kris14

John Deere StarFire 3000

Polecane posty

kris14    267

Witam

 

Jest do zamontowania system prowadzenia równoległego w maszynach JD- kombajn WTS (AutoTrac Ready), w ciągniku 6430P (również AutoTrac Ready) oraz w innych maszynach (Fendt 820 Vario/Valtra T171 Advanced)

Monitor Green Star 2 jest już zakupiony i zamontowany.

 

Oczekiwania:

Współpraca z w.w maszynami, opryski (opryskiwacz JD z isobusem), rozsiewaczem nawozów, prowadzenie równoległe, mapowanie plonów, zmienne nawożenie.

Dokładność- oparta na sygnale SF2 lub nawet RTK 

 

Kto użytkuje ten system? Jak ze stabilnością sygnału, dokładnością? Jakie ponieśliście koszta w związku z instalacją tego systemu na maszynach?

 

Warto zmieniać GS2 na GS 2630?

 

Mam nadzieję że są tutaj użytkownicy takiego systemu.

 

Pozdrawiam

kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Hm temat trochę kopalnia - ale odpowiem 

co do opryskiwacza nie każdy jd z isobusem będzie chciał pracować precyzyjnie z gs2 na starsze będą tylko robić emulację gs1 pierwsze z gs orginal nie bardzo współpracują i się poddałem z próbami. 

dodatkowo potrzebujesz kilku aktywacji w wyświetlaczu - section control i do mapowania plonów - 

co do kombajnu to samo autotrack ready nie oznacza możliwości mapowania plonu - musisz sprawdzić czy ma czujniki przepływu i wilgotności, 

ja mam kombajn w wesji i więc to wszystko było 

co do rozsiewacza to vicon/kverneland bardzo ładnie pracuje z Green starem

teraz dalej - dokładność rtk tylko przy ultra precyzyjnym użytkowaniu ( striptill w dwóch przejazdach albo sadzenie ziemniaków) sf2 przy koszeniu i uprawie aż zbyt dokładny - przy uprawie nawożeniach i opryskach spokojnie sf1 - ja do uprawy i siewu też używam sf1 i przejazd do przejazdu nie ma większej odchyłki jak 5-10 cm 

co i tak manualnie jest nie do uzyskania 

koszty ciężko podać - bo wszystko kupowane od razu - tzn kombajn w wersji I z aktywacjami i antenami - ciągniki podobnie - rozsiewacz jak idzie do ciągnika z greenstarem to bez oryginalnego terminala. A opryskiwacz rozdzielony osobno autotrac osobno sterowanie opryskiwaczem ,a że to dziadek to nie opłaca się dokładać - następny będzie w wersji i 

Co do stabilności - to mam porównanie z triblem i innymi i zostałem przy JD - lepiej trzyma zasięg przy lesie i na górkach. 

Ogólnie u mnie duży opryskiwacz JD 840 chodzi bez kontroli sekcji na dużych kawałkach ( i tak czeka na zmianę na nowszy z kontrolą sekcji) a

małe i nieregularne kawałki robi  2 opryskiwacz na Fastrac-u i mam zrobiony upgrade do bravo400 z najlepszą anteną i 24 metrowy jest podzielony na 12 sekcji ( zasięg podobny do sf1 ale obsługa chyba prostsza). 

Ogólnie kontrola sekcji przy małych kawałkach - albo nieregularnych super sprawa - szczególnie jak ma się 2 metrowe sekcje. nakładki z 15 procent spadają do 1 procenta więc przy ponad tysiącu  ha pryskanych rocznie zwraca się w rok. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj