Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał gumowy czy packera?

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 10:45

Wał gumowy czy packera?

Packer to lipa tak jak kolega wyżej napisał.Oblepia sie i skrobaki nic nie dają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał gumowy czy packera? Dzisiaj, 18:02
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał gumowy czy packera? Dzisiaj, 18:02
  •  

#22 Share Lorak1

Lorak1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 17:28

Wał gumowy czy packera?

Witam kolegów,

zobaczyłem własnie wątek i widzę że nie jestem odosobniony w dylemacie pomiędzy wałem gumowym a packerem :)

U mnie większość pól jest mozaikowa. Raczej lekkie gleby. Najczęściej na jednym polu klasy od 3a do 4b czasem nawet 5. Stąd skłaniam się raczej do wału gumowego (ze względu na jego uniwersalność). Cały zestaw uprawowo siewny to ma byc pottinger 300D (talerzowy) plus vitasem 302ADD (tez talerzowy z kołami kopiującymi) - coś takiego http://www.poettinge...act-combination. Jednak sprzedawca z którym rozmawiałem powiedział że wał gumowy robi zbyt głębokie rowki dla siewu rzepaku i trzeba wtedy zdjąć zagarniacz. Wydaje mi się to dziwne rozwiązanie. Sieje dużo rzepaku więc zależy mi żeby zestaw dobrze sobie z rzepakiem radził.

Czy ktoś z kolegów ma doświadczenia w siewie rzepaku na lekkich glebach redlicą talerzową po gumowym wale i może coś doradzić?

Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź