Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

314 odpowiedzi na ten temat

#241 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 21:34

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

W sumie to są podobne pod względem podzespołów, niewielkie różnice są między nimi. Jedynie kosmetyka, nazwa i cena, kiedyś ciężkie Ursusy i Zetory też były podobne. 

Jednak liczy się zaufanie i doświadczenie z marką. 

Edytowany przez BestZetor, 26 czerwiec 2015 - 21:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor vs Nowy Ursus Dzisiaj, 21:40
  •  

#242 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 czerwiec 2015 - 21:39

Nowy Zetor vs Nowy Ursus i tylko mają niektóre inne silniki

#243 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 23:05

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

W sumie to są podobne pod względem podzespołów, niewielkie różnice są między nimi. Jedynie kosmetyka, nazwa i cena, kiedyś ciężkie Ursusy i Zetory też były podobne. 

Jednak liczy się zaufanie i doświadczenie z marką. 

Głupszego postu nie czytałem od 2009r, szacun...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 27 czerwiec 2015 - 08:42

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ze względu na ceny bo ursus z tego co się dowiedziałem że jest droższy o jakieś 10-20 tysi więc wolą nie dopłacać i kupić zagraniczny produkt . Później się dziwią dlaczego Ursus ma problemy finansowe . Całe szczęście że Ursus zarabia na modelach serii C,H nawet ku twojemu zdźiwieniu U-4150 sprzedali trochę egzemplaży . 

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#245 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 15:40

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Przede wszystkim Ursus C-380, Zetor Major 80 i Farmtrac 675 DT są ciągnikami zbliżonymi i niewielkie są między nimi różnice. Reszta ciągników tych producentów nie jest tak zbliżona, by można było je nazwać podobnymi. Są na całkiem innych podzespołach (Zetory na swoich napędach i silnikach plus kilka Deutzów, Ursus Perkinsy i Carraro/Hema i Farmtrac Perkins i Carraro).

Ceny Ursusów nie są wyższe od Farmerów lub Zetorów. Każdy dealer ustala własną cenę i różnice wynikają głównie z tego.

#246 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 18:39

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

No właśnie, ale jak ktoś wybiera Majora a olewa C380  czy Farmtraca ze względu na renomę marki to jest po prostu durniem. Wspierajcie Czechów to niedługo do roboty nasze dzieci będą tam jeździć 

#247 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 23:34

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Kwestia stylistyki i praktyki:

- Ciągniki wyglądają bardzo nowocześnie. Czterosłupkowa kabina to bardzo dobre rozwiązanie w tej klasie ciągników. Wnętrze kabiny jest moim zdaniem bardzo dobrze zaprojektowane, wszytko jest w zasięgu "ręki", cechuje je prostota i wygoda :) (mogliby jeszcze dorzucić EHR w opcji w serii C i jestem zadowolony)

Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie ma EHR i elektrohydraulicznego rewersu, oraz biegów zmienianych pod obciążeniem. Z upływem lat ta plątanina kabli potrafi się popsuć i zamiast spokojnie robić w polu to czekamy na serwis, który bardzo drogo kasuje za różnego rodzaju kalibracje, diagnozowanie itd. Takich problemów nie ma gdy nie mamy elektroniki. Producencji maszyn specjalnie wciskają jak najwięcej elektroniki, aby zarabiać na serwisie. Starsze ciągniki z dużą ilością elektroniki to niekończące się historie napraw i tysiące złotych zostawione bez sensu w serwisie. I to nie zależy od marki ciągnika, tylko od tego jak dużo elektroniki w nim jest. Generelnie im mniej tym lepiej.

Ja nastawiam się na zakup Ursusa właśnie dlatego, że ma najmniej elektryki ze wszystkich ciągników. Jak dla mnie w opcji powinna jeszcze być możliwość załączania przedniego napędu na zasadzie zwykłego zaworu, bo ten elektrohydrauliczny zawór też z czasem może nawalić. Na szczęście to jest jedyna elektryczna rzecz w tym ciągniku wpływająca na pracę, bo takie duperele jak np. popsute radio nie zablokują możliwości wyjazdu w pole.

Największym plusem Ursusów serii C jest właśnie to, że składają je z gotowych sprawdzonych części(silnik, skrzynia, przednia oś). Bez sensu byłoby wymyślać skrzynię od nowa, później do takiego wynalazku byłby problem z częściami i wcale nie mieli byśmy gwarancji, że to pochodzi. Mam nadzieję, że Ursus nie pójdzie ani w stronę prób budowy własnych gratów typu silnik czy skrzynia ani nie zacznie bezmyślnie dodawać EHRy, elektrohydrauliczne rewersy i inne zbędne pierdoły, w których łatwo o awarię.

Jedyne co trzeba poprawiać, to sieć dilerów. Póki co to Ursus C jest cenowo i jakościowo najlepszym wyborem w klasie 75-105KM.

Rolnicy w tego typu ciągnikach zwracają uwagę na:

-brak elektroniki i jak najprostsza elektryka

-niezawodność
-niskie spalanie
-dobra widoczność
-dobra zwrotność

Wszystkie te punkty Ursus serii C doskonale spełnia.

Edytowany przez ekologicznie, 13 lipiec 2015 - 23:37.

#248 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 05:38

Nowy Zetor vs Nowy Ursus niby czemu ten chiński ursus taki dobry wieczór
wieczorem wysiadasz taki urobiony po całym dniu pracy bo wszystko mechaniczne porobili a i tak dłużej nie pochodzi jak te co mają elektronike pali więcej od zetora i jd
jedyny plus polskich maszyn to tanie części a do zetora dzieli go jeszcze długa droga ja mam 2 zetory chodzą świetnie trochę brakuje im lepszego wyposażenia ale przynajmniej wiem co kupuje a na te ursusy to szkoda pieniędzy nic tam żywotnego nie ma.

#249 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 07:01

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Bliżej Ursusowi do Zetora niż Zetorowi do zachodnich marek, normy UE szybko sprawią że będzie to taki sam składak jak Ursus

#250 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 09:02

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

niby czemu ten chiński ursus taki dobry wieczór
wieczorem wysiadasz taki urobiony po całym dniu pracy bo wszystko mechaniczne porobili a i tak dłużej nie pochodzi jak te co mają elektronike pali więcej od zetora i jd
jedyny plus polskich maszyn to tanie części a do zetora dzieli go jeszcze długa droga ja mam 2 zetory chodzą świetnie trochę brakuje im lepszego wyposażenia ale przynajmniej wiem co kupuje a na te ursusy to szkoda pieniędzy nic tam żywotnego nie ma.

Kolego a Ciebie tak bardzo męczy, to że pociągniesz za dźwignię włączając napęd zamiast pstryknąć guzikiem?
Oczywiście, że mechaniczne załączanie jest bardziej niezawodne niż elektroniczne bo jest po prostu mniej skomplikowane i mniej może się zepsuć a jak się zepsuje to łatwo naprawić.

Dalszej części nawet nie chce mi się komentować, plusy Ursusów serii C opisałem powyżej. Spalanie jest bardzo niskie o czym pisał już jeden z użytkowników nowego C-380 na tym forum. Póki co te ciągniki chodzą bez problemów i nikt z właścicieli nie narzeka. 

Bliżej Ursusowi do Zetora niż Zetorowi do zachodnich marek, normy UE szybko sprawią że będzie to taki sam składak jak Ursus

Teraz każdy ciągnik to składak, każdy samochód osobowy też. Nie ma w tym nic złego. Jedynie aby podczas składania robili to kompetentni ludzie. Polacy są bardzo staranni, pomysłowi i pracowici więc wierzę, że ciągniki składane w PL będą na najwyższym poziomie.

Tak zachwalacie inne marki ale małe ciągniki tych marek składane są we Włoszech, Turcji czy w Chinach. Z tych wszystkich rzeczy wolał bym ciągnik składany w PL.

Fendt czy Stayer to też składaki o ich renomie decyduje jakość użytych podzespołów i kompetentni ludzie, którzy to składają. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 09:19

Nowy Zetor vs Nowy Ursus Nie no facet piszesz jak z firmy ursus serio.

#252 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 12:20

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Dzięki Adrian, pomyślę, czy się u nich nie zatrudnić  B) 

Ja prawie wszystkie maszyny mam made in PL i z większości jestem zadowolony.

Nie twierdzę, że Zetory są złe, ale jak patrzę na to co Czesi próbują zrobić z polskim rolnictwem to wstyd mi za tych co kupują Zetory.

#253 Share artur7456

artur7456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 14:19

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

@ekologiczne, piszesz o zetorze jakby to byla jakaś najgorsza mafia która usiłuje zniszczyć Polskę... 

Firma jak każda, ma rynek zbytu to stara się jak najdłużej na nim utrzymać. 

#254 Share rolnikzlaudy

rolnikzlaudy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 14:33

Nowy Zetor vs Nowy Ursus Polecam case i claasa

#255 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 15:41

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Gorsze rzeczy z polskim rolnictwem wyczyniają nasi polscy politycy i urzędnicy a ty masz pretensje do czechów które marksmedia kreują na największych niszczycieli polskiego rolnictwa?

#256 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 15:55

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Nie twierdzę, że Zetor to zła firma, pewnie porównywalna z Ursus. Ale Czesi celowo wielokrotnie oczerniali polskie rolnictwo wymyślając coraz to nowe afery. Dlatego nie powinniśmy jako rolnicy popierać zakupu ich produktów.

Oczywiście z tymi politykami itd. się zgadzam, ale to temat Zetor vs. Ursus więc moje subiektywne stanowisko jest takie aby kupować Ursusy i ignorować Zetory.

#257 Share Tyfo89

Tyfo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2015 - 18:03

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Jakie afery wymyślają Czesi? bo nic nie słyszałem.

#258 Share Rob355

Rob355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 19:24

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ja się zgadzam z użytkownikiem "ekologicznie" - zapytajcie czy niemcy tak chętnie kupują produkty inne niż swoje? pewnie, że nie- no chybaże im się to mocno opłaca bo liczyć umieją.

Mimo, że jesteśmy w UE i wolny rynek to bardziej rozwinięte kraje mają większą lojalnośc do własnych marek.

#259 Share zetorek130hsx

zetorek130hsx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 20:30

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Ja miałem Zetora 9641 i miał 8 lat i miał ponad 10000mtg i nic się nie psuło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 21:01

Nowy Zetor vs Nowy Ursus

Jakie afery wymyślają Czesi? bo nic nie słyszałem.

Poczytaj np. to http://www.rolnik24....olska-zywnosc/ 

ale to nie wszystko bo była też nagonka na Polskich producentów okien ale nie chce mi się szukać, masz od tego google na pewno sporo znajdziesz.

Dodaj odpowiedź