Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

314 odpowiedzi na ten temat

#21 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2015 - 13:25

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

sam czekam na Ursusa 150 km ,tylko ciekawie jakie dadzą "nowe" oznaczenia.... może 1614.0 ;)  skoro jest U -380 ;) 

odnosnie małych zetorów i ursusów.... oglądałem Majora, i powiem ,że w zyciu bym tego nie kupił.... choć mam zetora 7211 i dając prawie 100 tyś za majora... wolałbym  kupić starego 7245 za 50 tyś ( jak to niektórzy się cenią) niż nowego majora... nowy ursus ?? juz prędzej bym się nad nim zastanawiał...

a pro po Czeskiego Zetora, jak wiecie nie jest czeski bo już w nim maczają palce skośno okie.... ;) więc nie ma co się dziwic że jakość spada, skoro muszą Kubotę promować... :D

jak by nie patrzył Ursus ( dyrekcja ) jest Polska ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor vs Nowy Ursus Dzisiaj, 18:28
  •  

#22 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 13:38

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Panowie oczywiście, że lepiej zakupić Ursusa C-380. Wczoraj pojechałem obejrzeć właśnie ten model, niestety nie mieli go na stanie są tylko na zamówienie. Jak będą go mieli to zadzwonią do mnie. Dobra to przy okazji odwiedziłem znajdującego się nieopodal dilera zetora. Mieli dwa majory, będę szczery nie robią dużego wrażenia. Wykonanie kabiny w środku przeciętne (lepsze ma URSUS patrząc póki co na zdjęcia) Zetor Major tyle co ma fajniejszego w kabinie to plastikowe siodełko na lewym błotniku, więcej nic. 

Tutaj mecie link do pewnego artykułu w którym piszą, że pod koniec roku wprowadzą "być może do serii C" elektrohydrauliczny rewers i ciągniki o mocy 150 KM i 180 KM - http://www.tygodnik-...-c-360-powraca/

Pozdrawiam :)  

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 22 marzec 2015 - 13:40.

#23 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 22 marzec 2015 - 14:34

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Mój szwagier ma zetora proxime 85 i jak przeliczyć to więcej od mojego pronara 82a pali szkoda pieniędzy na te zetory lepiej john deree kupić lub deutz fahr :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 14:46

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

sam czekam na Ursusa 150 km ,tylko ciekawie jakie dadzą "nowe" oznaczenia.... może 1614.0 ;)  skoro jest U -380 ;)

odnosnie małych zetorów i ursusów.... oglądałem Majora, i powiem ,że w zyciu bym tego nie kupił.... choć mam zetora 7211 i dając prawie 100 tyś za majora... wolałbym  kupić starego 7245 za 50 tyś ( jak to niektórzy się cenią) niż nowego majora... nowy ursus ?? juz prędzej bym się nad nim zastanawiał...

a pro po Czeskiego Zetora, jak wiecie nie jest czeski bo już w nim maczają palce skośno okie.... ;) więc nie ma co się dziwic że jakość spada, skoro muszą Kubotę promować... :D

jak by nie patrzył Ursus ( dyrekcja ) jest Polska ;)

jest ursus 150 km 15014 na allegro jest za 280 tyś :)

#25 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 marzec 2015 - 15:11

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

a
ursus 15014 fakt że ma tylko 148 ale chyba podchodzi pod 150 kM :)

taki przykład: http://otomoto.pl/ci...hr-A443626.html

#26 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:01

Nowy Zetor vs Nowy Ursus Ten model 150 km wyjdzie dopiero do sprzedaży prawdopodobnie we wrześniu i nie będzie z silnikiem sisu tylko deutz i znając życie będzie z nową nazwą w 100% oznakowanie serii będzie "U" chociaż ja wolałbym aby seria ta nosiła oznakowanie np. "STRONG"

#27 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:02

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

http://otomoto.pl/ci...hr-A443626.html mam nawet katalog z tymi ciągnikami i tam wszystko pisze 

#28 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:18

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

To jak masz katalog to daj skan.

#29 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:22

Nowy Zetor vs Nowy Ursus jeśli wejdzie do sprzedaży za tak długi czas to dlaczego już od dawna są oferty sprzedaży? coś mi tu nie gra... albo coś pomyliłeś albo rozpoczęli przedsprzedaż z rok przed produkcją (mało prawdopodobne)

#30 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:36

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Nie chce się kłócić bo to nie ma sensu, ale jestem pewien w 100% że go nie ma w sprzedaży. Też patrzyłem na to ogłoszenie około roku temu ale to ktoś chyba tak po prostu wstawił. Napisz na fejsie na stronie ursus-salon albo skontaktuj się z nimi nie ma ich w sprzedaży bo norm spalin nie spełniają silniki sisu. Będą montować w "15014" silnik Deutz'a pisali o tym na farmerze oto dowód:

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-o-mocy-150-km-bedzie-gotowy-jeszcze-w-tym-roku,56001.html

Jednoznacznie nie ma ich w sprzedaży pod koniec roku wypatruj lub poczekaj ten tydzień do Kielc może nową odsłonę "150" zaprezentują. 

Modele Eksportowe 14014A i 18014A są wyposażone w silniki Deutz'a oto link:

http://en.ursus.com....014-EN_pdf .pdf

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 22 marzec 2015 - 16:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:48

Nowy Zetor vs Nowy Ursus z kom pisze to linków teraz nie przejrz bo trochę niewygodnie...
może była sprzedaż z silnikami sisu a trochę się zagapili i nie zdążyli nowych produkować ciągników spełniających normy na ten rok

#32 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:57

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Powiem krótko. Musimy poczekać! Chcąc kupić w przyszłości dobry traktor marki URSUS musimy dać im czas na rozwój. Z góry wam zapowiadam rok 2016 będzie pełen niespodzianek, zobaczycie! Albo jestem słabym wróżbitą :D Ale tak na poważnie jestem dumny z marki URSUS. Jeżeli seria C otrzyma pod koniec tego roku zapowiadany elektrohydrauliczny rewers to nie ma bata muszę przekonać tatę do zakupu C-382 z ładowaczem, a może potem o ile nie spalą 150 konnego to i tego się kupi kto wie. :) 

#33 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 16:58

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

ale tak ogólnie jakie macie użytkownicy opinie na temat ursusów ?chodzi o wytrzymałość trwałość itp. 

#34 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:12

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Pisałem już wcześniej powtórzę się jeszcze raz. Szczerze nie brałbym zetora majora i 60 i 80. Oglądałem wczoraj (na żywo) szału nie ma i pewnej części ciała nie urywa! Nie powiem że ursus lepszy bo jeszcze go nie oglądałem na żywo, ale za jakiś czas będę miał taką okazję. Ale na oko i przeczucie brałbym URSUSA, no i też dobre podzespoły nawet podobne do majora. Mało teraz jest użytkowników tych traktorów, jesteś nim zainteresowany to chopie nie pytaj się na forum tylko jedź do pobliskiego dilera, sam się przekonasz na własnej skórze. I zobaczysz wyjedziesz nim od niego bo Ci się spodoba.

PS. Jak sprowadzą C-380 to nakręcę filmik i zrobię dokładne fotki to się nimi z Wami podzielę. :)

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 22 marzec 2015 - 17:19.

#35 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:39

Nowy Zetor vs Nowy Ursus cóż może przyszła pora żeby ursus znowu stał się kultową marką, sam osobiście zastanawiam się mocno nad ursusem a nawet dwoma plus sprzęt od właściciela marki, będą mieli pieniądze na dalszy rozwój chociaż a myślę że i ten sprzęt trochę popracuje, podzespoły to przecież mimo wszystko nie jakieś badziewie także myślę że warto zwłaszcza że zetor raz że bazuje często na podobnych a dwa że to jednak kapitał zostanie u nas, czesi dość się wzbogacili na zetorach.

#36 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:00

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Podzielasz moje zdanie w tym temacie. Szacunek dla Ciebie za to. Dodam jeszcze jedno. Rolnicy planujecie zakup ciągnika ok 80 KM jako ciągnik pomocniczy, z ładowaczem, czy jako główny na gospodarstwo o areale 15-20 ha wybierzcie URSUSA serii C zobaczycie, że warto mówię Wam. Po co wydawać krocie na ciągniki marki New Holland czy inne. Na dzień dzisiejszy mamy już własne polskie. Może nie są tak bardzo wybajerowane jak NH, ale po co to. Poczekamy do końca roku, ostatecznie do 2016 i te ciągniczki będą z EHR rewersem i podnośnikiem i jeszcze tam nie wiadomo co. Tak mówili a czy tak będzie nie wiem ale jestem dobrej nadziei. Może jestem młody i jeszcze życiem nie doświadczony, ale wiem co piszę i mówię. Po to założyłem konto na AF aby podzielić się z Wami informacjami jakie wyszukałem w internecie i ogólnie. każdego dnia po kilka razy sprawdzam czy nie ma żadnych nowych danych na temat URSUSA. Jeżeli coś znajdę podzielę się z na forum to nieuniknione! Tu macie link do filmiku promującego dilera ursusa. 

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 22 marzec 2015 - 18:20.

#37 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:17

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Szczerze mówiąc nie wiem czemu ludzie tak kupują te zetory, nie wiem jak proximy i forterry ale Major jest po prostu tandetny jak za te pieniądze. A co do ursusa to zdaje mi sie że w marcu sprzedaż bd mieli dość dobrą.

#38 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:22

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Szczerze mówiąc nie wiem czemu ludzie tak kupują te zetory, nie wiem jak proximy i forterry ale Major jest po prostu tandetny jak za te pieniądze. A co do ursusa to zdaje mi sie że w marcu sprzedaż bd mieli dość dobrą.

Może w marcu to jeszcze nie ale kwiecień to na pewno przyniesie im zyski i poprawi statystyki :)

#39 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:28

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Podzielasz moje zdanie w tym temacie. Szacunek dla Ciebie za to. Dodam jeszcze jedno. Rolnicy planujecie zakup ciągnika ok 80 KM jako ciągnik pomocniczy, z ładowaczem, czy jako główny na gospodarstwo o areale 15-20 ha wybierzcie URSUSA serii C zobaczycie, że warto mówię Wam. Po co wydawać krocie na ciągniki marki New Holland czy inne. Na dzień dzisiejszy mamy już własne polskie. Może nie są tak bardzo wybajerowane jak NH, ale po co to. Poczekamy do końca roku, ostatecznie do 2016 i te ciągniczki będą z EHR rewersem i podnośnikiem i jeszcze tam nie wiadomo co. Tak mówili a czy tak będzie nie wiem ale jestem dobrej nadziei. 

tak, podzielam zdanie. jak ruszy prow sprzęt tylko nasz rodzimy ciągnik, beczkowóz (niestety polmot nie ma 8 tys na tandemie), owijarka samozaładowcza i parę drobiazgów... silosy paszowe i zbożowe, robot paszowy i wyposażenie obory od całkowicie polskich producentów którzy produkują parę km ode mnie: Michał i Gama, nie mam zamiaru nabijać kieszeni zagranicznym...

jak ktoś ma taką potrzebę żeby wspierać obcokrajowców to niech wspiera ale ja tego nie będę robił, na moje hektary ten sprzęt i tak będzie miał dożywocie a jeszcze serwis bliziutko (kilka do kilkudziesięciu km).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:31

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Jeżeli wolno spytać

daremw

. Z jakiego województwa jesteś i ile masz ha??

Dodaj odpowiedź