Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere StarFire 3000

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:24

John Deere StarFire 3000

Witam

Jest do zamontowania system prowadzenia równoległego w maszynach JD- kombajn WTS (AutoTrac Ready), w ciągniku 6430P (również AutoTrac Ready) oraz w innych maszynach (Fendt 820 Vario/Valtra T171 Advanced)

Monitor Green Star 2 jest już zakupiony i zamontowany.

Oczekiwania:

Współpraca z w.w maszynami, opryski (opryskiwacz JD z isobusem), rozsiewaczem nawozów, prowadzenie równoległe, mapowanie plonów, zmienne nawożenie.

Dokładność- oparta na sygnale SF2 lub nawet RTK 

Kto użytkuje ten system? Jak ze stabilnością sygnału, dokładnością? Jakie ponieśliście koszta w związku z instalacją tego systemu na maszynach?

Warto zmieniać GS2 na GS 2630?

Mam nadzieję że są tutaj użytkownicy takiego systemu.

Pozdrawiam

kris14

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere StarFire 3000 Dzisiaj, 15:16
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere StarFire 3000 Dzisiaj, 15:16
  •  

#2 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 25 marzec 2016 - 09:41

John Deere StarFire 3000

Hm temat trochę kopalnia - ale odpowiem 

co do opryskiwacza nie każdy jd z isobusem będzie chciał pracować precyzyjnie z gs2 na starsze będą tylko robić emulację gs1 pierwsze z gs orginal nie bardzo współpracują i się poddałem z próbami. 

dodatkowo potrzebujesz kilku aktywacji w wyświetlaczu - section control i do mapowania plonów - 

co do kombajnu to samo autotrack ready nie oznacza możliwości mapowania plonu - musisz sprawdzić czy ma czujniki przepływu i wilgotności, 

ja mam kombajn w wesji i więc to wszystko było 

co do rozsiewacza to vicon/kverneland bardzo ładnie pracuje z Green starem

teraz dalej - dokładność rtk tylko przy ultra precyzyjnym użytkowaniu ( striptill w dwóch przejazdach albo sadzenie ziemniaków) sf2 przy koszeniu i uprawie aż zbyt dokładny - przy uprawie nawożeniach i opryskach spokojnie sf1 - ja do uprawy i siewu też używam sf1 i przejazd do przejazdu nie ma większej odchyłki jak 5-10 cm 

co i tak manualnie jest nie do uzyskania 

koszty ciężko podać - bo wszystko kupowane od razu - tzn kombajn w wersji I z aktywacjami i antenami - ciągniki podobnie - rozsiewacz jak idzie do ciągnika z greenstarem to bez oryginalnego terminala. A opryskiwacz rozdzielony osobno autotrac osobno sterowanie opryskiwaczem ,a że to dziadek to nie opłaca się dokładać - następny będzie w wersji i 

Co do stabilności - to mam porównanie z triblem i innymi i zostałem przy JD - lepiej trzyma zasięg przy lesie i na górkach. 

Ogólnie u mnie duży opryskiwacz JD 840 chodzi bez kontroli sekcji na dużych kawałkach ( i tak czeka na zmianę na nowszy z kontrolą sekcji) a

małe i nieregularne kawałki robi  2 opryskiwacz na Fastrac-u i mam zrobiony upgrade do bravo400 z najlepszą anteną i 24 metrowy jest podzielony na 12 sekcji ( zasięg podobny do sf1 ale obsługa chyba prostsza). 

Ogólnie kontrola sekcji przy małych kawałkach - albo nieregularnych super sprawa - szczególnie jak ma się 2 metrowe sekcje. nakładki z 15 procent spadają do 1 procenta więc przy ponad tysiącu  ha pryskanych rocznie zwraca się w rok. 

Dodaj odpowiedź