Polecane posty

krzysiek1979    328

Pracuje na farmie jako traktorzysta ciagniki robia codziennie po 12-14 godzin w niedziele jak jest robota takze w niecale 4 miesiace 1000 mth to standard po 2 latach ciagniki sa sprzedawane a brane nowe i nie waznne czy JD fend trzeba sie ich pozbyc zanim zaczna sie sypac i tak to tam na tym zachodzie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ciagniki sa tylko dwa lata i wymieniane na nowe bo zaczynaja sie sypac pracuja ciezko jezdza nimi Litwincy i nasze chlopaki po 2 latach od 3tys do 5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I wszystkie marki znoszą takie tempo?

Jakie tempo? Ciągnik pracujący 12 godz dziennie wytrzyma 3x tyle godzin co inny odpalany raz dziennie żeby np wypchnąć obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Teoretycznie tak ale ciagniki nie sa szanowane wrecz katowane  ciagaja wielkie przyczepy robiac po 600 km dziennie pracuja z disteronami takimi maszynami do przesiewania ziemi na duzych obr oleje nie mieniane na czas tak ze lekko nie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

to nic dziwnego że nie wytrzymują i po 2 latach trzeba je sprzedawać jak oleje na czas nie wymieniane a one są na to uczulone i trzeba to robić na czas one powinny przepracować conajmiej 15-20 tyś mth bez najmiejszej awari jak sie płaci za ciągnik 300 czy 500 tyś to jest wymagane to że one mają robić a nie się psuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Panowie duze farmy w angli bazuja na wypozyczonym sprzecie od np JD za ktory placa ok 300 funtow za tydzien przez okres 2 lat i maja w d... mth oleje i przeglady liczy sie tylko pogoda a nie ciagnik gdy sie ciagnik popsuje to zaraz przywoza nastepny choc zawsze na farmie sa ciagniki awaryjne ktore nieraz stoja nieruszane przez miesiac a farma za nie placi po 2 latach ciagniki wracaja do dalera a on albo je rematuje albo sprzedaje do europy wschodniej a farma bierze kolejne nowe i tak to tam wyglada.Mamy 4 tys ha i zadnego swojego ciagnika. KIiedys JD dawal nam nowki aby nabic po 1000 mth i sprzedawal je jako uzywane bez watu dla farmerow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

Teoretycznie tak ale ciagniki nie sa szanowane wrecz katowane  ciagaja wielkie przyczepy robiac po 600 km dziennie pracuja z disteronami takimi maszynami do przesiewania ziemi na duzych obr oleje nie mieniane na czas tak ze lekko nie maja.

i jakie były najczęstrze awarię w ciągnikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na taki areal i dziesiatki roznych ciagnikow i ciezkie warunki przerozne ..Mi osobiscie urwal sie zawor w jd 6125R przy 900mth silnik do wymiany na gwar.A w 7530 hamulce rozwalily skrzynie wysypali ze skrzyni 5 kg wiurow metalowych ciagnik stal cale lato zanim go poskladali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Podczas hamowania cos tluklo kazali mi jechac z pola do serwisu jakies 30 km ledwo dojechalem cos w srodku sie urwalo i wpadlo w tryby dzien wczesniej bylem w serwisie serwisant dolal tylko oleju i powiedzial ze jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale odświeżyłeś temat, jak dostałem powiadomienie to nie wiedziałem o co chodzi 😄


Coś mi się wydaje że te cofnięcie zamówienia to jednak bardziej sprawa polityczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

ale to sa stare artykuly z 19 r... w zetorze nastapily zmiany-przejeli go slowacy z martina, wiem ze czeski piwo rosja zablokowala ale zetory nie slyszalem.

ursusy do afryki to tez byl zly pomysl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5
Dnia 22.03.2015 o 08:24, Jarecki88 napisał:

Do Zetora części kupisz w każdym sklepie, do nowego Ursusa chyba niekoniecznie.

Skoro zetor major i ursus c380 maja ta sama skrznie biegów i mosty oraz hydraulike ,roznica to tylko silnik to dlaczego twierdzisz ze nie ma czesci do ursusa a do majora są  ??? ale perkins bardzo popularne w wielu markach montowane np. Claas,JCB landini ,McCormick tesz montuja te silniki co ma c380 wiec czesci są 

Dnia 1.05.2021 o 20:38, jacus napisał:

ale to sa stare artykuly z 19 r... w zetorze nastapily zmiany-przejeli go slowacy z martina, wiem ze czeski piwo rosja zablokowala ale zetory nie slyszalem.

ursusy do afryki to tez byl zly pomysl.

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/ztrata-zetoru-se-loni-zdvojnasobila-na-temer-ctvrt-miliardy-vyrobce-to-pricita-pandemii-1383064

Zetor Upada Tutaj jest Nowy Artykuł o Zetor na minusie I Dalej Problemy Finansowe artykuł z konca sierpnia 2021 . Szukaj artykułów w czeskich mediach Bo w Polsce Dilerzy Zetor Sa nie utrzciwi I zlych wiadomości nie zobaczymy zeby im sprzedaż nie spadła 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj