Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pare problemów po zakupie fergusona

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mirek17

Mirek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 luty 2008 - 15:29

Pare problemów po zakupie fergusona 1.Gdy włączę przedni napęd kontrolka się pali a nie działa.
2. gdy włączę żółwia to tylko ma dwa biegi nie wiem czy to jest normalne w typie 3070. jeśli ktoś miał podobne problemy to bym był bardzo wdzięczny za rady ;) :D

Edytowany przez Balzak, 20 luty 2008 - 15:38.
Ortografia!! nawet w tytule tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pare problemów po zakupie fergusona Dzisiaj, 15:29
  •  

#2 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 20 luty 2008 - 15:31

Pare problemów po zakupie fergusona Cos sie pewnie skrzynia sypnela ;) :D a z tym napedem to pewnie elektryka padla :D :angry:

Honda - The Power of Dreams :)

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 luty 2008 - 15:32

Pare problemów po zakupie fergusona ot cala wielkosc MF ;)

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 20 luty 2008 - 15:41

Pare problemów po zakupie fergusona Po czym stwierdzasz z ze napęd ci nie działa!!!

Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz musisz sprawdzić cały podsystem załączania napędu, oraz wzmacniacza momentu. Najlepiej jak byś znalazła jakiś katalog części i sprawdził wszystko po drodze, lub poczytać opinii i problemów MF 3070.
Poszukaj w dziale MF coś na pewno znajdziesz!!!!

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 luty 2008 - 17:24

ot cala wielkosc MF ;)

Tak tak Panowie, i czeka go naprawa za 40 tys.zł :D

1.Gdy włączę przedni napęd kontrolka się pali a nie działa.
2. gdy włączę żółwia to tylko ma dwa biegi nie wiem czy to jest normalne w typie 3070. jeśli ktoś miał podobne problemy to bym był bardzo wdzięczny za rady :D :)

1. wymienić filtr w skrzyni biegów (zamiennik bepco, niedrogi)
2. wymienić olej w skrzyni biegów (patrz inny temat)
3. sprawdzić działanie elektrozaworu od przedniego napędu (podpiąć "na krótko")
4. obejżeć wałek przedniego napędu, szczególnie przednią część, jeśli dobrze pamietam jest tam taka tuleja... :)

Narazie mi tyle do głowy przychodzi...

Nie bardzo rozumiem co z tymi biegami, jak to dwa biegi? W najgorszym wypadku może to być synchronizator którejś grupy (ok. 1300zł jeśli dobrze pamiętam)

#6 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 20 luty 2008 - 17:48

Tak tak Panowie, i czeka go naprawa za 40 tys.zł ;)

1. wymienić filtr w skrzyni biegów (zamiennik bepco, niedrogi)
2. wymienić olej w skrzyni biegów (patrz inny temat)
3. sprawdzić działanie elektrozaworu od przedniego napędu (podpiąć "na krótko")
4. obejżeć wałek przedniego napędu, szczególnie przednią część, jeśli dobrze pamietam jest tam taka tuleja... :D

Narazie mi tyle do głowy przychodzi...

Nie bardzo rozumiem co z tymi biegami, jak to dwa biegi? W najgorszym wypadku może to być synchronizator którejś grupy (ok. 1300zł jeśli dobrze pamiętam)

Prawie ze wszystkim sie zgadzam tylko mam zastrzeżenia do punktu 3 nalezy raczej odłączyc zasilanie od elektrozaworu (drugi od dołu) ponieważ przedni napęd włącza sie samoczynnie po spadku ciśśnienia w układzie przedniego napędu czyli po wyłączeniu elektrozaworu, jezeli po odłączeniu zasilania naped bedzei działał wtedy trzeba szukac gdzie jest zwarcie lub zasniedziały kabel bo niewarto bawić sie w obejscia wystarczy odłączyć przewód.

#7 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 20 luty 2008 - 18:00

ot cala wielkosc MF ;)

Hahahaha dobiłeś mnie tym stwierdzeniem. Zanim coś mówisz to porównaj sobie z innymi markami w tym wieku :D

#8 Share ROPA

ROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:sprzęt zielonkarski

Napisany 20 luty 2008 - 18:06

Pare problemów po zakupie fergusona sprawej strony jest pod kabina jest komputer poprzeczyszczaj kabelki bo maga byc zasniedziałe tez tak miałem

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 luty 2008 - 18:19

Hahahaha dobiłeś mnie tym stwierdzeniem. Zanim coś mówisz to porównaj sobie z innymi markami w tym wieku ;)

wlasnie porownalem :D jak cie dobilem to chyba sie juz nie odezwiesz takze ta wypowiedz skieruje do innych userow :D

nie twierdze ze MF jest zly-ale te historyjki prawdziwe i nie prawdziwe o skrzyniach jednak kreuja zdanie na temat pewnych serii ciagnikow :) a takie tematy to udowadniaja takze nie miejcie mi za zle tego ze tak pisze-ale to tyle z mojej strony.

pozdrawiam.

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 luty 2008 - 18:21

Prawie ze wszystkim sie zgadzam tylko mam zastrzeżenia do punktu 3 nalezy raczej odłączyc zasilanie od elektrozaworu (drugi od dołu) ponieważ przedni napęd włącza sie samoczynnie po spadku ciśśnienia w układzie przedniego napędu czyli po wyłączeniu elektrozaworu, jezeli po odłączeniu zasilania naped bedzei działał wtedy trzeba szukac gdzie jest zwarcie bo niewarto bawić sie w obejscia wystarczy odłączyć przewód.

Myślałem że włącznie 4x4 jest ciśnieniowe, a jednak napęd sie wyłącza pod ciśnieniem. Dzięki za wyjaśnienie.

@tommy66692
Co do tego tematu to jeszcze nie wiadomo co jest nie tak w ciągniku, problem może okazać sie błachostką. Założyciel tematu dość lakonicznie wszystko opisał, poza tym ciężko zdiagnozować problem przez internet więc najprościej napisać "padła skrzynia i elektronika" czyli radź sobie sam ;) Historyjek słyszałem wiele i prawdziwość niektórych zweryfikowałem niestety negatywnie. Kwestia wspaniałości marki w dwudziestoletnim sprzęcie jest znikoma, wolisz kupić MF z padniętą skrzynią, DF z silnikiem do remontu, Case z wariującą elektroniką czy JD z padniętą pompą hydrauliki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 20 luty 2008 - 18:37

Pare problemów po zakupie fergusona tommy66692 jestem już z powrotem ;) chodzi mi o to że trudno jest porównywac mf z innymi ciągnikami bo innych w tym wieku jest po prostu zbyt mało jeśli chodzi o używki w wieku 15-20 lat to góruje mf. Rzadko przynajmniej w moich stronach spotka jeżdżące ciągniki innych marek( swoją drogą nawet u pośredników jest ich najwięcej). pozdro :D

#12 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 20 luty 2008 - 18:37

Myślałem że włącznie 4x4 jest ciśnieniowe, a jednak napęd sie wyłącza pod ciśnieniem. Dzięki za wyjaśnienie.

tarcze w sprzęgle przedniego napedu ściskane sa przez dwie spręzyny (blachy spręzynujące) i wtedy mamy włączony napęd aby go wyłączyć podawany jest olej do siłownika w sprzęgle który sciska sprężyny i rozlużnia tarcze, a otwieranie i odcinanie dopłyu oleju odpowiada elektrozawór

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:13

Pare problemów po zakupie fergusona Na pewno jakiś kabel przyśniedział i nie łączy i nie ma przedniego napędu... standard w mfach...

Po tym co widze u sąsiada co się dzieje z jego 3095 w życiu nie chciałbym mieć mfa (no chyba że 255 - najbardziej udany ciągnik tej firmy ;) ) ... Dlaczego jest ich najwięcej w Polsce??? Ponieważ na zachodzie się psują i wszystko wypychają do Polski... W aucie rozumię elektrykę ale w ciągniku nie może ułatwia prace ale jak to ma się psuć to dziękuje... ciągnik ma być do pracy, ma być nie zawodny i banalny w obsłudze a nie tysiące przycisków i pokręteł ... dlatego w przyszłości jak będę kupował ciągnik wybiorę renault gdzie nie stosowali elektryki... tylko wszystko było załączane mechanicznie....

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2008 - 19:19

Pare problemów po zakupie fergusona A pracowałeś kiedyś z EHR? Jedni wolą wcisnąć przycisk od przedniego napędu a inni wolą siłować się z wajchą ;) .

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:30

dlatego w przyszłości jak będę kupował ciągnik wybiorę renault gdzie nie stosowali elektryki... tylko wszystko było załączane mechanicznie....

O cho cho, a gdzie Ty taką renówke widziałeś? To jakiś model z lat '80? Znajomy ma rocznik 1994, ma EHR, przedni napęd, blokady i WOM są "na prąd", o takie ło http://www.konedata....nault103-52.htm jak widzisz ma guziczki i pokrętełka a nawet o zgrozo cyferki jak w kalkulatorze ;) Reszty wypowiedzi nie będe komentował bo to dość dziwna teoria... :D

#16 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:34

Pare problemów po zakupie fergusona miałem okazje jeździć tym właśnie 3095 i powiem że mi się nie podobały te pokrętła od podnośnika... powershity i te sprawy... Dobry kumpel miał 3090... co on z nim przechodził... Potrafił jechać z dwoma przyczepami zboża i ciągnik potrafił stanąć i koniec... poszedł do domu wziął ojca pojechali i co ciekawsze ciągnik pojechał.... Mf potrafi nieraz odwalić... wydał prawie 10tyś zł na podnośnik itp... Sprzedał go i kupił renault 155.54 i jest baaaardzo zadowolony... a mf nie chce w życiu widzieć już u siebie na podwórku... Renault nie ma polotu do mf... Wogóle lepsze zaparcie... i wszystko mechaniczne... Ja wole coś wajchą włączyć i mieć pewność że się włączyło niż włączyć przycisk i nie wiedzieć czy to chodzi....

Standardowo nie miały ciagniki renault montowanej elektryki tylko na zamówienie.... Ta co ma kolega jest z 96roku i ma wszystko na wajchach... I jeżeli miałbym wybierać między renault z elektroniką a bez nawet ze starszego rocznika wybrał bym tą z wajchami....

I nie pisze tutaj tylko o renault... podobnie jest z innymi bez elektroniki... oczywiście też bym je brał a te z elektroniką omijał bym szerokim łukiem....

#17 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:50

miałem okazje jeździć tym właśnie 3095 i powiem że mi się nie podobały te pokrętła od podnośnika... powershity i te sprawy... Dobry kumpel miał 3090... co on z nim przechodził... Potrafił jechać z dwoma przyczepami zboża i ciągnik potrafił stanąć i koniec... poszedł do domu wziął ojca pojechali i co ciekawsze ciągnik pojechał.... Mf potrafi nieraz odwalić... wydał prawie 10tyś zł na podnośnik itp... Sprzedał go i kupił renault 155.54 i jest baaaardzo zadowolony... a mf nie chce w życiu widzieć już u siebie na podwórku... Renault nie ma polotu do mf... Wogóle lepsze zaparcie... i wszystko mechaniczne... Ja wole coś wajchą włączyć i mieć pewność że się włączyło niż włączyć przycisk i nie wiedzieć czy to chodzi....

Standardowo nie miały ciagniki renault montowanej elektryki tylko na zamówienie.... Ta co ma kolega jest z 96roku i ma wszystko na wajchach... I jeżeli miałbym wybierać między renault z elektroniką a bez nawet ze starszego rocznika wybrał bym tą z wajchami....

I nie pisze tutaj tylko o renault... podobnie jest z innymi bez elektroniki... oczywiście też bym je brał a te z elektroniką omijał bym szerokim łukiem....

coz tu duzo mówic , ta wypowiedz mówi sama za siebie. Brak słow na ludzi którzy sie wypowiadaja w temacie o którym nie maja pojecia.

#18 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:09

Pare problemów po zakupie fergusona rafik ale taka prawda... u nas każdy narzeka na mfy... Ci co mają te starsze z serii 69X tak nie narzekają jak ci co mają z serii 30XX.... i u wszystkich kłopoty z elektryką.... Dlatego takie moje zdanie że najlepsze są ciągniki bez elektryki.....

#19 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:20

rafik ale taka prawda... u nas każdy narzeka na mfy... Ci co mają te starsze z serii 69X tak nie narzekają jak ci co mają z serii 30XX.... i u wszystkich kłopoty z elektryką.... Dlatego takie moje zdanie że najlepsze są ciągniki bez elektryki.....

tak sie składa ze ma MF 3090 juz 4 rok i jakos elektyka nie stanowi u mnie wiekszego problemu jezeli cokolwiek sprawiało problem załatwiłaem to w jeden wieczór ale za to jaki jest komfort i precyzja pracy, a że często pracuję nim p 18 godzin na dobe to jest to na prawdę dobra sprawa zwłaszcza EHR dlaego wszystkie kłopoty z elektryka sa rekompensowane wygoda i to z nawiązką. Dlatego nigdy więcej ciagnika bez EHR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:45

Pare problemów po zakupie fergusona To saamo i ja moge powiedziec...teraz jak sie patrze na niektore nowe ciagniki (powiem szczeze ze bardzo mi sie podobaja) a nie maja EHR to juz je za to dyskfalifikuje...mialem C-360-3P i po calodniowej pracy polowej z plugiem to czasmi reka odpada...a tutaj tak jak powiedzial poprzednik...awarie sa rekompensowane komfortem jaki, na ten rok budowy ciagnika, jest znakomity.POZDRO

Dodaj odpowiedź