napaleniec93

Źle ustawiony pług

Polecane posty

napaleniec93    13

Mam problem z ustawieniem pługa ug2 który pracuje z c330. Gdy ustawię pług w poziomie do podłoża ciągnik ma strasznie ciężko, musi iść bardzo płytko żeby dawał radę. Dopiero gdy przechylę go mocno w lewą stronę daje rade orać ale niestety słabo odwraca. Dodam, że w tamtym roku wszystkie odkładnie w pługu wymieniłem. A i nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale pług poziomuje lewym wieszakiem ponieważ w prawym mam zepsutą korbkę i za ciort nie da rady :D Co może być nie tak że muszę aż tak przechylać pług ?post-129072-0-79032600-1426877703_thumb.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zrób szerzą skibę i pod lemiesze od przodu podłóż podkładki żeby były bardziej leżące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Aż jestem ciekawy jak to jest z tym lemieszem. Podkładki podłoże może będzie lepiej a jak poszerzyć skibę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Może twoje c330 juz powinno na emeryturę  iśc i dla tego ma ciężko :rolleyes:

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Przy wieszaku od centralki masz śrubę pod skosem na 16 klucz wkręcając ją poszerzasz skibę a mimośród od wieszaka dolnego przesuwa się do tyłu a co do lemieszy to mam też 2 i 3 i w 3 mam lemiesze leżące i idzie tak samo ja 2 bo są bardziej na stojąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Pług powinien patrzeć poziomo jak ciągnik jest w bruździe. Czyli jak stoi na prostym powinien patrzeć tak jak na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

No tak tylko że jak wjade w bruzde to on nadal jest ppchylony i gdy go wypoziomuje to nie daje rady jechać, ciagnik ma za ciężko. Dopiero daje rade gdy jest wlasnie w bruzdzie odchylony w lewo
a w ten sposób słabo przykrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Ta sruba na srodku pługa kwadratowa odkręć, powinien miec lzej i lepiej kryc ale mniej bedzie brał, szelki zamień jak prawa działa. (Moze dajesz w kolano i ciezko ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Hmm zrób zdjęcie 2 skib jak masz ustawione lepiesze mówisz że zmieniałeś to może lemiesze mają winę bo mogą być za mocno ustawione w ziemie i dlatego ciężko idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Jutro zrobię zdjęcie ale jak dziś patrzyłem to lemiesz są tak jakby pochylone :D tylko zauważyłem że początek lemiesza jest już trochę wyrobiony a końcówka ledwo co zużyta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na równym placu pod lewe koła ciagnika podłóż takie podkładki jak głeboko bedziesz orał   

a potem tak reguluj pług aby stał równo na placu   cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

W bruzdzie idzie dobrze nawet za mocno nie trzeba trzymać kierownicy. No ale z tym ustawieniem aby tak ciężko nie szło i przechyleniem pluga dalej problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Hmm mi się wydaje że  ten pierwszy lepiesz za mocno idzę w ziemie i dlatego tak ciężko idzie orać . Podłóż coś pod lepiesz tam gdzie go przykręcasz ale nie za dużo tak jak zobaczysz lemiesz musi być mniej więcej pół okrągło do odkładni .A jak nie pomoże to ja już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

jak nie umiesz ustawić pługa i nie wiesz co jest grane to zawołaj kogoś kto ma o tym pojęcie i niech ci pokaże w praktyce i przede wszystkim napraw prawą korbkę bo tak to nie regulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Z  tego co  widzę  na zdjęciach   to  masz go  na  maxa skręconego w  lewą  stronę ! Tak  to  nigdy  nie będziesz  orał.....   Pokręć   tą  kolbą   aby  pług  był + ,-  na  środku  ,   lewą  stronę lekko w  górę [ z  tego  co widać  na  pierwszym zdjęciu ]  i   po  jakiego  grzyba  ten  KAMIEŃ  ! !  !  pług   musi  sam w  ziemię  wchodzić.   Lemiesze  masz  ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Masz tylko traktor 30 km a to mało jak na 2 skiby by działać nie czując pługa UG nawet na tych płetwach rekina odkładniach. Ale zacznij od kupna prawego wieszaka z kolbką oryginał tylko bo nim się reguluje jak nie wkręca ci resztek pożniwnych albo obornika itd. w dół pług przechylasz lub za dużo bierze pierwsza skiba to do góry unosisz pług a nie lewym!. Potem kolbko w pługu kręć pchając go na prawą przed siebie,by było na tej grubej rurze od prawej mierząc luz +-5-6cm. do przesuwanej części pługa. Potem tylko łącznikiem wypoziomuj pług na podwórku i w polu jak za dużo bierze pierwsza skiba odchylaj łącznikiem go do tyłu do nieco za poziom a dalej kolbko unieś/opuść. I podpinając pług wypoziomować ramiona podnośnika w traktorze wpierw a potem podpiąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

temat stary, ale co do zdjęć pługa to lemiesze idą pod zbyt dużym kątem , o swojego UG podłożyłem drut fi6 pod lemiesze i ciągnik ma znacznie lżej , lemiesz ma ciąć a nie odrywać , na lekkich glebach nie ma problemu  a na cieżkich ok 20kg idzie za tylną słupice i niema sprawy by się nie zagłębił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj