Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MF675ursus    1448

Ok, czyli Orlen stosuje normy zależy od widzimisię... Bo zastosowali normę "silnikową" do typowego oleju przekładniowego. Normalne to to nie jest i wprowadza w błąd, szczególnie takiego zwykłego zalewacza oleju jak ja, który wie że do skrzyni Masseya "forum" poleca 10W30, a majster zalał 80W, po czym w głowie się pojawia "olaboga, co to za fachman, a miał być dobry" ;) 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
16 minut temu, mirro napisał:

Odpowiedź masz w podanym linku. 80W jest olejem jednosezonowym, zimowym. Kiedyś wymieniano oleje sezonowo, teraz są całoroczne i 10W40 jest całorocznym. Uniwersalnym przekładniowym byłby np 80W90 wyższe liczby mają odróżniać je od silnikowych.

Nie widziałem posta wyżej.

W tym linku piszą ciekawe rzeczy i te mniej. Mieszają pojęcia a czasem piszą po prostu BZDURY.
Napisz mi w takim razie na podstawie tego artykułu: Jaki olej silnikowy odpowiada olejowi przekładniowemu 140 wg SAE (J306)?

 

5 minut temu, MF675ursus napisał:

Ok, czyli Orlen stosuje normy zależy od widzimisię... Bo zastosowali normę "silnikową" do typowego oleju przekładniowego. Normalne to to nie jest i wprowadza w błąd, szczególnie takiego zwykłego zalewacza oleju jak ja, który wie że do skrzyni Masseya "forum" poleca 10W30, a majster zalał 80W, po czym w głowie się pojawia "olaboga, co to za fachman, a miał być dobry" ;) 

Takich mamy fachmanów - mówią co im pasuje, albo co ślina na język przyjdzie. Po prostu nie mają ZIELONEGO pojęcia, ani jakiegokolwiek innego.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Panowie od nie dawna mam MF 675 i w hydraulice poziom oleju na min. .Skrzynia mechaniczna na 3 wajchy-jaki olej można by kupić na dolewke? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

W tym temacie polecany jest Agro UTTO 10W30. Wchodzi coś w okolicach 40 litrów, czyli koszt około 400 zł, patrząc po cenie np. w Agros Hudyka

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Można spokojnie dolać, olej typu UTTO. Jak masz kasę to zmień, przynajmniej będziesz pewny co do terminu wymiany.

Agro UTTO z Orlenu nie jest jakimś cudem - jest po prostu w miarę tani i dobry, ale są lepsze oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj