Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

314 odpowiedzi na ten temat

#41 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 marzec 2015 - 18:40

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

ja podlaskie, a tylko około 20 ha plus coś tam w dzierżawę sie złapie co jakiś czas :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor vs Nowy Ursus Dzisiaj, 22:02
  •  

#42 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:45

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

No to daleko ode mnie :D ja jestem z kujawsko - pomorskie gospodarstwo taty 30 ha. Jest w czym robić :D

#43 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2015 - 19:13

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Nie chce się kłócić bo to nie ma sensu, ale jestem pewien w 100% że go nie ma w sprzedaży. Też patrzyłem na to ogłoszenie około roku temu ale to ktoś chyba tak po prostu wstawił. Napisz na fejsie na stronie ursus-salon albo skontaktuj się z nimi nie ma ich w sprzedaży bo norm spalin nie spełniają silniki sisu. Będą montować w "15014" silnik Deutz'a pisali o tym na farmerze oto dowód:

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-o-mocy-150-km-bedzie-gotowy-jeszcze-w-tym-roku,56001.html

Jednoznacznie nie ma ich w sprzedaży pod koniec roku wypatruj lub poczekaj ten tydzień do Kielc może nową odsłonę "150" zaprezentują. 

Modele Eksportowe 14014A i 18014A są wyposażone w silniki Deutz'a oto link:

http://en.ursus.com....014-EN_pdf .pdf

do widać jednak prototypy z tymi silnikami sisu,ale to też dziwne bo ja mam katalog ze wszystkimi tymi maszynami które są w sprzedaszy sam już nie wiem 

Pisałem już wcześniej powtórzę się jeszcze raz. Szczerze nie brałbym zetora majora i 60 i 80. Oglądałem wczoraj (na żywo) szału nie ma i pewnej części ciała nie urywa! Nie powiem że ursus lepszy bo jeszcze go nie oglądałem na żywo, ale za jakiś czas będę miał taką okazję. Ale na oko i przeczucie brałbym URSUSA, no i też dobre podzespoły nawet podobne do majora. Mało teraz jest użytkowników tych traktorów, jesteś nim zainteresowany to chopie nie pytaj się na forum tylko jedź do pobliskiego dilera, sam się przekonasz na własnej skórze. I zobaczysz wyjedziesz nim od niego bo Ci się spodoba.

PS. Jak sprowadzą C-380 to nakręcę filmik i zrobię dokładne fotki to się nimi z Wami podzielę. :)

kupnem nie jestem zainteresowany bo na moje ha to już tylko jakiś case ze 170 km,ale tylko ciekawi jakie ludzie na te polaczki i czesie mają opinie :)

Edytowany przez RolnikWM, 22 marzec 2015 - 19:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#44 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 19:16

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ursus tez będzie miał w ofercie 180 km może się skusisz jak będzie w miarę fajny ?

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 22 marzec 2015 - 19:45.

#45 Share Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 09:00

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Znajomy ma Proxime 80, z 2008. Pali dużo, skrzynia się już posypała, maja 30ha

#46 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 09:14

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

ja mam Proxime 90 z 2014 i nie pali wcale dużo tylko nie wolno przeciążać silnika bo wtedy to każdy dużo pali i gazować ile fabryka dała zakres obrotów do 1900 ekonomicznie 

#47 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 11:35

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

te zetory do chyba ogółem lekko mówiąc gówno każdy go ma zawsze boryka sie z jakimiś problemami,ludzie chyba je biorą tylko ze wzgledu na niska cene

Edytowany przez RolnikWM, 23 marzec 2015 - 11:41.

#48 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 14:42

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

No to na pewno. Niska cena, prosta budowa, ładny czerwony kolorek który po latach wybleknie. Nigdy nie lubiłem ciągników tej czeskiej marki. Jedyne ciągniki które mi się od nich podobają to Forterra HD nic poza tym. może jeszcze 6 garowe będą z tych fajniejszych, ale te małe bez urazy (dla użytkowników) są tak na moje beznadziejne. Szału na mnie nie robią takie jest moje zdanie, może się mylę.

Połączone

Reklama modelu Ursus C-380 z Regionalnego Informatora Rolniczego :)

Ursus_C-380.jpg - zdjęcie mojego autorstwa.

Edytowany przez kris14, 23 marzec 2015 - 21:10.
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

#49 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 18:08

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

nawet te HD do napewno nic lepszego nie jest te silniki też do długo nie pochodzą jak 4 gary a 150 km 

#50 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 18:50

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

chętnie bym kupił ursusa 150 km :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 19:43

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Jak najbardziej ja też (o ile poprawią parę szczegółów): :D

1. Czterosłupkowa kabina,

2. Poprawiony prawy kokpit w kabinie,

3. Udźwig tylnego TUZ co najmniej 8000 kg,

4. Klima w standardzie,

5. Więcej oświetlenia na dachu (cztery lampy z przodu i z tyłu)

6. Opcjonalna przekładnia bezstopniowa (ogólnie duży wybór tak jak w jelonkach seria 6M itp.),

7. Szyber dach.

8. Maska może być ale musi wrócić sreberko na przód :D,

9. Cena przy standardowej przekładni w granicach 240-260 tyś. zł netto, przy lepszej do 300 tyś. zł netto nie więcej.

10. Oznakowanie serii symbolem "U" spoko może być, ale na moje aby podkreślić jego siłę można było by ją nazwać STRONG (mój własny pomysł) Ciągniki o przedziale mocy 110-140KM (czterocylindrowe) - oznakowanie np. URSUS STRONG 140 L a ciągniki w przedziale mocy 140-200KM (6 cylindrów) oznakowanie np. URSUS STRONG 150 XL - liczba oznacza moc a litery "L" czy "XL" lczbę cylindrów. 

Może trochę dużo wymagam jak na początek ale to mój wymarzony URSUS. Czy mam rację może mam, może nie mam. Piszcie i krytykujcie. 

Pozdrawiam :)

#52 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 19:50

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

RolnikWM czy ty masz Zetora, czy pracowałeś na nowych modelach i masz jekieś doświadczenie z tymi traktorami ? Chyba nie, bo takie durnoty piszesz, że się nie da czytać. Robiłem u kilku gospodarzy głownie na Zetorach, bo wszyscy mają do nich zaufanie. Są wygodniejsze i bardziej wytrzymałe niż inne ciągniki. Najlepsza sprzedaż Zetora : http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-new-holland-i-john-deere-listopadowi-liderzy-w-sprzedazy-ciagnikow,54747.html  http://maszyny.motofarmer.pl/notowania/notowania-sprzedaz/sprzedaz-nowych-ciagnikow-rolniczych-grudzien-2014/  http://maszyny.motofarmer.pl/notowania/notowania-sprzedaz/podsumowanie-rynku-nowych-ciagnikow-rolniczych-w-2014-roku/  http://maszyny.motofarmer.pl/notowania/notowania-sprzedaz/sprzedaz-nowych-ciagnikow-rolniczych-listopad-2014/  i jeszcze stale poszerza swoją ofertę http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-8211-forterra-hd-od-stycznia-wersja-170-km-w-i-polowie-2015-roku,54711.html http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-poszerza-serie-major,56036.html%C2%A0.Szczerze powiem, że Ursus też jest fajny, ale niektóre są na chiśkich podzespołach (Hattat) i są raczej przeznaczane na export. Widziałem i siedziałem W nowym C-350, ale to jeszcze nie jest "to" co stare dobre C-330. Ursus stracił szansę kiedyś, gdyż Zetor go "wygryzł" .Więc widać co było i jest lepsze ( Zetor ciągle w pierwszej trójce w sprzedaży) Jakby zarząd polskiej marki by się bardziej postarał i trochę unowocześnił tę piękną polską markę  to tyle hektarów nie byłoby dzisiaj zmarnowane w Warszawie. W dzisiejszych czasach też Ursus nie ma dużego zbytu, ponieważ nie ma go niekiedy w rankingu...Jednak szkoda mi Ursusa, bo jestem patrotą i był to pierwszy traktor, na którym uczyłem się jeździć. Łezka w oku się kręci za C-330 i jakbym mógł to produkowałbym C-330, ale ogranicza mnie wyobraźnia. Podsumowując, Zetor i Ursus jest dobry, ma się do nich zaufanie i są w świetnej cenie. Szczerze mówiąc jakbym miał kupić Zetor czy Ursusa to bym wziął Zetora. Jednak za każdym przemawia coś dobrego i to do nich należy polska wieś kiedyś i dziś . 

Edytowany przez BestZetor, 23 marzec 2015 - 21:18.

#53 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 20:02

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ja zetorów krytykować nie będę. Nie używam nie mam z nimi styczności. Ale wolałbym aby to URSUS był w najbliższych latach na szczytach rankingów sprzedaży z wiadomych względów.

1. Czesi wystarczająco się już na nich dorobili,

2. Ursus nadrabia straty co możemy już zauważyć po pojawiających się prototypach,

3. Polska marka, która bez naszej pomocy czyli kupna ich maszyn nie rozwinie się bądź może upaść ponownie, a ja chcę aby istniała co najmniej tyle ile istnieje.

#54 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 23 marzec 2015 - 20:02

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

4-garowa Valtra ma ponad 170 koni i jest ok, a Zetor 150KM to juz nie moze pochodzic? <_<

Proximy starsze i nowsze maja bardzo dobra opinie, Forterry troche gorsze ale i tak znacznie lepsza niz Ursusy powyzej 2005r.

#55 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 20:25

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Znalazłem dość ciekawą rzecz przejrzycie? Dokładnie transmisje marki carraro, w niektóre ursusy są wyposażone.

http://www.carrarodr...ansmissions.pdf

http://www.carrarodr...ended_Axles.pdf

http://www.carrarodr...13/AG_Axles.pdf

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 23 marzec 2015 - 20:30.

#56 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 20:26

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Adrian Ursus chciałbym,aby Zetory i Ursusy były wzajemnie na szczycie rankinu, jak kilkanaście, kiladziesiąt lat temu. Szczególnie w tamtych czasach popularne były C-330, C-360, niektóre 12-stki, Zetory 7211/45, 5211, 12111/45  i Zts'y oraz wiele innych. Ja również nie chciałbym, żeby Ursus upadł, jeden raz wystarczyło. Teraz możemy się cieszyć, że duma polskiej wsi się odrodziła i czas pokaże w jakim stanie.

Kojot629 w 100 % zgadzam się z tobą i powiem Ci, że Forterry również są świetne. Najpopularniejsze są chyba  8441 i 115. Sądzę, że nowe 4-garowe Forterry będą udane, jak poprzednie. Można powiedzieć, że Zetory rosną w siłę.

Edytowany przez BestZetor, 23 marzec 2015 - 20:28.

#57 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 23 marzec 2015 - 20:34

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ludzie kupuja Zetory bo ta firma zapracowala na dobra opinie, wiec mnie nie dziwi ze maja takie wyniki sprzedazy. Forterry z nowszymi maskami sa piekne

#58 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 20:36

Nowy Zetor vs Nowy Ursus też mi się podobają ale jeżeli ursus będzie o podobnych parametrach co Zetor to wolę Ursusa

#59 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 20:45

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Kojot629 Zetor zasłużył na zaufanie do marki, dzięki wygodzie, nowoczesnością, wytrzymałością, wyglądem, ceną,oszczędnością ropy, dostępem do części, "przejrzystością", a nawet prostotą. Ja mam Zetora 7211 i od nowości, czyli od 90 roku nie miał remontu. Jest niezawodny i silny jak "wariat". Naprawdę nie zamieniłbym go za nic !

Edytowany przez BestZetor, 23 marzec 2015 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 21:04

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Może zaraz zostane z hejtowany przez fanów ursusa ale i tak powiem swoie zdanie. Nie wiem dlaczego wszyscy sie tak podniecaja tymi nowymi ursusami, moze dlatego że zostal na maske jeb*iety znaczek c-360 badź c-380 ale przecież one nie mają ze starymi modelami nic wspólnego i jak dla mnie to nowy model z oznaczeniem 360 jest jak najbardziej nie na mjejscu. Miedzy ursusem a zetorem, nie bójmy sie tego powiedziec jest przepaść technologiczna. I niech mi ktos nie wyjeżdza z tekstem że nic o tym nie wiem, bo wiem dużo. Cały 2014 rok spedziłem na szukaniu ciągnika i wybieralem medzy tymi dwoma markami. Ursus jest poprostu ubogi. Skrzynia 12 biegów mechaniczny rewers, male kabiny, slabo wykonane obklejone tandetnym plastikiem, a jak dadzą ehr to nie bosha jak w innych markach tylko jakieś gowno nie funkcjonalne. I mozecie mi wierzyc lub nie, ale nawet kilku dilerow którzy maja w sprzedaży ursusa odradzali mi go. Polecali juz bardziej Farmtraca. A od jednego nawet uslyszalem, cytuje-,, Panie Juz lepiej kup sobie MTZa, jest pewniejszy od tego ursusa. I jak mi sie ursus podobal tak mi szybko zbrzydł. A zetor to zupełnie inna bajka. W zetorze można dobrac sobie co tylko sie chce. Dam za przykład Proxime power( Bo taki wlasnie kupiłem) Rewers elektrohydrauliczny, skrzynia 24 biegi z trzema polbiegami pod obciazeniem, podnośnik bardzo solidnie wykonany. Kabina duza, wygodna i dobrze wykonana. Liczniki bardzo czytelne z wieloma funkcjami. Silnik Zetora z 16 zaworową glowica ktory jest bardzo oszczędny bo w orce potrafi spalic 10-11 litrow na hektar i to 110 konny silnik. i jesli jest tak jak niekrórzy przedemną pisali ze zetor to takie gowno to dlaczego Zetor jest w pierwszej trojce w sprzedaży a ursus nawet nie w dziesiatce. Nawet u mnie w okolicy w promieniu 20 km jest jeden ursus seri h i własciciel nie jest zachwycony, a tak gdzie sie w polu nie obejrzysz to widac zetora i każdy jego uzytkownik powie ze niechce innego ciagnika. Się troche rozpisalem ale chociaz wydusiłem co mi na sercu lezalo.

PS

A gdyby ktos mial napisać ze lepiej wspierac polska marke a nie Czeska to niech troche pomysli, ursus z polska nie ma prawie nic wspólnego, jest to składanka z calego swiata. A zetor jest marka czeska ale weźmy pod uwage ile mamy w polsce miejsc pracy utworzonych przez zetora. Dilerzy, serwisanci i sklepy z czesciami. Przypuszczam ze zetor daje 3 razy wiecej miejsc pracy w polsce niz ursus.

;)

Dodaj odpowiedź