście na targach (dealerzy też) faktycznie mają zróżnicowaną wiedzę na temat Ursusów. Kiedyś byłem u dealera DF-a, który też sprzedawał Ursusy, to mieli ogromny problem z ustaleniem mocy Ursusa 11054.

Ale pewne jest jedno: jak sprzedaje Ursusy, to będzie je chwalił. Chyba się nie spodziewałeś, że zacznie gadać, że te Ursusy są kiepskie, itp.?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 21:36

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

A tak dokładnie to co jest tam źle wykonane? bo tak ogólnie jak piszesz to nic nie wynika a gadają bo coś muszą gadać.

#145 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 21:51

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Jak prawie zawsze Ursusa negatywnie źle oceniają Zetorowcy, kiedy dacie sobie spokój, wiem że wolny kraj i każdy wyraża swoją opinie ale trochę przesadzacie juz z tymi komentarzami. O zetorach ( nowych) też słyszałem złe opinie a o starych to już nic nie pisze bo mam jednego na podwórku i sprzedam to jak tylko bd miał pieniądze na nowego Ursusa ( TAK KUPIE NOWEGO URSUSA ! ) bo już mnie kur...ca bierze z tym badziewiem.

#146 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:02

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Części z 2011 roku przestarzałe ? Skrzynia to stary patent, ale na pewno udoskonalony, sprawdzony i prosty w obsłudze oraz na pewno w dzisiejszych czasach Ursus by go ulepszył .

Co tam było z 2011roku? Konstrukcja pamiętała lata 80te.

Nie kompromituj się.

Możliwości konstrukcyjne tych skrzyni były już skończone, co tam więcej zmienisz? Zostaje tylko wstawienie nowej konstrukcji.

#147 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:07

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

80-te? Tam coś się zmieniło poza dodaniem synchronizatorów od '68 roku?

#148 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:09

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Właśnie źle mówisz. Możliwości tej skrzyni nie zostały wykorzystane. Tej skrzyni brakuje jedynie rewersu (mówię o skrzyni 16x8).

#149 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:16

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

No to jak chcesz stawić sam rewers to chyba łatwiej zacząć rysować całą skrzynię od nowa?

#150 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:19

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Teraz to za późno, żeby cokolwiek robić z tymi skrzyniami, ale jeśli dobrze się orientuję, to Proximy są na tych skrzyniach, tylko oczywiście wielokrotnie modyfikowano te przekładnie. I jak widać możliwości były.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:00

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Przecież do tej pory Zetor w Proximie wykorzystuje podzespoły Ursusów czy Zetorów ciężkich, a co do tylnego mostu jestem w 100% pewien :) 

#152 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:33

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ale przecież ursus też je może wykorzystywać tylko nie ma pieniędzy by je zmodernizować i poprawiać.

#153 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:45

Nowy Zetor vs Nowy Ursus Jakby Ursus nie mia funduszy to by nie stworzył transmisji Vigus Power 160.

#154 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:53

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

No tak ale chciałem tu zaznaczyć że mogą wykorzystywać części ze starych ursusów. A poza tym sama modernizacja długo by trwała więc trzeba coś działać w stronę nowej lepszej skrzyni.

#155 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 11:07

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

czasami lepiej zrobić coś od zera niż coś modernizować na siłę,co to da że jest projekt skrzyni starego typu, części leżą na hałdzie  czy jak że lepiej je brać ? i co dalej będzie narzekanie że stara jest i źle zaprojektowane

#156 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 11:38

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Proxima ma skrzynię przekładniową i tylny most z dawnej serii Major URI a silnik URIII i jest on pochodny od URII czyli u nas serii ciężkiej. Można by polemizować nad skrzynią Proximy Power bo ona pochodzi od Forterry i być może w niej jest coś z URII

#157 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:09

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Macie problemy ja powiem w prost co im to da jak robią nowe ciągniki które mają bajery które człowiek pierwszy raz na oczy widział jak tu wiedziesz w bagniste pole z pługami i ci staje bo jak widziałem u mojego szwagra tego zetora proxime tylko 85 to koła wąskie jak w c 360 ;P I weź tu coś zrób wole coś mocnego starego co wszystko żeliwne, masywne i trwałe chociaż nie wszystkie były trwałe jeszcze takie coś walneli z tymi filtrami itp w tej unij każdy ciągnik który ma np. filtr cząsteczek to ma o 10-15km mniej a płacisz za moc która powinna być a jej nie masz... No i co wam tu powiedzieć.. Nie tylko Ursus jak i Zetor mają problem z wagą to dotyczy wszystkich ciągników wiem że tylko gadam o tej wadze w każdej odpowiedzi itp ale to jest najważniejsza rzecz bez wagi nie ma uciągu czyli w ciężkich pracach np. orka głęboka to nie dadzą sobie rady teraz robią te ciągniki by ładnie wyglądały może przez te emisje spalin by jakieś dźwięki jeszcze oddawały bo teraz to chodzą jak samochód i pracują jak samochód czyli nie na pole tylko do kościoła się powinno jeździć jak widzę taki kolega z sąsiedzkiej wsi kupił sobie fendt 712 vario z turem nowego i od nowości jeździ nim tylko do kościoła jak by się chwalić nim chciał i czy to jest mądre ? chyba nie.. To tyle z mojej strony pozdrawiam

#158 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:21

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ja mam Case i powiem ze więcej tej marki nie chce miałem większe oczekiwania do niej:( Kolega ma Zetorki i powiem tylko tyle ze ja już sowje remontowałem a on Zetorków jeszcze palcem nie ruszył a godzin maja jeszcze raz tyle co moje. I podjełem decyzje ze w tym roku kupuje dwa Zetorki Forterre HSX i Proxime Power, wiec pod koniec roku cos na ich temat powiem. A i pala tyle co moje Case:)

#159 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:43

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Coś na temat nowych Majorów : http://www.agropolska.pl/technika-rolnicza/ciagniki/zetor-major-nowe-modele-61-i-75-km,63.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share damianlech

damianlech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 09:44

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Tyle było hejtowania ze zetor 150KM i 4cyl i ze mała pojemnosc silnika a tu prosze ursus U-4150 też 150Km też 4cyl. i pojemnosc nawet ciut mniejsza od silnika zetora i co zetor wyżyłowany a ursus nie?

Dodaj odpowiedź